Ważna informacja News: Super DB Heroes: World Mission: Międzynarodowa premiera już w kwietniu! ...

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: PN: Prawa telewizyjne w Polskiej piłce nożnej
Dodane: 06.06.2015 00:18 - Edytowane przez by_black /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13734
Każdy fan polskiej piłki już wie, reszta się pewnie niedługo dowie albo i nie xD

1 liga od nowego sezonu będzie transmitowana przez Polsat. Wykupili prawa na 3 najbliższe sezony. Będą pokazywać 2 mecze z każdej kolejki + powstanie program poświęcony lidze, gdzie będą pokazywane skróty pozostałych spotkań. Ciekaw jestem kto to będzie prowadził :d

Polsat powoli przejmuję polską piłkę:
-mają reprezentacje do 2018 roku
-mają puchar polski do 2016 roku
-mają 1 ligę do 2018 roku

To nie wszystko. Okazuje się, że trwa potyczka o prawa do emisji Ekstraklasy. Głównymi graczami są w sumie NC+ i właśnie Polsat. Graczy jest w sumie 4, ale myślę że Ci dwaj są najpoważniejsi.

Gra toczy się o aż 6 sezonów, czyli aż do sezonu 2020/21.

Czy Polsat będzie miał wyłącznośc na polską piłkę? Okaże się już za kilka tygodni. A co wy o tym myślicie? Dobrze, że Polsat stara się to przejąć czy może lepiej jakby jednak Ekstraklasa została w rękach NC+ ?

-
Dodane: 06.06.2015 01:02 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4587
Czyżby to było związane z upadającym Orange Sport?? Co do NC+ to oni nie wypuszczą tego z rąk, za dużo canal+ w pakował w tą ligę, aby teraz konkurencji polską ligę odpuszczać.

Poza tym Panowie Smokowski, Twarowski co by robili?? W NC+, opowiadali o ligach zagranicznych tylko?? Multiliga to wisienka na torcie w canalplus.

-
Dodane: 06.06.2015 02:11 - Edytowane przez Darknes /
Właśnie nie wyobrażam sobie tego co by się stało z całą ekipą, która od lat zajmuje się ligą.

Smokowski i Twarowski to już twarze tego studia i tej ligi. Ale jest jeszcze taki poczciwy pan Sławek od kontrowersji, Kaziu Węgrzyn, Kosowski, Nahorny, Żelek, Paulina, Daria i Sonia oraz cała reszta innych ekspertów i ludzi jeżdżących na stadiony komentować i zdawać relacje. Jest TurboKozak, są podsumowania kolejek robione w humorystycznym tonie. Polubiłem tę całą ekipę, to studio, tę otoczkę, te ich wszystkie żarty i materiały poza transmisyjne, które pokazują w ZłapSport i często strasznie bawią tym człowieka :d Każdy mecz jest transmitowany, większość staram się oglądać, z jakieś 70-80% całego sezonu (a zwłaszcza mecze Legii - z 90%) zawsze obejrzę, nie oglądam jak akurat nie mam wyjątkowo czasu lub leci jakiś porządny szlagier w bardziej topowej lidze, w innym przypadku oglądam tylko podsumowania innych lig. No i najważniejsze - w domu mam właśnie platformę NC+ więc tym bardziej sobie nie wyobrażam, że nagle by mi zabrakło Ekstraklasy :(

Nie wyobrażam sobie aby nagle to Kołtoń czy Kowalski zaczęli komentować ligę. Szczególnie Kowalskiego nie cierpię, wyrobił sobie renomę strasznie krytycznego więc by pewnie ciągle na lige wyłącznie narzekał. W Polsacie jedynie Borek jest ogarnięty na tyle, że lubię go słuchać, no i Kowalczyk jest też ok. Oprócz nich trzeba by było przyjąć stado nowych albo starać się zatrudnić tych co byli w NC+.

Liczyłem bardziej na to, że NC+ postara się o Bundesligę bo tylko tego im w sumie brakuje do full wypasionego pakietu a teraz otworzyli Canal+Sport2 i mają jeszcze nSport+ i dodatkowo coś mogą pokazywać na nowym Canal+1 i często mecze też leca na Family1 czy Family2 więc śmiało w ramówkę mogli by wcisnąć dodatkową ligę a tu się okazuje, że muszą walczyć aby utrzymać już to co mają. Liczę, że ostatecznie wyłożą więcej kasy bo transmitowanie tej ligi było dla nich zawsze priorytetem.

W sumie dobrze, że się pojawiła taka konkurencja, przetarg nabierze znaczenia i kasa dla klubów będzie większa bo aby wygrać przetarg będzie trzeba więcej sypnąć. Dla takich rodzynek jak Nieciecza sama kasa z praw telewizyjnych to pewnie spory zastrzyk gotówkowy. Polsat niech się sprawdzi na razie w tej 1 lidze, na pewno postaram się oglądać ten nowy magazyn. Jak zatrudnią tam jakichś nowych fajnych ludzi to w 2021 mogą się znów próbować starać o Ekstraklasę :p Bo jak tam usiądzie Kołtoń i spółka to nie wiem co z tego będzie. Cafe Futbol z ich udziałem mi wystarcza.

-
Dodane: 06.06.2015 08:43 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2370
Dla mnie to dobrze, że Polsat przejmuje piłkę, bo nie mam NC+ więc będę mógł sobie śledzić na bieżąco rozgrywki, o ile nie zrobią z polskiej ligi produktu za, który trzeba będzie dodatkowo dopłacać.
Jedynie martwią mnie komentatorzy, gdyż Polsat poza Borkiem i Kołtoniem nie ma klimatycznych głosów.

-
Dodane: 06.06.2015 09:03 - Edytowane przez by_black /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14229
Cyfrowy Polsat raczej wyłączył się już z gry, niżeli dalej jest graczem, to samo FOX. W chwili obecnej, nc+ jest jedynym adresatem oferty Ekstraklasy, z tym, że nie chce zapłacić więcej niż przy ostatnim przetargu, co zmusza firmę pośredniczącą w przetargu do spięcia pośladków i przyciśnięcia nc+ do wyłożenia większej kasy (w przypadku mniejszego kontraktu niż ostatnio będzie musiała pokryć różnicę ze swojej kasy). Polsat już powoli odcina się od tego w oficjalnych komunikatach, i się nie dziwię nasza Ekstraklapa nie jest warta pieniędzy, które ostatnio płaciło nc+ dlatego też sama nie chce przekroczyć swojej stawki, pogłoski o nowym kanale (paradoksalnie od firmy pośredniczącej) to tylko zagranie pod plusowych, aby zmusić ich do działania.

Apropos Canal+1, jak ty Dark chcesz coś tam pakować, skoro to jest opóźniona o godzinę kopia Canal+? :p

-
Dodane: 06.06.2015 09:17 /
by_black napisał/a:
Apropos Canal+1, jak ty Dark chcesz coś tam pakować, skoro to jest opóźniona o godzinę kopia Canal+? :p
I co z tego? :| Mogą tam puszczać mecze, których im się upchnąć nie udało :p Już w tym sezonie puszczali tam jakieś mecze, które odbywały się dzień wcześniej :p Jak się nie ma czasu obejrzeć na żywo to takie coś jest bardzo fajnym rozwiązaniem.

Co do tego, że Polsat się wycofał z walki a Ekstraklasa gra pod publikę aby wyciągnąć więcej hajsu to info brałem z newsów, które wychodziły w tym tygodniu i twierdzą one, że nadal 4 graczy jest w grze :p Więc to nie jest informacja brana z przed pół roku, a Polsat z NC+ szczególnie góruje już od pierwszego etapu przetargu, który zaczął się bodajże w grudniu bądź styczniu. Całkiem możliwe, że już od dawna wiedzą, że dadzą to i tak i tak NC+ tylko specjalnie zwlekają z decyzją aby podpuścić Polsat, że niby mają szanse i dzięki temu liczyć na to, że przestraszony NC+ przed stratą dorzuci jeszcze coś ekstra.

-
Dodane: 11.06.2015 21:28 - Edytowane przez by_black /
Misja Canal+1 jest taka, aby emitować powtórki, nie równoległe transmisje na żywo, tak jest ze wszystkimi stacjami, którym dopisuje się +X czasu.

Wystarczy zajrzeć do materiałów ze stron, w których rozmawia się o telewizji np. Satkurier aby wiedzieć, że Polsat odpuścił, choć akurat w tym tekście niewiele pisze, w tej chwili liczy się tylko nc+ (Canal+ z Discovery - właściciel Eurosport) oraz 11, która jest sztucznym tworem, właśnie po to, aby nc+ wcisnęła więcej kasy, bo inaczej Silva kryje różnice starty między poprzednim sezonem. Polsat ma za dużo już za plecami, by wyczarowywać kolejny kredyt (Solorz-Żak dalej spłaca ogromne kwoty).

Wiadomość doklejona:
Jak informuje „Przegląd Sportowy”, przez najbliższe cztery lata mecze piłkarskiej Ekstraklasy będzie można oglądać w CANAL+. Niektóre spotkania będzie można obejrzeć także w kanale Eurosportu. Są to już podobno ostateczne ustalenia, choć nadal brak oficjalnej informacji od Ekstraklasy.
Jeszcze niby są gadki, aby ktoś pokazywał nie więcej niż cztery meczy miesięczne, ale mowa tu głównie o TVP.

-
Dodane: 11.06.2015 21:51 /
Misja Canal+1 jest taka, aby emitować powtórki, nie równoległe transmisje na żywo, tak jest ze wszystkimi stacjami, którym dopisuje się +X czasu.
No przecież napisałem, że puszczali tam powtórki :|

No właśnie miała już być informacja oficjalna od Ekstraklasy i nadal nic nie ma xD Zachciało im się bawić w rozdawanie jakichś ochłapów TVP i Eurosportowi :| Ja chce wszystko na NC+ [placze]

-
Dodane: 11.06.2015 22:49 /
Eurosport ma spółkę z nc+ w tym temacie od samego początku, więc to nic dziwnego, że dostali taki podział.

-
Dodane: 11.06.2015 23:14 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4587
Z tym podziałem nie było już wcześniej że Eurosport pokazywał poniedziałkowy mecz Ekstraklasy na Eurosporcie 2?? Z TVP podobnie nie puszczali meczy??? Bo jeśli tak, to by większej zmiany nie było, tylko zmieniła by się liczba meczy pokazywanych poza NC+. [yyy]

-
Dodane: 11.06.2015 23:17 /
vmac - Profil - user - 20% - 395
hlkpl napisał/a:
Z tym podziałem nie było już wcześniej że Eurosport pokazywał poniedziałkowy mecz Ekstraklasy na Eurosporcie 2?? Z TVP podobnie nie puszczali meczy??? Bo jeśli tak, to by większej zmiany nie było, tylko zmieniła by się liczba meczy pokazywanych poza NC+. [yyy]

Było tak. Jedynie co to Eurosport będzie jeszcze dodatkowo pokazywał pierwszy mecz piątkowy. I negocjują jeszcze, żeby w TVP było więcej meczy w sezonie

-
Dodane: 13.01.2019 03:10 - Edytowane przez LuigiN2000 /
LuigiN2000 - Profil - user - 50% - 1063
Nareszcie TVP dostanie trochę meczy, oglądalność skoczy, u nas każdy mówi jak można oglądać tę ligę a ogląda, albo nie ogląda jak żydzi na cyfrówkę, ale jak będzie miał w otwartej to z wypiekami będzie czekał na mecze ekstraklasy :p Ale w pełni poważnie dobrze się stało polska najwyższa liga powinna być dostępna dla jak najszerszej polskiej publiczności, imo jeden mecz w kolejce powinien zawsze być dostępny dla telewizji publicznej, niezależnie od tego kto wykupił prawa ;) - taki przytyk do poprzednich lat :d

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.01.2019 19:06 /
BobTheDog - Profil - user - 10% - 136
Pewnie dzięki temu, że TVP wykupiła prawa telewizyjne, ekstraklasa zdobędzie trochę większe grono odbiorców i kibiców. To może przełożyć się na znaczny wzrost popularności haratania gały po polskich kartofliskach. Myślę, że dla ekstraklasy to krok w dobrą stronę. Kibic ligi hiszpańskiej czy angielskiej pewnie oka na tym nie zawiesi, ale Janusz w niedzielę po schabowym może obejrzy.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy