Ważna informacja News: Konkurs: Shenronie Spełnij Życzenie! ...

Polecamy

Forum > Fandom i Japonia
Temat: F/J: Nasze kolekcje
Dodane: 26.01.2017 11:29 /
PunishedVenom - Profil - user - 20% - 273
#Morex
Ja osobiście nie przepadam za gigantami z kaczora może dlatego że te najlepsze historie (dona rossy i carla barksa) trafiały tylko do magazynu, a co do półek to przypomina mi się pewna zabawna sytacja gdzie mój znajomy powiedział mi że jedna z moich półek jest tak niska że wygląda jakby była specjalnie pod mangi jpfu robiona xD (bo zrobiłem zdjecie z takiej perspektywy że to wyglądało jakby półka była idealnie zmierzona z mangami)

-
Dodane: 26.01.2017 15:24 /
Morex - Profil - user - 20% - 338
#PunishedVenom JPF jakiśczas temu otworzył jakąś kawiarnie w siedzibie swojej firmy jak się nie myle i tam na zdjęciach były takie fajne półki zrobione na wymiar, że tylko mangi JPFu tam wchodziły :p Szkoda tylko, że mangi mają coraz to różniejsze wymiary i nie da się mieć jednego wymiaru półek np. taki Blame...

Kaczor jest chyba główną częścią mojej kolekcji komiksowej bo zbieram go całe życie, więc już się przyzwyczaiłem (mam jeszcze tytuły TM-Semic, Marvela, DC itp.) Osobiście też uważam, że Rosa jest najlepszym rysownikiem jakiego miał Disney i szkoda że już nie rysuje :( (dwa lata temu na targach we Frankfurcie zdobyłem nawet jego autograf na jego komiksie, to moja perełka w zbiorach :) )

-
Dodane: 26.01.2017 15:34 /
#Morex
tzn chodziło mi o shoneny w tym małym formacie (jak naruto czy dragon ball). co rosy to słyszałem że nie dogadywali się z disneyem i go zwolnili, to nie zdążył zrobić nic co pasowałoby to formatu giganta (bo jeśli dobrze pamiętam to giganty miały format trzech a magazyn kaczora czterech pasków komiksowych na stronę)

-
Dodane: 26.01.2017 15:51 /
Wiesz w PL zostało wydane dużo jego komiksów (większość w Kaczorach donaldach - tygodnikach) inne były wydawane w osobnych komiksach np "Życie i czasy Sknerusa Mckwacza", łącznie jest tego naprawdę sporo, chociaż w PL jest tego mniej niż w amuryce.
Obecnie nie rysuje z powodu popsucia się wzroku i operacji oka. Nikt z Egmontu go nie zwolnił, to on pokłócił się z Egmontem z powodu zmian jego oryginalnych prac w drukowanych komiksach (chodziło o zmiany nadawane w redakcji Egmontu w tym kolorystyka i zmiany jakości rysunków itp.) no i nadużywaniu jego nazwiska, które pojawiało się wszędzie gdzie się dało, a on nie dawał na to zgody no i bardzo kiepskie zarobki. Ogólnie wystosował on długi list z powodami odejścia można go znaleźć gdzieś na sieci napewno :)

Z tymi półkami w kawiarni JPFu, to mi też chodziło o mały format db, naruto, bleacha itp :)

-
Dodane: 26.01.2017 16:13 /
#Morex
No właśnie ale nic nie ma w gigantach, o jego odejściu już dawno słyszałem więc już dobrze nie pamiętam faktów (ciesze się że kompletnie nie zaprzeczyłem faktom bo ostatnio mi się tak zdarzało xD) też zbierałem kiedyś giganty ale udało mi się zebrać tylko jedną panoramę (tą z piratem) a co zebrałeś z tm-semica (bo mnie ta epoka ominęła i poza lamentami starych nerdów to mam znikomą wiedzę o tamtych komiksach xD )

-
Dodane: 27.01.2017 08:55 /
Nie mam dokładnej listy tych tytułów ale mam sporą kupkę komiksów nie tylko z tm-semic:
Spider-man
Batman
X-men
Transformers
Superman
MegaMarvel
G.I.Joe, a nawet z dwa tytuły Czarodziejki z księżyca z tego co pamiętam :d
i kilkanaście innych tytułów, aż muszę zrobić pełną archiwizację z ciekawości :p Nie powiem, żeby moja wiedza o tych komiksach zaliczała się do wybitnych, ale w młodości nawet bardziej niż komiksem japońskim interesowałem się komiksem amerykańskim, teraz jest na odwrót :)

-
Dodane: 27.01.2017 10:53 /
#Morex
U mnie zainteresowanie komiksami i mangami jest bardziej zbalansowane bo w obu przypadkach jestem z tym na świeżo (komiksy amerykańskie zacząłem czytać 2 lata temu a mangi 1,5 roku temu przed tym były tylko gry )

-
Dodane: 27.01.2017 21:52 - Edytowane przez LouveUchiha /
LouveUchiha - Profil - user - 0% - 68
Ostatni post był prawie rok temu więc czas odświeżyć kolekcję ;)
Stan na dziś:
*Naruto 11-19,28-29,59,61-63,65,70-72 + Księżyc Szkarłatnego Kwiatu (Jak widać uwielbiam czytać chronologicznie :d )
*Fanbook z Naruto
*SerVamp 1-6
*Drifters 1-2
*Śmiech w chmurach 1-6
*SAO 7-9
*Drifters 1-2
*Death Note 3-5
*Gdy zapłaczą cykady: księga dryfującej bawełny i morderczej klątwy
*Vitamin
*Istota zła
*Niezwykłe opowieści pana Shiranui
Oraz Wolpertingermenschen i Dead Not (autorstwa Hitohai)

W sumie przybyło tego trochę, jakieś 40 tomików, więc w sumie więcej już mam mang niż tomów Thorgala (choć nie jestem pewna czy powinnam się z tego cieszyć, w końcu mangi zbieram krócej) :p

-
Dodane: 03.02.2017 11:53 - Edytowane przez Samael /
Samael - Profil - user - 80% - 3090
Jestem leniwy, dlatego zrobiłem zdjęcia zamiast listy xD Wiem Dark, idę na łatwiznę xD
Spoiler

Strasznie skromnie, wiem :( ale od roku mało co kupuję, sporo zaległości a życie kosztuje :(

----- Podpis --------------------
W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 04.02.2017 17:52 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
A tam, na łatwiznę, też bym zrobił zdjęcia jakbym nie miał gotowej listy i ładnie to ustawione na półkach :p Aktualnie to jest tego tyle w różnych miejscach, że nie chciało by mi się tego kompletować w jednym miejscu do zdjęcia...

A listę mam gotową na kompie i ją aktualizuję praktycznie na bieżąco więc luz :d Wystarczy skopiować.

Fajnie ta twoja kolekcyjka wygląda. Też się dorobię w końcu takiego regału [xd]

-
Dodane: 12.02.2017 21:51 - Edytowane przez Adik /
Adik - Profil - user - 20% - 385
Morex napisał/a:
#Adik1990 Wow wszystkie mangi od JPFu to musi nieźle wyglądać! Ile masz łącznie tomów w swojej kolekcji? ;)
Jestem obecnie w delegacji (prawie cały czas xD) więc ciężko mi się teraz do tego odnieść, mangi z JPF kolekcjonował najpierw mój brat, później ja, a jak się ożenił i wyprowadził, to swoją część podarował mi. Jest tego sporo, ewentualnie jak mojej żonie będzie chciało się, to po proszę o zdjęcie kolekcji, chociaż obiecałem administracji, że prześlę, abym mógł być MK, więc chcę poukładać to fajnie i przesłać, mangi zajmują u mnie mały pokoik, w sypialni, czy gościnnym/salonie ich trzymać nie mogę...

-
Dodane: 13.02.2017 08:24 /
Ja musiałem swoje wywieźć na działkę do rodziców... Plus tego jest taki, że tam mam duży pokój i zrobiłem sobie fajne szafki do tego :p Moja żona jak i u Ciebie nie podziela mojej pasji za bardzo [umarl]

-
Dodane: 17.02.2017 20:23 - Edytowane przez PunishedVenom /
W końcu wyżebrałem od waneko japoński tomik i trafił mi się 3 tom bakumana :) (a on ssie jeszcze gorzej niż egmontowe mangi, pod kątem jakości wydania)

-
Dodane: 23.02.2017 11:45 /
PunishedVenom napisał/a:
W końcu wyżebrałem od waneko japoński tomik i trafił mi się 3 tom bakumana :) (a on ssie jeszcze gorzej niż egmontowe mangi, pod kątem jakości wydania)
Mam paręnaście tomów prosto z Japonii, ale jednak wolę nasze ojczyste wydanie. Będąc w jednej z japońskich księgarni, było bardzo mało mang, których papier czy wykonanie zadowoliłoby mnie.

-
Dodane: 28.03.2017 22:50 /
Ja to tez planuje jakis mały pokoik ala moje sanktuarium poświęcić na mangi i książki, a resztę mieszkania (jak już będę miał własne) do użytku :d Samych mang jest już ponad 600, a jeszcze gdzie do tego książki dostawić + powoli gry w pudełkach się zbierają bo kiedyś to się miało piraty a teraz mało się gra to to co warte świeczki się kupuje oryginalne... zwłaszcza, że z kompa powoli się przesiadam na konsole, więc nie mam wyboru [xd]

Fakt, Japońskie mangi nie są tak fajne jakby się mogło wydawać. Miałem kiedys Japoński tomik ale oddałem, nie wiem juz nawet czy tak dobrowolnie czy w ramach jakiegoś konkursu, nie pamiętam ale wiem, że miałem D.N.Angela oryginalnego.

-
Dodane: 18.04.2017 11:51 /
Dziś zrobiłem szybką aktualizację swojej mangowej kolekcji i wyszło mi że 44 tom One Piec'a był moim 401 tomem od JPFu i 600 tomem w całej kolekcji mangowej :) Problemem u mnie staje się miejsce na nowe komiksy :(

Co do wydań mang w Japonii, to faktycznie przeglądając kilka mang na miejscu, duża część była wydana na papierze niskiej jakości. Może japończycy tak lubią? Mi to osobiście strasznie przeszkadza i np. InuYasha od Egmontu do czytania jest straszny :p

-
Dodane: 18.04.2017 14:24 /
filip133 - Profil - user - 0% - 24
A ja mam z Mang tylko Dragon Ball'a samego, więc tutaj wypadam blado w porównaniu z innymi... ;P No ale kolekcja ukochanego DB jest :d

-
Dodane: 06.05.2017 16:18 - Edytowane przez gothic012 /
gothic012 - Profil - user - 0% - 51
Fullmetal alchemist 27/27
Orange 5/5
Durarara 4/4
Durarara Saika hen 3/3
Durarara Yellow Flag Orchestra 3/3
Death Note 3/12
Another 4/4
Naruto 72/72 + Siódmy Hokage i Księżyc Szkarłatnego Kwiatu
No game no life 1/1+
Silver Spoon 13/13+
Ao No Exorcist 18/18+
Noragami 8/16+
Wzgórze Apolla 9/9 Dodatkowo zakupie ostatni bonus track jak wyjdzie ;)
Relife 4/7+
Tokyo Ghoul 13/14 Zamówione mam do końca jeszcze tylko czekam na ostatni tom, który będzie 15 czerwca.
Drifters 3/4+
Plantes 2/2 Wpisałem jako 2/2, bo aktualnie czekam na listonosza z ostatnim tomikiem, który zamówiłem jakiś czas temu.
Bakuman 6/20 Prenumeraty wykupione do 10 tomu. ;)
Fairy tail 8/61+
Hellsing 10/10
Bleach 16/73
Green Blood 5/5
Dragon Ball 2/42
Berserk 5/38+
Sword Art Online 3 tomy i jedyna nl

Dodatkowo posiadam gadżety : kieliszek z One Piece, kilka kart kolekcjonerskich, 15 zakładek, Sakamoto naklejony na jakimś plastiku () nie wiem jak nazwać xD).

Serie jak serie te które mają + oznaczają, że dalej wychdozą. Co do mang aktualnie kupuje tylko na bieżąco Ao No exorcist co kilka miesięcy, Relife, Drifters, Noragami, Fairy Tail. Co do Dragon ball, Death Note i Bleach postaram się zakupić, gdy będzie więcej kasy + jakaś ciekawa promocja. Dodatkowo będę się starałsi się wkupywać Eresen i Sakamoto plus na następny rok biorę się za Dragon Ball Super i Boruto.

Stan Mang z 06.05.2017

-
Dodane: 31.07.2017 17:37 /
No cóż... u mnie bardzo słabo z mangami. Kiedyś robiłem około 8 zamówień rocznie. Aktualnie minęło 7 miesięcy 2017 roku a ja złożyłem dopiero pierwsze i zanosi się na to, że drugie będzie w okolicach grudnia...

Co nowego? W sumie to nic... kolejne pre ordery One Piece i Soul Eater.

-
Dodane: 12.09.2017 12:10 /
Obecnie jestem na etapie zakupu mang SJG i Waneko, na dzień dobry do swojej listy dodałem:

STUDIO JG
- Ajin
- Fairy Tail
- Oblubienica czarnoksiężnika
- Spice and Wolf
- Sherlock

WANEKO
- Bakuman
- DOGS
- Shiki
- Silver Spoon

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy