Dziś jest Sobota, 25 lutego 2017, godz 08:11
Online: 218, statystyki

Serie


Dragon Ball początkowo jako manga powstał w 1984 roku z pod ręki Akiry Toriyamy. Manga ta opowiada o przygodach małego chłopca - kosmity Son Gokū. Głównym wątkiem, jak sama nazwa mangi wskazuje są smocze kule, czyli kule, które mogły spełniać życzenia.

Mały Son Gokū od najmłodszych lat był nadludzko silny, wiec stawiał czoła złu nawet w najtrudniejszych walkach. Przez całą serie poznał wielu kompanów jak i przyjaciół którzy pomagali mu w trudnych chwilach. Historia ta była wydawana w popularnym magazynie Weekly Shōnen Jump. (Czytaj więcej..)
Dragon Ball Z - Kontynuacja kultowej mangi i anime "Dragon Ball". Po udanym starcie pierwszej serii "Dragon Ball", która liczyła sobie 153 odcinki, Akira Toriyama postanowił stworzyć kolejną serię, opowiadającą dalsze losy głównego bohatera Son Gokū. Premierowa emisja "Dragon Ball Z" rozpoczęła się 26 kwietnia 1989 roku, zaś zakończyła się na 291 odcinku 31 stycznia 1996 roku. Tworzeniem anime ponownie zajęło się Toei Animation, z reżyserem Daisuke Nishio. Seria ta prawidłowo miała zakończyć się po sadze Furīzy, zaś legendarnym wojownikiem miał okazać się Son Gokū. Oczywiście plany te zakończyły się zupełnie inaczej, historia Son Gokū i jego przyjaciół przykuła uwagę wielu fanów mangi i anime na całym świecie, dlatego też Aikra oraz zespół współtworzący postanowili przedłuż losy bohaterów o kolejne sagi, nie pomijając fillerów. (Czytaj więcej..)
Dragon Ball GT - Rok po zakończeniu ostatniej, oficjalnie prowadzonej przez Akirę Toriyamę serii "Dragon Ball Z", studio Toei Animation nabyło prawa na kontynuację losów bohaterów Smoczych Kul. Pracę zostały rozpoczęte 7 lutego 1996 roku, reżyserię polecono, Osamu Kasai. Tak o to powstawała nowa seria "Dragon Ball GT". (Czytaj więcej..)
Dragon Ball Kai - Potocznie "Kai" oznacza "odnowiony", seria ta powstaje obecnie, na jej stworzenie wpłynęło 20 lecie "Dragon Ball", z tej okazji postanowiono stworzyć nową wizję "Dragon Ball Z", która została pozbawiona fillerów, momentów nudnych czy innych nie potrzebnych scen. W dodatku w nowej wersji pojawia się lepsza jakość obrazu, zupełnie nowa ścieżka dźwiękowa, podkład głosów, ulepszone graficznie sceny oraz opening i ending.. (Czytaj więcej..)
Dragon Ball Super - 28 kwietnia 2015 roku została wydana informacja prasowa od Toei Animation, w której zapowiedziano zupełnie nową serię anime "Dragon Ball Super", której pierwszy epizod zostanie wyemitowany w lipcu 2015 roku. Historia rozpocznie się kilka lat po pokonaniu Majin Buu gdy na świecie zapanował pokój.
Dragon Ball AF - Tak naprawdę "Dragon Ball AF" był tylko primaaprilisowym żartem. Dowcipna plotka jednak została źle odebrana przez fanów, przez co powstało w sieci wiele fan artów oraz kanw, które miały uzupełnić pustkę po zakończeniu prac Akiry Toriyamy nad mangą "Dragon Ball". Nigdy nie rozpoczęto prac nad takim tytułem, a najbardziej znaną fanowską kanwą "Dragon Ball AF" jest wykonana przez grupę Toyble.
Linki sponsorowane: AMPolska.net - Wortal manga, anime, otaku | Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms