Ważna informacja News: DBS: Broly: Nowy projekt Broly'ego na wystawie ...

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa
Temat: Nanatsu no Taizai
Dodane: 13.01.2014 11:11 - Edytowane przez Marcin00 /
Marcin00 - Profil - user - 70% - 2664
Manga, która szybko zdobywa na popularności autorstwa Suzuki Nakaba. Opowiada historie grupy złych rycerzy o nazwie "Siedem Grzechów Głównych", czyli tytułowe "Nanatsu no Taizai", którzy planowali przewrót w królestwie Britannia, ale ostatecznie według plotek zostali pokonani przez świętych ryczerzy. Jaka jest prawda? Tego to już sami się musicie dowiedzieć!

Zapraszam do tematu, czyta ktoś, a może zacznie czytać? Na smaczek powiem, że po części "pachnie" starym, dobrym początkiem jaki miał Dragon Ball.

----- Podpis --------------------
Nintendo Switch Friend Code: SW-4266-8369-8008
-
Dodane: 13.01.2014 15:59 /
RinNohara - Profil - user - 0% - 16
Obecnie jestem po 17 rozdziale i ogólnie manga mi się podoba ;) trochę zboczona, ale niektórzy na pewno uznają to za duży plus, fabuła jest całkiem ciekawa i sprawia wrażenie dopracowanej. Zobaczymy, co się będzie działo dalej...

-
Dodane: 31.01.2014 20:04 /
RinNohara napisał/a:
Obecnie jestem po 17 rozdziale i ogólnie manga mi się podoba ;) trochę zboczona, ale niektórzy na pewno uznają to za duży plus, fabuła jest całkiem ciekawa i sprawia wrażenie dopracowanej. Zobaczymy, co się będzie działo dalej...

Cieszy mnie to, że ktoś to tutaj czyta, a poza tym odnośnie twojego zdania na temat fabuły zgadzam się w całości, ponieważ ja jestem na bieżąco i wszystko jest w należytym porządku poukładane, tak jakby autor brnął ze swoją mangą do celu. Nie zgodzę się jednak odnośnie, że jest zboczona, bo zboczony tak naprawdę jest tutaj tylko Meliodas. [xd]

-
Dodane: 04.02.2014 18:19 /
RinNohara - Profil - user - 0% - 16
no dobra. Nie mogę zaprzeczyć, to Meliodas jest zboczony xD Troszkę niefortunnie się wyraziłam xD Ciekawa jestem, czy ta manga z czasem zyska na popularności w Polsce :/ Bo jak na razie dość cicho na jej temat.

-
Dodane: 04.02.2014 18:53 /
Gumacz - Profil - user - 40% - 919
O kurde, przeczytałem to co napisaliście, znalazłem pierwszy rozdział, przeczytałem i zostałem oczarowany, świetna rzecz, fajne i baśniowe, bez zbędnych brutalnych scen(przynajmniej w 1ch). Rzeczywiście mocno kojarzy się z początkiem DB i mam nadzieję że jest tak i dalej.

-
Dodane: 09.02.2014 15:19 /
Megumin - Profil - user - 70% - 2585
Aaa, przeczytam sobie : P
Na początku odstraszała mnie kreska. Pełno błędów anatomicznych i ogólnie, mało rozbudowana, ale zauważyłem, że te mangu jest forsowane nie tylko przez Marcinka a przez cały fandom.

Onepunch-man trochę zawiódł moje oczekiwania, zobaczymy jak będzie tutaj.

rafis_fikoł.mp4 /// osu
-
Dodane: 01.08.2014 16:58 - Edytowane przez Marcin00 /
Fiend napisał/a:
Aaa, przeczytam sobie : P
Na początku odstraszała mnie kreska. Pełno błędów anatomicznych i ogólnie, mało rozbudowana, ale zauważyłem, że te mangu jest forsowane nie tylko przez Marcinka a przez cały fandom.

Dorwałeś złą mangę, jeżeli liczysz na realistyczną kreskę. [cfaniak] Tak, tak forsuje ją cały fandom, a rozdziałów dopiero mamy 66, więc popularność rośnie w zastraszającym tempie, do tego tomy sprzedały się w ponad 2.6 milionów kopii, więc wynik jak na początkowe tomy napawa ogromnym optymizmem, oby tak dalej!

Czyta ktoś na bieżąco, jak nie, to niech doczyta, bo dostaliśmy Artura Pendragona i pytania są takie, zmierzy się z Meliodas'em, kiedy pokona już Hendricksena? Poza tym ciekawie ile tak właściwie lat ma Meliodas oraz kto tak naprawdę stoi za zniszczeniem królestwa Danafor? Jakieś spekulacje?

Wiadomość doklejona:
O tym chyba każdy wiedział, kiedy zaczął czytać Nanatsu no Taizai, adaptacja powstanie prędzej, czy później i tak też się stało pierwszy teaser już się pojawił, zapraszam!

- http://www.youtub...4KKe2Sb3D0

Hiroyuki Sawano będzie odpowiedzialny za muzykę! [placze] [serce]

-
Dodane: 15.11.2014 22:07 /
Esey - Profil - user - 50% - 1462
Czytałem pierw trochę mangi, więc pierwsze kilka odcinków, które widziałem, to już znałem akcje. Co do mangi jak i anime: taka ot lekka seria, do oderwania się. Nic tutaj bardzo nie przykuło mojej uwagi. ani fabuła, ani postacie. Typowy schemat, no i bohater również... Ale tak co jakiś czas dla wypełnienia nudy odcinek na pewno obejrzę.

-
Dodane: 02.01.2015 13:50 - Edytowane przez Bociak /
Bociak - Profil - user - 100% - 6192
Adaptacji na stronkach online są 10 odcinków, ja obejrzałem 5. Jest okej, jednak nie nie byłem na tyle zmęczony, aby cieszyć się na całego. Jak na razie uważam, że Nanatsu no Taizai ogląda się typowo na odpoczynek, aby porwało nam umysł.

Podobają mi się scenki z Meliodasem i jego uroczą koleżanką, no i nawet ta wielka kobieta mi pasuje. xDD Jest fetysz na karły, to może być i na olbrzymy.

Poza tym to walki takie typowo shonenowe, musi minąć trochę czasu, abym robił pod siebie z wrażenia, z powodu jakiegoś koksiarza Świętego Rycerza czy innego. Dobrą odmianą jest, że w serii dopingujemy (nie wiem jak jest potem) siedmiu grzechom głównym, a nie ich przeciwnikom, co jest dobrym pomieszaniem z poplątaniem w stylu postmoderny.

-
Dodane: 02.01.2015 14:21 /
Mkill - Profil - user - 10% - 242
Też zacząłem to oglądać niedawno i jestem na 10 odcinku, czekając aż wyjdą następne. Anime ciekawe, można sobie obejrzeć. Ale anime DB średnio przypomina, pierwszy odcinek to skojarzył mi się od razu z Fairy Tail, ze względu na wątek w pierwszym odcinku oraz muzykę.

Bohaterowie są całkiem ciekawi poza księżniczką, która jest tragicznie wykreowana. Fabuła też jest nie najgorsza.

Ogólnie anime można polecić. Jest sporo ciekawszych tytułów z tego oraz innego gatunku, ale ogólnie anime na plus.

-
Dodane: 02.01.2015 14:26 - Edytowane przez Bociak /
Bociak - Profil - user - 100% - 6192
Bohaterowie są całkiem ciekawi poza księżniczką, która jest tragicznie wykreowana. Fabuła też jest nie najgorsza.

Czy jest taka zła? xD Chyba nie za bardzo, jak Meliodas może ją dotknąć od czasu do czasu tu i tam, bez większych konsekwencji. Jedynie gadająca świnia (dla nieogarniętych: w tym anime jest po prostu gadająca świnia, co poradzisz) zgłasza przeciwwskazania, lecz księżniczka się jedynie zarumieni i tyle z jej oporu. xD

pierwszy odcinek to skojarzył mi się od razu z Fairy Tail, ze względu na wątek w pierwszym odcinku oraz muzykę.

No właśnie. Buki walnął o tym, że jest to "lepsze Fairy Tail", widziałem tam migawki z anime, no i byłem już zachęcony.

-
Dodane: 02.01.2015 14:28 /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6407
Bociak napisał/a:

Czy jest taka zła? xD Chyba nie za bardzo, jak Meliodas może ją dotknąć od czasu do czasu tu i tam, bez większych konsekwencji. Jedynie gadająca świnia (dla nieogarniętych: w tym anime jest po prostu gadająca świnia, co poradzisz) zgłasza przeciwskazania, lecz księżniczka się jedynie zarumieni i tyle jej oporu. xD

BOCIEK CIULU OPRÓŻNIJ W KOŃCU SKRZYNKIE PW I WEJĆ NA GG

Wiadomość do usunięcia

-
Dodane: 02.01.2015 14:51 /
Gumacz - Profil - user - 40% - 919
O ile na początku jest nieźle, to później jednak autor się z lekka gubi. Obecnie w mandze skończyła się jednak saga i zaczęła kolejna, która, na razie nie zachwyca, mamy po prostu sytuację podobną do bleacha po pokonaniu Aizena. Cóż, może teraz się to jakoś rozwinie, ale na razie za dobrze to nie wygląda.

-
Dodane: 09.06.2015 12:12 /
kamSan - Profil - user - 20% - 293
Mangi nie czytałem, ale obejrzałem anime, przed którym trochę się broniłem po przeczytaniu streszczenia, a chodzi mianowicie o fanserwis, którego nie lubię. Więc tak trochę się przed tym broniłem, ale po jakimś czasie wpadłem na recke tego stworu i wcale po tym anime tak nie jechali jak by się mogło wydawać, a nawet tytuł chwalili, dla tego wziąłem się za oglądnięcie.

Po pierwszym odcinku było tak sobie, czyli standard - głupawa dziewoja wpadła na gówniarza, który jest zbokiem a ten ją tylko obmacuje :o , pomyślałem aha jednak shit, ale nie poddawając się brnąłem dalej i już nawet nie wiem, po którym epizodzie wsiąkłem [oczy] , tak, że nie mogłem oderwać się od telewizora.

Więc szok, bo tytuł jest naprawdę dobry, idący w przygodowe fantasy, które lubię, początek może nie za ciekawy, ale gdy przychodzi się nam zapoznać z historią i tym kim naprawdę jest Meliodas, zaczyna robić się ciekawie, potem leci z górki. Świetnie wyszło to co lubię w takich tytułach najbardziej, czyli kompletowanie drużyny - tutaj tytułowych Siedmiu Śmiertelnych Głównych, ich paleta jest naprawdę ciekawa i nie pełnią tylko tła dla głównego bohatera, ale także dużo wnoszą do anime swoją historią, może oprócz Merlin i Gowhtera, bo poznajemy ich na sam koniec serialu, ale także co ciekawe nic się prawie nie dowiadujemy o samym Meliodasie, widzimy tylko jakieś przebłyski z jego przeszłości, które nic nam nie mówią (pewnie w drugim sezonie dowiemy się więcej :d )
Następnymi plusami serii są widowiskowe walki, które nie nudzą i są bardzo widowiskowe, jest na czym oko zawiesić :d . No i sam koniec anime także nie zawodzi, jest epicki i zaskakujący dający nadzieję na drugi sezon, bo jak przeczytałem wyżej manga nadal wychodzi :)

-
Dodane: 20.07.2015 00:05 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 828
Świetna manga z przyjemną kreską i niezłą fabułą no i oczywiście bardzo fajnie wykreowanym głównym bohaterem.

-
Dodane: 28.02.2018 08:13 - Edytowane przez Bobers25 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 721
Wyszedł drugi sezon anime i narazie nie ma dobrych mordobic chociaż fabuła wiadomo że trzyma poziom. Ogólnie to zdziwiłem się że są poziomy mocy w postaci liczb xD.
W sobotę chorowalem to w sumie chciałem sobie przypomnieć pierwszy sezon to czytałem mange i już wyprzedziłem anime. Manga jest meeega i wciąga. Fabuła spójna i nie ma głupot i nielogicznych rzeczy właściwie. Polecam xD

-
Dodane: 08.03.2018 09:41 /
Adik - Profil - user - 20% - 376
Mam mieszane uczucia co do tej produkcji, z jednej strony, tak jak kolega wyżej napisał, nie ma jakichś większych odstępstw od tego czego oczekuje widz/czytelnik, ale z drugiej strony, nie kupiła mnie fabuła i dalszy rozwój wydarzeń, ogólnie cały obraz oceniłbym na 7/10.

-
Dodane: 11.07.2018 21:23 - Edytowane przez DoozleAnime /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 525
2 sezony obejrzane, jestem zadowolony ^^ (pomimo tego iż 2 sezon na tle pierwszego wypada nieco słabiej to wciąż całokształt trzymał ponadprzeciętny poziom, przynajmniej w moim mniemaniu). Głównie urzekła mnie dość ciekawa fabuła, wiele zwrotów akcji oraz motyw istot nadprzyrodzonych tj. pełno wróżek, demonów itp.

Anime na rozluźnienie (nie to co z Akame Ga Kill, gdzie przechodzi się załamanie psychiczne :v), jak na razie oceniam 8/10 i z niecierpliwością czekam na kolejny sezon :d

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy