Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania - 1/8 finału!

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: PN: Rynek transferowy
Dodane: 03.08.2017 01:21 /
#BlackTrunks - Profil - user - 0% - 35
Rampampam napisał/a:
Jakiś czas temu za gwiazdę najwyższego poziomu płaciło się 40 baniek i był szok całego świata, że kto wydaje tak kosmiczne pieniądze na jednego zawodnika. Teraz za taką cenę mamy albo średniaka, albo dobrze przemyślany transfer, albo młodzika. Kwota za Pogbę już była przesadą, a ta za Neymara jest poza skalą. Za taką kwotę można mniejszy klub w całości kupić, albo nawet interesującą 11 zbudować. Ale za jedno nazwisko?

Szejkowie i Chińczycy rzygają pieniędzmi na lewo i prawo, więc te zjawisko zawyżania cen będzie się stale nasilać, ponieważ pozostałe kluby dalej będą chciały ściągać wielkie nazwiska, niezależnie od kosztu.

Szejkowie i Chińczycy nie są jedynym problemem. Ogromne bonusy za prawa telewizyjne w Premier League sprawiają, że tamtejsze kluby za trzy, cztery lata odstawią kluby z innych lig o lata świetlne. Ten dystans się powiększa.

Niemniej okropne jest to, co się dzieje. Nikomu nie życzę źle, ale lepiej, żeby ten Neymar w PSG nie wypalił, grał poniżej oczekiwań (które będą niebotyczne, dziwne, że zdecydował się grać pod taką presją) - wtedy może ludzie zaczną się pukać w głowę.

Potrzeba też więcej sukcesów takich klubów jak Leicester. Przecież to szastanie kasą to szaleństwo. Dysproporcja, która nie doprowadzi do niczego dobrego w społeczeństwie.

-
Dodane: 03.08.2017 09:19 /
#Luthor - Profil - user - 0% - 44
Rampampam napisał/a:
Jakiś czas temu za gwiazdę najwyższego poziomu płaciło się 40 baniek i był szok całego świata, że kto wydaje tak kosmiczne pieniądze na jednego zawodnika. Teraz za taką cenę mamy albo średniaka, albo dobrze przemyślany transfer, albo młodzika. Kwota za Pogbę już była przesadą, a ta za Neymara jest poza skalą.

"Kiedy kupowaliśmy Pogbę, to mówiłem, że wcale nie był drogi. Drodzy są piłkarze, którzy kosztują dużo, ale nie mają przy tym odpowiedniej jakości. Nie uważam, by 222 mln euro za Neymara było wygórowaną ceną. To jeden z najlepszych piłkarzy świata, a jego potencjał marketingowy jest bardzo duży." ~ Jose Mourinho

Przepłaconym transferem będzie można nawzwać Mbappe, dzieciaka, który jest gwiazdą jednego sezonu, a jest wyceniany na 160 milionów euro.

Chciałbym się o coś spytać, ile widziałeś meczów z udziałem Pogby w zeszłym sezonie, że nazywasz go przepłaconym?

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 03.08.2017 23:58 - Edytowane przez Darknes /
#Darknes - Profil - admin - max% - 13391
Luthor napisał/a:
Chciałbym się o coś spytać, ile widziałeś meczów z udziałem Pogby w zeszłym sezonie, że nazywasz go przepłaconym?
Dla mnie gracz ofensywny wart 100 milionów powinien mieć na koncie w czasie sezonu co najmniej ze 20 trafień i z dwucyfrową listę asyst i być na szczycie strzelców ligi, nie koniecznie pierwszy, ale konkurować z najlepszymi... ile miał Pogba?
Zieliński grając ogony i wykręcając dużo mniej minut od Pogby dał Napoli więcej niż Pogba dał Manchesterowi :p Ronaldo za bodajże 99 milionów co sezon jest na szczycie strzelców ligi... Neymar jest 2x droższy to powinien w czasie sezonu we Francji wbić co najmniej ze 40-50 trafień :p

Prawda jest taka, że płaci się za nazwisko i jego popularność, a nie wycenia się umiejętności. Nie próbuję tu umniejszać Neymarowi, bo jest świetnym piłkarzem. Ale za taką kasę to on powinien sam wygrywać mecze... zwłaszcza z klubami, które są w całości mniej warte niż on sam. Nie chce mi się tego liczyć ale taki jeden Neymar jest pewnie wart prawie całe RB Lipsk albo Leicester...

-
Dodane: 04.08.2017 06:29 - Edytowane przez Tomo1989 /
#Tomo1989 - Profil - user - 10% - 139
Darknes napisał/a:
Dlatego, że kiedyś rekordem było 10 milionów, a nie 222. DLa mnie to absurd świadczący o tym jak niską wartość ma teraz pieniądz. Za jednego piłkarza się płaci tyle, że śmiało można by było kupić 20 x Maradone. Przez manię bicia rekordu te sumy tracą znaczenie. Powinno być ustalone, że najlepszej klasy zawodnicy są warci w okolicach 80-100 max i więcej nikt nigdy nie da, a zamiast tego sztucznie winduje się ceny. Przy takich stawkach rekordy za mega gwiazdy poprzedniej epoki wydają się śmiesznymi drobniakami i taki Zidane, Beckham czy Maradona pod względem liczb wydają się jakimiś podrzędnymi kopaczami. Miarą wartości zawodnika powinny być występy i bramki (w przypadku ofensywnych graczy) a nie ile się za nich zapłaciło.

Szejk się nigdy nie zadłuży, dlatego wywala tyle pieniędzy, chociaż nie musiałby tyle wydać to i tak to robi bo ma ich po prostu za dużo :p

Jeszcze wcześniej ten rekord wynosił 2 mln euro. To nie jest absurd, a pokaz rozwoju klubów piłkarskich. Dzisiaj najbogatsze kluby mają budżet pod 1 mld euro. Z czego to się bierze? Pewnie z ogromnego popytu na piłkę. Piłkarze generują ogromne dochody, a taki Neymar więcej zarabia poza boiskiem, niż na nim. Zatem piłkarze są warci ponad 100 mln euro. O ile z szejkami jest problem, bo mają sztuczne przypływy, o tyle Real Madryt nie ma takich, a także w tym okienku może sobie pozwolić wydać ~200 mln euro na pojedynczego grajka. Straci na tym? Jeżeli tylko wkomponuje się w zespół i nie obniży lotów, to oczywiście, że nie, ba zyska.

BlackTrunks napisał/a:
Rampampam napisał/a:
Jakiś czas temu za gwiazdę najwyższego poziomu płaciło się 40 baniek i był szok całego świata, że kto wydaje tak kosmiczne pieniądze na jednego zawodnika. Teraz za taką cenę mamy albo średniaka, albo dobrze przemyślany transfer, albo młodzika. Kwota za Pogbę już była przesadą, a ta za Neymara jest poza skalą. Za taką kwotę można mniejszy klub w całości kupić, albo nawet interesującą 11 zbudować. Ale za jedno nazwisko?

Szejkowie i Chińczycy rzygają pieniędzmi na lewo i prawo, więc te zjawisko zawyżania cen będzie się stale nasilać, ponieważ pozostałe kluby dalej będą chciały ściągać wielkie nazwiska, niezależnie od kosztu.

Szejkowie i Chińczycy nie są jedynym problemem. Ogromne bonusy za prawa telewizyjne w Premier League sprawiają, że tamtejsze kluby za trzy, cztery lata odstawią kluby z innych lig o lata świetlne. Ten dystans się powiększa.

Niemniej okropne jest to, co się dzieje. Nikomu nie życzę źle, ale lepiej, żeby ten Neymar w PSG nie wypalił, grał poniżej oczekiwań (które będą niebotyczne, dziwne, że zdecydował się grać pod taką presją) - wtedy może ludzie zaczną się pukać w głowę.

Potrzeba też więcej sukcesów takich klubów jak Leicester. Przecież to szastanie kasą to szaleństwo. Dysproporcja, która nie doprowadzi do niczego dobrego w społeczeństwie.

To jest chyba normalne i uczciwe, bo pieniądze z praw telewizyjnych nie są płacone za nic. Na razie jeżeli jakiś dystans powiększa się, to pomiędzy ligą hiszpańską a angielską na korzyść tej pierwszej.

-
Dodane: 04.08.2017 10:03 /
Darknes napisał/a:
Luthor napisał/a:
Dla mnie gracz ofensywny wart 100 milionów powinien mieć na koncie w czasie sezonu co najmniej ze 20 trafień i z dwucyfrową listę asyst i być na szczycie strzelców ligi, nie koniecznie pierwszy, ale konkurować z najlepszymi... ile miał Pogba?
Zieliński grając ogony i wykręcając dużo mniej minut od Pogby dał Napoli więcej niż Pogba dał Manchesterowi :p Ronaldo za bodajże 99 milionów co sezon jest na szczycie strzelców ligi... Neymar jest 2x droższy to powinien w czasie sezonu we Francji wbić co najmniej ze 40-50 trafień :p

Co Ty porównujesz w ogóle? Jak można być na szczycie strzelców ligi będąc pomocnikiem? Pokaż mi choć jedną osobę, która wygrała króla strzelców grając w pomocy. Widzę po Twoich wypowiedziach, że Ty również nie oglądałeś żadnego meczu Paula, a jesteś ekspertem, bo przecież nawet Zielu lepszy. Z resztą, gdyby choć w połowie okazje Pogby zostały wykorzystane przez jego drużynę, a sam Paul nie trafił, o ile się nie mylę, 9-10 poprzeczko-słupków w tym sezonie, to miałby wszystkie Twoje ulubione statystyki u Ciebie na plusie.
Nie wiem czy wiesz, ale każdy zawodnik ma inną rolę w drużynie, rolą Pogby jest gra piłką, a nie zdobywanie bramek, to nie jest Suarez, Lukaku czy Laca.
Potem jeszcze porównałeś Ronaldo, człowieka, który odszedł za kwotę 96 mln. euro w 2009, 2009, 2009 (specjalnie powtórzone) roku do Realu Madryt. Gdyby teraz miał odejść z MU do Galaktycznych to jego cena byłaby w granicach 350 mln euro. Świat idzie do przodu, a w same football wkładane są tak wielkie pieniądze, że porównanie czegoś prawie 10 lat wstecz to kretynizm w czystej postaci. Wcześniej nikogo nie było stać, żeby wyrzucić takie pieniądze za kopacza, teraz taki wydatek wydaje się być dla bogatszego klubu po prostu uszczypnięciem.
Polecam zapoznać się ile zarabiają kluby z PL za prawa telewizyjne, drużyna na 20 miejscu mogłaby pewnie wykupić każdego gracza w naszej rodzimej EkstraTurboKlasie.

-
Dodane: 04.08.2017 10:47 /
#Bobers25 - Profil - user - 30% - 423
Z tego co czytałem z Chinami nie jest tak o fajnie. Ponoć większość klubów ma zaległości co do wypłacania kasy zawodnikom także nie jest kolorowo.
Zaskoczeniem dla mnie było przejście Neymara do PSG więc zobaczymy ile Barcelona straci a ile PSG zyska

-
Dodane: 04.08.2017 14:30 /
#KaKa - Profil - user - max% - 13456
Poniosło cie z tą kwotą xD Neymar właśnie dwukrotnie przebija rekord transferowy, Ronaldo nie kosztowałby 350 milionów, bo jest stary xD

Może I dobrze, że Neymar zmienia klub, może Barca w końcu kupi konkretnych piłkarzy.

Wiadomość doklejona:
#BlackTrunks

Tak tak, lata świetlne. Dlatego w lidze mistrzów nic nie osiągają od tylu lat.

-
Dodane: 05.08.2017 02:20 - Edytowane przez Mateo Frozen /
#Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 726
#Luthor
Platini trzy razy!!!!

Cóż ciężko mi się odnieść do tego transferu. Jako wieloletni kibic Barcy z bólem patrzę co wyrabiał ro$ELL a teraz jego prawa ręka Barto. Ściągnięcie Neya wiele klub medialnie kosztowało bo to od tego momentu zaczęto węszyć wokół Nou Camp.
Trzeba zacząć od tego że taki zawodnik nie może mieć tak małej klauzuli, co pokazał Perez, tam Ney miałby klauzulę poziomu 600-700 mln. Następnie pieniądze są zacne ale teraz wszyscy podniosą stawki co już uczyniła Borussia, wszyscy czują pieniądz w Katalonii i może nastąpić prawdziwe domino transferowe. Barca ma pieniądze ale od kilku lat nie potrafi ich mądrze wydawać skuteczność jest porażająca.

Nie zamierzam krytykować chłopaka że zgodził się zarabiać setki milionów śmieszą mnie gówniarze twierdzący o graniu za darmo jedyne co mi się nie podobało to cisza i jej efekt wolałbym żeby powiedział że odchodzi, ponoć wedle jego słów zdecydował się dopiero 2 dni temu jeśli to prawda, to zarząd Barcelony nie postąpił zbyt mądrze zamrażając premię ojca u notariusza.

Chłopak chciał się bawić w Barcy nie było z kim w Paryżu ekipa do tego nadaje się nawet lepiej niż do grania. Czy osiągną sukcesy, cóż myślę że będzie ciężko doświadczenia sztucznych klubów jak Czelski mC i własnie psg pokazują że wyniki nie równoważą wkładów ale to nie powstrzyma bogatych przed próbami zrobienia sobie fotek z pucharem LM.Dodając do tego chmarę brazylijczyków będę zdumiony gdyby wygrali LM.

Ciekaw jestem bardzo odpowiedzi na złamanie FFP, zobaczymy czy UEFA postanowi ukarać katar czy największy płatnik ;) opłaci znów jakieś wyjazdy prominentom.

-
Dodane: 05.08.2017 10:14 /
KaKa napisał/a:
Poniosło cie z tą kwotą xD Neymar właśnie dwukrotnie przebija rekord transferowy, Ronaldo nie kosztowałby 350 milionów, bo jest stary xD

Długo zastanawiałem się, jak mogę się odnieść do tego komentarza, ale nadal nic nie wymyśliłem. Nie wiem w jaki sposób można zinterpretować moje słowa i podciągnąć je pod aktualny transfer 32 latka. Ewidentnie chodzi w nich o transfer 24 latka w aktualnych czasach, z aktualnymi pieniądzmi.

-
Dodane: 10.08.2017 22:50 /
#Cover - Profil - user - 70% - 2950
Odejście Neymara mnie zasmuciło, w ciągu ostatniego sezonu był to gracz, którego oglądanie sprawiało mi największą przyjemność. Nie podobał mi się sposób jego odejścia, te gierki w mediach społecznościowych i późniejsze próby wybielania ojca w filmiku pożegnalnym, kłamanie o tym, że decyzje podjął 2 dni przed transferem, prawie bym mu uwierzył, ale później Alves wygadał się, że to Junior namawiał go na PSG ponad miesiąc wcześniej. Z jednej strony Barcelona traci geniusza piłkarskiego, z drugiej pozbywa się chciwego ojca Neymara i piłkarza z mentalnością małego dzieciaczka, który w każdym sezonie musiał pauzować akurat w kolejce zaraz przed urodzinami jego siostry. Z pewnością będę tęsknił za Brazylijczykiem i jego magią na boisku, miałem nadzieję, iż zostanie on następcą Messiego, ale jak widać nie będzie mu to dane.

PSG ma bardzo mocną kadrę, jeśli będą mieli pomysł na grę to są faworytem do zdobycia LM, podobno mają jeszcze ochotę powalczyć o Oblaka i M'bappe w tym okienku, aczkolwiek nie sądzę, że uda im się wyciągnąć tę dwójkę.

Najrealniejszą kandydaturą do zastąpienia Neymara jest Ousmane Dembele, Francuz został dziś zawieszony po tym jak nie zjawił się dzisiaj na treningu, jasno widać, że jest on nastawiony na transfer do Barcelony. Oczywiście, to spory spadek jakości w stosunku do Neymara i nie jestem zwolennikiem płacenia za niego 150 (?) milionów Euro, aczkolwiek jakiejkolwiek innej wartościowej kandydatury brak, a Dembele to wciąż 20 latek, który najlepsze lata kariery ma wciąż przed sobą. W transfer Coutinho nie wierzę, Liverpool postawił sprawę jasno - nie sprzedadzą go za jakiekolwiek pieniądze. Ja byłbym zadowolony z Dembele i Seriego, w więcej wzmocnień jakoś szczególnie nie wierzę.

-
Dodane: 12.08.2017 15:44 /
#hlkpl - Profil - user - 90% - 4415
Sam transfer Neymara do PSG, wiadomo dla kasy. Zawsze Brazylijczycy dostawali propozycje warte dużych pieniędzy, to się nie zastanawiali. Ciekawe co Barsa zrobi, aby skład uzupełnić. Idą do Anglii i Niemiec po piłkarzy, tam się stanie fala gotówki i sumy transferowe wzrosną.

Ale to są już problemy zachodnich lig.

Wart odnotowania był transfer Wojtka Szczęsnego do Juventusu, czy to jest dobry ruch nie wiem. Mógłby iść do Realu Madryt. :p A okazja była. Lepiej moim zdaniem było pójść do Anglii, ale Arsenal nie chciał wzmacniać rywali. Tylko skoro Wojciech jest taki dobry, to czemu go nie chcą?

Na transfer czeka Kamil Grosicki, podobno z Hull odeszło już 10 zawodników, a Kamil czeka. Tylko gdzie by poszedł ? Nie lepiej pograć w Championship? Celtic byl zainteresowany, ale cena 10 mln funtów odstraszyła Szkotów.

-
Dodane: 20.08.2017 11:25 - Edytowane przez Darknes /
Co Ty porównujesz w ogóle? Jak można być na szczycie strzelców ligi będąc pomocnikiem?
Fakt, trochę mnie poniosło z tymi 20 bramkami xD Ale mimo wszystko uważam, że powinien ich mieć nieco więcej niż miał. Gość za sto baniek przynajmniej powinien być w pierwszej 10 punktacji kanadyjskiej. To pomocnik, więc powinien nadrabiać asystami.

Pokaż mi choć jedną osobę, która wygrała króla strzelców grając w pomocy.
Nie muszę. Bo nigdzie nie napisałem, że miał wygrać, tylko że za taką kase powinien mieć więcej trafień. Zawsze się zakłada, że te napastnicy strzelają najwięcej, ale jak ktoś kosztuje takie wielkie pieniądze to nawet będąc pomocnikiem powinien mieć sporo trafień i całą kupę asyst. Ale skoro już tak bardzo chcesz to pierwsze co mi przychodzi do głowy do Rodriguez - nominalne pomocnik, król strzelców MŚ14. Nawet nie szukałem i już mam jednego. Jakby przejrzeć całą historię piłki nożnej pewnie jeszcze paru by się znalazło.

Czy śledziłem występy Pogby? No nie bardzo. Nie nazwałbym tego śledzeniem. Ale mówienie, że nie widziałem żadnego jego meczu to kpina. Oglądałem tylko występy w LE + jakieś dobre szlagiery w lidze. Wszystkich jego meczy więc nie widziałem. Ale dla mnie gość za taką kasę powinien zachwycać, a mnie jakoś nieszczególnie potrafił.

Zielu lepszy. A wiesz czemu tak napisałem? Bo to prawda. Wezmę pod uwage tylko ligę bo mi się nie chce wszystkich występów przeglądać.

Pogba - Rozegrane 2 609 minut (5 bramek, 4 asysty)
Zieliński - Rozegrane 1 853 minuty (5 bramek, 7 asyst)
Różnica w cenie? Ogromna. A Piotrek w krótszym czasie wykręcił lepsze statystyki :p

O tym sezonie już moge powiedzieć co innego bo jak na razie Pogba wygląda obiecująco. Ale to dopiero początek.

Kretynizmem to jest dla mnie te windowanie kwot transferowych do ogromnych sum a nie porównywanie tego. Ronaldo kosztowałby 350 xD Może i by kosztował, ale po co tyle płacić jak za najlepszego z najlepszych można dać niecałe 100? Wystarczy tylko określić jakie umiejętności ile są warte i się tych sum trzymać zamiast za te same lub zbliżone zdolności dawać teraz 3x więcej niż kiedyś. Pieniądz po prostu strasznie traci na wartości.

To tak jakbyś miał procesor 4,5Ghz i dał za niego 1 500zł, a 10 lat później za te same parametry (lub zbliżone) zapłaciłbyś 15 000zł.

-
Dodane: 20.08.2017 12:36 /
Darknes napisał/a:
Kretynizmem to jest dla mnie te windowanie kwot transferowych do ogromnych sum a nie porównywanie tego. Ronaldo kosztowałby 350 xD Może i by kosztował, ale po co tyle płacić jak za najlepszego z najlepszych można dać niecałe 100? Wystarczy tylko określić jakie umiejętności ile są warte i się tych sum trzymać zamiast za te same lub zbliżone zdolności dawać teraz 3x więcej niż kiedyś. Pieniądz po prostu strasznie traci na wartości.

To tak jakbyś miał procesor 4,5Ghz i dał za niego 1 500zł, a 10 lat później za te same parametry (lub zbliżone) zapłaciłbyś 15 000zł.

Do wcześniejszych słów się nawet nie odniosę, bo po prostu szkoda mi czasu, niech będzie, że Zielu to najlepszy pomocnik na świecie, bo ma 5 bramek i 7 asyst w 1900 minut. (XD)

Muszę też przyznać, że trafiłeś z porównaniem. W końcu płacić za gorszą technologię więcej w perspektywie 10 lat jest bardzo sensowne, kiedy porównujesz to do piłki nożnej, w której inwestuje się kuriozalne pieniądze i każdy ma ich aż za dużo, stąd też takie, a nie inne ceny na rynku transferowym. Z drugiej strony nie rozumiem Twojego myślenia. Kiedy zachodzisz do sklepu w galerii i chcesz kupić dajmy na to garnitur, to zamiast 1000 zł dajesz na ladę 500 i mówisz, że grosza nie wyciągniesz więcej za taki materiał? Sprzedawca by Cię wyśmiał, oddał Ci te Twoje 500 zł, bo sama firma zarabia miliony, a to, że straci jednego klienta ich nie zaboli. Tak samo jest aktualnie na rynku tranferowym, albo dajesz cenę którą nakłada Ci sprzedawca, albo możesz pójść na rynek i kupić jakiś garnitur za 100 zł, bo może znajdzie się osoba, który sprzeda Ci badziew, ale przy tym zejdzie z wygórowanej ceny.

-
Dodane: 21.08.2017 08:31 /
#hlkpl

A może świat jest nieco bardziej skomplikowany i niektórzy mają ambicje i nie chcą być ciągle tylko tym, który gra koło Messiego, bo taka jest rola piłkarzy w Barcy w oczach świata?

#Luthor

Dziurex podał ci statystyki, które ukazały, że Pogba dobrego wyniku nie miał, chociaż wiadomo, że zawodnika nie ocenia się tylko przez pryzmat tego, ile bramek dał zespołowi.

-
Dodane: 27.08.2017 01:39 /
#hlkpl - Profil - user - 90% - 4415
#KaKa Neymar poszedł za pieniędzmi i łatwością wyjścia z cienia Argentyńczyka, tu muszę się z tobą zgodzić. Ale jakby nikt oferty nie złożył, to Neymar siedziałby dalej w Barsie. Neymar to typowy Brazylijczyk, który poszedł za kasą i tyle.

Na rynku mamy kilka hitów transferowych. Napierw Zlatan powrócił do United. Mamy wzmocnienie Barsy Dembele za 105 mln Euro, oczywiście mogą dojść bonusy i suma transferu może wynieść około 147 mln Euro. A sprawa Coutinho jeszcze nie wyjaśniona, a transfer może być.

Transferu Grosika nie widać, a chłopak strzela i asystuje w Championship.

-
Dodane: 27.08.2017 09:17 /
#hlkpl

Przecież ty nawet nigdy nie widziałeś Brazylijczyka. Neymar odszedł z tonącego okrętu, którym w ostatnim czasie jest Barcelona xD

-
Dodane: 27.08.2017 12:19 - Edytowane przez Darknes /
Luthor napisał/a:
Do wcześniejszych słów się nawet nie odniosę, bo po prostu szkoda mi czasu, niech będzie, że Zielu to najlepszy pomocnik na świecie, bo ma 5 bramek i 7 asyst w 1900 minut. (XD)
No faktycznie śmieszne... patrząc przez pryzmat, że Pogba w dużo więcej czasu wykręcił gorszy wynik...

I dziwne wnioski wyciągasz twierdząc, że Zielu jest najlepszy na świecie xD

Dembele za 105 milionów. Dostrzegasz o co mi chodzi? W czym Dembele jest lepszy od Ronaldo czy Bale, że kosztował więcej niż oni? Porównanie z procesorem to tylko bardzo prosty przykład przepłacania za podobne możliwości a to czy technologia stara czy nie akurat w tym porównaniu nie ma nic do rzeczy.

Co do garnituru. Bardzo fajny przykład. Można wyglądać równie dobrze w garniturze za 500 jak i za 1000 :p Nikt nie będzie się czepiał, że nie jest markowy skoro daje ten sam efekt. Ludzie w lumpeksie czasem potrafią lepiej dobrać ciuch niż by kupili go w galerii za 3x większe pieniądze. Lepiej chyba zapłacić mniej za te same możliwości niż przepłacać. Marka straci jednego klienta bo nie chce dać więcej pieniędzy? Na jednego machnie ręką tak jak mówisz... ale co w przypadku jakby wszyscy zmądrzeli i powiedzieli, że to jest jednak za drogie? Marka upadnie. Dlatego moim zdaniem świat piłki powinien się opamiętać i powiedzieć stop bo niedługo będzie się płaciło 200 milionów za gracza, który nie potrafi nawet podbić piłki 10 razy z rzędu xD

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy