Dziś jest Poniedziałek, 20 lutego 2017, godz 18:53
Online: 113, statystyki

Dragon Ball GTReżyser: Osamu Kasai
Studio: Toei Animation
Emisja: 07/02/1996 - 19/11/1997
Epizodów: 64
Gatunek: Shōnen, akcja, dramat, fantasy, komedia


Dragon Ball GT - Rok po zakończeniu ostatniej, oficjalnie prowadzonej przez Akirę Toriyamę serii "Dragon Ball Z", studio Toei Animation nabyło prawa na kontynuację losów bohaterów Smoczych Kul. Pracę zostały rozpoczęte 7 lutego 1996 roku, reżyserię polecono, Osamu Kasai. Tak o to powstawała nowa seria "Dragon Ball GT".

Trzecia seria przygód Son Gokū i jego przyjaciół, zaczyna się jakiś czas po zakończeniu serii "Z". Son Gokū który zabrał ze sobą do pałacu Wszechmogącego reinkarnację Bū, Ūba, którego spotkał na turnieju Tenkaichi Budokai, rozpoczyna z nim trening, aby zrobić z niego przyszłego obrońcę Ziemi. W tym czasie do pałacu Dendego wkrada się stary wróg Son Gokū, Pilaf. Pilaf który bardzo się postarzał planuje ostatni raz zdobyć smocze kule, przypadkiem trafia na kule o czarnych gwiazdkach, nie wie jednak, że kule te stworzył Kami w czasach kiedy posiadał jeszcze swoją złą stronę, Piccolo Daimō. Wzywa smoka, a gdy już się ujawnił ujrzał zbliżającego się Son Gokū, w złości wypowiada złe życzenie, aby Son Gokū powrócił do ciała dziecka, tak o to Son Gokū ponownie stał się dzieckiem, jakim go poznaliśmy w pierwszej serii. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie ogłoszenie smoka, który ujawnił że jeżeli w ciągu roku kule nie wrócą do miejsca, gdzie ich użyto Ziemia zostanie zniszczona. Na domiar złego, kule w przeciwieństwie do znanych nam kul rozpraszają się po wszechświecie. W taki to sposób Son Gokū, Torankusu, oraz wnuczka Son Gokū, Pan, wyruszają w przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu kul. Podróżując po wszechświecie napotkają wielu wrogów, którzy będą również chcieli zagarnąć smocze kule, ale i nie tylko.

Do złych charakterów tej serii możemy zaliczyć całą gromadę złych smoków, Super #17, który powstał dzięki fuzji Ziemskiego #17 i stworzonego w piekle przez Dr. Gero i Dr. Myū, oraz Bebiego, stworzonego z DNA Tsufuru-jinów mutanta.

Seria "GT" uważana jest za serię fillerów, ponieważ żadna z historii w nim zawarta nie występuje w mandze. Wkład Akiry Toriyamy w serię polegał na stworzeniu designu postaci odmłodzonego Son Gokuū, Pan, Bejīty, Torankusu czy robota Giru, a także statku kosmicznego oraz kilku planet. W "Dragon Ball GT", możemy dopatrzeć się wielu błędów, które przeczą teoriom poznanym w mandze mimo konsultacji z samym Akirą.


Linki sponsorowane: AMPolska.net - Wortal manga, anime, otaku | Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms