Dziś jest Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz 18:53
Online: 150, statystyki

Techniki


Bāningu Atakku (Burning Attack) - Technika stworzona przez Mirai no Torankusu. Wojownik wykonuje wiele skomplikowanych gestów dłońmi, po czym wyciąga przed siebie dłonie na wysokość twarzy, szeroko rozstawione, złączone palcami wskazującymi i kciukami, a następnie w kierunku przeciwnika wystrzela pocisk Ki w formie kuli, która promieniuje złotym blaskiem.
Biggu Ban Atakku (Big Bang Attack) - Technika stworzona przez Bejīte. Wojownik aby wykonać tą technikę, wyciąga przed siebie rękę z wyprostowaną dłonią i zagiętym kciukiem, następnie kumuluje odpowiednią ilość energii Ki i wystrzela ją w kierunku przeciwnika.
Desu Bōru (Death Ball) - Technika stworzona przez Chirudo. Polega na wytworzeniu ogromnej kuli energii Ki nad wskazującym palcem dłoni. Ręka jest uniesiona do góry, a następnie szybko opuszczona w dół, aby wypchnąć kule. Używana była do niszczenia planet. Poza Chirudo z techniki tej korzystali również Furīza oraz Kūra.
Fainaru Furasshu (Final Flash) - Technika stworzona przez Bejīte. Polega na zgromadzeniu dużej ilości Ki i skoncentrowaniu jej w dłoniach. Wojownik rozkłada ręce, w tym czasie następuje początkowe i długotrwałe ładowanie energii. Następnie składa je przed siebie tak, aby stykały się nadgarstkami, obydwie dłonie są ułożone w poziomie. Palce skierowane są w stronę przeciwnika. Tu kończy się koncentracja, w wyniku której powstaje niestabilna kula energii. Atakujący wyrzuca falę uderzeniową z jednoczesnym okrzykiem "Fainaru Furasshu". Siła rażenia jest ogromna, znacznie większa niż w przypadku Kamehameha.
Fainaru Kamehameha (Final Kamehameha) - Technika stworzona przez Bejītto. Jest połączeniem dwóch technik - Fainaru Furasshu oraz Kamehameha. Polega na wytworzeniu energii Ki w kształcie kuli o dość dużej średnicy na wysokości klatki piersiowej. Wokół niej pojawiają się małe wyładowania elektryczne. Gdy gromadzenie Ki zostanie zakończone kula wypychana jest w kierunku przeciwnika.
Gattai (Fuzja) - Połączenie dwóch osób tworząc tym samym zupełnie nową postać lub dodając jednej osobie posiadaną moc. Niektóre fuzje trwają określony czas lecz są również fuzje stałe. Istnieją trzy podstawowe rodzaje fuzji, ale także kilka innych zależnych od ras lub założeń twórców np. androidów. Poniżej znajduje się opis trzech podstawowych fuzji:

- Fyūjon - Rytualny taniec, który zakończony styknięciem wskazujących palców dwóch osób prowadzi do fuzji oraz powstania nowej istoty. Aby móc dokonać fuzji, dwaj wojownicy muszą być tej samej rasy, a także wyrównać poziom mocy. Fuzja trwa od 15 do 30 minut. Tego rodzaju fuzji dokonali: Son Gokū i Bejīta oraz Son Goten i Torankusu.

- Potara - Fuzja wykonywana przy użyciu kolczyków Potara, które są nieodłącznym elementem ubioru rasy Kaiōshin. Aby dokonać tej fuzji, dwie osoby, niezależnie od rasy i mocy, muszą przypiąć kolczyk z jednej na przeciwległe ucho. Wówczas następuje przyciągnięcie ciał do siebie i powstanie nowej postaci. Fuzja ta jest fuzją stałą. Tego rodzaju fuzji dokonali: Rō Kaiōshin i Mahōtukai no Kusobabā, Son Gokū i Bejīta oraz Higashi no Kaiōshin i Kibito.

- Yūgō - Fuzja wykonywana wyłącznie przez członków rasy Namekusei-jin. Aby doprowadzić do fuzji, dwaj przedstawiciele rasy Namekusei-jin muszą stanąć na przeciw siebie, a ten wojownik, który ma być postacią dominującą kładzie dłoń na klatkę piersiową drugiego wojownika, po czym rozpoczyna się proces asymilacji. Ten rodzaj fuzji różni się od innych tym, że po wykonaniu fuzji nie powstaje nowa postać. Tego rodzaju fuzji dokonali: Pikkoro Junia i Neiru oraz Pikkoro Junia i Kami.
Genki Dama - Technika stworzona przez Kita no Kaiō. Son Gokū poznał ją podczas treningu u Kita no Kaiō, podczas swojego pierwszego pobytu w zaświatach. Technika polega na zebraniu jak największej ilości życiowej energii od wszystkiego co ją posiada. Podczas gromadzenia Ki wojownik musi się dobrze skupić i trzymać ręce uniesione cały czas nad głową. Gdy uzna, że kula jest "skończona" pcha ją w kierunku przeciwnika. Jest to technika bardzo niebezpieczna i należy jej użyć tylko wtedy, gdy inne sposoby zawiodą.
Gyarikku Hō (Galick Gun) - Technika stworzona przez Bejīte. Wojownik zbiera moc będąc w powietrzu i unosi obie, złożone dłonie za siebie. Wokół wojownika tworzy się fioletowa aura i wyładowania elektryczne. Po zakończeniu gromadzenia energii, wystrzelony zostaje pocisk KI o takiej samej barwie jak aura, która wciąż towarzyszy atakującemu.
Kaiōken - Technika stworzona przez Kita no Kaiō. Son Gokū poznał ją podczas treningu u Kita no Kaiō, podczas swojego pierwszego pobytu w zaświatach. Technika polega na skupieniu maksymalnej ilości energii Ki, która dzięki technice jest zwielokrotniana. Technika ta jest zarówno defensywna jak i ofensywna. Podczas używania jej pojawia się czerwona aura, a szybkość, siła i wytrzymałość wojownika kilkakrotnie wzrasta.
Kamehameha - Technika stworzona przez Kamesennin'a. Na jej opanowanie potrzebował 50 lat. Siła fali uderzeniowej zależy od umiejętności wojownika oraz skumulowanej w dłoniach energii Ki. Wojownik aby móc ją wykonać składa dłonie za plecami, muszą być do siebie zwrócone wewnętrzną stroną, następnie gromadzi niezbędną energię Ki, po czym wyrzuca ręce przed siebie z okrzykiem "Kamehameha".
Kienzan - Technika wymyślona przez Kuririn'a. Wojownik musi najpierw skoncentrować odpowiednią ilość energii Ki w dłoni, unieść rękę do góry, a następnie uformować tarczę. Na tym etapie wystarczy rzucić nią w przeciwnika. Wszystko co spotka na swojej drodze zostaje przecięte.
Makankōsappō - Technika stworzona przez Pikkoro Junia. Wojownik koncentruje dużą ilość energii przykładając palec wskazujący i środkowy do czoła, gdy uzna, że skoncentrował już wystarczającą ilość Ki wyprostowuje ramię, a z owych palców wystrzelony zostaje prosty pocisk, naokoło którego oplata się (nie dotykając prostego) drugi pocisk.
Power Ball - Technika stworzona przez członków rasy Saiya-jin. Saiya-jin'owie wykorzystywali ją jako sztuczny księżyc, dzięki czemu mogli dokonywać w każdej chwili przemiany w Ōzaru.
Sūpā Gōsuto KamiKaze Atakku - Technika stworzona przez Gotenkusu. Polega ona na wydmuchaniu z ust kilku małych duszków, które przybierają taki sam wygląd jak ich twórca. Duchy te posiadają własną świadomość, więc same atakują wroga. Przy zetknięciu z czymkolwiek wybuchają.
Sutādasuto Bureikā (Stardust Breaker) - Technika stworzona przez Gojīte. Wojownik unosi w górę rękę z otwartą dłonią, nad którą gromadzona jest duchowa energia Ki, która przybiera formę kuli w kolorze tęczy. Po nagromadzeniu energii Ki, dłoń zostaje zaciśnięta, a skumulowana energia wyrzucona w kierunku przeciwnika. Technika ta przebija wroga na wylot, powodując całkowite zniszczenie duszy.
Tsuibi Kienzan - Technika stworzona przez Furīze. Wojownik musi najpierw skoncentrować odpowiednią ilość energii Ki w dłoni, unieść rękę do góry, a następnie uformować tarczę. Na tym etapie wystarczy rzucić nią w przeciwnika. Wszystko co spotka na swojej drodze zostaje przecięte.
Linki sponsorowane: AMPolska.net - Wortal manga, anime, otaku | Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms