Ważna informacja News: Ranking klubu AMP II, wygraj super nagrody!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball EX
Dodane: 27.07.2014 12:04 - Edytowane przez WickedG /
#WickedG - Profil - user - 0% - 71
Witam wszystkich.

W tym temacie będzie opublikowane polskie tłumaczenie mangi fanfiction "Dragon Ball EX", tworzonej przez Seblieta i Rogeru. Jest to kontynuacja "Dragon Ball GT".

Info o autorach:
pomysł i scenariusz
- Sebliet
rysunki
- Sebliet (str. 1- 103)
- Rogeru (str. 104 -)
Angielskie tłumaczenie (na nim oparte jest polskie dokonane przeze mnie)
- Karl-os (str. 1-60 i 97-)
-Demonxh43 (str. 61-96)

Oficjalna strona (oryginał jest po hiszpańsku):
http://www.seblie...

link do polskiego tłumaczenia:
https://drive.goo...sp=sharing

Na razie jest tylko pierwszy rozdział ale wkrótce zrobię więcej. sprawdzajcie ten link co jakiś czas, powinny pojawić się nowe, z resztą będę tu o tym pisał.

Komentarze dotyczące zarówno samego komiksu jak i tłumaczenia mile widziane. Enjoy :)

-
Dodane: 28.07.2014 18:06 - Edytowane przez redi87 /
#redi87 - Profil - user - 50% - 1317
Dzięki za tłumaczenie chociaż już całość przeczytałem po angielsku ;p. Fajnie, że ktoś się zainteresowałem od nas takim utalentowanym rysownikiem.

Fajnie gdyby ktoś się jeszcze zainteresował mangą DB AF by young jiji.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 15.08.2014 14:51 - Edytowane przez WickedG /
Z tego co wiem to było polskie tłumaczenie DBAF by Young Jiji, chyba z 6 rozdziałów. Ja już zabieram się za drugi, ale skończę go dopiero w przyszłym tygodniu bo jutro wyjeżdżam na wakacje. Dzisiaj powinny wpaść jeszcze z 2 strony :)

Wiadomość doklejona:
Zgodnie z obietnica rozdział 2 jest już gotowy, co prawda dalej jestem mocno w plecy, bo w oryginale niedługo wyjdzie 18, ale pracuje nad tym :) jak następny rozdział będzie gotowy to ponownie podbije temat.

Wiadomość doklejona:
Rozdział 3 gotowy, zapraszam do przeczytania (wszystko jest dostępne pod tym samym linkiem co wcześniej)

Wiadomość doklejona:
Rozdział 4 już jest, sorry że tak długo, ale byłem zajęty czym innym, no i w tym rozdziale było całkiem sporo tekstu. Enjoy :)

-
Dodane: 15.08.2014 15:27 /
#Scouter - Profil - user - 0% - 64
Dziękuje za tłumaczenie! Naprawdę jestem pod wrażeniem, mega ciekawa kontynuacja. Nie sądziłem, że takie coś może być tak fajne!! Właśnie czytam rozdział 3 i jednocześnie delektuję się nim ;)

-
Dodane: 23.08.2014 18:02 /
Dzięki Scouter! Rozdział 5 jest już gotowy. Trochę późno, ale jakoś nie mogłem się zebrać, żeby go skończyć.

-
Dodane: 23.08.2014 20:32 /
#Przemek28 - Profil - user - 10% - 150
WickedG napisał/a:
Dzięki Scouter! Rozdział 5 jest już gotowy. Trochę późno, ale jakoś nie mogłem się zebrać, żeby go skończyć.

co to za kontynuacja dragon ball gt.

-
Dodane: 24.08.2014 21:11 /
#Siwas - Profil - user - 50% - 1022
Tak z ciekawości zapytam, w jakim tempie jest tłumaczona ta manga na język polski ? Bo widzę, że tam mają 204 strony, a na chwilę obecną mamy 58 stron przetłumaczonych na polski. I jeszcze jedno pytanie, ktoś stąd współpracuje z DB EX ?

-
Dodane: 01.09.2014 12:28 /
Siwas

Manga nie jest tłumaczona w jakimś regularnym tempie, po prostu kiedy mam czas to siadam i biorę się do roboty. Zacząłem pod koniec lipca i gotowych są już 63 strony (dzisiaj wrzuciłem okładkę 6 rozdziału i 2 kolejne str), więc sądze, że tempo nie jest złe XD.

Tłumaczenie jest oficjalne, zanim rozpocząłem prace skontaktowałem się z Seblietem. Wszystkie wersje językowe poza angielską i hiszpańską są wrzucane na zewnęntrzne website'y z racji tego, że autorzy nie mają zbytnio czasu na robienie podstrony dla każdego tłumaczenia. Na oficjalnaj stronie jest odnośnik do polskiego tłumaczenia, wystarczy kliknąć w naszą flagę i wyskakuje link do tego wątku na forum.

Tak przy okazji, to dzięki, że napisałeś że jest 58 stron. Dwie uciekły mi gdzieś po drodze i musiałem je wrzucić :)

Wiadomość doklejona:
Mam dobra wiadomość na osłodę po zakończonych wakacjach - rozdział 6 jest już gotowy. Dzisiaj wrzuciłem 6 stron więc jest co czytać :)

-
Dodane: 01.09.2014 16:06 - Edytowane przez Siwas /
Jest jest ;D, ale szybko się czyta 2-3min i po zabawie ;p byś musiał z 50 stron na raz dać bym się wczuł w klimat ;p

-
Dodane: 05.09.2014 13:30 /
Rozdział 7 jest już gotowy, poprawiłem też tłumaczenie w rozdziale 6 (Karl-os zrobił nowe dla rozdziałów 6 i 7, to wcześniejsze miało dużo błędów, 8 nie jest jeszcze do końca wyedytowany, więc na razie będę korzystał z tłumaczenia Demonxh43, jak pojawi się lepsza wersja to poprawie)

-
Dodane: 07.09.2014 23:27 /
czytam dalej dalej i coraz ciekawiej się robi aż pozostaje niedosyt ;p, tylko mnie zastanawia fakt, jak oni wybrną bez smoczych kul :d

-
Dodane: 13.09.2014 20:21 - Edytowane przez WickedG /
Dzisiaj przetłumaczyłem i wrzuciłem cały rozdział 8, sorry, że tyle musieliście czekać ale byłem trochę zajęty. Enjoy :)

Edit:
Według mnie brak smoczych kul jest bardzo ciekawym pomysłem, wnosi odrobinę świeżości do serii, gdyż główni bohaterowie muszą teraz postępować inaczej i być bardziej ostrożni

-
Dodane: 14.09.2014 23:47 /
Widzę, że dużo ważnych postaci tu umiera w szybkim tempie, tutaj asami będą Vegeta i Goten jak powrócą z tej odległej planety ;]

-
Dodane: 15.09.2014 11:13 /
#redi87 - Profil - user - 50% - 1317
#Siwas

Widzę, że jesteś do tyłu z tą mangą sporo ;p. Asem przez chwilę będzie Vegeta racja :)

-
Dodane: 15.09.2014 14:13 /
Do tyłu to może tylko dlatego, że nie kumam angielskiego xD Bo raczej przetłumaczonej wersji prócz tej nigdzie nie ma ;]

-
Dodane: 18.09.2014 21:43 - Edytowane przez WickedG /
Rozdział 9 już gotowy! Rzeczywiście, jak wspomnieli redi87 i Siwas, Vegeta będzie miał teraz swoje 5 minut...

wickedgfantasy.bl...
-
Dodane: 19.09.2014 00:32 /
#Creeperosty - Profil - user - 0% - 2
Bardzo ciekawa manga (dzięki za tłumaczenie). Według mnie powinni się starać o licencje czy coś takiego bo fajnie by było bo akira i tak by miał z tego pieniądze a by nic nie robił i fani by mieli co oglądać ale my nie mamy na to wpływu. No trudno , ale manga fajna.

-
Dodane: 19.09.2014 12:35 /
Dzięki Creeperosty! Rzeczywiście, fajnie by było gdyby któryś z fanficów przekształcił się w oficjalną kontynuacje, na razie wydają jedynie niezbyt udane kinówki...

wickedgfantasy.bl...
-
Dodane: 19.09.2014 15:36 /
Może nie, że ofcijalną, ale mogli by zrobić kontynuację GT :d Na fillery nikt narzekać nie będzie chyba, że coś będzie całkiem nie spójne z mangą xD

-
Dodane: 29.09.2014 18:43 /
Rozdział 10 jest już gotowy. Sorry że musieliście tyle czekać ale ostatnio jestem trochę zajęty.

Nie wiem, czy zaglądaliście na oficjalną stronę, więc informuje , że publikacja nowych stron mangi w jęz. hiszpańskim i angielskim jest tymczasowo zawieszona. Autorzy chcą popracować teraz w spokoju nad kolejnymi stronami, tak, żeby wyglądały jak najlepiej. Więcej info tu: http://www.seblie...until.html

Polskie tłumaczenie będzie publikowane dalej (wciąż jestem kilka rozdziałów do tyłu), sądzę że powinienem utrzymać tempo 1 rozdział/ 2 tygodnie.

wickedgfantasy.bl...
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy