Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. I Przygotowania ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super: Spoilery i teorie
Dodane: 18.06.2017 00:24 /
#abyx92 - Profil - user - 10% - 130
Mam takie pytanie: czy w przypadku dbz, manga też była lepsza od anime?
I przy okazji dowód na wyższość dbs nad gt: dbs przynajmniej w ogóle mangę ma. I dlatego jest oficjalną kontynuacją dbz. Deal with it

----- Podpis --------------------
[img][/img]https://media.giphy.com/media/FrDwizJiLyayY/giphy.gif[img][/img]
-
Dodane: 18.06.2017 00:27 - Edytowane przez Wszechmogacy /
#Wszechmogacy - Profil - user - 0% - 20
iglo13 napisał/a:
hakai powinno byc moca tylko bogów. To jest taki sam bullshit jakich tutaj sie krytykowało wiele. Ale teraz nazywamy to ciekawe i intrygujące EHEH. Obie produkcje mają swoje wady.

Ale dopóki nie przeczytam całości to nie bede krytykowac na wyrost

Nie wiem co w tym jest takiego bezsensownego.
Najwyrazniej mozna i jest to technika jak kazda inna. No, a nawet jesli jest przeznaczona tylko dla bogow to nadal nic dziwnego, bo na poziomie ssjg+ korzystaja z tej samej ki co bogowie takze... nie wiem co w tym dziwnego

abyx92 napisał/a:
I przy okazji dowód na wyższość dbs nad gt: dbs przynajmniej w ogóle mangę ma. I dlatego jest oficjalną kontynuacją dbz. Deal with it

Nie. Anime DB i DBZ jest oparte calkowicie na mandze i roznia sie tylko malo znaczacymi szczegolami dlatego anime bylo takie swietne.
Tutaj w DBS toei nieraz samo sie potrafilo pogubic w sadze blacka i wiele trzeba sobie dopowiadac ale na szczescie od kilku odcinkow poziom rosnie i widac, ze bedzie coraz lepiej.
Byc moze dlatego, ze manga wyprzedzila juz anime i bardzo mozliwe, ze teraz sie na niej opieraja

-
Dodane: 18.06.2017 00:29 /
#Ruqer - Profil - user - 60% - 1927
abyx92 napisał/a:

Polecam przeczytać mangę, obejrzeć anime i samemu zdecydować... Poza tym anime raczej nie różniło się diametralnie od mangi. DBS to zupełnie inny przypadek

abyx92 napisał/a:

Najgłupszy argument jaki słyszałem XDDDDDD Nie wiem czy to bait, żart czy tak serio :d

-
Dodane: 18.06.2017 09:06 - Edytowane przez bekson /
#bekson - Profil - user - 50% - 1037
https://twitter.c...0511503360

Mamy "wyjaśnienie" hakai od Goku.
Jak dla mnie dalej straszny asspull.
Goku w mandze nigdy nie widział tej techniki, więc jak może ją naśladować ?

-
Dodane: 18.06.2017 09:13 - Edytowane przez Bobers25 /
#Bobers25 - Profil - user - 10% - 223
bekson napisał/a:

No głupio wyjaśnione hejterze Ty już atakujesz jak zwykle :( a tak serio to serio głupie xD ale ze manga jest zajeee prowadzona, brutalna i nie ma tylu bubli co Anime to jakoś specjalnie to odbioru nie psuje ^^ chociaż poczekam na mange xD

-
Dodane: 18.06.2017 09:41 /
#damianuss2000 - Profil - user - 0% - 99
bekson napisał/a:

Nie widział na naszych oczach, co nie oznacza, że nie widział jej w ogóle.
Anime nie takie kity nam wciska, więc można to jeszcze zaakceptować.
No i najważniejsze, że to nie Trunks to ogarnął, a znacznie bardziej pojętny w walce Goku ;)

-
Dodane: 18.06.2017 10:10 /
#DoozleAnime - Profil - user - 10% - 205
#abyx92

Może i ma mangę, ale w tym przypadku manga i anime to dwa oddzielne dzieła, więc wtf xD

-
Dodane: 18.06.2017 11:41 /
#mjetekk - Profil - user - 0% - 17
Jest już rozdzialik po angielsku(póki co tłumaczenie fanowskie). Przydałoby się zrobić temat, ale jeszcze nie mam takiej możliwości :(
http://readms.net...025/4358/1

-
Dodane: 18.06.2017 13:26 /
#musial3211 - Profil - user - 10% - 191
Przecież Goku tylko zrobił imitację tej techniki z zapożyczeniem nazwy, a sama technika to skupienie całej energii blue w samej dłoni, po czym uwolnienie. Beerus z tego co widzieliśmy nie skupia całej energii w sobie na taki jeden normalny dla niego atak.

-
Dodane: 18.06.2017 14:47 /
#Lyserg1260 - Profil - user - 30% - 465
#abyx92

"czy w przypadku dbz, manga też była lepsza od anime?"
Anime nie różniło się w takim stopniu od mangi jak DBS.

"I przy okazji dowód na wyższość dbs nad gt: dbs przynajmniej w ogóle mangę ma. I dlatego jest oficjalną kontynuacją dbz."
Szkoda to komentować nawet. GT jest lepsze, bo ma G w nazwie, a DBS nie ma. Taki sam argument. Poza tym nie wiem co istnienie mangi ma do rzeczy z byciem kontynuacją fillerowego anime. To są dwie kompletnie nie powiązane ze sobą rzeczy.

-
Dodane: 18.06.2017 20:11 /
#ziomeczek101 - Profil - user - 0% - 15
Mam pytanie czy db super ma zakończyć swoj żywot na sage przetrwania???? Troche szkoda ze ma sie zakończyć.

-
Dodane: 18.06.2017 21:49 /
#breakingmirai - Profil - user - 10% - 120
#ziomeczek101

Żadna oficjalne źródło nie mówiło nic o końcu DBSuper. Póki co, DBSuper przynosi pieniądze, a nie zabija się kury, która znosi złote jaja.

Black Goku? Znam tylko kogoś o imieniu Goku Black.
Kakarot? To chyba jakieś nieporozumienie. Kakarotto się kłania.
Vegito? Wait... what? KakaroTTO + VEGEta = VEGETTO, learn the difference, goddammit!

-
Dodane: 18.06.2017 22:23 /
#iglo13 - Profil - user - 40% - 599
ziomeczek101 napisał/a:
Mam pytanie czy db super ma zakończyć swoj żywot na sage przetrwania???? Troche szkoda ze ma sie zakończyć.

DBS sie skonczy jak skonczą sie pomysły na nowe sagi. jak narazie z każdą kolejną jest coraz lepiej i fabularnie i technicznie. Mam nadzieje ze najlepszego nie zostawili sobie na koniec

-
Dodane: 19.06.2017 00:11 /
#DragonN321 - Profil - user - 40% - 607
Hakai w wykonaniu Goku to jak dla mnie fail na równi z Genki Mieczem Trunksa czy jego poziomem mocy dorównującym Blue. Aż dziw, że Toyotaro, który do tej pory miał dobre pomysły, wpadł na taki słaby pomysł.

Nie wiem jak można nazwać to imitacją, jak wyraźnie było zaznaczone, że to technika Beerusa. Próba tłumaczenia failu i tyle. Z tym, że za tłumaczenie faili anime obrywa się za "fanbojstwo", a w przypadku mangi już nikt tak nie stwierdza.

Fail to fail. Nie ma co go bronić i nie ważne czego dotyczy.

-
Dodane: 19.06.2017 01:42 /
#Fytyny - Profil - user - 0% - 47
#DragonN321 no nie wiem, Goku już tylu osobom podpieprzył techniki, że nazywanie tego failem jest trochę dziwne.

https://youtu.be/...dlvs?t=485

Dragon ball i tyle.

-
Dodane: 19.06.2017 03:21 /
#mpiwowski2 - Profil - user - 0% - 36
Raczej nie sądzę by miało się zakończyć. Według mnie ta seria dopiero od sagi turnieju tak naprawdę zaczyna swój główny wątek. Tak mi się wydaje. I jest to dopiero początek. Zobaczymy. :d

-
Dodane: 19.06.2017 09:44 /
#Wszechmogacy - Profil - user - 0% - 20
DragonN321 napisał/a:
Hakai w wykonaniu Goku to jak dla mnie fail na równi z Genki Mieczem Trunksa czy jego poziomem mocy dorównującym Blue. Aż dziw, że Toyotaro, który do tej pory miał dobre pomysły, wpadł na taki słaby pomysł.

Nie wiem jak można nazwać to imitacją, jak wyraźnie było zaznaczone, że to technika Beerusa. Próba tłumaczenia failu i tyle. Z tym, że za tłumaczenie faili anime obrywa się za "fanbojstwo", a w przypadku mangi już nikt tak nie stwierdza.

Fail to fail. Nie ma co go bronić i nie ważne czego dotyczy.

Wiesz co jest zabawne? Ze takie opinie glownie znajduje tutaj. Wszedzie wiekszosci sie podoba ale na DBPolska jak tylko cos nowego wprowadza w mandze to zaraz leci fala hejtu jaki to fail.
Byl przeskok czasowy i trenowali z Whisem takze mogl sie tego nauczyc, a nigdzie nie bylo powiedziane, ze to jest niemozliwe.
Przykladowo ostatni odcinek anime tez jest krytykowany tylko na tym forum, a Frieza zrobil cos podobnego - zapanowal nad energią zniszczenia Sidry czyli takie jego swoiste Hakai.

-
Dodane: 19.06.2017 11:39 /
#Adik1990 - Profil - user - 0% - 67
#Wszechmogacy, to nie jest problem tego serwisu, to jest problem mentalności rodzimego fandomu Dragon Ball. Niestety jest on na niskim pułapie, nie będę wchodził czego, ale każdy, kto używa szarych komórek, powinien zdawać sobie z tego sprawę. To forum jest niezwykle żywe, stąd widać wariacje fanów na temat mangi i anime, inne fora albo tego tematu nie poruszają, albo powoli umierają. Najlepiej uwidocznione jest to na YT, który ciągle produkuje fanów o mocno fanatycznych poglądach, których możemy zobaczyć chociażby tu, w społeczności ponad 250k kont. Sami sobie robią krzywdę, najpierw lawina szlamu na anime, to i teraz lawina tego samego na mangę, i tak koło się zatacza.

To tak poza tematem, a w temacie:

Nowa technika Goku ma realne podwaliny. Przypominam, że Beerus i pozostali bogowie zniszczenia są wybierani, więc prawdopodobnie pochodzą z konkretnych ras, a nawet mogą być robotami. Goku posiada boską KI w swoich nowych poziomach. Więc podobnie jak Beerus, mógł przyswoić sobie tą technikę od Whisa podczas treningu.

-
Dodane: 19.06.2017 14:36 /
#bekson - Profil - user - 50% - 1037
Już wolę "hejterów" z dbp, którzy hejtowali odcinki, które nawet mi się podobały niż fanbojozów każdy odcinek 10/10 i ludzi typu "Nie obchodzi mnie, że coś jest z dupy, ważne że fajnie wygląda"

Trudno zauważyć "hejt" na innych stronach jak fanbojstwo zakopuje wszystko trylionem minusów xD

-
Dodane: 19.06.2017 14:51 /
#Twilight - Profil - user - 10% - 115
Adik1990 napisał/a:
Nowa technika Goku ma realne podwaliny. Przypominam, że Beerus i pozostali bogowie zniszczenia są wybierani, więc prawdopodobnie pochodzą z konkretnych ras, a nawet mogą być robotami. Goku posiada boską KI w swoich nowych poziomach. Więc podobnie jak Beerus, mógł przyswoić sobie tą technikę od Whisa podczas treningu.

Moim zdaniem bogiem zniszczenia może zostać każdy, nie raz słyszeliśmy jak to Berrus gadał do Goku, czy ten na pewno nie chce zając jego miejsca i przejąc tytuł, z tego wnioskuje ze aby objąć te stanowisko nie trzeba byc konkretnej rasy, a odbyc trening prowadzony przez anioła, a jak wiemy Wish, trenuje Goku, a wiec ten mógł zrobić "podróbke" Hakai
A co do tego czy Goku ta technike widział to juz inna bajka, w mandze mamy przynajmniej jakas wzmiankę ze on ja znal/widział/slyszał, a w animcu mamy Trunksa uczącego sie mafuby z tableta...

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy