Ważna informacja Konkurs: Wygraj KOSZULKĘ z Światkoszulek.net

Polecamy

ostatnie newsy
  • 1. Adik1990 - 0
  • 1. Bulma 3310 - 0
  • 1. Darknes - 0
  • 1. gothic012 - 0
  • 1. Ibuki_Suika - 0
  • 1. KaKa - 0
  • -- -- --
  • Pełny ranking

OVA


Spis OVA Dragon Ball Z:


Dragon Ball Z: OVA 01 Samotne rozpoczęcie wojny Z. Ojciec Son Goku wyzywa Freeza - Akcja filmu zaczyna się od narodzin Saiyanina, to Son Goku. Następnie widzimy jak Oozaru niszczą nieznaną nam planetę i zabijają jej mieszkańców. Po walce toczy się rozmowa kilku Saiyan. Okazuje się, że to Bardock ze swoją drużyną. Roztrząsają sprawę tego, że żadne z nich niewiele pamięta z wydarzeń ostatniej nocy. Rozmowa schodzi na syna Bardocka. Ten nie chce zaakceptować swojego dziecka, ponieważ jest bardzo słabe, jego siła wynosi tylko 2 jednostki. Nagle zostają zaatakowani przez jednego z tubylców planety. Przekazuje on Bardockowi dar widzenie przyszłości poprzez uderzenie w kark. Niestety Saiyanin nie będzie mógł kontrolować tych wizji i będą się pojawiać w najmniej oczekiwanym momencie. Zanim napastnik został zabity przez Bardocka, zdążył przepowiedzieć mu unicestwienie jego rasy. Ten nie wierzył w ani jedno jego słowo. Nagle mdleje. Zostaje przetransportowany przez swoich przyjaciół do jednostki głównej. Na miejscu wsadzono go do maszyny z płynem regeneracyjnym. Tutaj ma pierwszą wizję, widzi młodego Goku oraz jego walki na przemian ze swoją niedaleką przyszłością.

W tym momencie lekarze przerywają proces regeneracji. Bardock od razu wyrusza za swoją drużyną, która poleciała na misję. Na miejscu okazuje się, że zostali zaatakowani przez ludzi Frezera. Jedynym żywym z jego drużyny jest Toma, który zdążył mu opowiedzieć o tym co się stało. Niestety umiera wskutek doznanych ran. Bardock jest wściekły. Odnajduje morderców swoich przyjaciół. Dochodzi do walki. Saiyanin ma zdecydowaną przewagę, ale na jego nieszczęście ma kolejną wizję, przez co o mało nie zginął. Tym razem widzi walkę dorosłego Goku z Vegetą. Ledwie udaje mu się uniknąć śmiertelnego ciosu przeciwnika po czym pozbywa się go i jego kompana. Nieoczekiwanie zostaje zaatakowany przez Dodorię, sługusa Frezera. Udaje mu się przeżyć i postanawia zemścić się na Frezerze i uratować swoją planetę przed zagładą z rąk tyrana.

Tytuły JP/ENG: Tatta Hitori no Saishuu Kessen - Freezer ni Idon da Z Senshi Songokuu no Chichi/Bardock - The Father of Goku.
Data premiery: 17.10.1990.
Czas trwania: 42 min.
Okładka.Dragon Ball Z: OVA 02 Nie rozpaczaj! Pozostali jeszcze dwaj Super Saiyanie: Gohan i Trunks! - Historia Trunksa rozpoczyna się około 5 lat po sadze Frezera. Wszyscy znani nam wojownicy nie żyją. Goku umarł najwcześniej z powodu choroby serca, a Vegeta, Picollo, Krilan, Yamcha, Tenshinhan zostają zabici przez złe androidy C17 i C18. Jedynie Gohan uchodzi z życiem. Nie można wskrzesić poległych, ponieważ wraz z Szatanem Serduszko odszedł Wszechmogący, a z nim Smocze Kule. Maszyny zabijają każdego kto im wejdzie w drogę i niszczą co im podejdzie pod rękę. Mija kilka lat. Jedynym, który jeszcze im się przeciwstawia jest Gohan- w tym świecie bardzo poważny i doświadczony wojownik. Niestety nawet on nie jest wstanie poradzić sobie z tymi potworami i przegrywa każdą bitwę. Trunks jest już starszy. Jednak nie jest tym samym dzieckiem, które poznajemy w sadze Buu. Doświadczony przez los chłopak za szybko dorósł. Nie zobaczymy na jego twarzy uśmiechu radości, w jego oczach zawsze jest cień smutku. Zdaje sobie sprawę z zagrożenia i chce pomóc w walce z androidami. Zaczyna trening pod okiem Son Gohana. Szybko okazuje się, że jest bardzo zdolny. Zaprzyjaźnia się z synem Goku. Dni mijają, gdy C17 i C18 niszczą kolejne miasto, obaj postanawiają im wyjść naprzeciw...

Tytuły JP/ENG: Zetsubou e no Hankou!! Nokosareta Chousenshi - Gohan to Trunks/The History of Trunks
Data premiery: 24.02.1993.
Czas trwania: 48 min.
Okładka.Dragon Ball Z: OVA 03 Plan zniszczenia Saiyan - Na Ziemi zaczynają się dziać dziwne rzeczy, lasy usychają, natura umiera. Niespodziewanie zjawia się sługa Wszechmogącego, wyjaśniając całą sytuacje. Otóż na naszej planecie rozprzestrzenia się śmiercionośny gaz, i jeśli nie zniszczy się źródeł z których się wydobywa życie na Ziemi przestanie istnieć za 70 dni. Son Goku i przyjaciele lokalizuje i niszczy maszyny produkujące śmiercionośny gaz, przy czym nabija guza paru łobuzom. Nie lada niespodzianka czeka ich przy ostatnim źródle, gdzie ku zdziwieniu naszych bohaterów spotykają swoich dawnych wrogów, min. Coolera,Freeza,Lorda Sluga, okazującymi się jedynie widami. Po krótkim oszołomieniu likwidują kolejną przeszkodę. Jednak tutaj przygoda się nie kończy ponieważ trop zła prowadzi daleko w kosmos. Jak się okazuje sprawcą całego zamieszania jest niejaki Dr Raichii, Tsuful próbujący zemścić się na saiyanach.

Tytuły JP/ENG: Gaiden - Saiya-jin Zetsumetsu Keikaku/Gaiden - Plan to Destroy the Saiyajin.
Data premiery: 23.07.1993.
Czas trwania: 60 min.
Okładka.Dragon Ball Z: OVA 04 Son Goku i przyjaciele powracają! - Przed ostatnim turniejem, wszyscy przyjaciele przybywają na otwarcie nowego hotelu Mr. Satana. Miłą atmosferę zakłócają dwie kosmiczne kapsuły, okazuje się że na Ziemię przybywa młodszy brat Vegety, Tarble wraz żoną. Przybywa on po pomoc w zniszczeniu dwóch żołnierzy, byłej Armii Freezy, Avo i Kado, którzy również przybyli na Ziemię za Tarble. Rozpoczyna się walka, jednak do walki przystępują najmłodsi, Trunks i Son Goten.

Tytuły JP/ENG: Ossu! Kaette Kita Son Goku to Nakama-tachi!!/Yo! The Return of Son-Goku and Friends!!
Data premiery: 24.11.2008.
Czas trwania: 34 min.
Okładka.Dragon Ball Z: OVA 05 Epizod o Bardocku - Wojownik Bardock wyzywa tyrana Freezę do walki, niestety Freeza okazuje się zbyt silny dla Bardock'a, tyran niszczy planetę Vegete, a także wydawałoby się, że zabija Bardock'a. Okazuje się jednak, że wielki wybuch spowodował w wypadku Bardock'a cofnięcie się w czasie, kiedy jeszcze na planecie później zwaną Vegetą, żyli dziwni przedstawiciele obcej rasy. Bardock musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stawić czoła nowemu zagrożeniu.

Tytuły JP/ENG: Episōdo obu Bādakku/Episode of Bardock
Data premiery: 28.12.2011.
Czas trwania: 20 min.
Okładka.


Spis OVA Dragon Ball GT:


Dragon Ball GT: OVA 01 Biografia Son Goku Junior - Opowieść o dalszych perypetiach pra pra pra itp wnuka Goku. Mały Goku jr. od walki bardziej lubi zabawę i śmiech niż treningi by stać się taki sam jak jego przodek. Pewnego dnia w szkole znany z rozrabiactwa Pack zabiera Goku jr. jego ulubiony długopis, po tym wydarzeniu całą historie opowiada swej babci Pan, ta usłyszawszy jak jej wnuk mógł sobie na to pozwolić wpada w złość co powoduje, że traci przytomność, po chwili zostaje przewieziona do szpitala gdzie Goku jr. wpada w histerie bojąc się o swoją babcie. Przypomina sobie jak Pan mówiła mu o smoczych kulach, które mogą spełnić każde życzenie wraz z Packiem postanawiają odnaleźć 4 gwiezdną smoczą kule, na swojej drodze spotkają wiele nie bezpieczeństw jak i również sporo śmiesznych momentów.

Tytuły JP/ENG: Goku gaiden! Yuki no akashi wa su-shin-chu/A Hero's Legacy.
Data premiery: 26.03.1997
Czas trwania: 48 min.
Okładka.


Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy