Ważna informacja News: DBS: Broly: Nowy projekt Broly'ego na wystawie ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball: Pytania i odpowiedzi
Dodane: 30.10.2017 16:25 /
aszuszczewicz - Profil - user - 0% - 2
MN777 napisał/a:
mimickxd napisał/a:
O ile silniejszy jest Blue od Red i dlaczego Beerus jest silniejszy od Blue. Red potrafił Beerusowi choć troszkę namącić, przynajmniej nie przegrywał z automatu jak SSJ3. Wedle tego, God + Kaioken x20 powinien ownić Beerusa.

Blue to opanowana forma boska, Red był w powijakach, Goku się uczył stosować moc. Zauważ, że jak goku walczył w formie red z beerusem nad Ziemią to wszechświat drżał. Dlatego, że moc była wyzwalana. Blue jest opanowana. Poza tym Beerus dawał fory. Dlatego sam blue nie da mu rady. Z kaiokenem ciekawe jakby to wyglądało,pewnie beerus trochę by się napocił, ale na pewno jest mocniejszy.

odbiegając, czym jest dokładnie Ultra Instynkt?

-
Dodane: 30.10.2017 16:30 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 721
#aszuszczewicz stan ciała w którym ciało samo automatycznie wykonuje ruchy bez ich wcześniejszego przemyślenia przez wojownik ^^ po prostu instynktownie samo reaguje

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 30.10.2017 16:38 /
aszuszczewicz - Profil - user - 0% - 2
Bobers25 napisał/a:
#aszuszczewicz stan ciała w którym ciało samo automatycznie wykonuje ruchy bez ich wcześniejszego przemyślenia przez wojownik ^^ po prostu instynktownie samo reaguje

Tak mnie to zastanawia, dlaczego nawet Bogowie Zniszczenia byli tym zdziwieni :o

-
Dodane: 30.10.2017 16:52 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5395
aszuszczewicz napisał/a:
Bobers25 napisał/a:

Tak mnie to zastanawia, dlaczego nawet Bogowie Zniszczenia byli tym zdziwieni :o

Bo to ultra mega trudna "technika" do opanowania, nawet oni mają z tym problemy.

-
Dodane: 30.10.2017 22:25 - Edytowane przez mimickxd /
mimickxd - Profil - user - 0% - 29
scouser napisał/a:
#mimickxd - Odpiszę opierając się o anime, pierwsza walka z Beerusem na Godzie wyglądała tak, a nie inaczej, bo Goku dopiero kilka chwil miał taką moc, stąd to jego przytłuczenie możliwościami, potem stopniowo opanowywali boską Ki, stąd mamy pojawienie się Goda na Turnieju Mocy.
Skoro God to Boska Ki, a Blue to Boska Ki to SSJ, to usuwając wszędzie słowa boska Ki, wyjdzie, że Basic jest słabszy od SSJ. Zgodzisz się z tym?

Tłumaczyłem już, ale wytłumaczę raz jeszcze. Kaioken nie mnoży obecnej siły razy to ile krzykniemy, tylko mnoży bazową moc wojownika.

Więc przedstawmy to liczbowo. (Całkowicie z dupy liczby, nie przywiązuj do nich wagi)

Basic - 1
Kaioken - zależy jaki mnożnik
SSJ - 10 i zróbmy tak, że SSJ 2 i 3 to odpowiednio 20 i 30.
SSJG - 50
SSJB - 100

No i liczymy ile wynosi siła Goku na SSJB Kaioken x20

100+(1x20)=100+20=120 - siła Goku na SSB Kaioken x20

A teraz wzór jakim liczy większość na tym forum.

100+(100x20)=100+2000=2100 - siła Goku wg forumowiczów.

Podkreśle jeszcze raz najważniejsze rzeczy z mojej wypowiedzi.
Kaioken mnoży podstawową siłę wojownika, to że Beerus powiedział, że walczył na 50% czy na 23% czy na 69% to nic nie znaczy, bo równie dobrze mógł walczyć na 5%. Poza tym, czy Beerus nie może także rosnąć w siłę? I na koniec - liczby, którymi się posłużyłem mają na celu jedynie zobrazowanie tego, jak działają mnożniki i jak wpływają na energie. Gdzieś tam padały mnożniki ile daję SSJ ile SSJ2 itd. Ale to tylko i wyłącznie dla wyjaśnienia jak działa KKx20.

_____________________________________________________________________________________________

#Gokufight - Skoro DBGT nie jest do końca kanoniczne, to myślę, że nie ma co się nad tym rozwodzić, poza tym został zboostowany przez Bulme promieniami.

A co do Vegety SSJ3. To wg mnie to po prostu zabieg stylistyczny, wyobraź sobie Vegete w długich włosach. No wygląda koszmarnie, zgodzisz się ze mną? Tak samo wygląda sytuacja z SSJG, po prostu design Vegety nie byłby dobry.

Wszystko pięknie, tylko sam napisałeś, że SSJB = przykładowy mnożnik bazy razy sto. Bazy. Napisałeś również, że Kaioken jest mnożnikiem bazy. Bazy. Wedle tej logiki jeśli baza Goku ma 10, na SSJB ma 1000, to mnożąc bazę 10 przez 20 masz bazę 200, która wedle dalszego ciągu ma mnożnik 100 (SSJB) co daje magiczne 20k :d . Generalnie cały pomysł z Kaiokenem na SSJ/Red/Blue jest poroniony, Toriyama zaprzestał używania Kaiokena na Goku, ponieważ miał lepszy mnożnik (ssj x50), który wynikał z historii sam z siebie. Ogólnie logicznym było, że na SSJ nie można używać Kaiokena, ponieważ to już jest "polepszona" wersja kontroli KI. Zresztą, co tu więcej pisać, SSJ4 = 4xSSJ2 = 8xSSJ, a mówimy tu o x20.

Ale OK, na poczet zachowania spójności jestem w stanie kupić nagłą zmianę sensu i traktowanie mnożnika jako "osobny" element algorytmu. Tj. przyjmuję 1 * 100 + 1 * 20 = 120.
Tylko szkoda trochę, że taki ruch nie został wykonany przy hm.. Przy Cellu? O ile w DBS Goku jest w 90% przypadków totalnym kretynem, o tyle w DBZ był w walce stonowany i chłodno kalkulujący, a zwiększenie "mocy", "prędkości", w ogóle czegokolwiek o 20% to jest w DBZ kolosalna różnica :d . Dlaczego?
120KK Friezy to nasze sto procent. Porównując z Goku, Goku ma 125% mocy Friezy. A to było dość jednostronne ownienie :d .

EDIT: Co do argumentu z Beerusem, a) po co mieliby mówić fałsz, poza tym to powiedział Beerus czy Whis? b) Beerus to nie jest postać stale pracująca nad sobą, nie kupuję jego ciężkich treningów xD

EDIT2: Co do Vegety SSJ3, mi szkoda faceta. Powinien był to zaliczyć.
W GT tak naprawdę chcieli dociągnąć jakąś postać do Goku (a po co? Mystic i tak powinien być mocniejszy od SSJ4. Ale Gohan - naukowiec nie bardzo się nadawał na coś więcej jak nudną postać poboczną :p ), więc wymyślili, że (tutaj może mnie pamięć zwodzić, GT oglądałem łohoho i jeszcze lat temu) jak się ma SSJ i widzi się planetę matkę (promienie Bulmy symulują ten widok czy tam promienie planety), to jest zmiana w złotą małpę, a następnie w SSJ4.
Zastanawiające, czemu nie zrobili armii SSJ4, taki Gotenks by najpewniej miótł :p .
http://www.dragon...l/0941.png
Wieem, że fanart itp., ale jakby tak wyglądał SSJ3 Vegeta kanonicznie, bym nie narzekał :p .

-
Dodane: 31.10.2017 08:03 /
scouser - Profil - user - 10% - 127
Źle interpretujesz kolego.
Nie napisałem, że Blue mnoży siłę, a zwiększa ją do tego poziomu. No fakt faktem, że 1*100=100, więc teoretycznie zboostowałem go sto razy, ale tu chodzi o poziom na jaki wskakuje, a nie będę bawił się w dokładne liczby pokroju 1 200 524 000 124 000 itd itd itd no bo jakby po co.

Napisałem, że baza ma poziom mocy 1, wszędzie sobie dopisałeś o jedno 0 za dużo.

Matematykę miałem ostatni raz w liceum, więc kilka lat minęło, ale z tego co pamiętam, to najpierw się liczy to co w nawiasie, potem mnoży, a potem dopiero dodaję (kolejność tylko tego, co jest potrzebne). A więc już nawet załóżmy, że BLue daje mnożnik x100, a Basic to 1 - J E D E N, żebyś nie wymyślał. JEDEN JEDEN. A Kaioken to mnożnik basica jaki tam sobie krzykniemy. LECIMY!

(1*100)+(1*20)=100+20=120 - SUPA SAJADŻIN BLUDA KAIOKEN x20.
Ale niestety gro ludzi liczy tak -> (100*20)*1=2000*1=2000 - NO GOKU POWINIEŃ ZABIĆ BIRUSA JEDNYM SPOJRZENIEM.

Pełno YTerów, którzy robią rozkminy na ten temat i przedstawiają poziomy mocy w DBS przedstawiają to podobnie, w sensie, że ten boost kaiokena nie powoduje, że ten pasek przedstawiający jego moc rośnie dwukrotnie, a jedynie jakiś jego ułamek. Wniosek? :)

Nie chce wychodzić tu za guru i za znawce DB, ale tutaj po prostu trzeba myśleć logicznie.
Nawet w samej anime pokazane jest, że Goku nie robi się nagle ultra mocarny, a jedynie odrobinę. O te 15-25%.

-
Dodane: 31.10.2017 14:30 /
mimickxd - Profil - user - 0% - 29
scouser napisał/a:
Źle interpretujesz kolego.
Nie napisałem, że Blue mnoży siłę, a zwiększa ją do tego poziomu. No fakt faktem, że 1*100=100, więc teoretycznie zboostowałem go sto razy, ale tu chodzi o poziom na jaki wskakuje, a nie będę bawił się w dokładne liczby pokroju 1 200 524 000 124 000 itd itd itd no bo jakby po co.

Napisałem, że baza ma poziom mocy 1, wszędzie sobie dopisałeś o jedno 0 za dużo.

Matematykę miałem ostatni raz w liceum, więc kilka lat minęło, ale z tego co pamiętam, to najpierw się liczy to co w nawiasie, potem mnoży, a potem dopiero dodaję (kolejność tylko tego, co jest potrzebne). A więc już nawet załóżmy, że BLue daje mnożnik x100, a Basic to 1 - J E D E N, żebyś nie wymyślał. JEDEN JEDEN. A Kaioken to mnożnik basica jaki tam sobie krzykniemy. LECIMY!

(1*100)+(1*20)=100+20=120 - SUPA SAJADŻIN BLUDA KAIOKEN x20.
Ale niestety gro ludzi liczy tak -> (100*20)*1=2000*1=2000 - NO GOKU POWINIEŃ ZABIĆ BIRUSA JEDNYM SPOJRZENIEM.

Pełno YTerów, którzy robią rozkminy na ten temat i przedstawiają poziomy mocy w DBS przedstawiają to podobnie, w sensie, że ten boost kaiokena nie powoduje, że ten pasek przedstawiający jego moc rośnie dwukrotnie, a jedynie jakiś jego ułamek. Wniosek? :)

Nie chce wychodzić tu za guru i za znawce DB, ale tutaj po prostu trzeba myśleć logicznie.
Nawet w samej anime pokazane jest, że Goku nie robi się nagle ultra mocarny, a jedynie odrobinę. O te 15-25%.

Co do arg. z zerem, poprawię się byś zauważył, że to jest to samo

"Wedle tej logiki jeśli baza Goku ma 10, na SSJB ma 1000, to mnożąc bazę 10 przez 20 masz bazę 200, która wedle dalszego ciągu ma mnożnik 100 (SSJB) co daje magiczne 20k :d ."

zmiana na :

"Wedle tej logiki jeśli baza Goku ma 1, na SSJB ma 100, to mnożąc bazę 1 przez 20 masz bazę 20, która wedle dalszego ciągu ma mnożnik 100 (SSJB) co daje magiczne 2k :d ."

Tak jak Ty, przyjąłem sobie przykładową bazę, to zero nie ma znaczenia.

..ale mam wrażenie, że nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź ;) .. Tak czy siak temat zamykam; dziękuję za rozmowę.

-
Dodane: 01.11.2017 20:39 /
Dunio - Profil - user - 0% - 7
Tak się zastanawiam, Dragon Ball czy Dragon Ball Kai oglądaliście z napisami czy lektorem? W Dragon Ball ten lektor brzmi dobrze, w Kai już słyszałem, że jest inny.

-
Dodane: 02.11.2017 08:32 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5395
#Dunio
Większość osób tutaj chyba oglądała każdą możliwą wersje DBZ :p i pewnie każdy ci powie że najlepszą wersją DBZ jest Japoński UNCUT z Polskimi napisami bo jest :p

-
Dodane: 04.11.2017 17:28 /
Michaskami - Profil - user - 0% - 8
Mam nadzieję że to będzie jedyna fuzja w na turnieju. Vegito mi jako zwycięzca by nie pasował. Obstawiam że nikt nie pokona Jiren i skończy się czas a na końcu zostanie najwięcej zawodników z 7 wszechświata np. Goku, Vegeta i Frieza kontra Jiren i wygrają. Oczywiście na styk i w dramatycznych okolicznościach.

-
Dodane: 04.11.2017 20:45 /
MainWar - Profil - user - 0% - 70
Bartek30 napisał/a:
#Dunio
Większość osób tutaj chyba oglądała każdą możliwą wersje DBZ :p i pewnie każdy ci powie że najlepszą wersją DBZ jest Japoński UNCUT z Polskimi napisami bo jest :p

Mi najlepiej się ogląda saiyan i Namek sage z Kai w oryginale i Cell, Buu w Z z faulconerem :d

-
Dodane: 04.11.2017 21:06 /
scouser - Profil - user - 10% - 127
Taka mała rozkminka.
Dlaczego Ziemia nie została zniszczona przez Beerusa?
Patrząc na to jaki poziom jednostek posiadają ziemianie no to powinni przemienić się w pył przy pierwszej okazji, a przecież Goku i Vegeta nie żyją tam tak długo, by Beerus nie zdążył już zajrzeć na Ziemie, poza tym jest o tym wzmianka, bo kojarzył Ziemie z Dinozaurów, co było jakimś tam nieśmiesznym nawiązaniem, że to on pewnie je zgładził - ale to w niczym nie przeszkadza, by Piccolo i Gohan jedli ogony dinusiów. No ale ok, to jest tło całej historii więc przymykam oko.
Skupmy się na tym, dlaczego Beerus nie zniszczył Ziemii? Posmakowało mu jedzenie? O co chodzi.

-
Dodane: 04.11.2017 23:38 /
ironik - Profil - user - 20% - 384
-
Dodane: 05.11.2017 00:42 /
Karotte - Profil - user - 20% - 368
Wpakowali go do fabuly pozno i sa niescislosci takie, jak ta, ze on kazal frieze, by zniszczyl planete Vegete. Co kompletnie nie ma sensu :d .

Ogolnie nie bardzo rozumiem sensu istnienai boga zniszczenia. Jesli jego rola ma polegac tylko na niszczeniu planet, to dla mnie to jest glupie i bezsensu.

Co nie zmienai faktu, ze Beerusa lubie ;p.

-
Dodane: 12.11.2017 13:44 /
trevorr - Profil - user - 0% - 10

Spodziewałem sie tego.

Wiadomość doklejona:
farriii napisał/a:
Czy ktoś jeszcze jest podekscytowany nową fuzją kapusty i kalafiora? Jeśli nie wiesz, o czym mówię, możesz obejrzeć zwiastun

tutaj:- http://www.dragon...14-subbed/

wtedy to dostaniesz,

Myślałem, że skąd jarmuż i kalafior zdobędą potarę i dlaczego zeno to pozwoliło, jeśli jest to dozwolone, to każdy zacznie używać potarów z tamtejszych kai

Jak widac mało kogo obchodza potary na turnieju .

-
Dodane: 12.11.2017 13:48 /
Kubsonitooo - Profil - user - 0% - 10
Zasady na turnieju dawno już poszły w las - jedynie latanie jeszcze jest tam jakoś przestrzegane, chyba, że jest taka walka jak Goku i Jiren - ich to nic nie obowiązuję. Ważne, aby Zenki się cieszyły i przebierały nogami z radości.

-
Dodane: 19.11.2017 14:27 /
Piotr3k1447 - Profil - user - 0% - 1
Wie ktoś co to za muzyka podczas gdy Kefla przygotowywała się do ostatecznego ataku? Bardzo proszę o odpowiedź

-
Dodane: 20.11.2017 18:51 /
siemasPL - Profil - user - 0% - 2
Nie wiem, ale poszukuje mangi Exo Squad w języku polskim. kiedyś to leciało na RTL 7, a teraz jak tego szukałem to nigdzie tego nie ma.

-
Dodane: 21.11.2017 00:55 /
zasysacz23 - Profil - user - 0% - 1
Ah ta mzuyczka z 115 jak ładuje się ten ultra instynkt i graficznie ładnie zrobione :) no robi się ciekawie a już balem się ze będzie słabo :)

-
Dodane: 21.11.2017 03:54 /
chrismaliszewsk - Profil - user - 0% - 26
Piotr3k1447 napisał/a:
Wie ktoś co to za muzyka podczas gdy Kefla przygotowywała się do ostatecznego ataku? Bardzo proszę o odpowiedź

Znalazłem: Ultimate Battle by Akira Kushid

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy