Ważna informacja News: J.P.F: DB Super #1 - polskie wydanie ...

Polecamy

Dodane: 09.08.2014 22:05 - Edytowane przez by_black /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14815

Okładka
Autor: Kentarou Miura
Ilość tomów w Japonii: 37, seria dalej powstaje
Gatunek: Seinen, dramat, fantasy, przygodowe
Wydanie: A5, obwoluta
Cena: 25.20 zł

Opis:
Strach przed ciemnością towarzyszy człowiekowi od niepamiętnych czasów. Odgłosy wydawane przez zwierzęta czające się tuż poza zasięgiem światła ognisk i połyskujące w ciemności ślepia, wyobraźnia ludzka potrafiła połączyć w wizję demonów, które budzą się wraz z zapadnięciem mroku. Kentarou Miura nie próbuje oswajać tej grozy. Wręcz przeciwnie, czyni ją jeszcze bardziej namacalną i nie poprzestaje na nasyłaniu na postacie kolejnych maszkar, lecz pokazuje, że najbardziej należy się bać tego, co kryje się w ludzkich sercach – pożądania, chorobliwych ambicji i nienawiści, które potrafią zamienić człowieka w bestię. Autor unika jednak prostych odpowiedzi, demonstrując przykłady, w których, gdy rozpadnie się cały świat i straci się wszystkie powody do życia, nawet pragnienie zemsty nie jest jednoznacznie negatywnym uczuciem, jeśli pozwala kontynuować egzystencję (choćby i jako podobny Gutsowi emocjonalny kaleka).

Tak, stało się. Wydawnictwo J.P.Fantastica zdecydowało się na wydanie kultowej mangi autorstwa Kentarou Miury, "Berserk". Jakie nadzieje wiążecie z wydaniem tak cennego tytułu?

-
Dodane: 09.08.2014 22:10 /
Marcin00 - Profil - user - 70% - 2664
Brawo! Tegoż to się prawdę powiedziawszy nie spodziewał, a odnośnie nadziei jakie wiążę? Dogonią japońską publikacje! [xd]

Czyli jeszcze nic dokładnie nie wiadomo, jaki format, czy 2w1...?

----- Podpis --------------------
Nintendo Switch Friend Code: SW-4266-8369-8008
-
Dodane: 09.08.2014 22:13 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14815
Ci ci byli na panelu na konwencie Niucon pewnie mogą już znać jakieś szczegóły odnośnie formatu wydania i ceny, jednak na FB poza zdjęciem nic nie dodano...

-
Dodane: 09.08.2014 22:22 /
Samael - Profil - user - 80% - 3098
Format taki jak MM. W końcu wychodzi w serii seienen. Cena 25 zł za tom. Wydanie normalne. Liczyłem na zbiorcze. Logo jest też takie sobie (amerykańców lepsze).

Ostatnio mówiłem cały czas o tym że zostanie wydany i oto kolejny tytuł który wytypowałem [serce] Kupuję bezapelacyjnie. Trzeba go po prostu posiadać

W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 09.08.2014 23:58 /
owerfull - Profil - user - 40% - 799
To jest tytuł który muszę mieć. Ostatnio nic mangi nie kupowałem ( przez rok ponad xD ), ale myślę że uciułam na każdy tomik trochę kasy [placze]

-
Dodane: 10.08.2014 01:56 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13514
Marcin00 napisał/a:
Czyli jeszcze nic dokładnie nie wiadomo, jaki format, czy 2w1...?
Wiadomo już od około 2 tygodni :p A5, obwoluta, pojedyncze tomy zbliżone wyglądem do oryginalnego wydania :p Cena to 25,20zł :p CO jak co, ale sądziłem, że Ty Marcin takie rzeczy powinieneś wiedzieć xDD

Ja się bardzo cieszę bo w końcu wymodliłem sobie ten tytuł i "marzenie" stało się rzeczywistością xD

Będę na pewno kupował [serce]

PS. Mam (albo raczej miałem) całą mangę ściągniętą na dysku, ale nigdy jej w sumie nie czytałem, bo nie lubię czytać na kompie i ciągle miałem nadzieję, że jednak wyjdzie w Polsce :d Fajnie mi się to będzie czytać bo kompletnie nie znam w sumie historii a to co miałem ściągnięte już własnie usunąłem z dysku :d

-
Dodane: 10.08.2014 10:15 /
Darknes bez urazy ale mało kiedy widziałem abyś mówił czy prosił o Berserka. Jakiś czas temu jak mówiłem o nim to sam nie byłeś przekonany. Podobnie jak mówiłem o potworku to też twierdziłeś że może to nie być on :p

Ja tam z mangą jestem na bieżąco lecz porzucam czytanie skanów [serce]

Kilka informacji o wydaniu BERSERKA i serii seinen.
-BERSERK będzie w formacie A5 z obwolutą.
-wydanie zawierać będzie trochę ponad 200 stron.
-Zrezygnowaliśmy z łączenia w omnibusy (podwójne tomy) ze względu na to, że nie wpłynęłoby to na przyspieszenie wydawania (omnibusy wychodziłyby co 4 miesiące, a wydanie zwykłe będzie co 2). Dodatkowo byłby to większy wydatek dla Was "na raz".
-Aby urozmaicić serię seinen, która zostanie zdominowana przez BERSERKA, co jakiś czas wprowadzimy serie, które mają po 1-3 tomy (tak jak np. Hideout, czy Goth). Już zaczęliśmy rozmowy na temat tych serii ze stroną japońską.
-BERSERK pierwotnie miał zacząć wychodzić od początku 2015 roku, jednak wyjątkowo tom 1 pojawi się w październiku, kolejne dopiero od stycznia 2015 będą regularnie co 2 miesiące.

BEZ CENZURY, manga +18

W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 10.08.2014 11:37 /
Jeszcze tego by brakowało, żeby dali tam cenzurę xD Przecież to by zepsuło całą mangę xD

Co do omnibusów do wydawnictwo myśli podobnie jak ja [serce]

A to, że Ty nie widziałeś to już twoja sprawa :p Nie jestem gimbusem, który w kółko wszędzie spamuje. Wole raz a konkretnie napisać a potem mieć nadzieję, że kiedyś owy tytuł sie ukaże. Tak samo było z One Piecem gdzie rok przed ogłoszeniem tytułu jak napisałem, że bym to chciał to mnie pare osób wyśmiało, że JPF się nigdy nie zdecyduje na takiego tasiemca bo już ma Naruto i Bleacha a potem się okazało, że jednak można :d Więc od tamtego czasu miałem też nadzieję na Berserka i propsowałem go w końcówce roku 2010 i początkach 2011, potem przestałem tym spamować i cierpliwie czekałem :)

-
Dodane: 10.08.2014 12:03 - Edytowane przez Samael /

:|

A to, że Ty nie widziałeś to już twoja sprawa :p Nie jestem gimbusem, który w kółko wszędzie spamuje. Wole raz a konkretnie napisać a potem mieć nadzieję, że kiedyś owy tytuł sie ukaże. Tak samo było z One Piecem gdzie rok przed ogłoszeniem tytułu jak napisałem, że bym to chciał to mnie pare osób wyśmiało, że JPF się nigdy nie zdecyduje na takiego tasiemca bo już ma Naruto i Bleacha a potem się okazało, że jednak można :d Więc od tamtego czasu miałem też nadzieję na Berserka i propsowałem go w końcówce roku 2010 i początkach 2011, potem przestałem tym spamować i cierpliwie czekałem :)

Nie trzeba być gimbusem aby prosić o jakikolwiek tytuł. Ludzie przez sporo czasu prosili a raczej spamili o wydanie Monstera aż w końcu się doczekali. Podobnie z "Berserkiem" którym było zainteresowane Hanami lecz kiedy powiedzieli że szans nie ma ludzie troszku przystopowali. Dopiero od czasu powstania MM i cyklu seienen prośby o niego się nasiliły. Poza tym porównywanie popularnych tytuł typu OP do Berserka nie powinno mieć miejsca gdyż tak naprawdę jego sprzedaż do końca nie jest pewna.

-
Dodane: 10.08.2014 12:16 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1157
Osobiście jestem zachwycony, i choć serie znam od niemal 10 lat, to nigdy żadnego tomu sobie nie kupiłem (nie jestem kolekcjonerem, kupuje mangi z czysto użytkowych pobudek). Z całą pewnością zaopatrzę się w komplet z JPFu jeśli tylko tłumaczenie mi podpasuje.

-
Dodane: 10.08.2014 18:31 /
KaKa - Profil - user - max% - 13445
No cóż, wszyscy polecali, żebym czytał w sieci, nie chciało mi się, to teraz trzeba będzie wydać kasę :p Najpierw zapoznam się z anime, choć słyszałem że jest słabe.

Być może przy najbliższym zamówieniu zakupię pierwszy tom Berserka? Kto wie.

Meh, ja bym wolał większe wydania. I tak nie kupuję mang po jednym tomie tylko raczej zbiorczo.

-
Dodane: 11.08.2014 11:32 - Edytowane przez Darknes /
https://fbcdn-sph...2437_n.jpg - Stanowcze nie :| Zazwyczaj jeśli tytuł jest po japońsku jestem za polskimi tytułami ale Berserk to po prostu Berserk xD Jakoś sobie nie wyobrażam "Rzeźnika" na mojej półce.

Co jak co ale żarcik, bo mam nadzieję, że to żarcik, im się w sumie udał.

-
Dodane: 11.08.2014 15:01 /
jajo666 - Profil - user - 0% - 2
Uwielbiam tą mangę ale w życiu bym nie kupił ani tomiku wiedząc, że autor nie zamierza jej skończyć...

-
Dodane: 11.08.2014 15:09 /
jajo666 napisał/a:
Uwielbiam tą mangę ale w życiu bym nie kupił ani tomiku wiedząc, że autor nie zamierza jej skończyć...

Czyli znasz zamiary autora tej mangi ? Daj źródło tej wiedzy.

-
Dodane: 11.08.2014 17:32 /
Szkoda że to żart bo mi w sumie się podoba. "Berserk" to "Berserk" lecz Rzeźnik brzmi tak hmm... z jajem. "Berserk" pobił w lajkach "Kuroko" [serce]

-
Dodane: 11.08.2014 21:14 /
KaKa - Profil - user - max% - 13445
Samael napisał/a:
Szkoda że to żart bo mi w sumie się podoba. "Berserk" to "Berserk" lecz Rzeźnik brzmi tak hmm... z jajem. "Berserk" pobił w lajkach "Kuroko" [serce]

Darkniz powiedział, że ma nadzieję, że to żarcik.

Nie czuję żadnej więzi z tą mangą, a jeśli "Rzeźnik" oddaje jej klimat, to jak najbardziej za. Czego spodziewać się po "Berserku"? Dla mnie jakiś wojownik. A "Rzeźnik" to "Rzeźnik", jak Bohnart z Wiedźmina [wesoly]

-
Dodane: 11.08.2014 21:21 /
Lunatic - Profil - user - 50% - 1079
KaKa napisał/a:
Nie czuję żadnej więzi z tą mangą, a jeśli "Rzeźnik" oddaje jej klimat, to jak najbardziej za. Czego spodziewać się po "Berserku"? Dla mnie jakiś wojownik. A "Rzeźnik" to "Rzeźnik", jak Bohnart z Wiedźmina [wesoly]

:|

Naprawdę, takie głupoty wypisywać.

Ja nie jestem kolekcjonerem mang, ale Berserk to naprawdę kusząca manga. Być może będzie to pierwsza, w którą się zaopatrzę, nie wiem. Może to być też tylko gadanie. Ale mimo wszystko, tłumaczenie takiego klasyka, to bardzo dobre posunięcie.

Rzeźnik - dopóki jest to żart, to oczywiście bez zarzutów. Ale ta manga nie zasługiwałaby na takie okaleczenie.

Jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorszy, to cholernie pewne, że nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepszy.
-
Dodane: 12.08.2014 19:43 /
jajo666 - Profil - user - 0% - 2
owerfull napisał/a:
jajo666 napisał/a:

Z góry założę, że czytasz tą mangę skoro się wypowiadasz na jej temat. Tak więc zapewne też wiesz, że w przeciągu dwóch lat powstało zaledwie kilka chapterów które w normalnym wypadku powinny się pojawiać w ciągu jednego miesiąca...

-
Dodane: 12.08.2014 20:16 /
Tempo jest żałośnie wolne, ale pisanie, że autor nie zamierza skończyć mangi jest przesadą :| Po prostu.

-
Dodane: 12.08.2014 20:50 /
jajo666 napisał/a:
owerfull napisał/a:
jajo666 napisał/a:

Z góry założę, że czytasz tą mangę skoro się wypowiadasz na jej temat. Tak więc zapewne też wiesz, że w przeciągu dwóch lat powstało zaledwie kilka chapterów które w normalnym wypadku powinny się pojawiać w ciągu jednego miesiąca...
Przez ostatni rok autor tworzył inny tytuł więc Berserka odstawił troszkę na bok, ale teraz rzekomo wraca już wyłącznie do niego więc przesadzasz. Na pewno jego zamiarem nie jest porzucenie i nie dokończenie serii.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy