Dziś jest Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz 18:53
Online: 110, statystyki

Dragon Ball ZReżyser: Daisuke Nishio
Scenariusz: Akira Toriyama, Katsuyuki Sumizawa, Reiko Yoshida
Studio: Toei Animation
Emisja: 26/04/1989 - 31/01/1996
Epizodów: 291
Gatunek: Shōnen, akcja, dramat, fantasy, komedia

Dragon Ball Z - Kontynuacja kultowego anime "Dragon Ball". Premierowa emisja "Dragon Ball Z" rozpoczęła się 26 kwietnia 1989 roku, zaś zakończyła się na 291 odcinku 31 stycznia 1996 roku. Tworzeniem anime ponownie zajęło się Toei Animation.

Na samym początku serii "Z" poznajemy potomka Son Gokū, Son Gohana, oraz nowego wroga drużyny Son Gokū. Któżby mógł się spodziewać że nowym wrogiem bohaterów będzie Raditz, brat Son Gokū, który przybywa na Ziemię, aby sprawdzić jak przebiegła inwazja planety. Gdy w końcu dociera na wyspę Kamesenina dowiaduje się, że Son Gokū w dzieciństwie spadł na głowę, przez co zapomniał o swojej misji podboju Ziemi. Raditz wyjaśnia mu że ma z nim wyruszyć aby pomóc mu i jego kompanom podbijać kolejne planety, gdyż pochodzą z rasy Saiyan-jin, która od wieków zajmuje się podbojem kosmosu w zamian za dobra materialne. Son Gokū odmawia, oburzając tym samym swojego brata. Raditz nie przyjmując do świadomości zdrady, obezwładnia Son Gokū i porywa Son Gohana, w walce z bratem, pomaga Son Gokū jego dawny wróg Piccolo, który ma do wyrównania rachunki z kosmicznym przybyszem.

To nie wszystko, co wydarzyło się w serii "Z", gdyż bohaterów czeka wiele niespodzianek, takich jak inni Saiyanie, Freeza, który jest międzygalaktycznym tyranem, cyborgi, które zostały stworzone przez dawnego wroga Son Gokū, Dr, Gero, oraz demon, stworzony złego maga, którego imię znane dobrze znane jest w śród bogów Kaioshin. Resztę polecam obejrzeć samemu, aby poznać wszystkie najważniejsze momenty serii oraz poddać się świetnemu klimatowi jaki tworzy świat smoczych kul.

W Polsce "Dragon Ball Z", pojawił się za pośrednictwem stacji RTL7, która bazowała na odcinkach emitowanych przez francuską telewizję NT1, stacja ta cenzurowała momenty nie odpowiednie dla młodzieży w przedziale wiekowym, do którego też kierowała anime. Nazwy niektórych ras, oraz imion zostały błędnie przetłumaczone, przykładowo "Saiyan", tłumaczony był jako "Kosmiczny wojownik", zaś imię Son Gokū, specjalnie na potrzeby naszego ojczystego języka było niewłaściwie odmieniane na "Songo".

Mimo wszystko seria "Dragon Ball Z", podbiła serca wielu młodych polaków, którzy mimo upływu wielu lat od ostatniej emisji wciąż zachwycają się jego magią, dobrze wspominają czasy z nim związane oraz często wracają do tamtych czasów w gronie znajomych bądź przy kolekcjonerskich kartach i naklejkach. Od siebie dodam, że każdy fan mangi i anime, powinien bliżej zapoznać się z tym tytułem, ponieważ jest klasykiem swojego gatunku.

Z okazji dwudziestolecia "Dragon Ball", postanowiono odświeżyć pamięć o tej serii, w skróconej wersji "Kai" tworzonej obecnie, od kwietnia 2009 roku.


Linki sponsorowane: AMPolska.net - Wortal manga, anime, otaku | Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms