Ważna informacja News: Polsat Games, TV4 i TV6 wyemitują DBS

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball GT
Dodane: 07.07.2015 16:14 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2483
brtek00 napisał/a:
What? Przecież Vegeta trenował cały czas, nawet w BOG było to udowodnione poprzez to, gdy Wielki kaio przemawiał do Vegety gdy akurat Vegeta trenował. Po drugie Vegeta mimo ssj2 nie był silniejszy od Goku ssj3, prześcignął go tylko na praktycznie kilka ciosów, poprzez wściekłość. Tak samo gdy Gohan się wściekł w Sadze Cell i uwolnił niesamowitą siłę, to jest coś podobnego. Tylko w przypadku Vegety ta niesamowita siła była tylko na chwilę, dzięki temu wiemy, że Vegeta nadal miał wielki potencjał. I Goku był tylko znacznie silniejszy od Vegety w Sadze buu, wtedy kiedy osiągnał SSJ3, a wcześniej byli porównywalnie silni. I nie jest wcale nic w tym głupiego, a wręcz przeciwnie.

Nie tak jak Gohan, bo on odblokował nowy poziom, a Vegeta nie. Nieuważnie oglądałeś Db, jeżeli uważasz, że Goku był silniejszy tylko w Buu sadze. Na Namek nikt z naszych bohaterów nie dorastał Goku do pięt(przykład Recoom, vegete zniszczył, a Goku załatwił go jednym ciosem, później vegeta dostał Zenkai, ale Goku też). Na Cell Game Goku też był silniejszy niż Vegeta, praktycznie w każdej sadze Goku był potężniejszy(i to widocznie).

-
Dodane: 07.07.2015 16:45 /
wlosek17 - Profil - user - 30% - 470
Weźmy podsumujmy dokładniej - Momenty, w których Vegeta był silniejszy od Goku:
- od momentu narodzin bohaterów porównywanych włącznie z walką na ziemii (technika Oozaru wliczana też) do momentu przylotu Goku na Namek i walka z żołnierzami Friezy
- Zenkai Vegety mogło przewyższać moc Goku od końcowej walki Vegety z Ginyu do momentu Zenkai Goku (moment w którym Goku wychodzi z maszyny) i wyleczenia ran w walce z Ginyu
- Vegeta pozostaje dalej z tyłu do momentu przemiany w ssj i walka z cyborgami (widoczny wyższy poziom SSJ Vegety niż Goku
- Vegeta pozostaje nadal z wyzszym poziomem mocy do momentu wyjścia Goku z sali Chamber Time
- Vegeta po śmierci Goku najsilniejszy zaraz po Gohanie do momentu pojawienia się Dabury i Goku ponownie na ziemii
- Dalej Vegeta od tego momentu jest słabszy do końca DBZ
GT
Tutaj argumenty są ciężkie Goku zmniejszony przez większość uznawany za słabszego chociaż te sceny walki wskazują jakby był silniejszy - walka z synami Goku chociaż domniemać można, że Vegeta SSJ4 silniejszy niż mały Goku przemieniony w SSj4 - argument: do fuzji potrzebny był równy poziom mocy - Goku absorbując moc Sayianów staje się silniejszy od smoka do momentu gdy połyka on resztę smoczych kul, następnie dostaje obrażenia do momentu pojawienia się Vegety i przemiana w ssj4 (warunkiem wykonania fuzji były mniej więcej równe poziomy mocy) czyli Goku SSJ 4 mógł być duzo słabszy od mocy Vegeta SSJ4. Możliwym dowodem jest też że Goku szybciej spadło SSj4 niż Vegecie.
Bebi Vegeta: Choć jeszcze ciężej to porównać jest kilka ciekawych stwierdzeń:
Choć moc mutanta nie była wielka sama w sobie to z ciałem Vegety dużo większa moment przyjęcia mocy od wojowników Sayian (każdy z nich nie uległ przemianie w SSJ - niektórzy mogliby) Goku zmieciony w proch, dalsza walka Goku SSJ4 z Bebi Vegetą to Bebi Vegeta dostaje baty, następnie Goku ma powazne problemy w walce z Bebi Vegeta Oozaru i musi pobierać moc od wszystkich Sayian ale już przemienionych w SSJ i wygrywa. Nie chcę wiedzieć jak wyglądałaby walka coś w stylu Bebi Vegeta SSJ4 vs Goku SSJ4 bo podejrzewam że wszelka moc przekazana dla Goku SSJ4 pewnie by nie wystarczyła.

-
Dodane: 07.07.2015 16:59 /
wlosek17 napisał/a:
- Vegeta pozostaje dalej z tyłu do momentu przemiany w ssj i walka z cyborgami (widoczny wyższy poziom SSJ Vegety niż Goku
- Vegeta pozostaje nadal z wyzszym poziomem mocy do momentu wyjścia Goku z sali Chamber Time

Goku był "słabszy", bo miał chore serce, więc nie był zdrowy, ciężko porównywać chorą osobę do tej w pełni sprawnej.

wlosek17 napisał/a:
chociaż domniemać można, że Vegeta SSJ4 silniejszy niż mały Goku przemieniony w SSj4 - argument: do fuzji potrzebny był równy poziom mocy - Goku absorbując moc Sayianów staje się silniejszy od smoka do momentu gdy połyka on resztę smoczych kul, następnie dostaje obrażenia do momentu pojawienia się Vegety i przemiana w ssj4 (warunkiem wykonania fuzji były mniej więcej równe poziomy mocy) czyli Goku SSJ 4 mógł być duzo słabszy od mocy Vegeta SSJ4. Możliwym dowodem jest też że Goku szybciej spadło SSj4 niż Vegecie.

Pewnie dlatego, że Goku dłużej go używał i był "po walce", ciężko na to patrzeć obiektywnie. Poziomy można wyrównywać, tak jak robił to Trunks dla Gotena.

-
Dodane: 07.07.2015 17:04 /
Z tym sercem to też ostrożnie nawet Piccolo stwierdził że Vegeta nawet przerósł moc Goku i jest teraz nr 1, poza tym jesli chodzi o Fuzję to tutaj ten czas można przyrównać Goku wcześniej już walczył ze smokiem ale i szybciej stracił moc tak samo Vegeta później osiągnął poziom później go stracił dodatkowo walczył z 4-gwiazdkowym smokiem i osłaniał Goku przed atakami Smoka z 7 kulami (przez chwilę) chociaż zagadka z ich mocami na poziomie SSj 4 jest jeszcze większa niż w normalnych formach...

-
Dodane: 07.07.2015 20:21 - Edytowane przez brtek00 /
brtek00 - Profil - user - 10% - 101
Ruqer napisał/a:
brtek00 napisał/a:
What? Przecież Vegeta trenował cały czas, nawet w BOG było to udowodnione poprzez to, gdy Wielki kaio przemawiał do Vegety gdy akurat Vegeta trenował. Po drugie Vegeta mimo ssj2 nie był silniejszy od Goku ssj3, prześcignął go tylko na praktycznie kilka ciosów, poprzez wściekłość. Tak samo gdy Gohan się wściekł w Sadze Cell i uwolnił niesamowitą siłę, to jest coś podobnego. Tylko w przypadku Vegety ta niesamowita siła była tylko na chwilę, dzięki temu wiemy, że Vegeta nadal miał wielki potencjał. I Goku był tylko znacznie silniejszy od Vegety w Sadze buu, wtedy kiedy osiągnał SSJ3, a wcześniej byli porównywalnie silni. I nie jest wcale nic w tym głupiego, a wręcz przeciwnie.

Nie tak jak Gohan, bo on odblokował nowy poziom, a Vegeta nie. Nieuważnie oglądałeś Db, jeżeli uważasz, że Goku był silniejszy tylko w Buu sadze. Na Namek nikt z naszych bohaterów nie dorastał Goku do pięt(przykład Recoom, vegete zniszczył, a Goku załatwił go jednym ciosem, później vegeta dostał Zenkai, ale Goku też). Na Cell Game Goku też był silniejszy niż Vegeta, praktycznie w każdej sadze Goku był potężniejszy(i to widocznie).

Z Namek masz rację, ale zauważ też, że Vegeta praktycznie nie trenował od walki z Goku, gdzie był od niego trochę silniejszy, a Goku trenował całą podróż na Namek. Ogólnie Vegeta ssj2 vs Goku ssj2 jest to porównywalny poziom, w sadze buu Goku przeskoczył Vegete tylko dlatego bo osiągnął ssj3, a wcześniej walka Majin Vegeta vs Goku ssj2 wyszła na równo. Nawet sami o tym wspominali w Anime. Przecież napisałem, że uwolnił większą moc poprzez wściekłość czyli "podobnie" do Gohana, bo jakby nie patrzeć Gohan też wszedł na wyższy poziom poprzez wściekłość, ale różnica jest taka, że Vegeta tylko na chwilę, a Gohan już pozostał w tym poziomie, chociaż tutaj też ciężko stwierdzić, bo po sadze Cell Gohan był wyraźnie słabszy od Goku czy Vegety, bo nie trenował. Dlatego co jak co, ale to ty coś tutaj źle czytasz, a nie ja oglądam anime.

-
Dodane: 07.07.2015 20:30 /
Złość złością, ale gohan wszedł na kolejny poziom, dlatego był silniejszy, vegeta nie wszedł na kolejny poziom, dlatego to jest dziwne, że był silniejszy niż goku ssj3. Co do walki goku ssj2 Vs majin vegeta - pamiętaj, że vegeta poddał się "opentaniu", bo wiedział, że jest słabszy od goku. Walczyli na równi, bo goku nie korzystał z siły babidiego. Chociaż też ciężko to oceniać, bo goku specjalnie wyrównał swoją moc do mocy vegety(nie wiemy, czy powstrzymywal swoją moc nawet na ssj2,mimo wszystko mógł osiągnąć ssj3,wiec był dużo dalej niż vegeta, czyli był silniejszy ) , żeby nie krzywdzić jego dumy.

-
Dodane: 07.07.2015 20:31 /
KaKa - Profil - user - max% - 13647
#brtek00

Co za głupstwa wypisujesz, o niegrzeczny Bartku.

Majin również podnosił moc Vegety, dlatego byli porównywalnie silni (nie wierzysz - szukaj w mandze). To, że Goku miał SSJ3 nijak nie odnosi się do jego siły na SSJ2 i normalu. To tylko mnożnik, który w zasadzie po chwili jest bezużyteczny.

Gohan był słabszy od Vegety i Goku, bo minęło siedem lat, które Goku spędził na treningu, który na Ziemi pewnie by go zabił, a Vegeta w ogóle na treningu. I nie był "wyraźnie słabszy" tylko słabszy.

BTW Goku był najsilniejszy tylko we Frieza sadze, potem najsilniejszy był Gohan.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 07.07.2015 20:40 /
Temat miał być o GT ale dobra można założyć, że Goku był najsilniejszy w Frieza Sadze ale to było też przeplatane momentami jakie opisałem wyżej, Gohan - tak jak najbardziej ale do momentu zapewne, w którym Vegeta na Ziemii (jak na moje) osiągnął poziom SSJ 2 i nie wiemy kiedy dokładnie się to stało Gohan później jako Mystic chociaż to też trudne do odgaadnięcia o co chodziło konkretnie z tym poziomem czy był on jednorazowy (z BOG wynika że nie) co do kwestii GT tak jak opisałem wyżej tu już naprawdę ciężko odgadnąć co i jak

-
Dodane: 07.07.2015 20:48 /
wlosek17 napisał/a:
Temat miał być o GT ale dobra można założyć, że Goku był najsilniejszy w Frieza Sadze ale to było też przeplatane momentami jakie opisałem wyżej, Gohan - tak jak najbardziej ale do momentu zapewne, w którym Vegeta na Ziemii (jak na moje) osiągnął poziom SSJ 2 i nie wiemy kiedy dokładnie się to stało Gohan później jako Mystic chociaż to też trudne do odgaadnięcia o co chodziło konkretnie z tym poziomem czy był on jednorazowy (z BOG wynika że nie) co do kwestii GT tak jak opisałem wyżej tu już naprawdę ciężko odgadnąć co i jak

Mistic to nie poziom. Uwolniono energię Gohana i prześcignął wszystkich.

-
Dodane: 07.07.2015 21:04 /
MaRyJiJusz - Profil - user - 100% - 7183
Niektórzy chyba nie rozumieją pojęcia walki...

Goten zranił Vegetę pociskiem KI, co to znaczy? nic, bo w nowym filmie Goku prawie ginie przez atak z zaskoczenia od jakiegoś ciecia.

Goku radzi sobie z synami bo ma duże doświadczenie i zna ich na wylot i nie chciał ich zranić, Vegeta podobna sytuacja, z jednej nie może oddać inicjatywy, z drugiej nie chce im zrobić zbytniej krzywdy.

-
Dodane: 08.07.2015 08:03 /
redi87 - Profil - user - 50% - 1460
dedbol napisał/a:

Goten zranił Vegetę pociskiem KI, co to znaczy? nic, bo w nowym filmie Goku prawie ginie przez atak z zaskoczenia od jakiegoś ciecia.

Z tego wynika, że Sorbet mógł się także pozbyć Gold Frieze w każdej chwili strzelając ze swojego pierścienia xD.

Podczas walki Kid Goku ssj vs Super c17 widać, że Goku przewyższa znacznie Vegetę ssj, który nie radził sobie kompletnie z c17. Pierwszy cios Goku ssj i c17 znalazł się po drugiej stronie planety..

-
Dodane: 23.07.2015 21:22 /
Siwas - Profil - user - 50% - 1199
Słyszeliście o nowej kinówce będącej kontynuacją GT ? ;D

https://scontent-...e=565BAB9A

-
Dodane: 26.07.2015 16:59 /
shinjiru - Profil - user - 10% - 113
nie ma sensu nawet szukać logiki w poziomach mocy w db a zwłaszcza w gt
niestety wszystko zależy od scenariusza i rozwoju postaci a scenariusz potrafi żyć własnym życiem

-
Dodane: 26.07.2015 21:42 /
Lestero - Profil - user - 40% - 723
VEGETA SAM wspominal ze podczas drugiej walki z Goku (majin Vegeta), Son nie uzyl calej sily, zatail przed nim ssj3 i go w ten sposob upokorzyl, bo wtedy by pokonal Vegete wiec o czym wy mowicie?

-
Dodane: 26.07.2015 22:21 /
Siwas - Profil - user - 50% - 1199
Ruqer napisał/a:
Na Cell Game Goku też był silniejszy niż Vegeta, praktycznie w każdej sadze Goku był potężniejszy(i to widocznie).

W Android Sadze i Cell sadze Vedzia jest najsilniejszy ;) Pomijając Trunksa bo wiemy, że USSJ2 gówno daje ;D

-
Dodane: 26.07.2015 22:42 /
Siwas napisał/a:
W Android Sadze i Cell sadze Vedzia jest najsilniejszy ;) Pomijając Trunksa bo wiemy, że USSJ2 gówno daje ;D

Android sagi nawet nie biorę pod uwage, bo Goku jest chory, ciężko porównywać kogoś w pełni zdrowego do tego, który umiera :F Co do Cell sagi, Vegeta był silniejszy tylko przez hmm.. dzień? XD Bo szybciej wszedł do komnaty ducha i czasu. Pamiętaj, że cell saga to też cell game, a wtedy-patrząc tylko na "dobrych" bohaterów- to Gohan>Goku>Vegeta. Z reszką Buu saga to też Gohan>Goku>Gotenks>Vegeta xD

-
Dodane: 26.07.2015 22:54 /
Ruqer napisał/a:
Siwas napisał/a:

Android sagi nawet nie biorę pod uwage, bo Goku jest chory, ciężko porównywać kogoś w pełni zdrowego do tego, który umiera :F Co do Cell sagi, Vegeta był silniejszy tylko przez hmm.. dzień? XD Bo szybciej wszedł do komnaty ducha i czasu. Pamiętaj, że cell saga to też cell game, a wtedy-patrząc tylko na "dobrych" bohaterów- to Gohan>Goku>Vegeta. Z reszką Buu saga to też Gohan>Goku>Gotenks>Vegeta xD

Gohan>Gotenks>>Goku>>Vegeta

Tak dokładniej.

Vegeta dominował tylko przy Androidach w zasadzie i w Saiyan sadze [xd]

-
Dodane: 26.07.2015 23:22 /
KaKa napisał/a:
Gohan>Gotenks>>Goku>>Vegeta

Hmm.. Teraz jak o tym pomyślałem, to faktycznie, masz rację - Gotenks>Goku :p

-
Dodane: 27.07.2015 01:34 - Edytowane przez shinjiru /
shinjiru - Profil - user - 10% - 113
a ja muszę się pochwalić tłumaczeniem openingu ;-; mówcie czy fajny czy chu...wy może się nada na stronę ;__;

Chociaż trochę bliżej, bądź przy moim sercu,
wraz z olśniewającym uśmiechem na twej twarzy
Poprzez bezkresne ciemności przebijmy się razem, więc
Chwyć mą dłoń!

Byłaś ze mną w tamtym czasie gdy
jako dziecko byłem pamięcią w sercu mym,
tam gdzie miejsce jest, które chciałbym zachować w nim do samego końca…
Czy ty i ja moglibyśmy razem zatańczyć?
Niczym światło z cieniem na tej samej krętej drodze…
Nawet mimo wspólnych chwil, ty wciąż wolisz lgnąć do innego?
Tak niewiele zabrakło, bym, w końcu, odwrócił się od ciebie,
ale we mnie, wciąż trwają
miłość, czy odwaga czy duma,
to one mnie napędzają by wstać i walczyć dalej!

tej planety jedynej mojej nadziei kawałkiem
Na pewno każdemu z nas zależy na tym by,
przeżyć ze sobą całą wieczność!
Chociaż bym nie wiem jak udawał, że mi nie zależy
Spójrz! Jestem tu i kocham cię całym sobą!
Poprzez bezkresne ciemności przebijmy się razem, więc
Chwyć mą dłoń!

Tak samo gdy jesteś zła jak i zmęczona, wiąż ubóstwiam twój widok wtedy
Jednak martwi mnie czy to dobra rzecz żyć cały czas w takim pośpiechu…
Wiesz ja…zastanawiałem się nad twoim wcześniejszym zachowaniem
wobec mnie, tam nad brzegiem morza…
Ale mimo to, ty wciąż wolisz lgnąć do innego?
Jest jeszcze coś, o co, tak skrycie, ja chciałbym ciebie, tak bardzo, zapytać
Jednak naszą rozmowę zagłuszył nagle pęd samochodów
oraz świst głuchego wiatru w ulicy!

Ja wciąż się dziwię sobie, że w ogóle chciałem,
powiedzieć ci to tu i teraz zawracając ciebie na twojej ścieżce
Chociaż bym nie wiem jak udawał, że nic nie czuję,
kończy się to zawsze tym, że moje oczy zwracają się ku tobie
Ku morzu wznieśmy się! Razem, hen nad horyzontem
Chwyć mą dłoń.

-
Dodane: 27.07.2015 13:03 /
#shinjiru

Co miałby tu robić opening GT? :p

Parę lat temu pamiętam, ze tłumaczyłem ova z Goku jr. i chyba nawet podjąłem się przekładu piosenek. Podejrzewam, że wyszło mizernie, nie pamiętam tego zbyt dobrze :p

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy