Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. I Przygotowania ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super: Spoilery i teorie
Dodane: 19.06.2017 15:00 /
#scouser - Profil - user - 0% - 18
Nie po to wprowadzili do kanonu 12 wszechświatów, by skończyć DBS po Turnieju Mocy.
To może być seria taka jak DBZ. Pomysłów może być setki. Turniej mocy, przerwanie go. Jakiś nowy antagonista albo dobrze znany - Freeza i nowa saga z nim. Ale wątpie, że tak będzie.
Prawdopodobnie turniej mocy odbędzie się bez większych problemów, problemy zaczną się kiedy wskrzeszą Freeze. Być może uciekknie do U9, bo sam słyszał na własne uszy czy co on tam ma, że jest to miejsce dla takich szumowin jak on. Podejrzewam, że może tam na nowo utworzyć swoją armię i podbić U9, a poźniej kolejne no i kolejna saga.
Podejrzewam, że te najlepsze wszechświaty też będą miały swoje 5 minut. Może kolejny turniej. Najlepsze wszechświaty + wygrany z Turnieju Mocy. W każdym wszechświecie coś się może dziać.

Czytałem tutaj pomysły o powrocie Zamasu. Ale przecież ten z innej linii czasowej, alternatywnej, nie będzie miał w głowie planu zagłady U7. Swoją drogą dziwne, że nie zaczął od swojego uniwersum a jeśli zniszczył inne to dlaczego taki Jiren czy inne potęgi go nie powstrzymały. Myślę, że Zamasu nie powróci. Póki co jedynym znanym antagonistą, który na bank coś zwojuję będzie Freeza. Reszta przeciwników Z squadu nie są złoczyńcami, cały Toppo Squad to obrońcy sprawiedliwości, Hitto to assasin, Frost to pipka. Nie ma nikogo. Więc wrzucą kogoś nowego.

Mam nadzieje, że wprowadzą coś nowego do świata DB. tak, żeby wymusili na historii eksplorację, żeby zwiedzali inne wszechświaty i integrowali z nimi. Mam tylko nadzieje, że nie będzie to do obrzygania przewidywalna historia typu, oo 11 wszechświat, oo mecha diamond super sayian BuuCell fusion extra i saga z nim, a potem oo teraz U4 a tu co? oo ssjssgssj4ussglssj56 FreezaFrostTapion Majin i kolejna saga. Tego bym nie wytrzymał.

Liczę na co najmniej 2x tyle odcinków co teraz :) !

-
Dodane: 19.06.2017 15:35 /
#by_black - Profil - systemadmin - max% - 14947
Przypominam, że to temat o spoilerach i teoriach, nie o krytykach lub obrońcach kanonu. Typowy offtop będzie kasowany.

----- Podpis --------------------
Damn right!
-
Dodane: 19.06.2017 15:36 - Edytowane przez Bartek30 /
#Bartek30 - Profil - user - 90% - 4457
#scouser
Co do Zamasu on nie chciał zagłady całego universum, on tylko chciał pozbyć się każdego kto jest śmiertelnikiem, za pewne chciał aby na światach żyli jedynie uprawnieni kaioshini, a przynajmniej tak mi się zdaje.

-
Dodane: 19.06.2017 16:10 /
#Godlo24 - Profil - user - 40% - 591
scouser napisał/a:
Nie po to wprowadzili do kanonu 12 wszechświatów, by skończyć DBS po Turnieju Mocy.
To może być seria taka jak DBZ. Pomysłów może być setki. Turniej mocy, przerwanie go. Jakiś nowy antagonista albo dobrze znany - Freeza i nowa saga z nim. Ale wątpie, że tak będzie.
Prawdopodobnie turniej mocy odbędzie się bez większych problemów, problemy zaczną się kiedy wskrzeszą Freeze. Być może uciekknie do U9, bo sam słyszał na własne uszy czy co on tam ma, że jest to miejsce dla takich szumowin jak on. Podejrzewam, że może tam na nowo utworzyć swoją armię i podbić U9, a poźniej kolejne no i kolejna saga.
Podejrzewam, że te najlepsze wszechświaty też będą miały swoje 5 minut. Może kolejny turniej. Najlepsze wszechświaty + wygrany z Turnieju Mocy. W każdym wszechświecie coś się może dziać.

Czytałem tutaj pomysły o powrocie Zamasu. Ale przecież ten z innej linii czasowej, alternatywnej, nie będzie miał w głowie planu zagłady U7. Swoją drogą dziwne, że nie zaczął od swojego uniwersum a jeśli zniszczył inne to dlaczego taki Jiren czy inne potęgi go nie powstrzymały. Myślę, że Zamasu nie powróci. Póki co jedynym znanym antagonistą, który na bank coś zwojuję będzie Freeza. Reszta przeciwników Z squadu nie są złoczyńcami, cały Toppo Squad to obrońcy sprawiedliwości, Hitto to assasin, Frost to pipka. Nie ma nikogo. Więc wrzucą kogoś nowego.

Mam nadzieje, że wprowadzą coś nowego do świata DB. tak, żeby wymusili na historii eksplorację, żeby zwiedzali inne wszechświaty i integrowali z nimi. Mam tylko nadzieje, że nie będzie to do obrzygania przewidywalna historia typu, oo 11 wszechświat, oo mecha diamond super sayian BuuCell fusion extra i saga z nim, a potem oo teraz U4 a tu co? oo ssjssgssj4ussglssj56 FreezaFrostTapion Majin i kolejna saga. Tego bym nie wytrzymał.

Liczę na co najmniej 2x tyle odcinków co teraz :) !

Raczej turniej to ostatnia saga, Toyotaro ostatnio wspomniał, że przygotowują materiał pod końcówkę Zetki. Na turnieju może stać się wiele, po kapłana jako ostateczego bossa, który by rozwalił zenków dzieciaków, bogów zniszczenia, którzy by się zbuntowali, po pierdyliard pomysłów.

Moja skromna teoria co do końcówki, którą obstawiam od początku tej serii, to cofka czasu, gdzie Beerus nigdy się nie przebudził, dla tego końcówka Zetki będzie zgadzać się.

Nie wykluczam, kolejnych serii, ale ile można robić przeciwników na poziomie super hiper mega bogów bogów, po ojców zenka czy coś, a przypominam, że jest jeszcze młodzież i Uub, może jakaś seria z nimi związana, taki mini spin-off :)

-
Dodane: 21.06.2017 11:38 /
#Kerandeb - Profil - user - 0% - 19
Było jasne, że Friza nie będzie się podporządkowywał. Jestem ciekaw co wyniknie z tego jego knucia? Czy jego plan zakłóci przebieg turnieju czy dopiero po nim zaczną się kłopoty? Pakt z Frostem chyba jest oczywisty choć i jego Imperator może wykiwać. Może następny odcinek coś wyjaśni, choć myślę, że będzie to luźny odcinek wprowadzający do całej akcji turniejowej.

Tak jak wszyscy zastanawiam się czy zbliżamy się do końca DBS. Wprowadzając nowe uniwersa twórcy zostawili sobie masę otwartych drzwi do kontynuacji. Jednak moim zdaniem saga turnieju będzie ostatnią DBS. Ewentualnie będzie jeszcze jedna saga zamykająca i łącząca z końcem DBZ. Mam ogromną nadzieję, że twórcy nie uciekną się do żadnych cofnięć czasu czy kasowania pamięci... Mam również nadzieję, że DBS jest tylko przetarciem przed nową dłuższą serią DB.

-
Dodane: 21.06.2017 16:09 /
Wiadomo jak się to skończy. W ruch pójdą Super Smocze Kule i odwrócą wszelkie zło jakie wyszło podczas Turnieju Mocu. kto został wymazany tez wróci do życia, chociaż to trochę dziwne, że dałoby się kogoś przywrócić, bo zniszczeniu. Chociaż dało radę stać się nieśmiertelnym więc...

Wg mnie będzie tak, że będzie duże przetasowanie w świecie Bogów i wszyscy dojdą do wniosku, że interakcja ze śmiertelnikami jest nierozsądna. A zostawiając Goku i Vegecie boskie ki w żaden sposób nie zmieni się historii z końcówki Zetki, bo równie dobrze mogli ją wtedy posiadać, tylko nie używać na takim "lajtowym" turnieju, bo i po co.

Głupotą byłoby cofanie czasu do momentu poznania się Goku z Beerusem, bo ten i tak w końcu się obudzi i w końcu będzie miał swoją wizję/sen. Poza tym, czy to nie podważy sensu całej serii DBS? Coś się wydarzyło, ale tak na prawdę się nie wydarzyło, bo cofnęli czas. Czyli takie "co by było gdyby". Trochę słabe wg mnie. Trzeba czekać ! :)

-
Dodane: 21.06.2017 16:25 - Edytowane przez iglo13 /
#iglo13 - Profil - user - 40% - 599
Godlo24 napisał/a:

Moja skromna teoria co do końcówki, którą obstawiam od początku tej serii, to cofka czasu, gdzie Beerus nigdy się nie przebudził, dla tego końcówka Zetki będzie zgadzać się.

masz punkty w czasie 1,2,3- kolejność chronologiczna

jak chcesz sie cofnąć w czasie z punktu 2 zeby wylądować w punkcie 3? Tak z logicznego punktu widzenia :d

-
Dodane: 21.06.2017 17:31 - Edytowane przez bekson /
#bekson - Profil - user - 50% - 1037
scouser napisał/a:

Głupotą byłoby cofanie czasu do momentu poznania się Goku z Beerusem, bo ten i tak w końcu się obudzi i w końcu będzie miał swoją wizję/sen. Poza tym, czy to nie podważy sensu całej serii DBS? Coś się wydarzyło, ale tak na prawdę się nie wydarzyło, bo cofnęli czas. Czyli takie "co by było gdyby". Trochę słabe wg mnie. Trzeba czekać ! :)

Whis powiedział, że nawet jak wszechświaty zostaną wymazane, to anioły zostaną.
Myślę, że dałoby się wymyślić coś w stylu, że nawet po cofnięciu czasu anioły zachowują pamięć i Whis wybiłby Beerusowi i jego rybce z głowy super saiyana goda i tyle.

Spoiler

-
Dodane: 21.06.2017 18:28 /
#Ruqer - Profil - user - 60% - 1927
Przecież życzenie nie musi brzmieć "cofnij czas", a może brzmieć np. "chciałbym, żeby to wszystko się nigdy nie wydarzyło" albo "chciałbym nigdy nie spotkać beerusa". Po takim życzeniu nie mogłoby być nic z serii super, bo byłoby to wbrew życzeniu.

#bekson
Gdyby nie turniej między uni 6 i 7 zamasu nigdy nie dowiedzialbg się o kulach ani goku, ani nie widxialby śmiertelnika z boska mocą, więc w sumie nigdy nie stałby się nieśmiertelny, nigdy nie posiadlby ciała goku. Nic by się nie wydarzyło

-
Dodane: 21.06.2017 18:46 - Edytowane przez bekson /
Ruqer napisał/a:

#bekson
Gdyby nie turniej między uni 6 i 7 zamasu nigdy nie dowiedzialbg się o kulach ani goku, ani nie widxialby śmiertelnika z boska mocą, więc w sumie nigdy nie stałby się nieśmiertelny, nigdy nie posiadlby ciała goku. Nic by się nie wydarzyło

Zamasu miał problem ze śmiertelnikami zanim jeszcze spotkał Goku.
Kto wie czy w końcu by nie ześwirował.

Głupi nie był, myślę że nawet bez Goku i super kul wcieliłby swój plan w życie, ale pewnie byłoby to tyle lat później, że nawet w fanowskich produkcjach nie myślą o takich datach xD

-
Dodane: 21.06.2017 19:09 /
Zwykły Zamasu, bez tuningów jest słaby jak barszcz, więc niewiele by osiągnął.

Swoją drogą cofanie się w czasie, by zapobiec późniejszym wydarzeniom jest paradoksem - https://pl.wikipe...ks_dziadka

Powiedzmy, że A to moment pobudki Beerusa i rozpoczęcie się całej lawiny wydarzeń.
B to chwila, tuż po Turnieju Mocy i tutaj na potrzeby tego paradoksu uznajmy, że turniej przebiegnie bez większych problemów i Super Smocze Kule pójdą w ruch.

Historia płynie tak A->B przyczyna i skutek. Cofając się do momentu A sprawiamy, że moment B nigdy nie miał miejsca, zatem nie mieliśmy super smoczych kul i nie było turnieju mocy, zatem skoro nie było życzenia, wszystko potoczyło się tak obecnie to widzimy, czyli jest Turniej mocy i jesteśmy ponownie w punkcie B.
W takim wypadku powstałaby nowa linia czasowa - podobnie gdy wymazali Zamasu a Zeno zniszczył Wszechświat - gdzie w jednej z nich turniej mocy miał miejsce i Goku ma SSJB oraz linia czasowa gdzie cała fabuła Super nie miała miejsca. Jak wiemy anime oparta jest na jednej linii czasowej, epizodycznie nawiązując do przyszłości. Wychodziłoby na to, że w tej sytuacji nawet próba naprawienia tego cofając się do punktu A nic nie da w tej teraźniejszości, tylko zrobi kolejną alternatywną wersję historii.

#Ruqer

życzenia " może brzmieć np. "chciałbym, żeby to wszystko się nigdy nie wydarzyło" albo "chciałbym nigdy nie spotkać beerusa"." będą miały dokładnie taki sam skutek i o ile drugie byłoby do spełniania to te pierwsze jest zbyt ogólne i niejasne. TO WSZYSTKO, co to znaczy? Goku powie "no od 1 epka do XX epka, wiesz smoku"

-
Dodane: 21.06.2017 19:28 /
scouser napisał/a:
Zwykły Zamasu, bez tuningów jest słaby jak barszcz, więc niewiele by osiągnął.

Słaby w porównaniu do Goku i ekipy, ale nie do reszty normalnych śmiertelników.

Było mówione, że Zamasu jest geniuszem walki. Do tego patrząc na to jaką ekipę U10 wystawiło na turniej wątpię by ktoś tam był na poziomie Goku SS2.

Myślę, że u siebie mógłby zrobić niezłą zadymę.
W innych wszechświatach już niekoniecznie.

-
Dodane: 21.06.2017 20:42 - Edytowane przez Ruqer /
#Ruqer - Profil - user - 60% - 1927
scouser napisał/a:
życzenia " może brzmieć np. "chciałbym, żeby to wszystko się nigdy nie wydarzyło" albo "chciałbym nigdy nie spotkać beerusa"." będą miały dokładnie taki sam skutek i o ile drugie byłoby do spełniania to te pierwsze jest zbyt ogólne i niejasne. TO WSZYSTKO, co to znaczy? Goku powie "no od 1 epka do XX epka, wiesz smoku"

Przecież to był tylko przykład, żeby uświadomić wam, że da się ogarnąć coś takiego. I tyle. Wystarczy dobrze powiedzieć życzenie :f

No i cofnięcie czasu =/= cofnięcie się w czasie

-
Dodane: 22.06.2017 14:48 /
#Regis819 - Profil - user - 0% - 12
Tak sobie coś uświadomiłem. Co do waszych teorii odnośnie łączenia DBS z końcówką DBZ to ja obstawiam że nie będzie cofania czasu bo powstałaby kolejna zupełnie inna linia czasowa dla każdego z wszechświatów - na to anioły by się nie zgodziły a cała historia DBS byłaby nic nie wartym fillerem....

Wpadła mi jednak do głowy pewna myśl. Czy aby czasem historia wzmocnienia się Frezera nie jest sposobem na połączenie z DBZ. Podczas ostatnich odcinków nikt nie musiał pokazywać Blue to chyba jasne. Jedyną nieścisłością byłoby przesadne zainteresowanie reinkarnacją Buu (jako że Goku i vegeta tak odskoczyli siłą). JEDNAK skoro Frezer trenując tak bardzo się wzmocnił to czy aby nie można domniemywać że jeszcze silniejszy od niego może być reinkarnacja Buu? Początkowa moc Buu jest bowiem nieporównywalnie większa aniżeli Frezera z Namek.

Poza tym zastanawiające jest powolne wycofywanie się z wykazywania siły Beerusa - wcześniejsze kalkulacje wykazywały że powoli się do tego poziomu zbliżają, teraz już wiadomo że poziom jest jeszcze daleki. To chyba pozostawianie sobie furtki do dalszej akcji. Zresztą chyba nie po to rozwinięto Uniwersum o inne wszechświaty, nie po to udział w turnieju biorą wybrane Uniwersa, nie po to wspomniano o jednostkach silniejszych niż bogowie zniszczenia aby serie przerywać po turnieju i wydarzeniach z Zetki (może nazwa się zmieni ale na pewno nie zakończą historii)

Co zaś do turnieju to przychylam się do zdania większości. Ba! uważam nawet że turniej się tylko rozpocznie i coś się wydarzy ala saga Buu gdzie turniej był jedynie preludium długiej sagi o zupełnie innym antagoniście...

-
Dodane: 22.06.2017 15:00 - Edytowane przez Bartek30 /
#Bartek30 - Profil - user - 90% - 4457
#Regis819
Tak sobie coś uświadomiłem. Co do waszych teorii odnośnie łączenia DBS z końcówką DBZ to ja obstawiam że nie będzie cofania czasu bo powstałaby kolejna zupełnie inna linia czasowa dla każdego z wszechświatów - na to anioły by się nie zgodziły a cała historia DBS byłaby nic nie wartym fillerem....

Spokojnie, bo filleremi i tak by nie była wtedy, ale z całą pewnością była by nic nie wartą serią w takim przypadku [yyy]

Wpadła mi jednak do głowy pewna myśl. Czy aby czasem historia wzmocnienia się Frezera nie jest sposobem na połączenie z DBZ. Podczas ostatnich odcinków nikt nie musiał pokazywać Blue to chyba jasne. Jedyną nieścisłością byłoby przesadne zainteresowanie reinkarnacją Buu (jako że Goku i vegeta tak odskoczyli siłą). JEDNAK skoro Frezer trenując tak bardzo się wzmocnił to czy aby nie można domniemywać że jeszcze silniejszy od niego może być reinkarnacja Buu? Początkowa moc Buu jest bowiem nieporównywalnie większa aniżeli Frezera z Namek.

Można tak spekulować, być może w "czasach" końcówki DBZ kiedy Goku leci trenować z Uubem, to freezer gdzieś sobie tam alta po kosmosie i coś knuje, dlatego Goku szkoli kolejnego " obrońce" ziemi :p

P
oza tym zastanawiające jest powolne wycofywanie się z wykazywania siły Beerusa - wcześniejsze kalkulacje wykazywały że powoli się do tego poziomu zbliżają, teraz już wiadomo że poziom jest jeszcze daleki. To chyba pozostawianie sobie furtki do dalszej akcji. Zresztą chyba nie po to rozwinięto Uniwersum o inne wszechświaty, nie po to udział w turnieju biorą wybrane Uniwersa, nie po to wspomniano o jednostkach silniejszych niż bogowie zniszczenia aby serie przerywać po turnieju i wydarzeniach z Zetki (może nazwa się zmieni ale na pewno nie zakończą historii)

Pamiętajmy że Vegeta postawił sobie za punkt honoru że będzie mocniejszy od beerusa, freezer w zasadzie to samo chce osiągnąć, a Goku ma mieć jakąś nową formę, także do końca DB jeszcze daleka droga na to wychodzi :p

Co zaś do turnieju to przychylam się do zdania większości. Ba! uważam nawet że turniej się tylko rozpocznie i coś się wydarzy ala saga Buu gdzie turniej był jedynie preludium długiej sagi o zupełnie innym antagoniście...

Być może :p
Albo kolejnym wrogiem będzie imba silny Freezer, albo jakiś "zbuntowany god of destruction"
Albo coś, bo na tym turnieju się nie skończy :p

-
Dodane: 23.06.2017 14:02 /
Jakiś czas temu pisałem, że fani dbs lubią być karmieni niefajnymi rzeczami i jeszcze płaczą jak im się to zabiera.

W Xenoverse 2 Trunks nie ma Super Saiyan Rage (ale za to ma genki miecz) i jest wielki płacz. Jak oni śmieli zabrać nam nasz ukochany asspull xD

-
Dodane: 23.06.2017 20:11 /
#LeszekDB - Profil - user - 0% - 3
Ciekawie się to zapowiada. Odcinek 99 z opisu wspomina o ukrytej mocy Krillina, chociaż ja bardziej bym podejrzewał jakąś wymyślną technikę, której nie pokazał do tej pory. 100 odcinek typowo pod Kale-Brolly, szał i masakra na arenie. A w 101 wkracza ktoś z 11 uniwersum. Ale wątpiłbym w Jirena. Prędzej podejrzewałbym ponowne starcie z Toppo, albo z Generałem.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy