Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball: Pytania i odpowiedzi
Dodane: 16.11.2018 15:29 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1012
Dobrze jak że jest to temat pytania i odp to zapytam, żeby rozładować napiętą atmosferę w tym temacie :p

Dragon Ball Super Movie 2: Legendarny Super Nameczanin Lord Slug
Dragon ball Super Movie 3: Cooler
Dragon Ball Super Movie 4: Ostatni Prawdziwy Sajanin Turles
Dragon Ball Super Movie 5: Odrodzenie C
Dragon Ball Super Movie 6: Bojack
Dragon Ball Super Movie 7: Bio Paragas
Dragon Ball Super Novie 8: Narodziny Fuzji: Ultra Vegito vs Janemba

Jak sądzicie jest szansa że zobaczymy w przyszłości takie epickie (tym razem już kanoniczne) super produkcje?

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 16.11.2018 16:48 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2560
LuigiN2000
Zapomniałeś o najważniejszym

Dragon Ball Super Novie 9: Atak żółwia.
Ten bym oglądał bez mrugania.

-
Dodane: 16.11.2018 18:08 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5621
LuigiN2000 napisał/a:
Dobrze jak że jest to temat pytania i odp to zapytam, żeby rozładować napiętą atmosferę w tym temacie :p

Jak sądzicie jest szansa że zobaczymy w przyszłości takie epickie (tym razem już kanoniczne) super produkcje?

Skoro zrobili reboot postaci Broliego to sądzę że może coś jeszcze wcisną do kanonu, ale co?
Ciężko powiedzieć trzeba czekać :]

-
Dodane: 16.11.2018 19:01 /
musial3211 - Profil - user - 20% - 387
Dodam tylko, ze byly wywiady, gdzie tworcy anime, otwarcie mowili, ze nowy poziom Trunksa, Blue Evolution Vegety, Kaionen Blue (choc o nim wspomina sie w mandze, lecz od razu się go olewa) są poziomami EKSKLUZYWNYMI dla anime tylko i wylacznie, stworzonymi przez Toei. Dlatego w oficjalnych szkicach Akiry nie ma ani jednego z tych poziomow. Sam Toppo Zniszczenia tez pewnie jest wymyslem Toei.

Wiadomość doklejona:
Bartek30 napisał/a:
LuigiN2000 napisał/a:

Skoro zrobili reboot postaci Broliego to sądzę że może coś jeszcze wcisną do kanonu, ale co?
Ciężko powiedzieć trzeba czekać :]

I wszystkie przesłanki wskazują na to, ze ów reboot jest scisłą kontynuacja mangi.

Z tym, ze z Janembą walczył Gogeta, Spoiler

-
Dodane: 16.11.2018 19:29 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1012
Z tym, ze z Janembą walczył Gogeta,

Wiem, na tyle to Dragon Balla ogarniam :p Po prostu teraz panowie będą pewnie pojawiać się na zmianę, więc wypadałaby kolej Vegito, choćby ze względu na zawartość twego spoilera którą i tak już wszyscy od dawna znają, no chyba że zakładasz że Vegito pojawi się z odrodzonym C albo z Bio Paragasem. No to rzeczywiście Gogeta miałby wtedy rewanż z Janembą :d

-
Dodane: 16.11.2018 21:56 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 154
LuigiN2000 napisał/a:

A co myślisz o filmie Old Man Paragus: A Dragon Ball Super Movie? xD
A potem kontynuacja Old Man Paragus vs Old Man Roshi :d
No i może coś takiego: Prince One: A Dragon Ball Story - o młodości Vegety.

-
Dodane: 17.11.2018 10:49 /
breakingmirai - Profil - user - 30% - 418
Z tych (co prawda śmieszkowych, ale jednak) propozycji to najciekawszy byłby chyba reboot Sluga, w którym Trolliyama mógłby użyć Nameczańskiej Księgi Legend i zrobić z Piccolo postać, która się liczy i która ma znaczenie.

-
Dodane: 17.11.2018 15:36 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1555
Bio Paragas wydaje się bardzo ekscytujący.
Gdyby zadać pytanie:
Czy chcielibyście zobaczyć nowe, kanoniczne wersje starych kinówek?

Moja odpowiedz byłaby raczej negatywna. Wolałbym zobaczyć coś zupełnie nowego w całości świeżego.
Dla mnie nawet to co ewidentnie nie jest częścią głównej historii DB, stanowi jakąś wartość dodaną dla tego świata i ręka Akiry nie jest mi potrzebna do niczego, jej dotyk nie zmniejszy ani nie zwiększy satysfakcji płynącej z oglądania serii, kinówki czy odcinka specjalnego. Patrzę na wartość poszczególnych tworów, a nie przez pryzmat jakichś bredni o kanoniczności.

-
Dodane: 17.11.2018 17:57 /
breakingmirai napisał/a:
Z tych (co prawda śmieszkowych, ale jednak) propozycji to najciekawszy byłby chyba reboot Sluga, w którym Trolliyama mógłby użyć Nameczańskiej Księgi Legend i zrobić z Piccolo postać, która się liczy i która ma znaczenie.

W sumie fajny pomysł bo ostatnio w świecie DB nameczanie są dość mocno dyskryminowani, praktycznie nic ciekawego z nimi związanych rzeczy nie ma, przydało by się coś.

-
Dodane: 18.11.2018 20:19 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13922
Bartek30 napisał/a:
Nie rozumiem jednego, a skoro to pytania i odpowiedzi to spytam. Czemu stary Broli nie jest kanonem, a nowy nim nagle jest tylko dlatego, że nazwa filmu zawiera słowo "Super" ? xD

Ludzie tutaj sobie trolują wymyślając jakieś przyszłe filmy a Ty twierdzisz, że dzięki temu te postacie wejdą do kanonu... one już są w tym kanonie, są to postacie z Dragon Balla i już, ponowne użycie ich w filmach niczego nie zmienia, poza faktem namieszania w historii :| Na siłę chyba chcesz ponownie wynaleźć koło.

Osobiście bym wolał coś nowego niż odgrzewane kotlety... dla mnie wątek "kanonu" to bezsensowna paplanina ludzi, którzy dla własnego wygodnictwa próbują udowodnić, że coś jest gorsze bo nie jest "kanonem", a prawda jest taka, że każdy jeden pierd jaki wyszedł pod szyldem DB jest jakąś częścią historii, poboczną czy alternatywną ale po prostu nią jest i nikt i nic tego nie zmieni.

-
Dodane: 18.11.2018 20:25 /
KaKa - Profil - user - max% - 13652
Darknes

Dlatego, że "stary Broli" pojawił się w ciągu tam 3 dni przed Cell Games na przykład, razem z kilkoma innymi super wrogami. Kłóciło się to z mangą, więc tego nie było

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 19.11.2018 00:05 - Edytowane przez Bartek30 /
Darknes
Nie rozumiem jednego, a skoro to pytania i odpowiedzi to spytam. Czemu stary Broli nie jest kanonem, a nowy nim nagle jest tylko dlatego, że nazwa filmu zawiera słowo "Super" ? xD

Postaram się odpowiedzieć najlepiej jak potrafię :p

Nie, nie dlatego że zawiera słowo "super" tylko dlatego że nowy Broli to nie ten sam stary Broli, a jego zrebootowana postać, czyli napisana i stworzona na nowo przez Akire i wpleciona do głównej fabuły DB, w przeciwieństwie do starego Broliego, bo gdyby było inaczej użyli by starej wersji Broliego a nie tworzyli by całość od zera, a przynajmniej ja tak to widzę.

Mi tam wisi czy to kanon czy nie, ale po co mieli by to robić w ten sposób gdyby nie chcieli tej postaci wprowadzać do fabuły DB?
Może się mylę nie wiem.

No ja też bym wolał coś nowego, ale robią to co robią my na to wpływu nie mamy.

-
Dodane: 19.11.2018 00:35 /
Bartek30
Bo stary brolly umarł już ze dwa razy. Dziwnie byłoby widzieć go jeszcze raz, to stwierdzili, że teraz zrobią od nowa. Inaczej byłoby to bardziej zagmatwane niż teraz.

-
Dodane: 22.11.2018 13:11 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13922
Niestety ale musze się zgodzić tutaj z Ruqerem. Seria musiała być z reebotowana bo nie ma kogoś takiego jak stary Broly. On zginął, nie pamiętam już dokładnie ale drugi film z nim to była jakaś jego bio wersja wyprodukowana w szklanym słoiku xD

Dla mnie to, że ktoś zrobił reboot Robocopa nie oznacza, że stary przestał być kanoniczny :p Dlatego pytałem :d Ciekaw byłem po prostu jak to uargumentujesz.

-
Dodane: 22.11.2018 14:37 /
MutenRoshi - Profil - user - 0% - 60
ale drugi film z nim to była jakaś jego bio wersja

Trzeci. Jedenasta kinówka zetki.

-
Dodane: 22.11.2018 18:50 - Edytowane przez Bartek30 /
Darknes napisał/a:
Niestety ale musze się zgodzić tutaj z Ruqerem. Seria musiała być z reebotowana bo nie ma kogoś takiego jak stary Broly. On zginął, nie pamiętam już dokładnie ale drugi film z nim to była jakaś jego bio wersja wyprodukowana w szklanym słoiku xD

Dla mnie to, że ktoś zrobił reboot Robocopa nie oznacza, że stary przestał być kanoniczny :p Dlatego pytałem :d Ciekaw byłem po prostu jak to uargumentujesz.

No dokładnie tak!

Dlatego napisałem "stary" Broli bo ten z poprzednich filmów zginął i to dwa razy, bo bio-Broliego nie liczę, żeby odróżnić te dwie niby te same postacie ale inne ( wiem że to bez sensu :/ )

Ciekawe porównanie z robocopem, w sumie mam podobne odczucia.

Po prostu tak mi się wydaje że chłopy z toei i akira tak to sobie wymyślili, bo fani lubili postać broliego, to sobie stworzyli go od nowa żeby fani się pod jarali :>

-
Dodane: 22.11.2018 19:28 /
Bartek30 napisał/a:
Dlatego napisałem "stary" Broli bo ten z poprzednich filmów zginął i to dwa razy, bo bio-Broliego nie liczę, żeby odróżnić te dwie niby te same postacie ale inne ( wiem że to bez sensu :/ )

Jeżeli nie liczyć bio brolliego, to wtedy brolly umarł tylko raz. W pierwszym fiilmie Goku go nie zabił, brolly przeżył i zakrwawiony przyleciał na Ziemię, gdzie zregenerował się w lodowcu.

Sytuacja prawie taka sama jak z Freezerem na Namek. :p

-
Dodane: 22.11.2018 22:51 /
Ruqer
Aha... no ok, wydawało mi się ze Broli w pierwszym filmie został wysłany w słońce i tam padł, skleroza nie boli :p

-
Dodane: 05.12.2018 17:12 - Edytowane przez kryst87 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 154
Ktoś wie czy Gogeta ma jakieś własne techniki prócz Stardust Breaker'a z filmu i Big Bang Kamehameha z GT?
Fajnie by było zobaczyć coś nowego w filmie o Broly'm ale gdyby użyli, którejś z tych technik (lub obu) nie byłbym jakoś szczególnie zawiedziony, zwłaszcza jeśli by zostały ładnie wykonane (a pod tym względem film zapowiada się co najmniej dobrze).

I drugie pytanko. Myślicie, że w filmie zobaczymy Gamma Burst Vegety? Póki co jedynie pojawił się w mandze, ale skoro film inkorporował SSG Vegety to może i jego nowy finisher się w nim znalazł.

-
Dodane: 05.12.2018 21:17 /
breakingmirai - Profil - user - 30% - 418
kryst87

Gogeta ma kilka technik, których używał w różnych grach. Zanim ktoś powie, że "GRY SIEM NIE LICZOM", to przypomnę że w DBS Vegetto używał techniki z gry. Na tym etapie odgrzewania kotletów w serii DB, wszystko jest możliwe.

http://dragonball...te_Breaker
http://dragonball...Kamehameha

Myślę, że zobaczymy Gamma Burst Vegety. To zbyt fajna rzecz, żeby tak po prostu ją pominąć. W końcu to nowa technika Vegety od czasów... Final Flash (bo chronologicznie Final Shine jeszcze nie istnieje, a Final Explosion nie biorę pod uwagę, bo to zwykłe wysadzenie się - nic specjalnego).

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy