Ważna informacja News: Konkurs: Shenronie Spełnij Życzenie! ...

Polecamy

Forum > Hydepark > Moda, Zdrowie i Uroda
Temat: Higiena jamy ustnej
Dodane: 20.04.2013 17:57 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Siemanko.

Temat, jak można się domyślić po jego tytule, o higienie jamy ustnej. Możecie pochwalić się jak dbacie o swoją jamę ustną, czy to tylko mycie zębów, czy płyn do płukania, czy nić dentystyczna? Jak często myjecie zęby itd.

Zapraszam.

----- Podpis --------------------
Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 20.04.2013 18:00 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14702
Staram się myć zęby co najmniej trzy razy dziennie, niestety zdarza się, że czasami jestem w stanie tylko dwa razy je wyszorować, ponadto używam dwóch różnych past, o dwóch innych właściwościach. Nić dentystyczną używam zawsze po obiedzie i przed snem, a płyn do płukania używam codziennie rano. Od czasu do czasu przepłukuję usta szałwią lub sodą.

-
Dodane: 20.04.2013 18:01 /
Lunatic - Profil - user - 50% - 1076
Zęby myję na ogół 1-2 dziennie. Czasem nie mam czasu z rana, czasem nie chcę mi się na wieczór :p Oprócz mycia zębów nie używam jakichś specyfików do utrzymania higieny. Natomiast dosyć często korzystam z wykałaczek po jedzeniu.

Jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorszy, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepszy.
-
Dodane: 20.04.2013 18:10 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Black to jest chodzący (tak myślę) przykład xD

Ja osobiście myję zęby co najmniej dwa razy dziennie, czasem trzy, ale to już różnie. Nie używam niczego innego, nigdy nie miałem kontaktu z płynem do płukania czy nicią dentystyczną, jedyne co to jeszcze co rano gumę do żucia żuję.

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 13.07.2014 22:56 - Edytowane przez Sango /
Sango - Profil - user - 70% - 2421
by_black napisał/a:
płyn do płukania używam codziennie rano. Od czasu do czasu przepłukuję usta szałwią lub sodą.

Te płyny serio działają ? Mi osobiście nic nie pomagało a nawet było gorzej, a ta szałwia i soda to w czymś pomagają ? :d

Ja osobiście 2 razy dziennie myje zęby a także czyszcze język rano, aczkolwiek musze sobie kupić specjalną skrobaczkę do tego :p

-
Dodane: 13.07.2014 22:58 - Edytowane przez owerfull /
owerfull - Profil - user - 40% - 898
Nie myję zębów już jakiś rok, serio. Tak czy siak byłem na kontrolach i podobno jest ok i się nawet Pani zdziwiła, że nic się nie psuje.

-
Dodane: 14.07.2014 14:16 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3887
Ja i ma higiena? 2-3 razy dziennie myje zeby. I staram sie teraz regularnie chodzic do dentysty. Co prawda jakis czas temu to zaniedbalam i zbieram tego plony. Ale coz, czlowiek musi uczyc sie na bledach :/

-
Dodane: 14.07.2014 15:01 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
Był chyba o tym temat :|

Black to niezły czyścioch xD

Ja używam jednej pasty + płynu do płukania. Zęby myję najczęściej raz dziennie, czasem 2 razy, zależy w sumie od tego co się jadło :p

No i wiadomo jak człowiek gdzieś wieczorem pójdzie i wróci późno w nocy albo nad ranem to się nie zawsze chce to robić, więc zdarza czasem wcale ich nie umyć.

A u dentysty ostatni raz byłem chyba ze 2 lata temu. Odkamieniłem zęby i od tamtego czasu mnie kobieta nie widziała chociaż kazała co pół roku przychodzić na kontrolę xD Dopóki mnie coś nie zaboli to pewnie się tam nie wybiorę :d

-
Dodane: 14.07.2014 15:51 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4685
Ja jak nie zapomnę to umyje ząbki dwa razy dziennie. Czasami kupię jakiś płyn do mycia ust. A moje zęby nie wyglądają za dobrze. Muszę iść do stomatologa. Bo nie byłem chyba już 8 lat. :d A czas chyba je odkamienić. :d

-
Dodane: 14.07.2014 18:28 /
Daiki_Ninomiya - Profil - user - 50% - 1411
Prócz mycia kłów i Orbitków to jakoś nie dbam o higienę mojej pasczęki ;) Wiem, brudas ze mnie ale co zrobić :p

-
Dodane: 14.07.2014 23:31 - Edytowane przez Bociak /
Bociak - Profil - user - 100% - 6200
W wakacje mam problemy z myciem zębów. Jest ten problem, że nie ma bodźca, który by mnie zmobilizował do regularnego ich mycia. Ten temat to odmienił. Dziękuje serdecznie jego autorowi i innym userom aktywnie uczestniczącym w dywagacjach o naszej jamie. Potrzebowałem tego wsparcia. Nawet nie wiecie jak bardzo.

-
Dodane: 17.09.2014 11:55 /
millera1302 - Profil - user - 40% - 697
Bociak napisał/a:
W wakacje mam problemy z myciem zębów. Jest ten problem, że nie ma bodźca, który by mnie zmobilizował do regularnego ich mycia. Ten temat to odmienił. Dziękuje serdecznie jego autorowi i innym userom aktywnie uczestniczącym w dywagacjach o naszej jamie. Potrzebowałem tego wsparcia. Nawet nie wiecie jak bardzo.

Huehue, dobre.

Ogólnie nie wiem czy jest tu o czym rozmawiać. Zęby się myje i koniec. Powinno być to tak samo naturalne jak potrzeba jedzenia. Trzeba dbać o swoją paszczę, bo jak się dba to nie nikt nie chce z taką osobą rozmawiać/całować się/przebywać/znać [serce] (<-skrajny przypadek).

Czego się używa do mycia zębów? Czego dusza zapragnie byleby w ogóle je myć ^^

Także myjcie ząbki jak najczęściej mili państwo.

-
Dodane: 02.07.2018 09:22 /
krysiaskon - Profil - user - 0% - 4
Ja zawsze stosuje się do zaleceń mojego dentysty http://www.kolodz...kowie.pl/. Ogólnie mniej więcej jest to samo ale raz na jakiś czas jak czuję że moje dziąsła stają się wrażliwe i krwawią to dentysta doradza i pomaga.

-
Dodane: 21.08.2018 19:50 /
plewka098 - Profil - user - 0% - 64
Nosiłem przez ponad 2 lata aparat nazębny, górę oraz dół. Z tego powodu musiałem zacząć używać szczoteczki elektrycznej, która jest niesamowita. Pozbyłem się zapalenia dziąseł, które zawsze miałem podczas używania zwyczajnej szczoteczki. Dzisiaj z przyzwyczajenia myję zęby trzy razy dziennie, z czego po każdym umyciu stosuję jeszcze płyn do płukania jamy ustnej.

-
Dodane: 21.08.2018 22:31 /
Siwas - Profil - user - 50% - 1195
W sumie ja myję zęby 1-2 razy dziennie ale zazwyczaj 1 dziennie bo z rana często nie wyrabiam jak do pracy. Stosuję pastę do zębów Blanx (dobra na kamień nazębny), a szczoteczkę curaprox miękką ze względu na krwawienie dziąseł.

Również można poruszyć temat diety, ja nie jadam dużo słodyczy, co do tego to staram się rzadko je jeść, był czas, że 4msc. nie ruszyłem nic słodkiego, tylko herbatę słodziłem i sporadycznie w napoju energetycznym był cukier, ale zaznacze, że nie zawsze bo w kaufie jest energetyk na słodzikach czy na aspartamie które raczej nie są szkodliwe dla człowieka czy jamy ustnej jak cukier.

-
Dodane: 22.09.2018 18:29 /
millera1302 - Profil - user - 40% - 697
Siwas napisał/a:
W sumie ja myję zęby 1-2 razy dziennie ale zazwyczaj 1 dziennie bo z rana często nie wyrabiam jak do pracy. Stosuję pastę do zębów Blanx (dobra na kamień nazębny), a szczoteczkę curaprox miękką ze względu na krwawienie dziąseł.

Również można poruszyć temat diety, ja nie jadam dużo słodyczy, co do tego to staram się rzadko je jeść, był czas, że 4msc. nie ruszyłem nic słodkiego, tylko herbatę słodziłem i sporadycznie w napoju energetycznym był cukier, ale zaznacze, że nie zawsze bo w kaufie jest energetyk na słodzikach czy na aspartamie które raczej nie są szkodliwe dla człowieka czy jamy ustnej jak cukier.

Czyli, że nie myjesz zębów przed pracą, ale do snu tak? To takie trochę dziwne, a do tego krzywdzące dla osób, które z Tobą przebywają! Nie no, jak można nie myć rano zębów, nie rozumiem:<

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy