Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball: Pytania i odpowiedzi
Dodane: 12.10.2018 00:19 /
DuchVegety - Profil - user - 10% - 138
Dlaczego Vegeta w DBZ po wysadzeniu samego siebie zamienił się w kamień?

Dlaczego komórczak po wybuchu powrócił do swojej starej perfekcyjnej formy?

Co by się stało jeśli znów w takiej formie perfekcyjnej wchłonąłby ponownie c17?

Jakim cudem cell tak dobrze się regenerował skoro piccolo nie potrafił tego samego?

Dlaczego dobry gruby buu jest taki słaby? W czasie walki z Beerusem padł na jeden cios.

Ile linii czasowych utworzył w sumie trunks?

-
Dodane: 12.10.2018 01:43 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1555
1.Nie zmienił się w kamień, chyba można to interpretować tak, że jego ciało zamieniło się w pył, ewentualnie uległo zwęgleniu, a zostało to przedstawione w sposób nierelaistyczny bo taka była wizja ludzi robiących anime.
2.Po wybuchu stał się silniejszy i mógł przyjąć tę formę bez konieczności pożerania androida, saiyańskie komórki dały mu wzrost mocy bo znalazł się blisko śmierci podczas samozniszczenia.
3.Wchłanianie dawało mu siłę, albo stałby się silniejszy w swojej perfekcyjnej formie, albo przyjąłby nową. Raczej to pierwsze.
4.Miał ulepszone zdolności Piccolo, to pewnie efekt pracy komputera, który go stworzył. Ten komputer manipulował komórkami wojowników, należy pamiętać, że Cell to mutant.
5.Beerus zdominował wszystkich, po prostu był zbyt potężny, w filmie BoG jednym ciosem zdjął Goku na poziomie trzecim, a Goku w tej transformacji był potężniejszy niż gruby. Ta wersja Buu uległa też osłabieniu po podziale większość mocy wziął Kid Buu.
6.Nie wiem, podróże w czasie chyba nie mają żadnego sensu w DB, ale mogę się mylić.
Większość tych pytań można łatwo wyeliminować dokładnie oglądając anime. Mimo wszystko mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany tymi odpowiedziami.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 06.11.2018 23:18 /
mundek002 - Profil - user - 0% - 4
Nie wiem gdzie mam napisać posta, forum znalazłem przypadkowo.
Jak najlepiej zacząć oglądać DB ?
Za dzieciaka wraz z całym rodzeństwem oglądaliśmy i płakaliśmy przy porażkach Goku.
Na świętach padł temat starych czasów i nostalgia wróciła.
Jak można też prosić o jakąś stronę z pełnymi sezonami byłoby super ;)
Dodam, że pierwszego DB pamiętam przez mgłę, ale słyszałem, że jest jakiś film opowiadający całą historię.

-
Dodane: 07.11.2018 01:15 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 154
mundek002 napisał/a:
Nie wiem gdzie mam napisać posta, forum znalazłem przypadkowo.
Jak najlepiej zacząć oglądać DB ?
Za dzieciaka wraz z całym rodzeństwem oglądaliśmy i płakaliśmy przy porażkach Goku.
Na świętach padł temat starych czasów i nostalgia wróciła.
Jak można też prosić o jakąś stronę z pełnymi sezonami byłoby super ;)
Dodam, że pierwszego DB pamiętam przez mgłę, ale słyszałem, że jest jakiś film opowiadający całą historię.

Trafiłeś w dobre miejsce przyjacielu :d Wszystkie odcinki znajdują się na tej stronie w multimediach.

Jak chcesz oglądać to kolejność jest taka: DB (sezon pierwszy) -> DBZ (sezon 2) -> DB Super (dzieje się w przerwie między zakończeniem sagi Buu a ostatnim turniejem czyli mniej więcej między odcinkiem 287 i 288 zetki). Potem możesz obejrzeć jeszcze GT, które teoretycznie jest kontynuacją DBZ, najnowsza seria (DBS) sprawiła, że wydarzenia z GT nie mogłyby zajść, więc możesz to traktować jako alternatywne zakończenie (no i jest całkiem fajnie wyglądający SSJ4).

Jeśli chcesz obejrzeć DBZ bez fillerów (niemangowych elementów) to obejrzyj DBZ Kai czyli DBZ odchudzone o większość fillerów (jest krótsza o ponad 100 odcinków). Jednak w Kai nie ma oryginalnej ścieżki dźwiękowej plus została nieco ocenzurowana. Są jeszcze filmy jednak ze wszystkich jedynym, który trzeba będzie obejrzeć jest ten, który wychodzi w grudniu.

Ze swojej strony jedynie mógłbym polecić obejrzenie Broly Legendary Saiyan, Fusion Reborn i Wrath of the Dragon. Te filmy nie mają absolutnie żadnego wpływu na fabułę serialu ale wg mnie są wystarczająco przyjemne by je obejrzeć.
Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem sytuację :d

-
Dodane: 08.11.2018 14:52 - Edytowane przez Sined92 /
Sined92 - Profil - user - 10% - 147
Pytanie dotyczące nadchodzącej kinówki:

Akcja DBS:Broly ma być po turnieju. W zwiastunach wyraźnie widać, że Goku i Vegeta nie dorastają do pięt Brokule i będą musieli się scalać, bawić się w Bogów, prosić o pomoc shenrona i pewnie wiele innych rzeczy wspierających jak w każdej kinówce.

Jak to się ma do szukania legendarnego saiyana przez Beerusa, gdzie wyraźnie widać że to Broly dałby więcej zabawy niż Goku?

Druga rzecz, jak Bogowie i Aniołowie nie mogli wiedzieć o istnieniu Brolyego i jak mogli nie wziąć go na turniej, gdzie z tego co można wnioskować po zwiastunach nawet Jiren prawdopodobnie by przegrał bez żadnych ultra instynktów u Brolyego.

Co ukrywał się w czasoprzestrzeniach? Czy przez to, że C17 cofnął wszechświaty wrócił tez wymazane jeszcze wcześniej gdzie Broly był i przypadkiem zupełnie pojawił się w U7 aby ponaparzać się z Goku? Ta druga teoria raczej odpada, bo pokazują że Broly, Vegeta i Goku są z tej samej planety i mieli wspólne dzieciństwo...

-
Dodane: 08.11.2018 18:06 /
breakingmirai - Profil - user - 30% - 418
Sined92 napisał/a:
Pytanie dotyczące nadchodzącej kinówki:

Akcja DBS:Broly ma być po turnieju. W zwiastunach wyraźnie widać, że Goku i Vegeta nie dorastają do pięt Brokule i będą musieli się scalać, bawić się w Bogów, prosić o pomoc shenrona i pewnie wiele innych rzeczy wspierających jak w każdej kinówce.

Jak to się ma do szukania legendarnego saiyana przez Beerusa, gdzie wyraźnie widać że to Broly dałby więcej zabawy niż Goku?

Druga rzecz, jak Bogowie i Aniołowie nie mogli wiedzieć o istnieniu Brolyego i jak mogli nie wziąć go na turniej, gdzie z tego co można wnioskować po zwiastunach nawet Jiren prawdopodobnie by przegrał bez żadnych ultra instynktów u Brolyego.

Co ukrywał się w czasoprzestrzeniach? Czy przez to, że C17 cofnął wszechświaty wrócił tez wymazane jeszcze wcześniej gdzie Broly był i przypadkiem zupełnie pojawił się w U7 aby ponaparzać się z Goku? Ta druga teoria raczej odpada, bo pokazują że Broly, Vegeta i Goku są z tej samej planety i mieli wspólne dzieciństwo...

Broly'ego można podpiąć pod tego wojownika, który przyśnił się Beerusowi i nie byłoby problemu. Problem natomiast zostaje w nazewnictwie, bo Beerus szukał Super Saiyanina Goda, którego odnalazł pod postacią Goku.
Można rozłożyć tę kwestię na dwie rzeczy, bo Beerusowi przyśnił się supersilny przeciwnik (niekoniecznie Saiyanin), a Rybia Wyrocznia przed laty mówiła o Super Saiyanine Godzie. To mogą być dwie różne postacie, ale wydaje mi się, że teraz kombinuję odrobinę za mocno. :p

Co do zabrania go na Turniej Mocy... Nie zabrali najsilniejszego składu, jaki oferowała im planeta Ziemia, więc przeoczenie Broly'ego to nie taki problem (zwłaszcza, że o nim po prostu nie wiedzieli).

Tak na prawdę, to odpowiedź na te pytania jest łatwa i dość oczywista. Prawdopodobnie podczas pisania scenariusza do Battle of Gods (kinówki a później serialu), nikt nawet nie pomyślał, że pewnego dnia Broly zostanie wcielony do głównej historii. Tak myślę.

-
Dodane: 08.11.2018 19:18 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5621
Sined92
Postaram się odpowiedzieć na wszystko odpowiadając ci krótko zwięźle i na temat.

Żeby poznać prawdę, trzeba obejrzeć ten film kinowy z Brolim wtedy większość pytań które zadałeś zostanie wyjaśnio0na, bo na tą chwilę to tylko same domysły.

-
Dodane: 11.11.2018 10:50 /
Jest może jakieś streszczenie pierwszego sezonu DB ? ? Wiem, że pewnie mnie niektórzy zlinczują za te słowa, ale tyle odcinków w takiej mnie trochę przeraża.

-
Dodane: 11.11.2018 11:14 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2560
mundek002
Streszczenia nie kojarzę. Wyszedł natomiast film, który tak jakby streszcza początek db(łączy pierwszą sagę, czyli jak goku spotkał bulme, oolonga i yamche z sagą czerwonej wstęgi, która ciągnie się strasznie). Film miesza sporo wydarzeń i opowiada je na swój sposób. Jest solidnie wykonany i wygląda bardzo dobrze.
Jeżeli chcesz przekroczyć około 60 odcinków db, to możesz obejrzeć ten film i przeskoczyć do odcinków po sadze czerwonej wstęgi.

The path to power.

-
Dodane: 11.11.2018 12:34 /
ironik - Profil - user - 30% - 417
Nie wiem, dlaczego szukacie logiki w serii, w której zawsze przychodzi silniejszy przeciwnik. Tak po prostu jest i już. A że Brolly jest modny i ludzie go lubią, to proszę bardzo.
Już nieważne, czy to jest logiczne czy nie. Czy to pasuje do tego, co było wcześniej powiedziane czy nie..
A z Friezy zrobili takiego chopka do bicia jak Vegetę, zawsze drugi (trzeci), dużo do gadania, mało do robienia...

"Nie ma żadnych smoczych kul, są tylko halucynacje z niedożywienia i śmierć"
DBS PL
-
Dodane: 11.11.2018 13:43 /
@Ruqer
OK dzięki za odpowiedź, ale nie jestem w temacie odnośnie numeracji odcinków. Możesz podać tytuł tego filmu oraz do których 60 odcinków się odnosi ? Początkowych? I jaki odcinek zacząć po obejrzeniu tego filmu

-
Dodane: 11.11.2018 14:18 /
mundek002 napisał/a:
@Ruqer
OK dzięki za odpowiedź, ale nie jestem w temacie odnośnie numeracji odcinków. Możesz podać tytuł tego filmu oraz do których 60 odcinków się odnosi ? Początkowych? I jaki odcinek zacząć po obejrzeniu tego filmu

Z tego co widzę na necie to możesz zacząć jakoś od 67 odcinka anime po obejrzeniu tego filmu. Tam jeszcze będą wydarzenia, o które film zahacza, ale wtedy będzie łatwiej Ci się wkręcić w nową sagę, żeby to jakoś płynnie przeszło. Na początku możesz być trochę zdezorientowany, bo film inaczej to wszystko układa, dlatego napiszę Ci w spoilerze o co chodzi mniej więcej

Odczytaj to dopiero po obejrzeniu filmu :d
Spoiler

-
Dodane: 11.11.2018 19:48 /
OK, ale nie wiem jaki to film :d Dalej nie wiem o którym filmie mowa. Jakiś tytuł lub numer ?
I te odpowiedzi po 100 znaków ehh ;)

-
Dodane: 11.11.2018 22:59 /
hahaha! No nie napisałem wprost przepraszam, na górze rzuciłem tylko: "The path to power. " - tak właśnie nazywa się film. Dragon Ball The path to power.

-
Dodane: 12.11.2018 16:37 /
Zawsze mnie ciekawiło dlaczego reszta Z teamu nie przeszła odblokowania potencjału u starego Kaioshina. Ktoś wie czemu nikt prócz Gohana po prostu tam nie poleciał? Mogli to zrobić chociaż Goten i Trunks.

-
Dodane: 12.11.2018 17:50 /
kryst87 napisał/a:
Zawsze mnie ciekawiło dlaczego reszta Z teamu nie przeszła odblokowania potencjału u starego Kaioshina. Ktoś wie czemu nikt prócz Gohana po prostu tam nie poleciał? Mogli to zrobić chociaż Goten i Trunks.

DBZ się kłania i gadka Kibito, świat kaioshinów jest wyjątkowy i ogólnie śmiertelnicy tam przebywać nie mogą.

-
Dodane: 12.11.2018 18:21 - Edytowane przez Stenbar /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1555
Odblokowanie potencjału może być użyte wszędzie i nie trzeba przebywać w świecie kaioshinów, w którym miejscu jest to podawane jako wymóg?
Nawet gdyby konieczne było odwiedzenie tego świata, to chyba jednym z najmniejszych problemów powinna być etykieta zabraniająca śmiertelnikom przebywania tam, a Kibito dla nikogo nie jest żadnym autorytetem, wszyscy mieliby w rzyci jego gadkę jeśli chodzi o pakowanie poziomu mocy.
A ten świat został już skalny stopą Mr.Satana nic gorszego go spotkać nie może. [wooot]

-
Dodane: 12.11.2018 18:40 - Edytowane przez Bartek30 /
Stenbar
Tak został skalany ich świat mr.satanem, ale to było przez przypadek zupełny :p

W końcu wtedy już ziemi nie było...

-
Dodane: 12.11.2018 22:10 /
W sumie ta świętość świata Kaioshinów to trochę pic na wodę. Ostatecznie śmiertelnikom coraz częściej zdarza się tam zawitać. Na takim świecie Beerusa, który świętość raczej ma podobną, Goku i Vegeta niemal mieszkają. Z resztą jak zauważyliście, kto miałby bardziej zbrukać ten świat skoro Mr. Satan tam był? :d

Takie odblokowanie potencjały niektórym postaciom sprawiłoby, że znów moglibyśmy zobaczyć drużynę, a nie tylko duet, więc trochę szkoda, że odblokowanie mocy u innych postaci możemy zobaczyć jedynie w DBH.

-
Dodane: 13.11.2018 00:42 /
Odblokowanie potencjału u innych postaci nie miałoby takiego wpływu jak u Gohana. On zawsze skrywał w sobie ogromną moc, którek samemu nie potrafił wyzwolić. Inne postacie albo nie miały tak dużego potencjału, więc nie było co wyzwalać albo było u szczytu swoich możliwości, czyli sami odblokowywali swoje granice. Potencjał Gohana był budowany od początku jego pojawienia się w mandze/anime. Ten wątek był cały czas ciągniety i właśnie dlatego tylko u niego ten potencjał miał sens. U innych postaci raczej dużej różnicy by to nie zrobiło, szczególnie teraz, gdy zbudowali poziomy boskie(które są kilkadziesiąt razy silniejsze od ssj3), szkoda tylko, że te boskie poziomy już nic nie znaczą, jakby zapomnieli, że ssj3 przy ssj god to jak yamcha przy janembie...

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy