Ważna informacja News: Super DB Heroes: World Mission: Międzynarodowa premiera już w kwietniu! ...

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: PN: Centralna Liga Juniorów
Dodane: 18.04.2013 21:01 /
Heliaze - Profil - user - 90% - 4655
Na środowym posiedzeniu zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjął Regulamin Centralnej Ligi Juniorów na sezon 2013/2014. W rozgrywkach CLJ weźmie udział 48 drużyn w czterech grupach po 12 zespołów - Grupa A (Łódzki ZPN, Mazowiecki ZPN, Podlaski ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN), Grupa B (Kujawsko-Pomorski ZPN, Pomorski ZPN, Wielkopolski ZPN, Zachodniopomorski ZPN), Grupa C (Dolnośląski ZPN, Lubuski ZPN, Opolski ZPN, Śląski ZPN), Grupa D (Lubelski ZPN, Małopolski ZPN, Podkarpacki ZPN, Świętokrzyski ZPN).

Prawo gry w poszczególnych grupach mają po trzy drużyny z każdego województwa - uczestnicy rozgrywek Ligi Makroregionalnej Juniorów Starszych 2012/2013 oraz zwycięzca ligi wojewódzkiej.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów, natomiast kluby które zajmą dwa ostatnie miejsca spadną z CLJ (będą miały prawo występować w rozgrywkach ligi wojewódzkiej) - ich miejsce zajmą inne drużyny z tego samego ZPN-u. W fazie pucharowej (ćwierćfinały, półfinały, finał) rozgrywa się po dwa spotkania (mecz i rewanż).

W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów zagrają zawodnicy urodzeni w 1995 roku lub młodsi. W meczach kluby są zobowiązane do wystawienia w trakcie całego spotkania co najmniej trzech zawodników urodzonych w roku 1996 lub młodszych. Podczas meczu można dokonać czterech zmian.

Drużyny biorące udział w Centralnej Lidze Juniorów w sezonie 2013/2014 otrzymają z PZPN dofinansowanie w wysokości 18 tys. zł. PZPN ustalił także nagrody dla najlepszych drużyn - 100 tys. zł dla mistrza Polski, 70 tys. dla wicemistrza, 50 tys. dla półfinalistów i 30 tys. dla ćwierćfinalistów. Nagrody kluby mają obowiązek przeznaczyć na szkolenie dzieci i młodzieży.

Legia.Net

Centralna Liga Juniorów zastąpi poprzednie rozgrywki Mesa.

Mnie to wszystko bardzo cieszy, ponieważ w MESA grało wielu piłkarzy, którzy zostali zsyłani do tych rozgrywek na banicję, zabierali miejsce w składzie młodym polakom. Teraz takie coś miejsca mieć nie będzie, a w rozgrywkach, będą brali udział ludzie, którzy w przyszłości mogą stanowić realną siłę w naszej rodzimej piłce.

-
Dodane: 19.04.2013 12:59 /
Tomo1989 - Profil - user - 10% - 149
Pomysł jak najbardziej ciekawy, ale o kilka lat spóźniony. Jednak zobaczymy jak będzie z realizacją, bo młoda ekstraklasa też miała być dobra...

-
Dodane: 19.04.2013 14:17 /
pawel_m11 - Profil - user - 40% - 668
Jeden z moich tematów dotyczy właśnie Młodej Ekstrak(l)asy, i ze jesą likwidują. Ten pomysły taki sobie, bo PZPN bedzie zawsze zależeć na kasie a nie na sporcie, ale mam wrażenie że wraz z momentem objęcia przez Bońka stanowiska prezesa dodano do polskiej piłki troche świeżości i w piłce i w sprawach kibicowskich ;)

-
Dodane: 19.04.2013 17:22 /
KaKa - Profil - user - max% - 13442
Dobrze, że coś się dzieje i że stwarza się możliwości dla młodych. Mam nadzieję, że Boniek nie zepsuje się jak Lato i poprawi choć częściowo sytuację w polskiej piłce.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 17.06.2015 20:29 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13734
O, dziwne ze tu nie pisałem :| Fajny pomysł, młodzi się ogrywają, nawet troche się staram to śledzić. Dziś oglądałem sobie nawet pierwszy finałowy mecz.

Legia po dzisiejszym meczu przybliżyła się do wywalczenia mistrzostwa kraju. Fajna sprawa bo będą mieć może szanse zagrać w młodzieżowej Lidze Mistrzów :)

-
Dodane: 17.06.2015 23:52 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4587
Darknes napisał/a:
O, dziwne ze tu nie pisałem :| Fajny pomysł, młodzi się ogrywają, nawet troche się staram to śledzić. Dziś oglądałem sobie nawet pierwszy finałowy mecz.

Legia po dzisiejszym meczu przybliżyła się do wywalczenia mistrzostwa kraju. Fajna sprawa bo będą mieć może szanse zagrać w młodzieżowej Lidze Mistrzów :)

No widzisz Darknes , jak w seniorach nie mogą, to w juniorach pocisną majstra. I może się załapią na LM w Eurosporcie??? :d Było co oglądać. :)

-
Dodane: 22.06.2015 16:08 /
W meczu rewanżowym Legia znów wygrała :d Tym razem skończyło się na 2:3. Wynik dwumeczu finałowego 2:6 dla Legii. Bardzo ładnie sobie chłopaki poradzili. Ciekawe ilu z nich zobaczymy w seniorskiej piłce w kolejnym sezonie.

-
Dodane: 08.06.2016 20:22 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1063
Mistrzostwo dla Legii! Mimo dobrego pierwszego meczu w wykonaniu Pogoni i wydawałoby się dość spokojnego wyniku 0:2 w rewanżu Legia okazała się zdecydowanie lepsza i to nie dzięki czerwonej kartce.

-
Dodane: 08.06.2016 20:44 /
Drugi mecz finałowy był po prostu świetny :d Dawno tak dobrego meczu w polskiej lidze nie widziałem :d Młodzi mnie bardziej zachwycili niż seniorzy. Legia wytrzymała presję i nawet gdy stracili bramkę na początku meczu podnieśli się z kolan a czerwona kartka dla Pogoni dała dodatkowy bodziec i Legia zwietrzyła swoją szansę. Ten mecz śmiało mógł się zakończyć o wiele większym wynikiem, Pogoń miała jeszcze 3 dobre sytuacje, a Legia z co najmniej 6-8.

Świetny finał. Oby teraz młodzi lepiej wypadli w eLM niż w tamtym roku.

-
Dodane: 26.08.2018 14:49 /
Wisła niezły początek, ale to do Korony i Pogoni nalezą 4 kolejki, komplecik, a w przypadku Pogoni tylko z jedną straconą bramką :) Zagłębie też nieźle 2 zwycięstwa i remis, i teraz do przerwy prowadzą 2:0 z górnikiem.

-
Dodane: 09.10.2018 12:20 - Edytowane przez Darknes /
Jak patrzę na tabelę to se przypominam pewnego śmiesznego ziomka, co na czacie wypisywał brednie że Lech ma najlepsza młodzież i teraz to oni ciągle będą mistrzami młodzieżówki, klub będzie na tych młodych zarabiał i seniorska ekipa zacznie dominować w ekstraklasie xD

Jak na razie seniorom nie idzie najlepiej... młodym zresztą też nie.

Pogoń zawsze była w czołówce ale Korony Kielce to się tutaj nie spodziewałem :d Połączenie dwóch juniorskich lig i obniżenie progu z 19 na 18 lat było dobrym posunięciem. Legia z Lechem mają tutaj większą rywalizację niż przy podziale na wschód i zachód gdzie byli praktycznie ciągle na szczycie. Teraz muszą się postarać aby zdobyć mistrzostwo juniorów.

-
Dodane: 02.01.2019 12:43 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Jak patrzę na tabelę to se przypominam pewnego śmiesznego ziomka, co na czacie wypisywał brednie że Lech ma najlepsza młodzież i teraz to oni ciągle będą mistrzami młodzieżówki, klub będzie na tych młodych zarabiał i seniorska ekipa zacznie dominować w ekstraklasie xD

Z pierwszym częściowo można się zgodzić, to mimo wszystko LEch ma najwięcej grajków z potencjałem i sporo sprzedaje.

Niemożliwe, piłka juniorska rządzi się swoimi prawami, możesz mieć dobrą młodzież ale to nie gwarantuje dominacji, często wręcz przeciwnie, bo mimo wszystko ci najlepsi szybko przeskakują wyżej, albo pomijają szczeble rozwoju.

Tak samo jak legia miała zacząć dominować pod awansie do LM, gdyby ta nasza liga kierowała się logiką to może... Ale na pewno nie w przypadku Lecha gdzie jest nastawienie na sprzedaż i kupowanie po kosztach. To najlepiej ułożony klub w Polsce, ale w nim myśli się przede wszystkim o zarobku, a dopiero potem ewentualnie o mistrzostwach, dlaczego są te wojny kibice vs właściciele Lech, właśnie dlatego.

-
Dodane: 02.01.2019 16:13 /
LuigiN2000
Nie wiem po co to wogóle to piszesz skoro on tego nie przeczyta xDD A jak mu pisałem, że nie ma racji, tłumacząc, że zdolna młodzież Lecha nie odzwierciedli ani juniorów ani seniorów bo zostaną rozsprzedani to nadal się upierał przy swoim. Zresztą, on się upierał, że już w 2018 Lech zostanie mistrzem i przez kolejne 10 sezonów będzie tego mistrzostwa bronił, mistrzem nie zostali, w 2019 tez raczej nie zostaną więc mam nadzieję, że tamtem chłopak przejrzał już na oczy [xd]

>najlepiej ułozony klub w Polsce
Ja bym się nie zgodził. Lech nie ma nawet licencji na granie w Ekstraklasie tylko grają na licencji Amici Wronki. Moim zdaniem takie kupowanie obcych licencji i traktowanie ich jako własne nie powinno mieć miejsca. Bądźmy realistami, w Polsce żaden klub chyba nie jest dobrze ułożony [xd] Legia mając kupe kasy z LM przepuściła ją bezpowrotnie, więc też nie ma tam za bardzo ułozonych ludzi, którzy by tymi pieniędzmi mądrze zarządzali. Ewentualnie najzdrowiej zażądanym klubem nazwałbym aktualnie Widzew Łódź - frekwencja na stadionie jest (wyższa niż w ekstraklasie i moim zdaniem byłaby jeszcze wyższa tylko wielkość stadionu ją ogranicza), poziom z roku na rok wzrasta co przynosi kolejne awanse do wyższych lig. Klub zarabia i się bogaci zamiast tracić. Czekam mocno na ich powrót do Ekstraklasy. Jeśli do władzy nie dorwie się nikt obcy tylko zostaną Ci co są teraz to Widzew może na powrót stać się wielki i grać w Europejskich Pucharach.

Ale to nie o tym temat xD CLJ mnie pozytywnie zaskoczyło. Korona Kielce na szczycie, 6 punktów przewagi nad drugim miejscem i jeden zaległy mecz do rozegrania. Legia miała szansę nadgonić ale przegrała w bezpośrednim starciu i aktualnie zajmuje 3 miejsce. Wspomniany Lech? Dopiero 6 miejsce. Pogoń troszkę poniżej oczekiwań, forma spadła bo początek mieli dobry. Jagiellonia również wygląda w tym sezonie słabo. Śląsk Wrocław ma za to dość zdolną młodzież. Ciekaw jestem kto w tym roku zostanie mistrzem, nowa forma rozgrywek sprawia, że rywalizacja jest bardziej zacięta i młodszy rocznik szybciej oswaja się z presją wygrywania.

-
Dodane: 10.01.2019 19:56 /
Lech nie ma nawet licencji na granie w Ekstraklasie tylko grają na licencji Amici Wronki. Moim zdaniem takie kupowanie obcych licencji i traktowanie ich jako własne nie powinno mieć miejsca.

Inne kluby z kolei zbankrutowały, również nie wypłacały pracownikom, i stworzyli sobie pięknie zwanego "kontynuatora tradycji", też lubię się pośmiać, ale to nie jest takie proste i niema co zarzucać tylko Lechowi, skoro inni też poszli na łatwiznę tyle że w nieco inny sposób, droga inna ale cel ten sam ;) Kibiców Lecha wewnętrznie też to napewno boli, ale co mają pluć na swoje barwy... Muszą jakoś żyć z tą plamą na honorze w historii klubu, dziwi mnie tylko to że zapomina się o Widzewie, Polonii, czemu amikę się wypomina, a farbowanych Lisów zwanych kontynuatorami czy Grodziska Wlkp, już nie?

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy