Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Zapowiedź

Polecamy

Dodane: 10.01.2013 18:46 - Edytowane przez by_black /
Heliaze - Profil - user - 90% - 4671
Cyberpunk 2077 to gra RPG polskiego studia CD Projekt RED, które zasłynęło w kraju i na świecie serią Wiedźmin. Jak sama nazwa wskazuje, produkcja rozgrywa się w futurystycznym świecie i jest utrzymana w stylistyce science-fiction. Cyberpunk 2077 jest oparty na popularnym papierowym systemie role playing znanym pod tytułem Cyberpunk. W pracach nad grą uczestniczył aktywnie jego twórca - Mike Pondsmith.

Cyberpunk 2077 to poważne i dojrzałe podejście do tematu, czerpiące z takich wzorców jak Blade Runner. W grze przenosimy się do roku 2077, aby poznać mroczny i pełen intryg świat przyszłości. Miejscem akcji jest kultowe Night City, znane doskonale fanom systemu Cyberpunk. Co ciekawe, CD Projekt RED postawił na otwarty model rozgrywki. Dzięki temu w każdej chwili możemy wykonywać poboczne zadania i eksplorować okolicę.

W Cyberpunk 2077 poznajemy wielowątkową i skomplikowaną historię, zbudowaną przy pomocy rozbudowanych dialogów, w których wielokrotnie musimy podejmować ważne decyzje. Istotne jest to, że scenarzyści unikali prostych wyborów między złem i dobrem – tutaj takie kategorie nie istnieją. Pewien fragment rozgrywki odbywa się też w „sieci”, czyli cyberpunkowej rzeczywistości wirtualnej.

System walki, edytor postaci oraz klasy bohaterów zostały przeniesione ze wspomnianego systemu Cyberpunk. Dzięki temu możemy rozwijać postacie na wiele sposobów i zdobywać dziesiątki ulepszeń (w tym wszczepy i modyfikacje ciała). Ilość dostępnego wyposażenia jest olbrzymia i pokazuje stopniowy rozwój technologiczny ludzkości. Gra korzysta z usprawnionej wersji silnika Red, którego użyto w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Prawdopodobnie dzisiaj o godzinie 22:00 zadebiutuje zwiastun gry CD Projekt RED. Oczekiwania mam ogromne, ponieważ liczę na to, że CD Projekt RED utrzyma poprzeczkę, którą zawiesił Wiedźmin.

-
Dodane: 11.01.2013 05:12 /
JAROMIR - Profil - user - 50% - 1063
No cóż na samą ocenę wstrzymam się aż do zdobycia tej gry. Sam filmik jak i obiecanki twórców są dla mnie nic nie warte , ale jeśli zrobią to co obiecują to gra może być godnym bratem wiedźmina.

-
Dodane: 11.01.2013 12:36 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14840
Obejrzałem właśnie filmik promocyjny, jestem bardzo mile zaskoczony, filmik jest wręcz epicki, ta muzyka, ten sposób przedstawienia sytuacji, po prostu epickie [placze] Już teraz zapowiadam, że to pierwsza gra, którą kupię choćbym nie wiem co! [zly]

-
Dodane: 11.01.2013 13:10 /
Ja grę kupuję w ciemno. CD Projekt RED to przyszłość, ich gry i sposób podchodzenia do graczy to przyszłość. Podczas, gdy inni wielcy potrafią w obrębie jednej gry wydać kilka DLC, za które trzeba zapłacić więcej, aniżeli za samą grę, to Ja za takie rozwiązanie podziękuję. CD Projekt RED takie coś oferuje za darmo, co udowodnili w przypadku dwóch pierwszych Wiedźminów.

Idą za przykładem BioWare i tworzą kolejną wielką markę, która w tym przypadku będzie osadzona w futurystycznym świecie. Mam nadzieję, że ich gry, a przede wszystkim podejście do graczy sprawi, że w przyszłości zdetronizują, wręcz zmiażdżą swoich największych konkurentów. To jeden z kroków ku temu, żeby DLC były prawdziwym, darmowym dodatkiem, a samo wydanie gry i jej jakość stały na najwyższym poziomie. Tego, Ci najwięksi mogą się od CD Projekt RED nauczyć.

Trailer jest fantastyczny. Ocieka epickością i klimatem.

-
Dodane: 12.01.2013 12:31 - Edytowane przez Cover /
Cover - Profil - user - 70% - 2944
Zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że gra będzie stała na podobnym poziomie jak dwie części Wiedźmina. Aczkolwiek wolę się za bardzo nie napalać, bo możliwe, że gra nie spełni pokładanych przeze mnie w nią nadziei.

-
Dodane: 12.01.2013 13:34 /
szefol86 - Profil - user - 10% - 102
A ja zacytuje jeden z komentarzy z Gametrailers.com do tego filmiku ... "CD Projekt Red, a new BioWare," ... to się nazywa komplement ;)

-
Dodane: 26.01.2014 14:13 /
szefol86 napisał/a:
"CD Projekt Red, a new BioWare," ... to się nazywa komplement ;)

Według mnie dla nich to żaden komplement. Gry BioWare pod względem struktury fabularnej i zaimplementowanych pomysłów są banalne i proste, CD Projekt Red pod tym względem to inna półka, nieosiągalna w obecnej chwili dla innych.

-
Dodane: 26.01.2014 16:59 /
KaKa - Profil - user - max% - 13605
Cóż, czekam na jakiś konkretny gameplay. Niewykluczone, że w grę zagram. Raczej prawie pewne, że się z nią zapoznam bliżej, chciałbym jednak zobaczyć sposób rozgrywki. Teaser zbyt wiele nie mówi.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 26.01.2014 17:28 /
Arti1915 - Profil - user - 70% - 2243
Od dłuższego czasu na temat Cyberpunk 2077 nie było żadnych nowości, mam nadzieję, że niedługo skończy się ten czas milczenia. Gra zapowiada się bardzo ciekawie, choć znamy tylko malutki zarys fabuły oraz trailer.
Jeśli chodzi o produkcję gier Action/RPG to obecnie CDProjekt RED jest moim faworytem, za sprawą Wiedźmina właśnie. Gra wybiła się w oczach ludzi z całego świata, głównie dzięki świetnej fabule, a nie wodotryskom graficznym (które imo też występują).

-
Dodane: 10.10.2015 18:24 - Edytowane przez Heliaze /
Arti1915 napisał/a:
Od dłuższego czasu na temat Cyberpunk 2077 nie było żadnych nowości, mam nadzieję, że niedługo skończy się ten czas milczenia. Gra zapowiada się bardzo ciekawie, choć znamy tylko malutki zarys fabuły oraz trailer.

Jeśli ktoś zna uniwersum Cyberpunk 2077, to nie powinien mieć żadnych problemów, z wydedukowaniem nawet tego, co będzie stanowiło trzon fabularny.

Wiadomość doklejona:
Od kilku lat o Cyberpunku nie było nic słychać, ale teraz zaczynają napływać jakieś szczątkowe informacje.

- Cyberpunk jest znacznie większy od wszystkiego, co dotychczas zrobił CD Projekt Red - przyznał artysta efektów specjalnych Jose Teixeira w rozmowie z serwisem MCV. - Znacznie, znacznie większy.

Wnioski mogą być tylko dwa. Cyberpunk znajduje się już w bardzo zaawansowanym stadium rozwoju albo ktoś przeinaczył kontekst wypowiedzi Jose. Wiadomo również tyle, że w marcu CD PROJEKT zapowie coś gigantycznego, więc może chodzić tylko o Cyberpunka. Marcin Iwiński ostatnio wypowiadał się o tym, że podoba mu się polityka Bethesdy, czyli zapowiedzenie gry, która ukaże się w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. To wszystko ma jakiś sens, ale nie ma co liczyć na to, że Cybperpunk ukaże się w przyszłym roku, byłby to marketingowy strzał w stopę, ponieważ w pierwszym kwartale 2016 roku ukaże się drugi z dodatków do Dzikiego Gonu, a następnie wersja GOTY gry.

-
Dodane: 10.10.2015 20:25 /
owerfull - Profil - user - 40% - 883
Kupię na pewno. Po Wiedźminie 3 widzę, że Redzi wspięli się na sam szczyt. Tym razem będziemy jednak mieli do czynienia ze światem technologicznie zaawansowanym. Jednocześnie będzie to świat z zdegenerowanym społeczeństwem, na pewno będzie dobrze.

-
Dodane: 11.10.2015 13:16 /
„Cyberpunk jest o wiele większy, niż cokolwiek innego, co do tej pory zrobiło CD Projekt Red. Dużo, dużo większy” - powiedział Teixeira.

"Naprawdę idziemy w nieznane jeżeli chodzi o złożoność i wielkość projektu oraz skalę problemów jakie napotkamy" - dodaje Teixeira, który zaznacza jednak jednocześnie, że bardzo pomocne przy nowym projekcie będzie doświadczenie jakie studio zdobyło przy okazji prac nad wspomnianym Wiedźminem 3.

Jose Teixeir, co nie powinno nikogo dziwić, nie podał planowanej daty premiery nowej gry. "Nazwa gry to Cyberpunk 2077 i my zwykle mówimy, że data premiery to 2077 rok" - zażartował.

Mam nadzieję, że jakiś pismak nie przeinaczył słów Jose. Swego czasu CD PROJEKT pracował równocześnie nad dwiema grami AAA, co skutkowało tym, że Dziki Gon nie ukazał się w październiku 2014 roku, ale dopiero w maju 2015 roku. Wszystkie Wiedźminy miały przekładaną premierę, zresztą wystarczy sobie prześledzić, kiedy te gry miały swoje premiery.

* Wiedźmin - 26 października 2007.
* Wiedźmin: Edycja Rozszerzona - 19 września 2008.
* Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - 17 maja 2011.
* Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Edycja Rozszerzona [XBOX 360] - 17 kwietnia 2012.
* Wiedźmin 3: Dziki Gon - 19 maja 2015.

Cyberpunk 2077 zostanie ogłoszony w marcu. Istnieje jakiś cień szansy, że premiera gry zostanie zapowiedziana na październik/listopad 2016 roku (w co nie wierzę, ponieważ będzie to kolidowało ze sprzedażą GOTY Wiedźmina). Premiera styczeń-marzec 2016 roku? Również odpada, gdyż wtedy branża generuje najmniejsze zyski po świętach, chociaż z drugiej strony gry CD PROJEKT posiadają już taką renomę, że prawdopodobnie, by im to nie zaszkodziło. Mimo wszystko doświadczenie z ich cyklu wydawniczego uczy, że przynajmniej raz przesuną premierę Cyberpunka, co będzie argumentowane doszlifowaniem gry oraz sprytnym zabiegiem marketingowym.

-
Dodane: 24.02.2016 16:24 - Edytowane przez owerfull /
Dobrze by było gdyby premiera była w 2016, bo właściwie niewiele mam gier na celowniku i dobrze by było dorzucić coś jeszcze. Premiera latem 2016 byłaby ok? Prawdopodobnie Cyberpunk nie będzie krótką grą, więc akurat będzie na czas wolny.

-
Dodane: 24.02.2016 16:28 /
Powoli zaczyna wypływać coraz więcej informacji.

Marcin Przybyłowicz, kompozytor muzyki do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, skomponuje również ścieżkę dźwiękową kolejnej produkcji studia CD Projekt RED – Cyberpunka 2077.

Przypominam, że 20 marca wielkie ogłoszenie od CD PROJEKT RED.

-
Dodane: 24.02.2016 16:46 /
kamSan - Profil - user - 20% - 293
Słyszałem o tej grze, oglądałem klimatyczne trailer, który miażdży. Mam nadzieje, że chłopaki z CD Projekt RED dadzą radę i sprostają oczekiwaniom.

-
Dodane: 24.02.2016 18:41 /
Daiki_Ninomiya - Profil - user - 50% - 1413
#Heliaze

W sensie że 20 co będzie? Data premiery, jakaś duża garść informacji? Może zostanę okrzyczany, ale nie czekam na tą produkcję z utęsknieniem - suche zapowiedzi klimatu gry mnie na 100 % nie przekonują, przekonamy się co to będzie jak dostanę grę do rąk. :d

-
Dodane: 04.03.2016 13:33 /
Daiki_Ninomiya napisał/a:
#Heliaze

W sensie że 20 co będzie? Data premiery, jakaś duża garść informacji? Może zostanę okrzyczany, ale nie czekam na tą produkcję z utęsknieniem - suche zapowiedzi klimatu gry mnie na 100 % nie przekonują, przekonamy się co to będzie jak dostanę grę do rąk. :d

20 marca CD PROJEKT ma ogłosić coś wielkiego. Wtedy prawdopodobnie podadzą liczbę sprzedanych kopii Dzikiego Gonu, całej serii, przedstawią plany na najbliższe lata oraz prawdopodobnie przybliżą datę premiery Cyberpunka.

Wiadomość doklejona:
Poprawka. Konferencja CD PROJEKT nie odbędzie się 20 marca.

Zapraszamy na transmisję konferencji podsumowującej wyniki finansowe za 2015 r. i aktualizację strategii Grupy Kapitałowej CD PROJEKT, która odbędzie się 10 marca 2016 r.

Wydarzenie rozpocznie się o 9:30. Transmisja na żywo w poniższym linku:

http://platforma....160218001/

-
Dodane: 21.05.2017 02:54 - Edytowane przez owerfull /
Nie ma obecnie gry która intrygowałaby mnie bardziej niż Cyberpunk 2077. https://www.youtu...99qJGrPNLs O grze dowiedzieliśmy się w ... 2012, a teraz mamy już rok 2017. Minęły 4 lata i w zasadzie nie dowiedzieliśmy się nic konkretnego. Czy martwi mnie to? Nie, raczej intryguje, bo w zasadzie wiem, że CDPR chce zrewolucjonizować sposób funkcjonowania świata gry, więc czas odgrywa ważną rolę i nie można przy tym pracować w pośpiechu. Będę grał na PS4 i to w sumie stanowi dla mnie największy problem. Horizon Zero Dawn jest dowodem na to, że PS4 jest w stanie uruchomić grę ogromną i pełną detali i pozwolić jej działać płynnie, lecz sposób w jaki Wiedźmin 3 został zoptymalizowany pod PS4 nie nastraja mnie pozytywnie, dodatkowo bierzmy pod uwagę to, że Cyberpunk ma być większy i pełniejszy pod względem zawartości świata. Oby nie było tak, że dostanę grę, która będzie działać jak Skyrim na PS3.

-
Dodane: 11.06.2018 21:28 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1493
Widziałem to...
Ciężko napisać coś konstruktywnego... może wystarczy jak powiem po prostu...
NIE.
Czysto subiektywnie, oczekiwałem innego klimatu, nie wiem czy moje pieniądze wesprą Cyberpunka i jego autorów. To stoi pod wielkim znakiem zapytania. Zobaczymy, nie będę w pierwszej fali kupujących, zazwyczaj w niej nie jestem i w tym przypadku nic się nie zmieni. [placze]

-
Dodane: 11.06.2018 21:58 - Edytowane przez owerfull /
https://www.youtu...X2kIfS6fb8 Nowy trailer

Ja oczekiwałem, że będzie więcej nocnych ujęć, które w świetle neonowych lamp tworzą cały ten klimat, ale rozumiem dlaczego to zrobili. W Cyberpunk 2077 będzie cykl dnia i nocy, poprzedni trailer był dość mroczny, a tutaj dostaliśmy więcej ujęć w dzień i sporo smaczków np charakterystyczne dla tego świata postaci, technologie i czynności jakich będziemy prawdopodobnie podejmować się w trakcie gry.

Ja trailer oceniam bardzo pozytywnie i mi się spodobał.

Co do ogólnego klimatu jaki powinien panować w Night City, to nie jestem ekspertem żeby się wypowiadać. Ludziom nie pasuje to, że jest za mało smogu ( który jednak jest na jednym ujęciu bodajże ), lub to, że światło słoneczne przebija się bez problemu do miasta. O ile dobrze wiem to Redzi informowali, że ich wizja jest zdecydowanie inna, bardziej jaskrawa, rock n'roll co oznacza nacisk na element "punk" z tytułowego Cyberpunk. Nie jestem ekspertem w Cyberpunk 2020, acz z chęcią sięgnę do źródeł żeby dowiedzieć się znacznie więcej o klimacie jaki teoretycznie powinien panować w Night City.

Dodałbym jeszcze, że fakt ukazania gry w dzień nie oznacza ( jak już wspomniałem ), że będziemy mieli dzień cały czas, a fakt braku deszczu na trailerze nie oznacza, że nie będzie deszczu, mgły, smogu i tego klimatu o którym mówił Pondsmith w filmiku z 2013 roku.

Główne zarzuty wobec traileru padają właśnie na tle braku tego akurat klimatu w tym trailerze - pokazano dosłownie dwa ujęcia nocne (?) i żadnych deszczowych czy ponurych. Ale jak pisałem, cykl dnia i nocy, cykl pogodowy i zanieczyszczenie powietrza wszystko zmieniają. Wiliam Gibson przykładowo krytykując trailer miał na myśli przede wszystkim takie elementy.

Mi się podoba jak pokazali świat gry w dzień i zupełnie mnie to nie odrzuca. Narzekania jestem w stanie zrozumieć, ale tylko jeśli są konstruktywne i narzekacz rozumie, że będzie dzień i noc, zmienna pogoda, jak i również inne ciekawe efekty w zależności od których klimat i atmosfera gry ulegną zmianie. Podobnie będzie działać sama architektura miasta, o ile w wyższych partiach będzie większa dostępność promieni słonecznych, tak już w niższych powinien panować bardziej posępny i mroczny nastrój, właśnie ze względu na mniejszą dostępność światła słonecznego.

Zarzuty wydają mi się zdecydowanie przesadzone, tym bardziej, że jest to dopiero drugi prawdziwy materiał związany z grą z kolei i jeśli potraktujemy to jako kontrast dla pierwszego trailera, to otrzymujemy zupełnie inny obraz niż gdybyśmy próbowali traktować cały ten nadchodzący tytuł przez pryzmat dziennego funkcjonowania Night City jakie nam ukazano.

EDIT: Mike Pondsmith na reddit potwierdził moje podejrzenia:

For those who wish it was more rainy and dark and stuff: Five words: Day/night Cycle Weather Algorithms

ANYONE can make it dark and rainy and neony. We already knew we could do that. We wanted to prove that it can be the Dark Future ANY TIME OF DAY OR NIGHT.

Źródło: https://www.reddi...?context=0

Dla narzekających chyba powinno wystarczyć. Chcieli pokazać inną stronę wizji ich świata niż poprzednim razem, ale wizja nadal pozostaje ta sama.

Tutaj ciekawy filmik od IGN ze wskazaniem na szczegóły z trailera Cyberpunk 2077: https://www.youtu...yrh5tW8noA

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy