Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Hydepark > Moda, Zdrowie i Uroda
Temat: Odzież patriotyczna
Dodane: 27.12.2015 09:28 /
sugar23 - Profil - user - 0% - 11
Ostatnio w modzie, praktycznie nie ma dnia abym nie widział kogoś w koszulce z orłem albo symbolem Powstania, cała masa sklepów w internecie o tej tematyce, najbardziej znane firmy to Red is Bad i Surge Polonia, ja się cieszę w końcu jakaś normalność kiedyś koszulki ze zbrodniarzem Che Guevarą były modne a głupia młodzież nie znająca historii je nosiła, a wy co o tym myślicie?

-
Dodane: 27.12.2015 10:27 - Edytowane przez Lestero /
Lestero - Profil - user - 40% - 721
Nie lubię ludzi którzy obnoszą się na każdym kroku ze swoimi poglądami jakie by one nie były. O ile koszulki z orzełkiem czy z napisem Polska są okej (sam mam dwie), to już jakieś hasła mnie kują w oczy. Trend się odwrócił, w Europie wzmacniają się tendencje skrajnie nacjonalistyczne, w porównaniu z lewakami to lepiej, ale patrząc w historię którą bardzo się interesuję zwykle zawsze prowadzi to do wojny.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 27.12.2015 11:01 /
KaKa - Profil - user - max% - 13647
Zakładałem podobny temat, nie wiem gdzie się podział.

Mieć, nie mam, ale podobają mi się takie motywy. Nie "Polska walcząca" ale jakieś ciekawsze motywy - oryginalny orzeł czy inne interesujące wzory, ale nie hasła "krzyczące", bo to już lekka patologia XD

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 27.12.2015 18:35 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4698
Coś mi się wydaje, że #KaKa miał rację. Jakiś temat o tej tematyce był. :p

Co do tych koszulek, zaczyna to być infantylne. Bo teraz jest tak moda na coś takiego, ale to minie. Nie długo może pojawią się koszulki z Romanem Dmowskim albo Piłsudskim, to by była heca. :)

-
Dodane: 23.01.2016 13:05 - Edytowane przez profesormanga /
profesormanga - Profil - user - 0% - 20
Lestero napisał/a:
Nie lubię ludzi którzy obnoszą się na każdym kroku ze swoimi poglądami jakie by one nie były.

Nie trzeba być mistrzem nawet podstaw psychologii by zrozumieć, że skoro geje przez stulecia byli zabijani i prześladowani to teraz aż do przesady się manifestują i podobnie skoro jakaś słuchaczka Radia Maryja widzi, że naprawdę młodzi opuszczają Kościół i że taki sobie Nergal niszczy biblię i nie szanuje jej uczuć religijnych to chyba jej motywy sa oczywiste...
Jest wiele racjonalnych wyjaśnień motywów i lewicowców i prawicowców, natomiast ja jestem za prawicą. Ale mimo krytyki homoseksualizmu jak słyszę jak niektórzy w mediach nie szczędzą jadu względem "inaczej kochających" to świetnie rozumiem emocje tych drugich. Każdy kto powołuje się na biblię i jej negowanie homoseksualizmu ma do tego prawo (wolność słowa i przekonań religijnych) ale powinien pamiętać też, że homoseksualiści byli naprawdę mocno prześladowani.
I paleni na stosach, niestety.

-
Dodane: 23.01.2016 21:17 /
profesormanga napisał/a:
Lestero napisał/a:
Nie lubię ludzi którzy obnoszą się na każdym kroku ze swoimi poglądami jakie by one nie były.

Nie trzeba być mistrzem nawet podstaw psychologii by zrozumieć, że skoro geje przez stulecia byli zabijani i prześladowani to teraz aż do przesady się manifestują i podobnie skoro jakaś słuchaczka Radia Maryja widzi, że naprawdę młodzi opuszczają Kościół i że taki sobie Nergal niszczy biblię i nie szanuje jej uczuć religijnych to chyba jej motywy sa oczywiste...
Jest wiele racjonalnych wyjaśnień motywów i lewicowców i prawicowców, natomiast ja jestem za prawicą. Ale mimo krytyki homoseksualizmu jak słyszę jak niektórzy w mediach nie szczędzą jadu względem "inaczej kochających" to świetnie rozumiem emocje tych drugich. Każdy kto powołuje się na biblię i jej negowanie homoseksualizmu ma do tego prawo (wolność słowa i przekonań religijnych) ale powinien pamiętać też, że homoseksualiści byli naprawdę mocno prześladowani.

Ale tutaj nikt nie pisze o nich, a o odzieży z motywami patriotycznymi.

-
Dodane: 23.01.2016 22:02 - Edytowane przez T3TRU53K /
T3TRU53K - Profil - user - 10% - 104
KaKa napisał/a:
Zakładałem podobny temat, nie wiem gdzie się podział.

Mieć, nie mam, ale podobają mi się takie motywy. Nie "Polska walcząca" ale jakieś ciekawsze motywy - oryginalny orzeł czy inne interesujące wzory, ale nie hasła "krzyczące", bo to już lekka patologia XD

Zadne haslo patriotyczne nie jest patologiczne... Ja rozumiem, ze czesc ludzi jest obludna i mimo takich hasel nie czuje sie zwiazana z ojczyzna, a nosi to tylko dlatego, ze taka moda i to drazni. Ale nigdy nie mow prosze, ze hasla patriotyczne to patologia dobrze?

profesormanga napisał/a:
Lestero napisał/a:

To zupelnie inny temat... Ale w skrocie to moim zdaniem ci ludzie obecnie zasluzyli na nienawisc. Czemu? Bo na poczatku tego milenium mieli rowne prawa, nie byli przesladowani i normalni ludzie nie zwracali na nich wiekszej uwago, bo i oni nie wyrozniali sie z tlumu. Dzis to homoterrorysci zadajacy nie rownouprawnienia, a specjalnych przywilejow...

Z tego zametu nie wyrazilem wlasnej opinii :p
Mi sie to podoba, lubie widziec mlodych ludzi w takiej odziezy, bo jest to iskierka nadziei na zmiany :) Troszke szkoda jednak, ze te ciuchy sa tak drogie, ale miejmy nadzieje, ze producenci nie klamia i faktycznie sa to ojczyste wyroby ;)

-
Dodane: 23.01.2016 22:13 /
#T3TRU53K

No cóż, jak widać nie widziałeś jak infantylne bywają te hasła, nie podam przykładów, bo nie pamiętam, ale na pewno nie są godne miana patriotycznego.

-
Dodane: 23.01.2016 22:35 - Edytowane przez T3TRU53K /
T3TRU53K - Profil - user - 10% - 104
KaKa napisał/a:
#T3TRU53K

No cóż, jak widać nie widziałeś jak infantylne bywają te hasła, nie podam przykładów, bo nie pamiętam, ale na pewno nie są godne miana patriotycznego.

Wiem, ze bywaja rozne hasla dlatego dla jasnosci zaznaczylem, ze chodzi mi o te patriotyczne :p Prosze Cie abys to wyraznie rozgraniczal i nigdy nawet przypadkiem nie nazwal patriotyzmu patologia... Wierze, ze sie rozumiemy i mam nadzieje, ze bedziesz ciut bardziej wyczulony w tej kwestii ;)

Do Pana w dol:
Dobrze rozumiem sytuacje i pisze to swiadomie, ale jak mamy o tym dyskutowac to na PW lub w odpowiednim do tego temacie.

-
Dodane: 24.01.2016 00:20 /
Lestero - Profil - user - 40% - 721
Dzis to homoterrorysci zadajacy nie rownouprawnienia, a specjalnych przywilejow...

Błędnie oceniasz sytuację. Geje zawsze byli, są i będą i to nie oni domagają się większych praw i urządzają te zboczone parady, one są opłacone przez ludzi którzy promują homoseksualizm na świecie, wiele osób (w tym celebrytów i znanych osobistości) tylko udaje homoseksualistów bo to się opłaca. A ucierpią na tym zwykli normalnie geje co z niczym się nie obnoszą, a co kto robi w sypialni to nie moja sprawa.

-
Dodane: 08.06.2017 07:40 /
kamSan - Profil - user - 20% - 293
Nie noszę, ale nie mam nic przeciwko temu. Dużo się o tym mówi, nie którym to przeszkadza, bo to tylko moda lub jest to infantylne i słabe. Moim zdaniem lepiej żeby młodzi ludzie, ale także człowiek w każdym wieku utożsamiał się z ojczyzną na każdy możliwy sbosób niż udawał "europejczyka" od siedmiu boleści :-), bo to dopiero jest słabe.

-
Dodane: 08.06.2017 08:56 /
#kamSan

No ale szanujmy się. Wzory są patologiczne. Jak widzę kogoś w koszulce "żołnierze wyklęci na sutach zaklęci" to ma minusa xD Chciałbym coś mniej patusowego, ale ciężko znaleźć xD

-
Dodane: 08.06.2017 09:41 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 859
#kamSan
Co rozumiesz przez utożsamianie się z ojczyzną noszenie szmaty z tekstem którego się nie rozumie \wydarzeniem którego się nie zna, w szczególności szamty z Ak budzą moją odrazę bo o ile idea szczytna to wielu z tych ludzi było zwykłymi bandytami pod płaszczykiem walki o naród nabijali sobie kabzy i udawali Robin hooda tyle że brali wszystkim i oddawali sobie.Oczywiście nie twierdzę że nie było tam bohaterów i prawdziwych ideowców.
Lepiej niech poznają polską historię i wyciągną z niej wnioski. A nie ślepo wierzyć władzy i ich bohaterom.Nic mnie tak nie męczy jak przedstawianie wszystkiego zero-jedynkowo albo święci albo synowie szatana.

Europejczyka? a nie jesteśmy nimi? chyba że traktujemy ich jak dojną krowę.A niestety wszyscy to widzą trzeba się modlić żeby wojny nie było bo ani wojska ni sojuszników. Tylko idioci jak u korwina
Michał Cywiński cyce* ma 17 lat żadnego pojęcia o świecie, pewnie nie wie że szkoła do której chodzi remont robiła za kasę unii to samo chodniki i drogi no ale zawsze można być ignorantem i oszołomem.

-
Dodane: 08.06.2017 12:33 - Edytowane przez kamSan /
#Mateo Frozen
Co rozumiesz przez utożsamianie się z ojczyzną noszenie szmaty z tekstem którego się nie rozumie \wydarzeniem którego się nie zna, w szczególności szamty z Ak budzą moją odrazę bo o ile idea szczytna to wielu z tych ludzi było zwykłymi bandytami pod płaszczykiem walki o naród nabijali sobie kabzy i udawali Robin hooda tyle że brali wszystkim i oddawali sobie.Oczywiście nie twierdzę że nie było tam bohaterów i prawdziwych ideowców.
Lepiej niech poznają polską historię i wyciągną z niej wnioski. A nie ślepo wierzyć władzy i ich bohaterom.Nic mnie tak nie męczy jak przedstawianie wszystkiego zero-jedynkowo albo święci albo synowie szatana.

Nie mam czasu wdawać się w polemikę z Tobą, bo jestem teraz w pracy, ale napiszę trochę.
Skąd wiesz, że ktoś kto nosi koszulki z takimi nadrukami nie rozumie co na nich jest i co to znaczy ? Podchodzisz do każdego i pytasz go, albo czytasz im w myślach hmm? Od razu każdego kto coś takiego nosi nazywasz idiotą, bo nie rozumiem. A nawet jak nie rozumieją co noszą, bo są pewnie i tacy, nie każdy musi być historykiem i mieć historie w małym palcu żeby nazywać się patriotą. A wole nie świadomych patriotów niż idiotów z twittera i facebooka, którzy to piszą cały czas , że wstydzą się, że są Polakami, że tu żyją bla bla bla...

Tego europejczyka nawet nie chcę mi się komentować, napiszę tylko tyle, że nie traktuję Unii jak dojnej krowy, dla mnie Polska mogła by wcale nie wchodzić do unii, ale weszła i dobrze.
Unia, która narzuca swoje pe...skie poglądym, mierzy ogórki, zakazuje wędzenia wyrobów itd to nie Europa, do której chciałbym należeć i takim europejczykiem nie chcę się nazywać. :p :p

-
Dodane: 08.06.2017 13:23 /
#kamSan
Primo Z informacji\wiadomości\gazet np.Według CBOS blisko 40 proc. młodych Polaków nie wie, kto do kogo strzelał w Katyniu. itd itd.itd.
Nauka w szkole to trochę cyrk bo więcej uczą o starożytności niż okresu po II wojnie.

Secundo Mam niestety dużo osiłkowatych znajomych i oni nie mają pojęcia kim są wyklęci, z kim walczyło i kolaborowało Ak no ale są patriotami bo noszą szmatę z często nie Polskim orzełkiem. Masz kibiców sportowych fajnie są patriotami z flagami szkoda tylko że zamalowują jakimiś bohomazami flagę swojego kraju za która ktoś przelewał krew no ale głupich łatwiej rozgrzeszać.
Ja się nie wstydzę jestem dumny ale dobija mnie celebracja klęsk i prawda jest taka że w kraju jest teraz bagno.

dla mnie Polska mogła by wcale nie wchodzić do unii

Wiesz co było na Ukrainie i jest na białorusi w Polsce było by gorzej chyba że podjęto by patronat Mateczki Rosji.
1. Gdzie by było teraz te 2-3 mln rodaków które wyjechały na zachód?
2. Gdzie miałbyś pracę jak większość firm zarabia na eksporcie, jak by to wyglądało bez strefy schengen?
Odpowiem ci
Bezsprzecznie największym beneficjentem wejścia Polski do Unii jest polski eksport. W latach 2004-2015 jego udział w relacji do polskiego PKB zwiększył się o 15 pkt. proc., a do światowego eksportu o 0,5 pkt. proc., co jest najlepszym wynikiem wśród wszystkich krajów UE.

-
Dodane: 08.06.2017 14:43 /
owerfull - Profil - user - 40% - 907
Mateo frezen pierwszy do oceniania ludzi.

Mi tam taka odzież nie przeszkadza, sam jej nie noszę, ale jeśli ktoś chce, to niech sobie nosi.

-
Dodane: 08.06.2017 17:06 /
#oberpeel
Tak a jakże ktoś musi, choć akurat ci się nie udało bo temat stary a od początku zdążyli jeszcze oceniać lewaków, snobów i LGTB więc wyjątkowo nie pierwszy mam nadzieję że następnym razem będę pierwszy.

-
Dodane: 08.06.2017 19:03 /
#Mateo Frozen

Dyskutowanie z Tobą jest jałowe, masz takie poglądy, a nie inne, ja mam swoje. Mi nie przeszkadza odzież patriotyczna i kropka i nie poradzę nic na to, że masz kolegów idiotow, którzy nic nie wiedzą o historii, którą noszą na ubraniach :p
Co do kibiców, którzy "bazgraja" po flagach i godle, oni przynajmniej maja jaja i pierwsi staną w obronie kraju,a na pewno przed internetowymi krzykaczami [wesoly]

Ps: chyba zacznę nosić koszulki z Polską ;)

Salut

-
Dodane: 08.06.2017 19:49 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 837
Fajnie ze ludzie obnosza się z patriotyzmem. Rozumiem godło, flaga ale noszenie z wizerunkami postaci jak np. Pilecki, Piłsudski albo napisy Śmierć wrogom ojczyzny itp. to jest już przesada bo większość noszących je nosi tylko dlatego że taka moda teraz, nie wiedzą praktycznie nic o tych postaciach jedynie to że były takie osoby i tyle a większość z nich ma gdzieś jak, kiedy, po co te osoby walczyły. Takie ciuchy to już jest przesada właśnie dlatego że noszą je w większości osoby nie znające historii tego co noszą.

Pisanie że kibice pierwsi pójdą walczyć też niezła beka bo w obliczu wojny raczej nie będą takimi cwaniaczkami i patriotami za jakich ich teraz się uważa. Skoro tacy patrioci waleczny czemu nie pójdą na ochotnika do wojska np. do obrony terytorialnej (w weekendy głównie zebrania) albo służby przygotowawczej?

-
Dodane: 08.06.2017 20:02 /
#kamSan
Tak mam takich znajomych ale wątpię byś powiedział im to w twarz że są idiotami, dodam również że są kibicami bo mam znajomych zarówno wśród kibiców Cracovii jak i Wisły,taka moda wiec noszą poza tym teraz sporo im uchodzi dzięki takim "uniformom". Niestety ty również nie błysnołeś skoro przeoczyłeś dane które ci podałem odnośnie Katynia, zaiste jałowa dyskusja ty podajesz widzimisie-sie a ja podałem ci dane które są fundamentem mojej opinii.

Wątek z kibicami przemilczę. Mam za to osobiste pytanie odbyłeś służbę wojskową?

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy