Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Internet i Oprogramowanie > Oprogramowanie
Temat: Windows7: Mix Stereo w systemie
Dodane: 20.01.2013 01:08 - Edytowane przez by_black /
pacin - Profil - user - 60% - 1555
Również "Miks stereo". Tego właśnie urządzenia zabrakło w moim systemie Windows 7. Służy ono do nagrywania dźwięków "prosto z komputera".(tłumacząc łopatologicznie) Przejrzałem wiele poradników i "profesjonalnych" filmików na YT. Nic nie jest w stanie rozwiązać mojego problemu. Moja karta dźwiękowa jest zintegrowana i nie brakuje żadnych sterowników. Sam nie wiem, co muszę jeszcze zainstalować, żeby urządzenie "miks stereo" ukazało się moim oczom. Dodam jeszcze, że funkcja ta była dostępna w systemie Windows XP (na tym samym sprzęcie). W 7 nagle zniknęła.
Bardzo proszę o pomoc.

-
Dodane: 20.01.2013 01:23 - Edytowane przez krupek123 /
krupek123 - Profil - user - 40% - 594
A może jest wyłączona ? pakujesz się Pan do panel sterowania/dzwięk/nagrywanie i prawym guzikiem/klawiszem myszy pokaż wyłączone urządzenia powinno pokazać się mix stereo

Przejrzałem wiele poradników i "profesjonalnych" filmików na YT

Hahahahahaha no normalnie myślałem że umrę jako że sam nagrywam na Youtrupa mam z nim sporą styczność i profesjonalizmu ja tam nie widzę xD
wiem wiem że jest ""

-
Dodane: 20.01.2013 01:27 /
No właśnie nie. To co mi opisałeś znalazłem w kilkunastu filmikach na YouTube. Wychodzi na to, że to urządzenie nie jest ukryte, ale go w ogóle nie ma. Panie, czekam na dalsze propozycje.

-
Dodane: 20.01.2013 01:33 - Edytowane przez krupek123 /
Nie wiem co ma Pan za kartę ale jak zintegrowana to pewno realtek hd audio albo coś w ten deseń

wejdź Pan w ikonę głośnika w trayu realteka/opcje/właściwości/nagrywanie/stereo mix

Tu chyba zrobiłem błąd :d

Jeszcze jeśli można oczywiście zapytać co i czym chcesz nagrywać ? bo jak nie da się tak to mikrofony na usb omijają kartę dźwiękową

-
Dodane: 20.01.2013 12:28 /
Trochę nie rozumiem powyższej instrukcji. Zapomniałem dodać, że jestem nieogarnięty jeśli chodzi o sprawy systemowe (dlatego szukam pomocy). Jeśli chodzi o samo nagrywanie to chcę zarejestrować parę dźwięków i wcześniej robiłem to za pomocą fascynującego programu Audacity (tyle do szczęścia było mi potrzebne).

-
Dodane: 20.01.2013 14:06 /
Marcin00 - Profil - user - 70% - 2664
Na pasku zadań powinieneś mieć "głośnik", a jak nie to rozwiń pasek, bo na pewno znajdzie się koloru pomarańczowego owy "głośnik" oraz go naciśnij prawym przyciskiem myszy, wyskoczy ci taka mała lista i właśnie na tej liście będzie opcja sterowanie głośnością, multimedia, czy nagrywanie dźwięku...

----- Podpis --------------------
Nintendo Switch Friend Code: SW-4266-8369-8008
-
Dodane: 20.01.2013 14:12 /
Marcin00 napisał/a:
Na pasku zadań powinieneś mieć "głośnik", a jak nie to rozwiń pasek, bo na pewno znajdzie się koloru pomarańczowego owy "głośnik"

Otóż, nie ma tego pomarańczowego głośnika. Po instalacji Realtek nic się nie zmieniło, dosłownie, jest tak jakbym go w ogóle nie zainstalował.

-
Dodane: 20.01.2013 14:19 /
Naciśnij strzałkę kliknij na dostosuj i powinien być głośniczek Menager Realtek HD Audio i zmień na pokazuj ikony i powiadomienia

-
Dodane: 20.01.2013 14:19 /
pacin napisał/a:
Marcin00 napisał/a:
Na pasku zadań powinieneś mieć "głośnik", a jak nie to rozwiń pasek, bo na pewno znajdzie się koloru pomarańczowego owy "głośnik"

Otóż, nie ma tego pomarańczowego głośnika. Po instalacji Realtek nic się nie zmieniło, dosłownie, jest tak jakbym go w ogóle nie zainstalował.

To teraz jesteśmy w domu, spróbuj wejść w Start i wpisać "realtek", jeśli go znajdzie ikonę możesz ją przenieść do tego pasku zadań, albo jak chcesz zostawić, jeśli ją jednak nie znajdzie spróbuj ją poszukać w Panel sterowania ----> Wszystkie elementy Panelu sterowania ----> Ikony obszaru powiadomień, jak znajdziesz go, przypisz mu "Pokaż ikony i powiadomienia".

Może się okazać, że nie znajdzie go nigdzie, co oznacza, iż któreś sterowniki się gryzą, masz najnowsze sterowniki, czy z płyty?

-
Dodane: 20.01.2013 14:33 /
Czyli wychodzi na to, że sterowniki się gryzą, gdyż nie znalazłem pomarańczowej ikonki. Jeśli chodzi o sterowniki to prawdopodobnie mam najnowsze bo grzebałem w aktualizacjach. Ściągnąłem nawet program Razer Game Booster, który wyszukuje aktualizacje do sterowników - wynik pracy programu: wszystkie sterowniki są aktualne.
Ps. Wybaczcie liczne powtórzenia.

-
Dodane: 20.01.2013 15:04 /
Odinstaluj sterowniki i spróbuj zainstalować ponownie, bo zapewne masz nadpisane na stare sterowniki nowe przez co masz dźwięk, ale nie masz opcji, mam rozumieć tak? Poza tym weź najlepiej usuń je ręcznie, albo za pomocą jakiegoś programu do takich rzeczy...

-
Dodane: 20.01.2013 18:43 /
To było śmieszne, że wystarczyło zainstalować sterowniki od VIA. Problem rozwiązany? TAK! Dzięki Wam chłopaki za pomoc! :d

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy