Ważna informacja News: Super DB Heroes: World Mission: Międzynarodowa premiera już w kwietniu! ...

Polecamy

Forum > Fandom i Japonia
Temat: F/J: Nasze kolekcje
Dodane: 23.09.2017 16:54 - Edytowane przez Bulma 3110 /
Bulma 3110 - Profil - user - 60% - 1518
U mnie jak zwykle skromnie :d

- "Bleach" tom 34, 35
- "Mushishi" tom 1
- "Monster" tom 4

Znowu skupiłam się na kupnie książek, a mangi niestety (znowu!) poszły w zapomnienie.

-
Dodane: 03.11.2017 10:16 - Edytowane przez Morex /
Morex - Profil - user - 20% - 344
Ostatnia aktualizacja w tym roku. Dużo na święta jednak nie doszło, a szkoda :( Mam nadzieję, że kolejny komiksowy rok będzie jeszcze lepszy :)

JPF
Spoiler *1
Łącznie 405 mang
1 Light Novel

Waneko
Spoiler *2
Łącznie 126 tomów

Studio JG
Spoiler *3
Łącznie 36 tomów

Hanami
Spoiler *4
Łącznie 33 tomy

Egmont
Spoiler *5
Łącznie 37 mang

YumeGari
Spoiler *6
Łącznie 3 tomy

Kotori
Spoiler *7
Łącznie 3 tomy LN

Podsumowując:
640 mang
4 Light Novel

Preordery:
JPF
Bleach 50
One Piece 48-49
One Punch Man 10-11
BLAME 6
Berserk 16
Soul Eater 24-25
Boruto 1
Dragon Ball Super 1

Studio JG
Fairy Taily 13-53

-
Dodane: 08.01.2018 17:53 /
Seba92 - Profil - user - 0% - 63
Trochę z pamięci, bo nie wszystkie mangi mam w tym domu, ale spróbuję :)

*FullMetal Alchemist
1-27 ALL
*Death Note
1-12 ALL
*Atak Tytanów
1-16 ALL
*Berserk
1-5
*Naruto
tom 10 + 72
*Dragon Ball
tom 20 + kubeczek :d

---
*One-Punch Man
tom 1
*One Piece
tom 36
*The Breaker
tom 1
*Wzgórze Apolla
tom 1
*Akira
tom 1

Chyba tyle :d

Mangi pod kreskami raczej mogą służyć do sprzedaży, więc jeśli ktoś byłby zainteresowany ich kupnem po taniości to śmiało można pisać na PW. Stan bardzo dobry, tzn. przeczytana i na półce wylądowała, więcej nie ruszana xd. Reszta mang kolekcjonowana :)

-
Dodane: 23.10.2018 14:51 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13734
W końcu kolekcja w jednym miejscu [placze] Cała masa tytułów pochowana niestety z tyłu. Nie mogłem sobie pozwolić na półkę w środku pokoju aby móc z dwóch stron eksponować tytuły.

Do sprzedaży mam aktualnie Monster #7 i Naruto #66

https://zapodaj.n...106df6.jpg
https://zapodaj.n...4aba3d.jpg

Dołączam aktualny spis kolekcji:
[Uwaga, w nawiasie wpisuję liczbę posiadanych egzemplarzy, która nie równa się ilości posiadanych tomików, dlatego przy podliczaniu ilości występują różne liczby :p Nie moja wina, że wydawnictwa czasem wciskają kilka tomików w jeden egzemplarz.]

J.P.Fantastica:
Spoiler *1

Waneko:
Spoiler *2

StudioJG:
Spoiler *3

Hanami:
Spoiler *4

Egmont Polska:
Spoiler *5

YumeGari:
Spoiler *6

Ringo Ame:
Spoiler *7

Taiga:
Spoiler *8

Wydawnictwo Komiksowe:
Spoiler *9

Arashi:
Spoiler *10

Razem: 673(666) tomów

Różne dodatki i gadżety:
Spoiler *11

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 23.10.2018 15:05 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1063
Metropolis 1 (Całość)
Łącznie: 1(1) tom

Może jednak byś się chciał pozbyć tego klejnociku? :p

Kolekcja oczywiście imponująca, i ta liczba tomów, przypadek nie sądzę xD

Wiadomość doklejona:
ps. półki się zaginają pod naporem ciężaru xD

-
Dodane: 23.10.2018 15:30 /
Metropolis na pewno nie. Zbyt długo na nie polowałem. Alitę starą mogę sprzedać. Kupiłem kiedyś myśląc, że będę miał eksluzywą mange, której już nie można kupić w sklepach, a JPF zrobił reboot serii i to w dodatku w limitowanej formie 2w1 z twardą/miekką okładką do wyboru (chu**! [zly] ) xD A Last Order bym chętnie kupił więc dobrze by było kupić też i te nowe wydanie aby pasowało do planowanej kontynuacji :p

LuigiN2000 napisał/a:
ps. półki się zaginają pod naporem ciężaru xD
No właśnie się zdziwiłem bo to nie są jakieś tanie półki z Ikei tylko dość gruba płyta...

Trochę się obawiam czy się to nie zarwie jak dołożę. Bo miejsce jeszcze jest [xd] Doszedłem do wniosku że chyba jednak wolałbym mangi na ekologicznym papierze bo lżejsze [xd] No i na tej niższej półce po prawo mam z tyłu dużo Mega Mang więc rozważam opcje przeniesienia ich na sam dół szafy, a tutaj zrobić nieco luźniejszą stylizację :d

PS. Niedługo zamawiam kolejne pre-ordery One Pieca i Berserka chce nadrobić więc 666 zniknie z licznika :d

-
Dodane: 21.12.2018 08:03 - Edytowane przez Morex /
Koniec roku, także ostatnie podsumowanie kolekcji w tym roku:

JPF
Spoiler *1
Łącznie 470 mang
1 Light Novel

Waneko
Spoiler *2
Łącznie 138 mang

Studio JG
Spoiler *3
Łącznie 44 mangi

Hanami
Spoiler *4
Łącznie 34 mangi

Egmont
Spoiler *5
Łącznie 37 mang

YumeGari
Spoiler *6
Łącznie 4 mangi

Kotori
Spoiler *7
Łącznie 3 Light Novel

ŁĄCZNIE:
727 mang
4 Light Novel

Preordery:
JPF
Spoiler *8

Studio JG
Spoiler *9

Także w porównaniu z zeszłym rokiem przybyło mi 87 mang :) Wynik niezły, ale w dalszym ciągu mam plany kolekcjonerskie i dozbieranie chociażby Magi i Kulinarnych pojedynków od Waneko, oraz kupnie kilkunastu nowych prenumerat od JPF'u :)

Aktualnie kolekcja wygląda mniej więcej tak:
-> https://zapodaj.n...e.png.html

-
Dodane: 08.01.2019 13:57 - Edytowane przez Darknes /
Ja muszę w końcu zebrać swoje notatki do kupy i zrobić roczne podsumowanie. Zarówno własnej kolekcji jak i w ogóle rynku bo czasami jestem zdziwiony, że jakiś tytuł u nas wychodzi a się okazuje, że wyszły już ze 2-3 tomy więc to udawania jak słabo aktualnie "śledzę" rynek xD

Grudzień 2018 Ostatnie nowości w mojej kolekcji. W końcu udało mi się dorwać brakujące książki od Tolkiena, długo ich szukałem w takim konkretnym wydaniu [placze]

PS. Ta swastyka jest trochę creepy, ciekaw jestem co powiedzą na to znajomi... albo matka xD

-
Dodane: 10.01.2019 09:07 /
Mnie o swastykę zapytali się tylko dwa razy i dali spokój :p na szczęście komiks znika przy tak dużej ilości tomów, ale faktycznie dziwnie to wygląda xD

Z tego co teraz kupiłeś mnie interesuje Mushishi, dużo pozytywnych recenzji słyszałem o tym tytule, więc chciałbym go mieć na półce, ale to dość spory wydatek :(

-
Dodane: 10.01.2019 09:49 /
Adik - Profil - user - 20% - 397
Ostatnio po "rozmowie" z żoną, doszedłem do wniosku, że faktycznie jest już tego wszystkiego za dużo, i dogadałem się z bratem, że weźmie część do siebie kolekcji, a ja zostawię sobie J.P.F.-owe pozycje i niektóre z innych wydawnictw, choć i tak podejrzewam, że niebawem rozstanę się ze znaczną częścią swojej kolekcji :p Brakuje mi już czasu na mangę i anime, a teraz w drodze drugi bobas, więc trzeba będzie zwolnić jeden pokój :)

-
Dodane: 10.01.2019 09:52 /
U mnie taka sama sytuacja, ale mnie ratuje dom rodziców gdzie mam cały pokój dla siebie i składuje tam całą kolekcję bez szkody dla nikogo :) Generalnie, to pewnie trudno byłoby mi się rozstać z częścią kolekcji, a co dopiero z całą :(

-
Dodane: 10.01.2019 10:17 /
Moi rodzice też mają dom, ale ojciec ma totalnego hopla na punkcie książek, jego pokój-bibliotek doprowadza matkę do białej gorączki jak są święta i bierze się za porządki :p

Jak rozmawialiśmy przy stole podczas świąt, i usłyszała o moich mangach, to omal niedostała zawału, brat trochę przygarnie, trochę ja zostawię, a to co we dwóch uznamy za niewarte dalszej uwagi pójdzie pod młotek :)

-
Dodane: 12.01.2019 19:11 - Edytowane przez Darknes /
Rozsprzedawanie kolekcji bywa bolesne ale sam od jakiegoś czasu się zastanawiam nam pozbyciem się tytułów, do których raczej nie wrócę a miejsce mi zajmują.

Adik A tak orientacyjnie to jakie tytuły byś sprzedawał? Jak masz zadbane to może sie na coś pokuszę w dobrej cenie :d Zwłaszcza na coś co już trudno w sklepach dostać bo niektóre wydawnictwa nie robia już dodruków na niektóre tytuły [yyy]

-
Dodane: 13.01.2019 02:12 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1063
Rozsprzedawanie kolekcji bywa bolesne ale sam od jakiegoś czasu się zastanawiam nam pozbyciem się tytułów, do których raczej nie wrócę a miejsce mi zajmują.

No to Ci przecież proponuje żebyś odsprzedał mi Metropolis które zajmuje Ci miejsce na półce :d

Wiadomość doklejona:
Adik A tak orientacyjnie to jakie tytuły byś sprzedawał? Jak masz zadbane to może sie na coś pokuszę w dobrej cenie Zwłaszcza na coś co już trudno w sklepach dostać bo niektóre wydawnictwa nie robia już dodruków na niektóre tytuły

podpinam się pod to :d Wypisz co pod młotek, z innymi kolekcjonerami najszybciej zrobisz dobry interes Adik :d

-
Dodane: 17.01.2019 12:04 /
Jaka kolejka się otworzyła, z Morexem już jestem po słowie więc za późno Panowie, hehe. Ale tak na serio, kwiecień to prawdopodobnie najszybszy termin wyprzedaży, wszystko zależy od tego jak uwiniemy się z bratem i jak już pisałem Morexowi, jeżeli będę sprzedawał mangi, to na pewno nic z typu "biały kruk" ;)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy