Ważna informacja News: Pierwsze wrażenia po Dragon Ball Super #1 od Polsatu Games

Polecamy

Dodane: 08.02.2013 10:57 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13870
Mam nadzieję, że przy kolejnej próbie przegłosowania Gantza nie będą się już bawić w jakieś głupie zbiorcze tomy :p

No i fajnie mieć znów rację :d Kiedyś tak samo postowałem One Piece aż w końcu go wydali... jak OP zaczął wychodzić to od razu powiedziałem, że na pewno prędzej czy później pojawi się też Fairy Tail.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 08.02.2013 11:27 /
Samael - Profil - user - 80% - 3098
Jak będzie możliwość wydania Gantza 2 w 1 to jestem za.

Też widziałem że zostanie wydany ale nie że aż tak prędko. Miałem też ziarnko nadziei że wyda je jednak Waneko no ale cóż JPF to JPF.

W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 08.02.2013 11:42 /
Oni mają u Japończyków zielone światło jeśli chodzi o tasiemcowate shoneny, bo już mają kilka na koncie i im się wszystko dobrze sprzedaje. Na DB zarobili kupę forsy, Naruto potem też był ich najbardziej rozchwytywanym tytułem, Bleach może troszkę słabiej... ale One Piece to pewnie bije już wszelkie rekordy. Odkąd OP zaczął wychodzić to tak jakby JPF zaczął lepiej prosperować bo nagle zaczęto mocno zwiększać ilość nowych tytułów, nowa drukarnia się pojawiła, premiery nie mają teraz opóźnień, zapowiedzi podawane co do dnia... widocznie dobry napływ gotówki mają więc po 20 tomach One Pieca zarobili już na wydanie kolejnego tasiemca.

-
Dodane: 08.02.2013 14:55 /
DB zarobił na Naruto, Naruto na Blicza a Blicz na Łan Pisa. Cóż jeśli szoneny sprzedają się dobrze to wydawca Japoński nie będzie stwarzał problemów. Jednak takie długie szoneny strasznie zapychają plan. Skoro wydają OP, Bleacha, Naruto i SE to na zastępstwo naruto mogli zarysykować i wydać jakąś serie sportową. Kurde w końcu by ktoś zaryzykował JPF albo Waneko bo dla innych wydawnictw to za duże ryzyko. Kurde niema co narzekać JPF go wyda i już. Przeboleję format o brak obwoluty [placze]

Wiadomość doklejona:
A oto JPF prezentuje man okładkę drugiego tomu "7 miliardów igieł" http://sphotos-b....1699_n.jpg Jest spoko ale okładka pierwszego jest ładniejsza ;)

W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 08.02.2013 15:10 - Edytowane przez Agrael /
Agrael - Profil - user - 30% - 465
Zgadzam się z Darknesem. One Piece był dobrym krokiem a teraz to tylko za ciosem. Fairy Tail wygrało w ankiecie, nie powiem żebym nie był zadowolony, ale jednak Gintama to Gintama, kiedyś przyjdzie na nią pora [placze]

Kasy to nie starcza na mangi a Yumegari wyszło z The Breakerem, trzeba jakiś consensus znaleźć. Niemniej jednak branża w ostatnich tygodniach bardzo się rozwija i oby tak dalej.

-
Dodane: 08.02.2013 15:31 /
Drugi tomik też śliczny. Widać już, że coś opanowało główną bohaterkę, ma inne oczęta i jakąś dziwną twarz :d Fajnie się zapowiada ten tytuł.

Agraelek mangi posprzedawał a teraz znów kupuje xD W dodatku słabo obeznany... to już się tak rozwija od roku, nawet śmiało można rzec, że od dwóch lat wszystko zaczęło nabierać tempa a ten wyjeżdża z kilkoma tygodniami xD

-
Dodane: 09.02.2013 00:18 /
Może przy większym przypływie gotówki skusze się na pre-order "7 miliardów igieł" :d chyba okładki z wszystkich MM ma najlepsze :)

[oczy] c-co? Jak mógł sprzedać mangi? [placze] nie pojmuje [umarl]

-
Dodane: 09.02.2013 00:33 - Edytowane przez Darknes /
daniel122 napisał/a:
[oczy] c-co? Jak mógł sprzedać mangi? [placze] nie pojmuje [umarl]

Znudziły mu sie, nie widziałm sensu dalej zbierać czegoś co już zna i czytał w sieci, potrzebował kasy... różne powody ludzie mają.

Ja bym też sprzedał w momencie jakby mi mocno były potrzebne pieniądze.

-
Dodane: 09.02.2013 00:50 /
Darknes napisał/a:
Znudziły mu sie, nie widziałm sensu dalej zbierać czegoś co już zna i czytał w sieci, potrzebował kasy... różne powody ludzie mają.

Ja bym też sprzedał w momencie jakby mi mocno były potrzebne pieniądze.

Jak mangi mogą się znudzić :| no cóż możliwe :/ bynajmniej ja nie mam zamiaru sprzedawać mang [serce]

Hmm... Ja w takim przypadku wolałbym sprzedać nerkę niż mangi [wesoly] [xd]

-
Dodane: 09.02.2013 01:01 /
daniel122 napisał/a:
Hmm... Ja w takim przypadku wolałbym sprzedać nerkę niż mangi [wesoly] [xd]
A jakby nerka była potrzebna ojcu/matce + potrzeba by było kasy na operacje?

PS. Wszystko może się znudzić. Ja już sam porzucałem wiele moich kolekcji i zaczynałem inne... człowiek dorasta, zmienia priorytety, znam sporo osób, które porzuciły zbieranie mangi bo stwierdziły, że mogą lepiej zainwestować swoje pieniądze.

-
Dodane: 09.02.2013 06:45 /
Darknes, nie wiem kto naopowiadał ci takich pierdół, ale pozwól że będę mówił za siebie :d Sprzedałem Bleacha i trochę Naruto a całą resztę nadal mam i zbieram. Po prosto nie stać mnie jeszcze na kupowanie na bieżąco kilku mang. Kupuję One Piece no i będę kupował The Breakera i Fairy Tail jak już wyjdzie a tak to moja kolekcja jest całkiem spora i nie bój się o nią bo sprzedałem tylko małą część. Ty zawsze wszystko nadinterpretujesz.

-
Dodane: 11.02.2013 16:29 /
Agrael napisał/a:
Ty zawsze wszystko nadinterpretujesz.
Kiedyś na SB chciałeś opchnąć prawie wszystko co miałeś, wspominałeś tylko, że One Piece "CHYBA" będziesz zbierał bo sam wtedy pewny jeszcze nie byłeś. To dlatego tak pisze :)

-
Dodane: 11.02.2013 17:05 /
Ale nie opchnąłem bo nie było chętnych :p Więc sytuacja wygląda jak wygląda. A branża nabrała jeszcze większego tempa w ostatnich tygodniach i to jest fakt bo Soul Eater, Fairy Tail, The Breaker od Yumegari i fakt jej powstania. To już o czymś świadczy.

-
Dodane: 16.02.2013 10:14 - Edytowane przez Samael /
#Agrael z tymi tygodniami to przesadzasz. Można powiedzieć że w tamtym roku już fajnie nabrali tempa. No ale ok. Wracając do tematu

Nasze plany:

- "Gyo" całość (400 str) - marzec 2013
- "7 Miliardów Igieł" #1 (400 str) - czerwiec 2013
- "7 Miliardów Igieł" #2 (400 str) (ostatni tom) - wrzesień 2013
- "Black Paradox" całość - grudzień 2013

Nasze propozycje na rok 2014 :
(Taki obieramy plan pozyskiwania licencji, trzymajcie więc kciuki.)
-"Oniisama e..." lub "Terra e..." #1 (450-500 str) - marzec 2014
-"Oniisama e..." lub "Terra e..." #2 (450-500 str) (ostatni tom) - czerwiec 2014
-"Blue Heaven" całość (600 str) - wrzesień 2014
-"Hiroki Endo Short Stories"całość (400 str) - grudzień 2014

A oto mega mangi i jeszcze propozycje które Endriu podał. Hmm... W sumie wszystkie mega mangi kupię z tego roku a w przyszłym na pewno "Blue Heaven" a nad resztą się zastanowię.

Rozpoczęliśmy już rozmowy licencyjne nad jednym z tytułów. Jeśli wszystko zostanie zatwierdzone, to ogłosimy co to będzie.
Już teraz mogę zdradzić, że wydany seinen (obojętnie co by to było) będzie wyglądać tak:
-A5, 200 str
-obwoluta
-cena okładkowa: 25,20 zł
-dwumiesięcznik

Heh, no dobra zdradzę Wam o co się staramy (żeby zandam nie musiała zastanawiać się co brać, a co nie z importów ) Staramy się o wydanie "Emmy" Kaoru Mori. Na razie jesteśmy na etapie rozpatrywania oferty, ale mam nadzieję, że do podpisania umowy dojdzie jak najszybciej. Jeśli się nie uda - weźmiemy się za kolejny proponowany przez Was seinen.

No dobra zastanowię się nad "Emma" poważnie. Chociaż ja bym liczył na jakiś inny seinen ;)

A pro po GITS'a
GITS 1 - dodruk (kwiecień 2013)
358 str (w tym 64 kolorowe), dodruk cyfrowy w całości na papierze offsetowym białym
Cena: 55zł

GITS 2 - dodruk (2-3 miesiące po cz. 1)
304 str (w tym 196 kolorowe), dodruk offsetowy w całości na papierze kredowym. Cena nieznana (prawdopodobnie ponad 70 zł).

Troszku ten GITS mnie przytrzyma można powiedzieć [placze] ale raczej warto go zakupić :) A cena przyzwoita zwłaszcza że są to dość grube tomy z masą kolorowych stron.

edit@
Hihihi i to mi się podoba :)
Shirley po Emmie to całkiem dobry pomysł. Jeżeli seria seinen będzie nadal wydawana po Emmie, to format A5 zostanie utrzymany. Jeśli dojdzie do wydania Another to także w A5.

W końcu zróżnicowanie formatowe [szeroki] Chyba ogarnę skany Emmy zaraz :p

-
Dodane: 16.02.2013 11:23 /
daniel122 napisał/a:
#Agrael z tymi tygodniami to przesadzasz. Można powiedzieć że w tamtym roku już fajnie nabrali tempa. No ale ok. Wracając do tematu
Już to pisałem wcześniej ale jak się mało interesuje to się nie ma co dziwić :p Moim zdaniem wszystko zaczęło się rozkręcać od momentu wydania One Piece.

Seinen w A5 ale 200 stron to w miarę normalne wydanie tylko w większym formacie. Ja głosowałem na takiego Gantza wcześniej :d Najlepszy wybór moim zdaniem. Formacik taki sam jak MM ale chudsze tomiki to będzie się dobrze to czytać :d

W końcu zróżnicowanie formatowe...
Zróżnicowanie formatowe to jest w JPFie od 1999 roku :p Tylko mało jest takich tytułów, większość się trzyma klasycznego B6 (12x17) :d

A GiTS... drogie to strasznie będzie :|

-
Dodane: 22.02.2013 11:04 /
Jakąś godzinę temu ruszył pre-order na kolejną mega-mangę jaką jest "7 miliardów igieł" w pre-order 10% taniej. Ja póki co poczekam z zamawianiem pre orderu bo niema co się spieszyć zwłaszcza gdyż musze mieć kasę na GITS'a [placze]

Wiadomość doklejona:
Tak odnośnie "Emmy" są szanse na wydanie ale jednak nie przez JPF
Z "Emmą" jednak będą pewne komplikacje niestety. Wyszło w praniu, że manga tej samej autorki "Otoyomegatari" została już zaklepana w Polsce przez inne wydawnictwo, przez co mają pierwszeństwo do "Emmy". Oferta była składana przez inna agencję, dlatego nie wyszło to od razu. Oczywiście "Emma" ma nadal szansę na ukazanie się, jak nie u nas, to u innego wydawcy. W międzyczasie postaramy się o coś innego i krótkiego

A tak się napaliłem na wydanie JPF'u :(

-
Dodane: 22.02.2013 11:20 /
:o :o :o [oczy]

Pytanie za 100 punktów... które wydawnictwo w takim razie zaklepało sobie "Bride's Story". Podobno świetny tytuł, ludzie go sobie z zagranicy sprowadzają a tu zonk... któreś z wydawnictw ma to w planach... bardzo ciekawa informacja :d

To ma chyba dopiero 3 albo 4 tomy bodajże i nadal wychodzi więc obstawiałbym chyba na Waneko :d

-
Dodane: 22.02.2013 15:24 /
Nie bardzo kojarzę "Otoyomegatari" ale kreska jest ładna to może bym kupił. Hmm... tutaj jest pewien dylemat gdyż może to wydać waneko, jg jak i Hanami. Osobiście stawiam na waneko ewentualnie jg. Bynajmniej każde z tych 3 wydawnictw ogłosi jeszcze nowości więc za jakiś czas się przekonamy. Mnie natomiast zastanawia co ma zamiar teraz wydać JPF na miejsce RE :| zadowolił bym się takim Basiliskiem ;)

Wiadomość doklejona:
Nieeee [placze] teraz to pozostaje JG albo Hanami [zly] Zarówno ślamazarne tempo JG jak i Hanami nie jest za dobre :| chociaż jak będą wydawać w miarę normalnym tempie jak Stgmate to może być ok.
A i takie info od watakena
Fakt, myśleliśmy nad tym tytułem w kontekście wydania go w Polsce, ale poza sferę myślenia sprawa nigdy nie wyszła, nigdy nawet nie wysłaliśmy zapytania w tej sprawie.

Więc jak pisałem wyżej JG lub Hanami :|

Wiadomość doklejona:
Więc pozostaje nam JG gdyż hanami na fb napisało że nie wyda tego tytułu. Kotori nie obstawiam z wiadomego względu a Yumegari raczj nowym nas już w tym roku nie zaskoczy

-
Dodane: 22.02.2013 15:45 - Edytowane przez Darknes /
Tylko mi nie mów, że wchodziłeś wszędzie i się o ten tytuł pytałeś wszystkich xDDD To jest seinen a o seinenie coś Hanami chyba wspominało :p Okażę się, powoli, ale jeśli serio ktoś chce wydać "Bride's Story" to mnie już złapali w pułapkę :d

-
Dodane: 23.02.2013 17:51 /
Akurat nie ja xD na waneko ktoś sugerował że oni mogą to wydać to wataken odpisał że rozważali wydanie ale jednak nie wydadzą. Potem ktoś zapytał na fb hanami i oni odpisali że też nie oni to pozostaje jg. Ja osobiście kupię bo rysunki ładne a historia wydaje się być ciekawa :)

Wiadomość doklejona:
JPF stara się o Anothera. Zobaczymy jak to będzie. Ja osobiście nie napalam się na ten tytuł jakoś specjalnie. Na plus jest to iż manga ma tylko 4 tomy więc możliwe że się skusze.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy