Ważna informacja News: Super DB Heroes: World Mission: Międzynarodowa premiera już w kwietniu! ...

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa > One Piece
Temat: One Piece: Najsilniejsza postać
Dodane: 20.07.2017 11:03 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1898
Podczas pojawienia się kaido było powiedziane, że jest uważany za najsilniejszą istotę która żyje. I nikt nie ma z nim szans 1 na 1. Więc na razie stawiał bym Kaido na top 1.
Koleś jest wręcz nieśmiertelny spadł sobie z 10 km w dół i tylko głowa go bolała :d
Jestem ciekaw czy poprzedni właściciel owocu ope ope poświęcił życie by dać nieśmiertelność kaido czy coś innego wpłynęło na jego żywotność.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 20.07.2017 14:22 /
Blu3Drag0n - Profil - user - 10% - 238
Tak czy siak trzeba uznać to, że nadal najsilniejszą postacią w historii uniwersum One Piece jest Roger i tyle :d

-
Dodane: 20.07.2017 15:04 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1898
Blu3Drag0n napisał/a:
Tak czy siak trzeba uznać to, że nadal najsilniejszą postacią w historii uniwersum One Piece jest Roger i tyle :d

Tak naprawdę nie wiemy jaką mocą dysponował roger. Jedyne co o nim samym wiemy, że był królem piratów i posiadał wystarczające haki by słyszeć wszystko łącznie z poneglyfami.
I właśnie to słyszenie pozwoliło mu na dostanie się na raftel. Bo nawet jak taka big mama, czy też kaido znajdą wszystkie poneglyfy mówiące o położeniu raftel to nie mają raczej nikogo kto jest wstanie odczytać je. Jedyną żyjącą obecnie osobą którą wiemy iż to potrafi jest Robin.

Obecnie to tylko gdybanie tak jak zresztą często bywało w boksie gdzie porównywali mistrzów wagi ciężkiej z różnych okresów.

-
Dodane: 22.07.2017 00:55 /
Morex - Profil - user - 20% - 344

Mogę się mylić (chociaż jako wielki fan OP, wolałbym się nie mylić w kluczowych sprawach :p ), ale Roger uzyskał tytuł króla piratów po tym jak opłynął cały Grand Line i dotarł do "One Piece", którym jest zapewne coś symbolicznego typu załoga, przyjaźń itp., itd.
Obecnie nie wiemy o nim wiele, oprócz kilku słabych poszlak jakoby słyszał głos każdej rzeczy... Chociaż tu jest wielce możliwe, że miał zdolności podobne do drugiego syna Big Mom, czyli krótkiego przewidywania przyszłości... Oraz wiemy, że miał syna Ace - przybranego brata Luffiego. To, że miał wpływ na cały świat to wiadomo, ale osobiście uważam, że jego śmierć miała być zachętą dla młodego pokolenia, w poszukiwaniu prawdy o globalnym rządzie i wyblakłych kartach historii, których on sam nie mógł przekazać bo nie miał wystarczających dowodów itp.

To tyle jeżeli chodzi o wątek fabularny. Dalej jednak uważam, że siła fizyczna nie idzie w parze z siłą duchową w OP. Możesz być "nieśmiertelny" jak Kaidou, ale nigdy nie zdobędziesz sławy i uznania jak Roger lub Luffy... Tym samym nie staniesz się Królem Piratów i nie zdobędzesz One Piece...

-
Dodane: 24.07.2017 02:36 - Edytowane przez Pepe /
Pepe - Profil - user - 80% - 3640
#Morex:
chociaż jako wielki fan OP

i dotarł do "One Piece", którym jest zapewne coś symbolicznego typu załoga, przyjaźń itp., itd.

Wielki fanie OP, Oda niejednokrotnie mówił osobiście czy za pośrednictwem edytora, że One Piece nie jest i nigdy nie miało być czymś symbolicznym ani czymś w stylu 'hurr durr, największą nagrodą są twoi przyjaciele/przygoda/bullshit w tym stylu'. Sam Oda powiedział, że nie mógłby zrobić czegoś takiego fanom.
Polecam także przeczytać sobie to: http://www.kdrama...oilers.htm
One Piece jest czymś realnym, namacalnym, wartościowym, to nie Naruto czy Bleach by okazał się siłą przyjaźni. Stawiałbym raczej na informacje o wieku pustki, pierwszych ludziach czy jakiś rasach, ewentualnie jakaś niszczycielska broń.
@topic:
Imho najsilniejszą postacią jest Shanks ze swoim przepotężnym haki i niebywałą inteligencją.

-
Dodane: 24.07.2017 09:00 /
Morex - Profil - user - 20% - 344
Ja uważam inaczej, oczywiście rozwiązanie zagadki poznamy za kilka lat. Według mnie będzie tak jak napisałem, ale oczywiście mogę się mylić... Cóż czas pokaże.

Co do artykułu to znam, tylko nic on nie wnosi, oprócz kolejnych spekulacji i domyśleń, więc nie wiem dlaczego go polecasz? :)

Poza tym symbolika przyjaźni i jak to określasz "hurr durr ... inne bullshity" wcale nie wykluczają, że odnajdą, jak to pisałem wcześniej "prawdy o globalnym rządzie i wyblakłych kartach historii, których on [Gold D. Roger] sam nie mógł przekazać bo nie miał wystarczających dowodów itp." Jakoś nie chce mi się wierzyć, że One Piece będzie tylko jakimiś zapiskami możliwymi do odczytania przez Robin. Zbyt to płytkie jak dla mnie.

Domysły snuć można długo, a i tak znając Ode zaskoczy wszystkich czymś nietuzinkowym :)

@topic
Shanks niby taki silny i top 1, a rękę daje sobie odgryźć przez króla mórz. Jakby nie patrzeć mocna rana zadana przez relatywnie słabego przeciwnika... No ale każdy ma swoje typy ;)

-
Dodane: 20.09.2018 17:30 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1063
Trochę nam Reverie namieszało i całkiem możliwe że najsilniejszy jest król świata Imu, który zeżarł jakiś God God no Mi xD Jako że nawet Gorosei mu się kłaniają (a do tej pory to ich uważało się za potencjalnie "najpotężniejszych" ;) , to musi być coś na rzeczy, no i ten gigantyczny słomkowy kapelusz który trzyma w zamknięciu, to nie może być byle kto :d

-
Dodane: 22.09.2018 00:39 /
DoozleAnime - Profil - user - 40% - 553
Morex napisał/a:
J
@topic
Shanks niby taki silny i top 1, a rękę daje sobie odgryźć przez króla mórz. Jakby nie patrzeć mocna rana zadana przez relatywnie słabego przeciwnika... No ale każdy ma swoje typy ;)

Pewnie się wstrzymywał, jak Jiren.

Co do tematu to popieram jednego z użytkowników, który twierdził, że najsilniejszy jest Kaidou, wszak niekażdy przeżyłby skok z nieba xd

-
Dodane: 13.01.2019 03:43 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1063
Shanks niby taki silny i top 1, a rękę daje sobie odgryźć przez króla mórz. Jakby nie patrzeć mocna rana zadana przez relatywnie słabego przeciwnika... No ale każdy ma swoje typy

Postawił ją na nową erę, jak na złodupca przystało

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy