Ważna informacja News: Wygraj oficjalną figurkę Dragon Ball Z!

Polecamy

Dodane: 03.11.2014 20:17 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14804
O ile dobrze kojarzę, to "Bleach" ma wydany 35 tom, "One Piece" lada moment 30, to źle? I nie, nie powinno być tak, że to ma pierwszeństwo kosztem tego czy czegokolwiek innego, każdy wydawany tytuł powinien mieć swój harmonogram, który nie przytłacza innych, to samo się tyczy Piratów. Każda pozycja wydawana trafia do odbiorców, którym także zależy na czasie i dostępności, bo w końcu płacą tak samo, jak fani innych tytułów. Proste.

-
Dodane: 03.11.2014 20:20 /
Samael - Profil - user - 80% - 3098
I nie, nie powinno być tak, że to ma pierwszeństwo kosztem tego czy czegokolwiek innego, każdy wydawany tytuł powinien mieć swój harmonogram, który nie przytłacza innych, to samo się tyczy Piratów. Każda pozycja wydawana trafia do odbiorców, którym także zależy na czasie i dostępności, bo w końcu płacą tak samo, jak fani innych tytułów. Proste.

I tutaj się zgodzę ale jak widać są wydawcy u których tak to nie działa... Jedno wychodzi kosztem drugiego. Jedynym rzetelnym wydawcą dotrzymującym terminów (bo z jakością bywa różnie) jest waneko ostatnimi czasy.

-
Dodane: 03.11.2014 20:26 - Edytowane przez by_black /
Ja jestem przyzwyczajony do opóźnień i przesunięć terminów, zdaję sobie sprawę, że wydawnictwa mangowe mają twardy orzech do zgryzienia przy współpracy z Japonią, ponadto cierpią na problemy z drukarniami, które zakładam się, że mają "ciekawszych" interesantów na listach. W kwestii tłumaczy sam nie wiem jak jest, ale zakładam, że koszt pracy dobrego tłumacza nie jest mały, a tych pewnie też nie jest wielu dostępnych na naszym rynku.

-
Dodane: 05.11.2014 14:29 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 731
Pre-ordery rozesłane Niedługo do sklepu mangarden.pl wrzucimy kolejne tomy oraz pierwsze "Karty Danych".
Nareszcie!!!

Kilkudniowe opóźnienia to nie problem ale mogliby przynajmniej wydawać te deklarowane 8 tomów rocznie bo nawet z tego nie są wstanie się wywiązać.

ponadto cierpią na problemy z drukarniami, które zakładam się, że mają "ciekawszych" interesantów na listach.

Szkoda że te problemy w 90% przypadków pojawiają się jak ma wyjść OP albo SE.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 05.11.2014 14:37 /
O ile wiem to mniej nakładowe mangi chyba są sami w stanie wziąć na siebie, "One Piece" czy "Soul Eater" jako mangi-tasiemce raczej wymagają oddzielnych opcji. Ale to tylko moje zdanie, nie wiem czy dobrze wyłapałem skądś kontekst, chyba z wypowiedzi Waneko.

-
Dodane: 05.11.2014 15:07 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Skoro tak mówisz to zapewne jest coś na rzeczy.Przypadku OP można łyknąć bajeczkę jpfu że to tylko i wyłącznie wina drukarni ale jeżeli chodzi o Soul Eater to po prostu widać że wydawnictwo ma za przeproszeniem w dupie tą mangę.

-
Dodane: 05.11.2014 17:04 /
Jeżeli chodzi o samo OP to z tego co kojarzę doczekało się chyba wszystkich wiarygodnych wymówek odnośnie opóźnień typu drukarnia, choroba (co idzie zrozumieć ale akurat temu można starać się zapobiegać), Japonia itd. Boli mnie to bo OP jest serią której praktycznie każdy tom ma jakieś opóźnienie [placze]

Blaczku JPF drukuje u siebie tylko MM z tego co kojarzę i ewentualnie jakieś dodruki a resztę gdzieś indziej

-
Dodane: 05.05.2015 16:08 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13460
Tak nie narzekaj na te opóźnienia bo pewne i tak ledwo co wyrabiasz się z kupowaniem na bieżąco :p Zresztą według przykładowych statystyk Dybały wynika, że:

One Piece #33, po 72 stronach: 45,5k znaków.
Służąca Przewodnicząca #5 po 72 stronach: 40,6k znaków.

Więc tekstu jest tam sporo. A przekładanie ataków i nazw owoców albo jakichś gagów i gierek słownych musi być jak najbardziej wierne oryginałowi ale też zrozumiałe dla nas, więc sporo trzeba nad tym główkować.

Taki Soul Eater jest wydawany już od grudnia 2012 roku i ma dopiero 12 wydanych tomów kiedy takie One Piece wychodzi rocznie 5-7 tomików (w 2012 roku wyszło 10).

-
Dodane: 05.05.2015 20:16 /
Tak nie narzekaj na te opóźnienia bo pewne i tak ledwo co wyrabiasz się z kupowaniem na bieżąco :p

Przecież ja wgl nie wyrabiam [placze] Tyle dobrego że większość opóźnień to mangi Yumegari i SJG xD

Zresztą według przykładowych statystyk Dybały wynika, że:

One Piece #33, po 72 stronach: 45,5k znaków.
Służąca Przewodnicząca #5 po 72 stronach: 40,6k znaków.

Więc tekstu jest tam sporo. A przekładanie ataków i nazw owoców albo jakichś gagów i gierek słownych musi być jak najbardziej wierne oryginałowi ale też zrozumiałe dla nas, więc sporo trzeba nad tym główkować.

Ale to już nie jest nasz problem. Jako konsumenci wymagamy a skoro zabrali się za taką a nie inną serię powinni jednak dbać o systematyczne wydawanie. Na dodatek jest to seria która ma zamknąć się na ponad 100 tomach a nie takie 20 tomów. Tutaj wręcz wymaga się aby takowych opóźnień nie było.

W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 06.05.2015 00:42 /
Jak dla mnie bardzo głupi argument, że SE ma mniej tomów to się powinno go odstawić na drugi plan :| Tytuł z miejszą ilością tomów ja bym wydawał szybciej, bo wiadomo kiedy się go skończy i można zaplanowac kolejny tytuł a nieprzewidywalny tasiemiec i tak się będzie ciągnął więc czy wyjdzie rocznie 5 czy 7 tomów to nic nie zmieni. Nawet jakby chcieli go dogonić to jakby dogonili to by tak zwolnili, że by ludzie zaczeli hejcić czemu tak wolno teraz wychodzi skoro wcześniej wychodził szybko. Czysty przykład to Naruto, był kwartalnikiem, dopiero jak się zakończył to postanowiono przyśpieszyć, dobra strategia, przyśpieszyli bo wiedzą, że za niego wejdzie coś nowego i nie będzie trzeba potem czekać na nowe tomiszcza.

-
Dodane: 06.12.2015 16:32 /
Niestety dałem sobie spokój, przeraża mnie to, że tylko jeden człowiek wie, kiedy to się skończy i nie chce się z tym oficjalnie podzielić. Niestety fabuła też już mnie nie porywa, więc zamknąłem swoją morską przygodę.

-
Dodane: 13.02.2018 15:40 /
Był jakiś dodatek do pre orderu 48 tomiku One Piece? Bo nic nie dostałem [placze] [placze] [placze] .

Wiadomość doklejona:
dobra nieaktualne znalazł się dodatek do tomiku

-
Dodane: 13.02.2018 19:19 /
Lipa, że nie dają teraz już tych kart tylko nagle to urwali i zaczęli dawać karty kolekcjonerskie. Już walić tych bohaterów ale zaczęli robić te streszczenia sag i to jest takim niedokończonym projektem.

Niedługo Saga Ryboludzi. Chyba najgorsza nuda w całej mandze zaraz po DBF.

-
Dodane: 13.02.2018 20:44 /
Morex - Profil - user - 20% - 324
Te karty są chyba ostatnio wznawiane co jakieś 3-4 tomy. Nie w każdym były przecież karty postaci. Ostatnio był Kuzan (?) z tego co pamiętam.

Osobicie też wole karty postaci, bo z nimi "coś" można jeszcze zrobić, a setna zakładka w formacie b5 jest mi kompletni niepotrzebna :)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy