Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. I Przygotowania ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super: Spoilery i teorie
Dodane: 23.05.2015 14:33 - Edytowane przez by_black /
#Sasukeeee - Profil - user - 10% - 232
Ten temat jest po to, aby wklejać, albo pisać o spoilerach (prawdziwych lub nie) związanych z nadchodzącą nową serią i o nich dyskutować, m. W ten sposób ten kto chce czerpać w pełni emocje z oglądania nowej serii nie będzie się musiał denerwować, bo wystarczy, że nie będzie zaglądał do tego tematu, heh. Innymi słowy najlepiej będzie jeżeli nikt nie będzie pisał spoilerów w temacie "Dragon Ball Super" tylko TU, bo po to ten temat jest.

-
Dodane: 23.05.2015 14:41 /
#Snoperok - Profil - user - 0% - 5
Ja myślę że będzie wątek z Planetą Vegetą i Saiyanami
Mam taką nadzieje ponieważ coś takiego jak King Vegeta SSJ i Armia Saiyan SSJ to fajna rzecz

-
Dodane: 30.05.2015 17:05 - Edytowane przez Ovin /
#Ovin - Profil - user - 40% - 618
Nie wiedziałem nic o tym temacie, jakoś jest niezauważalny, a już jest od tygodnia. Dopiero po twoim wpisie na shippuudenie, zacząłem szukać i jest :d

No jak narazie nic nie ma, żadnych spoilerów, prawdopodobnie będzie spokój do połowy czerwca.

----- Podpis --------------------
"Godność człowiek uzyska, gdy nie będzie oceniał a oceny innych nie będą go bolały. Gdy nie będzie szkodził innym, jak również nie pozwoli sobie szkodzić. Gdy jego EGO będzie wielkie, lecz tego nie będzie okazywał.

Godności człowiek nie może okazywać i nie obchodzi go czy inni ją u niego zauważą." - Pan Zastępów.
-
Dodane: 30.05.2015 17:29 /
#KaKa - Profil - user - max% - 13432
A wiec jednak ten chory temat powstał? Dlaczego? Czyżby ludzie nie umieli po pierwsze używać tagu Spoiler?

A po drugie wytrzymać miesiąc bez super dyskusji na temat spoilerów? :|

-
Dodane: 31.05.2015 10:01 /
Ciekawe ile tu osób jest ze spoilerami i nagraniami z cama z filmu na bieżąco.

Jak myślicie, czy Whis będzie wtrącał do nowych wrogów naszych bohaterów. Jak wiemy wtrącił się w filmie i cofnął czas o 3 minuty by Goku mógł ostatecznie kamehamehą pokonać Freezera. Czy mogą się wtrącić też w przypadku nowego wroga, czy raczej nie. Jaka to jest waszym zdaniem?

Bo, że się oni pojawią jest pewne, bo 2 filmy są kanoniczne.

A może najlepiej by było aby był wróg silniejszy od Whisa, który też i mógłby blokować jakoś cofanie w czasie?

To też może sugerować, że pojawi się może ktoś z mocą czasu - może coś z Xenoverse?

"Godność człowiek uzyska, gdy nie będzie oceniał a oceny innych nie będą go bolały. Gdy nie będzie szkodził innym, jak również nie pozwoli sobie szkodzić. Gdy jego EGO będzie wielkie, lecz tego nie będzie okazywał.

Godności człowiek nie może okazywać i nie obchodzi go czy inni ją u niego zauważą." - Pan Zastępów.
-
Dodane: 31.05.2015 10:17 - Edytowane przez Marcin00 /
#Marcin00 - Profil - user - 70% - 2736
Ovin napisał/a:
To też może sugerować, że pojawi się może ktoś z mocą czasu - może coś z Xenoverse?

To czy mogą się pojawić chociażby postacie z Xenoverse - istnieje taka szansa, ponieważ Dimps czerpało garściami z DBO, w którym Toriyama był dość mocno zaangażowany, więc pojawienie się pewnych postaci jest wielce prawdopodobne. Szczerze pomysł mnie się nawet podoba!

Nintendo Switch Friend Code: SW-4266-8369-8008
-
Dodane: 31.05.2015 10:52 /
#Bartek30 - Profil - user - 90% - 4457
Napewno nie pojawią się postacie z xenoverse...

Tak nigdy nie było, że nagle niekanoniczne wydarzenia stawały się kanonicznymi tak samo postacie, także w żadnym wypadku nie będzie nikogo z xenoverse, jestem pewien.

-
Dodane: 31.05.2015 10:53 - Edytowane przez Ovin /
Marcin00 napisał/a:
To czy mogą się pojawić chociażby postacie z Xenoverse - istnieje taka szansa, ponieważ Dimps czerpało garściami z DBO, w którym Toriyama był dość mocno zaangażowany, więc pojawienie się pewnych postaci jest wielce prawdopodobne.

DB Online - były te postacie z Xenoverse, czy tylko był motyw z podróżami w czasie?
Nie słyszałem o tym, aby Toriyama był w tym mocno zaangażowany.

-
Dodane: 31.05.2015 11:03 /
#Marcin00 - Profil - user - 70% - 2736
Ovin napisał/a:
Marcin00 napisał/a:
To czy mogą się pojawić chociażby postacie z Xenoverse - istnieje taka szansa, ponieważ Dimps czerpało garściami z DBO, w którym Toriyama był dość mocno zaangażowany, więc pojawienie się pewnych postaci jest wielce prawdopodobne.

DB Online - były te postacie z Xenoverse, czy tylko był motyw z podróżami w czasie?
Nie słyszałem o tym, aby Toriyama był w tym mocno zaangażowany.

Toriyama nadzorował całą grę DBO w tym scenariusz oraz pracował nad projektami postaci przez 5 lat...

Nintendo Switch Friend Code: SW-4266-8369-8008
-
Dodane: 31.05.2015 11:23 /
Marcin00 napisał/a:
Toriyama nadzorował całą grę DBO w tym scenariusz oraz pracował nad projektami postaci przez 5 lat...

Zbytnio się tym nie interesowałem, więc nie wiedziałem.

-
Dodane: 31.05.2015 13:00 /
#jedi424 - Profil - user - 0% - 32
Ovin napisał/a:

Nie sądzę żeby pojawiły się w najnowszej serii DB postacie z Xenoverse bo jak już ktoś napisał historia opowiedziana w tej grze jest niekanoniczna a jak wiadomo historia jak i postacie niekanoniczne nie wchodzą w grę, no chyba że Najwyższa Kai Czasu mogłaby się pojawić :d Ale z drugiej strony to aż tak bardzo bym tego nie chciał :p

-
Dodane: 31.05.2015 13:08 /
#Weszo - Profil - user - 10% - 138
jedi424 napisał/a:
Ovin napisał/a:

Nie sądzę żeby pojawiły się w najnowszej serii DB postacie z Xenoverse bo jak już ktoś napisał historia opowiedziana w tej grze jest niekanoniczna

DB Xenoverse jest chyba najbardziej kanoniczną z gier. Oczywiście postacie tj jak Kai czasu czy Demigra są wymyslone, ale czas naprawiamy podczas kanonicnzych wydarzeń przez całą sagę Z na Battle of Gods kończąć. wystepuje też saga GT i Legendarny SSJ ale są to zawartości bonusowe nie wchodzące w skład głównej fabuły do creditsów.

-
Dodane: 31.05.2015 14:44 - Edytowane przez Sasukeeee /
A wiec jednak ten chory temat powstał? Dlaczego? Czyżby ludzie nie umieli po pierwsze używać tagu Spoiler?
- wyobrażasz sobie dyskusje, która w każdym poście zawiera znaczek Spoiler? .. bo ja nie .. i po to jest ten temat .. tu tego tagu używać nie trzeba, a ja w ten sposób nie bede musiał tu zaglądać tylko do drugiego tematu, gdzie się będzie komentowało bieżące odcinki, heh. Choć też nie wiem czy jest sens, bo zapowiedzi kolejnych odc. też nie zamierzam oglądać, a dla was spoilery to nie będą tylko spekulacje co może być dalej na podstawie tego co żeście zobaczyli po endingu.

-
Dodane: 31.05.2015 15:45 - Edytowane przez brolli17 /
#brolli17 - Profil - user - 10% - 104
Przesadzasz #Sasukeeee.
Dlaczego? Bo odcinki na bieżąco będą komentowane w oddzielnych tematach. Tak jak to jest teraz z Dragon Ball Kai.
Jeżeli chodzi o to co jest spoilerem a co nie to też nieco przesadzasz. O ile zgodzę się że Vegeta SSGSS jest spoilerem, bo jest to pewien zwrot akcji w filmie.
To spoilerami na pewno nie są zapowiedzi po endingu. Ani tym bardziej spekulacje ludzi, którzy nie mieli dostępu do żadnych niedostępnych informacji dla normalnego śmiertelnika.

Jeżeli chodzi o postacie z Xenoverse to nic nie wiadomo. Kilka postaci z fillerów przeszło do kanonu, tak jak chociażby ta pszczółka i goryl od king kaia. Wszystko zależy od widzimisię Akiry. Natomiast osobiście w to wątpię. Skoro Whiss posiada taką umiejętność a nie inną, to może on wykluczać nieco fabułę z Xenoverse. Ale to też wszystko zależy od tego jak się na to spojrzy.

Co do samych spekulacji,Spoiler

-
Dodane: 31.05.2015 16:29 - Edytowane przez Sasukeeee /
Dlaczego? Bo odcinki na bieżąco będą komentowane w oddzielnych tematach. Tak jak to jest teraz z Dragon Ball Kai.
- Manga DBS ma wyjść 20 czerwca, więc jak założysz temat z pierwszym odc. DBS to spoilery będą .. wszystko przez tą Mange, której nie chce czytać przed obejrzeniem Anime. Ja nie czekałem 10 lat na Mange tylko na Anime. Gdyby Mangi nie było to jakby nie patrzeć problemu bym nie miał .. gdy wyjdzie pierwszy chap 2 tygodnie przed 1 odc. to tematy na tym forum będą wrzały i nikt nie będzie się przejmował tym co jest spoilerem, a co nie.

O ile zgodzę się że Vegeta SSGSS jest spoilerem, bo jest to pewien zwrot akcji w filmie.
.. nareszcie ktoś .. całe DBM mnie wyśmiało pisząc, że nie mam racji, bo były jakieś reklamy przed filmem z tym poziomem tylko, że ja tam Vegety nie widziałem i zacząłem się dopiero o to spinać właśnie, kiedy zobaczyłem Vegete w tej formie .. i dlatego na DBM się już nie udzielam i pewnie lada moment i tu.

To spoilerami na pewno nie są zapowiedzi po endingu. Ani tym bardziej spekulacje ludzi, którzy nie mieli dostępu do żadnych niedostępnych informacji dla normalnego śmiertelnika.
- wiem, że to nie spoiler, bo rozumie jaki cel jest wstawiania zapowiedzi kolejnych odc. w każdym Anime. Problem jest nadchodząca Manga, która się ukaże wcześniej, a nie zapowiedzi. O zapowiedziach napisałem od tak bez specjalnego powodu, że nie zamierzam ich oglądać i już.

-
Dodane: 31.05.2015 17:02 /
Ja pierdziele żadne Xenoverse nie będzie w DBS największa bzdura jaką słyszałem... To są tylko postacie na potrzeby gry a nie ANIME.

Pozatym nigdy żadna postać z nie-kanonu nie stała się kanonem.

W DBS będzie wszystko nowe.

-
Dodane: 31.05.2015 17:35 - Edytowane przez brolli17 /
#brolli17 - Profil - user - 10% - 104
W Battle of Gods widać gorylka i pszczółkę od King Kaia. A nie są to postacie kanoniczne :p jak to wytłumaczysz #nod19 ? :) Z DB Kai zostały one wycięte.
Tak samo z samym światem jako takim. Został on przedstawiony w fillerach w anime. Jednak nie gryzie się on z Mangą i został uznany za kanoniczny. Jednak akurat w tym przypadku nie ma tu potwierdzenia. Tak samo historia o Bardocku była kanoniczna dopóki Akira nie odtworzył tej samej sytuacji w swojej nowej mandze. Gryzie się nieco ona z fillerami, ale w wielu aspektach się zgadza.

Zgadzam się, że Xenoverse JEST fillerem. Już na samym początku gry zachodzi sprzeczność jako że smok przywołuje/tworzy istotę która jest w stanie poradzić sobie z problemami jakie mają w tamtym świecie. A jak wiemy smok aż taki wszechmocny nie jest. Tak samo moc Whissa w RoF gryzie się z Kai czasu itd.
To wszystko oczywiście wskazuje na to że Xenoverse jest najzwyklejszym fillerem z równie fillerowymi postaciami.

#Sasukeeee nie masz o co się bać. Bo ta manga z DBS będzie wychodzić raz na miesiąc. Więc nawet jakby miała w sobie nie 1 a 2 odcinki anime, to Anime bez problemu zaraz po emisji wyprzedzi mange. To jeden z niewielu przypadków kiedy manga i anime są tworzone równolegle.

-
Dodane: 31.05.2015 18:13 /
Może być tak, że manga będzie zawierała w jakiś sposób - wszystkie odcinki z miesiąca. Ciekawe, czy to jest możliwe - zobaczymy. Liczę na jakiś wcześniejszy wyciek.

-
Dodane: 31.05.2015 18:27 /
#Gokan323 - Profil - user - 20% - 322
A ja nie liczę na nic takiego. Nie będę czytać żadnych spoilerów, ani mangi bo interesuje mnie tylko anime. Co to za przyjemność z oglądania jeśli będę wiedział co się wydarzy.

Ka.Me.Ha.Me.HA!! >>>>>>>
-
Dodane: 31.05.2015 18:27 /
W Battle of Gods widać gorylka i pszczółkę od King Kaia. A nie są to postacie kanoniczne :p jak to wytłumaczysz #nod19 ? :) Z DB Kai zostały one wycięte.

Bardzo prosto, bo tak się składa że ostatnio oglądałem DBZ KAI, i ten twój gorylek i nie pszczółka tylko pasikonik jak już, BYLI :) także twoja teoria obalona :p

A to że Xenoverse jest niekanoniczne wiadome było jeszcze zanim ta gra wyszła... Bo nawet jakby wszystkie jej wydarzenia pasowały by idealnie, i wszystko by grało, to i tak byłoby niekanoniczne, bez względu na to czy pasuje czy nie, niestety.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy