Dziś jest Czwartek, 11 Marzec 2010, godz 15:51
OnLine: 91, statystyki

Historia Grupy DBPolska


Wortal ten został założony w dniu 18/03/2007. Oficjalną datą otwarcia można uznać 20/03/2007. Jednak przed stworzeniem wortalu nastało wiele pytań dotyczących jego przyszłości. W pierwszych fazach składał się on z średniej klasy szaty graficznej, informacji, strefy plików, skąpych newsów, cms'a extreme-fusion oraz serwera z pakietu usług boo.pl, bez domeny. Założenia jakie wysnuliśmy tyczyły się głównie portalu informacyjnego, jednak w dzisiejszych czasach owe nie są żadną atrakcją dla internautów, dlatego też strona posiadała możliwość rejestracji oraz forum wielotematyczne.

Pierwszy etap przygotowań przebiegł dość sprawnie, przygotowanie plików dla downloaderów na świetnym hostingu, bogata paleta artykułów oraz wprowadzenie ulepszeń do cms'a. Moment ten zainaugurował w dość częste zmiany głównie od strony technicznej, częste wymienianie szaty graficznej tak aby powstała jedna, wpadająca w oko większości użytkowników.

100 użytkownik. Te słowa brzmią dumnie, dla każdego z administratorów portali ta liczba jest szczególna. DBPolska.net obchodziła tą uroczystość 21/04/2007, zaś 100 użytkownikiem był Famian. Moment ten był momentem przełomowym. Od tej pory skala rejestrowanych użytkowników wzrosła diametralnie, co zmusiło nas do rozpoczęcia poszukiwań nowego lepszego serwera.

100 dzień strony. Do pierwszego roku strony jeszcze daleko jednak jest to równie wartościowy dzień dla każdego portalu/wortalu. Dzień ten to 26/06/2007, a liczba użytkowników wynosiła już 1320, co oznacza że wciągu nie całych dwóch miesięcy pojawiło się ponad 1000 nowych kont.

Nowy serwer, domena. Dnia 23/05/2007, nadeszła chwila kiedy zmuszeni zostaliśmy na zakupienie nowego serwera, gdyż poprzedni usługodawca nie mógł nam zapewnić korzystnych dla nas pakietów, po długim poszukiwaniu znaleźliśmy dość wygodny i solidny serwer. Usługodawcą wówczas najlepszym okazał się home.pl, jednocześnie przy zakupie wybraliśmy odpowiednią domenę, jako iż liznęliśmy już trochę wirtualnego świata wybraliśmy domenę globalną, "DBPolska.net". Tutaj często nasuwa się pytanie dlaczego "Dragon Ball Polska"? Odpowiedź jest bardzo prosta, podczas narady, wraz z by_ikar'em doszliśmy do wniosku iż skoro mieszkamy w Polsce, to też strona powinna dumnie reprezentować nasz kraj, mimo iż w Polsce niema oficjalnej witryny, ani i my nią nie jesteśmy.

1 rok strony. Ta data 18/03/2008 jest chyba najważniejszą datą każdego portalu/wortalu. Po 364 dniach zmagań, ulepszeń, zmian, nie tylko na stronie, ale i również w nas, wracając do tamtego dnia, wówczas pierwszy raz odsłoniliśmy DBPolska.net version I, której skrawek szaty graficznej widać na obrazie obok, był to pierwszy projekt graficzny, który specjalnie na nasze zamówienie został wykonany przez grafika Kristto, koszt projektu oraz zakodowania go wyniósł nas 250zł. Jednak przez długi czas "słodki" Vegeta, w prawym rogu loga dumnie nas reprezentował. Wielu nawet stwierdziło iż działa on na użytkowników jak obserwujący admin :)

Ponowna zmiana serwera. Jak już życie nas przyzwyczaiło znów musieliśmy szykować się na zmianę serwera. Okazało się jednak iż znaleźliśmy ofertę o sto kroć bogatszą jak i o wiele tańszą, co ucieszyło nas i nasz portfel, gdyż wszystko w tamtych czasach opłacać musieliśmy z własnej kieszeni co na dwóch uczących się chłopaków z małego miasta nie jest takie przyjemne :P Jednak mimo tego zakupiliśmy owy serwer, a nowym usługodawcą stała się nazwa.pl, która zaoferowała nam 10GB powierzchni oraz 2000GB miesięcznego transferu.

Chwila na reklamy.. Odrywając się od typowej historii, warto wspomnieć o ciągłych zmianach merytorycznych, bowiem artykuły oraz newsy zaczęły pojawiać się częściej i to w formach o wiele ciekawszych, zdecydowanie bardziej przyciągających uwagę niż poprzednie. Jednak największym problemem był download, jako że nie stać nas na posiadanie plików na własnym serwerze musieliśmy korzystać z pośredników, wówczas wybraliśmy plikuś.pl, bez limitów i rejestracji, po roku użytkownika nasze pliki zostały zdziesiątkowane przez serwis, a aby pobrać pozostałe należało się zarejestrować, jasno dano nam do zrozumienia że owy serwis pragnie skorzystać na nas i naszych użytkownikach nie dając nic od siebie. Zostaliśmy zmuszeni znaleźć nowy lepszy sposób, okazało się iż właściciele serwerów sendspace.pl wyciągnęli do nas rękę zapewniając bez limitowy hosting, oraz skorzystaliśmy z megaupload.com/megavideo.com, na których posiadamy konto premium i nie musimy martwić się iż pliki zostaną usunięte. Fakt ten jednocześnie sprawia iż nasza strefa plików jest najbardziej okupowaną strefą plików z wszystkich stron tematyczno pokrewnych :)

Ponowna zmiana serwera. My tu gadu gadu, a nasz ostatni serwer znów nie domagał, wraz z by_ikar'em zostaliśmy przyparci do muru.. Musieliśmy sięgnąć do naszych "dziurawych" kieszeni by zakupić pierwszy (bo później znów musieliśmy do nich zaglądnąć nie jeden raz..) dedykowany serwer! Usługi OVH.pl okazały się dla nas fantastyczne mimo ceny jaką musieliśmy za to przypłacić, ale co tam zęby w parapet i jedziem dalej :)

Zmiany techniczne. Całkiem nie dawno jak można zauważyć DBPolska.net przeżyła pewnego rodzaju "odnowienie", związane z pojawieniem się nowej szaty graficznej, której koszt wynosił 150zł. Zastosowaliśmy w niej wiele elementów takich jak flash, JavaScript, Ajax, cms ze standardowego zmienił się już w niemal pełny prywatny system.Staliśmy się jedynym w Polsce tak zaawansowanym wortalem o tematyce "Dragon Ball", klasyfikując się w google.pl na pierwszym miejscu pod hasłem "Dragon Ball".

NPolska.net. Dnia 24/11/2008. Nasza rodzina poszerzyła się o nowe anime, jakim jest "Naruto", oznaczało to pojawienie się nowych funkcji, artykułów, co tygodniowych newsów, oraz wiele, wiele więcej. Strona posiadała to wszystko co do tej pory miała jej starsza siostra plus zupełnie nowe pomysły takie jak najnowszy odcinek i chapter.

Najnowszy serwer, istnienie. Dziś DBPolska.net, NPolska.net i niebawem najnowszy wortal naszej familii znajduje się na jednym z lepszych serwerów dedykowanych, jednak dzięki naszej oglądalności stronę wspiera reklama google.pl, oraz czasami dotacje użytkowników. Strona rozwijała się bardzo szybko osiągając niesamowicie wiele w tak krótkim czasie. Mamy nadzieję że nasza historia was urzekła i będziecie z nami trwali teraz i w dalekiej przyszłości, kiedy to nasze wnuki będą prowadzić ten wortal, a wasze będą się na nim udzielać :)

Kim my jesteśmy? Jesteśmy młodymi, żywiołowymi, inteligentnymi chłopakami (tekst rodem z matrymonialna xD) z Gubina (by_black i by_ikar), Słupska (Plastuś), Jarocina (MattiTeo), Piszu (Enigma) oraz Ropczyc (Macias). Założycielami wortalu jesteśmy my by_black i by_ikar, kiedy zaczynaliśmy znaliśmy zaledwie podstawy HTML, zaś dziś HTML jest dla nas codziennością, PHP podstawą, a nawet posuwamy się dalej kierując się ku JavaScriptowi czy Ajaxowi. Jednak mimo to wciąż jesteśmy tymi samymi osobami, które tworzą tą stronę hobbystycznie, bez żadnych materialnych zysków, żyjemy jedynie z satysfakcji, jaką przynosi nam DBPolska.net oraz NPolska.net :)

Obecni członkowie Administracji:

Założyciele: by_black, by_ikar
Redaktor: by_black, Macias
Technik: by_ikar
Grafik: by_black
Forum: Macias
Tłumacz: Kayleigh90, Marcin00.

Byli członkowie Administracji:

Redaktor: Darkness, Kasia, Ace, Plastus
Forum: Koziolek, Popek13, T-MaX, Napojasz, MattiTeo, Enigma

Linki sponsorowane: Filmolandia - największe kino online, AnimeZone.pl - Twoja strefa anime!