Ważna informacja News: J.P.F: DB Super #1 - polskie wydanie ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super: Spoilery i teorie
Dodane: 10.01.2018 09:28 /
markus20x - Profil - user - 10% - 180
blade81 napisał/a:
markus20x - jasne, bański. Wprawdzie ma to jakiś sens i nawet obecnie tak sobie wyobrażamy nasz wszechświat, jednak w DB to mogło być jedynie uproszczenie. Jak inaczej mieli je pokazać?

Pamiętaj, że mimo wszystko to jest bajka dla dzieci, więc akurat tu nie szukałbym jakichś udziwnień skoro akurat tak to pokazali to tak powinno się to odbierać.
do tego inteligencja Zenona raczej nie ogarnęła by czegoś ponad bańkami :)

-
Dodane: 10.01.2018 12:26 - Edytowane przez sixshot /
sixshot - Profil - user - 10% - 101
Podsumowując mamy
Vegeta + Goku vs Jiren ( i fajnie )
Gohan + C17 vs Toppo
Freeza vs Dyspo

Ja widzę to tak ,że w końcu Freeza się ogarnie wskoczy na Gold i zmiecie królika. Toppo natomiast myślę ,że zmiecie C17 pytanie co z Gohanem . Fajnie jakby i Gohana wywalił i wtedy by było Toppo vs Freeza ( chciał bym zobaczyć taką walkę ) w szczególności jak pokazali jak Freeza oparł się mocy zniszczenia ,a Toppo to kandydat więc pewnie jakieś tam techniki już zna i fajnie by było jakby zaatakował tym Freeza ,a ten by przezwyciężył tą energie w taki sam kozacki jak za pierwszym razem.

Co do zdania wypowiedzianego przez Jirena podczas rozmowy z Goku który szuka siły ,a Jiren mu odpowiada " Nic nie wiesz "...i że szuka czegoś ponad siłą. Oznaczało by to jakby Jiren doszedł do granicy "mocy" jaką można osiągnąć w jego wszechświecie i szuka czegoś dalej. Dzięki temu też wie ,że jest niepokonany bo nikt prócz niego nie doszedł do tej granicy. ..to tak jakby zdobyć szczyt Mount Everest i co dalej ? Niema wyższych szczytów na Ziemi ,ale chwila na Marsie jest wyższy Olympus Mons...itd

-
Dodane: 10.01.2018 20:59 - Edytowane przez furryat /
furryat - Profil - user - 10% - 120
wszystko zależy od scenariusza, ciekawi mnie czy to wymysł toei i czy będzie to związane z jego marzeniem, jak dobrze wiemy, dla każdego super herosa szukanie poza siłą oznacza że chce się zrealizować jakiś dupny i wzniosły cel, osobiście podejrzewam że pokój we wszechświatach będzie takim marzeniem i manga przedstawiła go wcześniej niż anime

-
Dodane: 10.01.2018 21:06 /
waski3456 - Profil - user - 0% - 7
bedzie ten limit breaker czy nie? mysle ze to dopiero bedzie moc wystarczajaca by cos zrobic jirenowi. jak myslicie?

Wiadomość doklejona:
no i vegeta. on moze jeszcze cos tam zamiesc. wkoncu nie powiedzial jeszcze ostatniego slowa :) ) te jego oczy....

-
Dodane: 11.01.2018 00:14 /
viledren - Profil - user - 0% - 11
sixshot napisał/a:
Podsumowując mamy
Gohan + C17 vs Toppo
Freeza vs Dyspo

Ja widzę to tak ,że w końcu Freeza się ogarnie wskoczy na Gold i zmiecie królika. Toppo natomiast myślę ,że zmiecie C17 pytanie co z Gohanem . Fajnie jakby i Gohana wywalił i wtedy by było Toppo vs Freeza ( chciał bym zobaczyć taką walkę ) w szczególności jak pokazali jak Freeza oparł się mocy zniszczenia ,a Toppo to kandydat więc pewnie jakieś tam techniki już zna i fajnie by było jakby zaatakował tym Freeza ,a ten by przezwyciężył tą energie w taki sam kozacki jak za pierwszym razem.

Co do zdania wypowiedzianego przez Jirena podczas rozmowy z Goku który szuka siły ,a Jiren mu odpowiada " Nic nie wiesz "...i że szuka czegoś ponad siłą. Oznaczało by to jakby Jiren doszedł do granicy "mocy" jaką można osiągnąć w jego wszechświecie i szuka czegoś dalej. Dzięki temu też wie ,że jest niepokonany bo nikt prócz niego nie doszedł do tej granicy. ..to tak jakby zdobyć szczyt Mount Everest i co dalej ? Niema wyższych szczytów na Ziemi ,ale chwila na Marsie jest wyższy Olympus Mons...itd

Chciałbym mieć nadzieję, że szukać czegoś ponad siłą albo tekst "Nic nie wiesz" jest oświadczeniem Jirena, że istnieje zagrożenie/wróg/twór z którego tylko Jiren zdaje sobie sprawę. Może by tak wykorzystał turniej do zrekrutowania teamu równie poteżnych sojuszników do walki z tym. Z drugiej strony to chyba za głębokie na DBS.

-
Dodane: 11.01.2018 01:08 /
BlackEdge - Profil - user - 0% - 20
Podobno nowa forma Vegety ma nosić nazwę "Migatte Blue", ktoś coś wie na ten temat?
Czyli ma być silniejsza niz UI?

-
Dodane: 11.01.2018 01:39 - Edytowane przez Stenbar /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1427
BlackEdge a nowa forma Goku miała się nazywać Limit Breaker. Jak już wiemy to była tylko fanowska nazwa, a Goku osiągnął Ultra Instynkt. Tak samo będzie z tym czymś Vegety, fani nazwali to Migatte Blue, a w następnych odcinkach, albo nie poznamy nazwy, albo dowiemy się jaka jest oficjalna nazwa nowej przemiany Vegety. Na wyjaśnienia najlepiej poczekać.

Chociaż jeśli ci bardzo zależy to mogę użyć wyobraźni i zacząć zmyślać na ten temat. :p
Najpopularniejsze spekulacje fandomu są takie, że to UI połączone z Blue, ale to mazanie palcem po wodzie.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 11.01.2018 02:18 /
Czcigodny_Ozaru - Profil - user - 0% - 10
Znalazłem coś o UI Goku że niby jest to anielska forma:

https://www.youtu...YGzFnfr2kU

A tutaj amatorska walka z Jirenem i saga Sayian komu epiej wyszło?:
https://www.youtu...Li2uGhyQzI - padłem jak zobaczyłem Jirena rozplaskanego na ziemi

https://www.youtu...t2JufnsBck

-
Dodane: 11.01.2018 02:32 /
joelmedia - Profil - user - 0% - 7
viledren napisał/a:
sixshot napisał/a:
Podsumowując mamy
Gohan + C17 vs Toppo
Freeza vs Dyspo

Chciałbym mieć nadzieję, że szukać czegoś ponad siłą albo tekst "Nic nie wiesz" jest oświadczeniem Jirena, że istnieje zagrożenie/wróg/twór z którego tylko Jiren zdaje sobie sprawę. Może by tak wykorzystał turniej do zrekrutowania teamu równie poteżnych sojuszników do walki z tym. Z drugiej strony to chyba za głębokie na DBS.

Nie ma co sie doszukiwac drugiego dna, dialog Goku z Jirenem wygladal Tak:

J: SonGoku, dlaczego poszukujesz wiekszej siły?
G: "SAM NIE WIEM", chce byc zwyczajnie silniejszy.
J: A wiec to tak. "NIE WIESZ"

Czylo Panowie, Jiren zadał pytanie, Goku odpowiedział, po czym Jiren stwierdził "aha baranie nie wiesz"

I nie wyskakujcie mi z tym ze potem powiedzial ze on sam szuka czegos wiecej niz sila... ktos kto osiagnal juz "wszystko", nie bedzie szukal dalej sily, skoro wie ze wiekszym koksem juz nie bedzie/nie da sie byc.

Widac co prawda ze Saya-jinowie go zaskakuja, ale drugiego dna bym sie w tym nie doszukiwal, czy tez wkroczenia jakiegos antagonisty z nikad, ktorego Kapłan czy Zenuś pozamiataliby jednym Palcem.

DZIEKUJE, I Dobranoc

-
Dodane: 11.01.2018 07:38 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2352
Ten dialog Goku z Jirenem wcale mnie nie dziwi. Zawsze poszukiwał więcej siły. Dziwne by było to, gdyby tak nie powiedział. Inna kwestia mnie zastanawia i ten schemat czemu zawsze główny "zły" musi być zawsze odrobine silniejszy od bohaterów, i podnoszą swoje umiejętności dopiero wtedy gdy przekonają się o jego sile, czy przez tyle lat nic ich nie nauczyło?
Nie mówię, żeby byli nie wiadomo ile silniejsi, ale chociaż na równi, bo ta legenda, że Goku jest najsilniejszy troche jest śmieszna, zawsze pojawia sie ktoś odrobinę lepszy.

-
Dodane: 11.01.2018 09:55 /
Fuzion - Profil - user - 10% - 209
Seneka napisał/a:
Inna kwestia mnie zastanawia i ten schemat czemu zawsze główny "zły" musi być zawsze odrobine silniejszy od bohaterów, i podnoszą swoje umiejętności dopiero wtedy gdy przekonają się o jego sile, czy przez tyle lat nic ich nie nauczyło?
.

Bo wtedy anime miałoby 10 odcinków.

A tak serio to Goku w czasie 7 lat pokoju kiedy nie żył osiągnął w zaświatach SSJ3, nie było zagrożenia, ale jednak zwiększał swą moc.
To samo było nawet w DBS przed powrotem Friezy, nie dość, że Goku wskoczył na poziom wyżej niż SSG to jeszcze Vegeta to zrobił a wtedy też nie wiedzieli, że powróci Frieza

-
Dodane: 11.01.2018 10:10 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5262
Fuzion
Brawo!
Ładnie to wytłumaczyłeś.
Można jeszcze dodać do tego SSJB kaioken, który Goku też po cichu gdzieś masterował, a też zagrożenia już nie było.

-
Dodane: 11.01.2018 11:00 /
dbgoku - Profil - user - 0% - 69
sixshot napisał/a:
w szczególności jak pokazali jak Freeza oparł się mocy zniszczenia ,a Toppo to kandydat więc pewnie jakieś tam techniki już zna i fajnie by było jakby zaatakował tym Freeza

Skąd ta informacja o Toppo?

-
Dodane: 11.01.2018 11:36 /
Fuzion - Profil - user - 10% - 209
z mangi i ze strony toei

-
Dodane: 11.01.2018 14:08 /
iglo13 - Profil - user - 40% - 800
Seneka napisał/a:
Inna kwestia mnie zastanawia i ten schemat czemu zawsze główny "zły" musi być zawsze odrobine silniejszy od bohaterów, i podnoszą swoje umiejętności dopiero wtedy gdy przekonają się o jego sile, czy przez tyle lat nic ich nie nauczyło?

yyyyyy? serio?

Przeciez fabuła dragonballa polega na tym żeby króliczka gonić, a nie go złapać

-
Dodane: 11.01.2018 14:17 /
furryat - Profil - user - 10% - 120
nie ma tematu o mandze? jest po ang... według mangi piccolo twierdzi że bez gohana turniej się nie uda... CZYLI COŚ JEST NA RZECZY

-
Dodane: 11.01.2018 14:29 /
scouser - Profil - user - 10% - 126
Całe życie myślałem, że jednym z niewielu sensownych przekazów w tej mandze/anime jest to by być ciągle lepszym i lepszym. Nawet w obecnym intro jest fragment o "niezwyciężonym ja, które na mnie czeka" oczywiście parafrazując oraz wspomniane jest o tym, że jeśli stoi przed nami mur to po prostu przebić się przez niego. To samo mówi Whis, że Goku przepił skorupę.

Logicznym, że w świecie DB warto ciągle trenować i ciągle się masterować. Ale zaraz przytoczę dwa przykłady, które pokazują, że czasami dopiero w momencie spotkania się z zagrożeniem, a nie szykowaniem się na sucho można dojść do odpowiedniego poziomu.

Po pierwsze. Przylatuje F.Trunks i mówi, że za X lat (nie pamiętam ile) pojawią się androidy.
Więc następuje mobilizacja, każdy zasuwa jak wół, ale i tak nie pokonali ich tak od razu.
No i z tego co piszecie, to powinni ich rozwalić na strzała, przecież rośli w siłę.

Po drugie. Hit. Ma ponad 1000 lat. Więc miał sporo czasu na wzrost mocy, ale to dopiero Goku uświadomił mu, że jego ówczesny przeskok w czasie to tak w sumie jest troche do du*y i trzeba go wymasterować. Tysiąc lat żył w przekonaniu, że nikt mu nie podskoczy. Potem poprawił się, ale ponownie trafił na lepszego od siebie Jirena. Też nie uczył się na błędach? Nie, po prostu wyżej nie musiał skakać, bo nikt nie był dla niego zagrożeniem.

Antagonista zawsze na początku będzie silniejszy by pokazać jak protagoniści potrafią dostosować się i zareagować na nową sytuację.
Myślę, że nikt nie oglądałby Dragon Balla, jeśli oglądalibyśmy przez 99 odcinków trening poszczególnych postaci, a potem w 100 odcinku, albo dobra w odcinku specjalnym, nie będę taki byśmy mieli walkę powiedzmy z Golden Cellem. Czy to byłoby atrakcyjne? Nie.

Wydaje mi się, że niektórzy nie rozumieją idei DB i zbyt mocno próbują racjonalizować zachowania postaci, jakby żyły w naszym świecie.
W sumie czego ja oczekuje, już czytałem tutaj wypracowania nt. podróży w czasie itd. jakby to było opanowanie przez ludzi i dostępne dla każdego. No ale.. :)

-
Dodane: 11.01.2018 18:05 /
bekson - Profil - user - 50% - 1425
furryat napisał/a:
nie ma tematu o mandze? jest po ang... według mangi piccolo twierdzi że bez gohana turniej się nie uda... CZYLI COŚ JEST NA RZECZY

https://pbs.twimg...AAUskH.jpg

Tak będzie.

http://dbpolska.n...opic/24558

-
Dodane: 12.01.2018 02:35 /
Czcigodny_Ozaru - Profil - user - 0% - 10
Nie podoba mi się Toppo na boga zniszczenia, to totalny buc jest z rodziny januszowatych. Już Hit był by lepszy (wiem to nie 11U) skoro potrafił zatrzymać Jirena silniejszego od boga zniszczenia prawda? No własnie czy Hit ma szanse z takim Beerusem?

-
Dodane: 12.01.2018 09:24 - Edytowane przez bekson /
bekson - Profil - user - 50% - 1425
Czcigodny_Ozaru napisał/a:
Nie podoba mi się Toppo na boga zniszczenia, to totalny buc jest z rodziny januszowatych. Już Hit był by lepszy (wiem to nie 11U) skoro potrafił zatrzymać Jirena silniejszego od boga zniszczenia prawda? No własnie czy Hit ma szanse z takim Beerusem?

Bóg Zniszczenia Toppo przylatuje na jakąś planetę by ocenić czy należy ją zniszczyć i zaczyna swoje dżastis, dżastis, dżastis, dżastis, dżastis.
Na to mieszkańcy: Weź już nas kur** zniszcz, ale zamknij się z tym dżastisem.

https://i.ytimg.c...efault.jpg

Akira kiedyś sobie powiedział, że Beerus jest nietykalny, więc dopóki tego nie odwoła, to Hit nie ma szans, co najwyżej sprzedałby mu kilka kuksańców by ostatecznie przegrać - zależnie od widzimisię twórców.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy