Ważna informacja News: Konkurs: Shenronie Spełnij Życzenie! ...

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa
Temat: Jojo's Bizarre Adventures: Kolejność oglądania
Dodane: 10.04.2016 21:40 - Edytowane przez by_black /
kartelis - Profil - user - 0% - 59
Powie mi ktoś jak oglądać po kolei jojo bo szukam ale nie mogę znaleźć a chciałbym sobie obejrzeć bo niby jest to fajne anime

z góry dzięki

-
Dodane: 10.04.2016 21:44 /
NazgulPL - Profil - user - 20% - 307
Kolejność jest taka:

1.Jojo's Bizarre Adventures (2012)
2.Jojo's Bizarre Adventures Stardust Crusaders
3.Jojo's Bizarre Adventures Diamond is Unbreakable

Anime naprawdę polecam, genialne :)

-
Dodane: 05.07.2018 03:40 /
Siwas - Profil - user - 50% - 1195
ciekawe, ale 14 epek z napisami ciężko ogarnąć do pierwszej serii, może masz jakieś źródło? bo ja oglądam na shinden, ale tam, od 14 zaczynają się powoli schody, w co drugim epku napisów pl brak... ;)

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 05.07.2018 19:21 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 140
Siwas napisał/a:
ciekawe, ale 14 epek z napisami ciężko ogarnąć do pierwszej serii, może masz jakieś źródło? bo ja oglądam na shinden, ale tam, od 14 zaczynają się powoli schody, w co drugim epku napisów pl brak... ;)

Spróbuj na a-o.ninja. Mają tam chyba wszystkie odcinki ze wszystkich serii. Przy okazji to chyba dobra okazja żeby obejrzeć/nadrobić wszystkie serie przed startem Vento Aureo jesienią.

-
Dodane: 05.07.2018 19:48 /
kryst87 napisał/a:
Siwas napisał/a:

Spróbuj na a-o.ninja. Mają tam chyba wszystkie odcinki ze wszystkich serii. Przy okazji to chyba dobra okazja żeby obejrzeć/nadrobić wszystkie serie przed startem Vento Aureo jesienią.

no właśnie tam wbiłem, jest wszystko elegancko ;p

-
Dodane: 06.07.2018 17:28 /
goworekc - Profil - user - 0% - 2
Siwas napisał/a:

hej

Wiadomość doklejona:
Jestem pewien żeby zniszczyć bariere trzeba zebrać super smocze kule czyli cała więziena planeta to 7 smoczych kul prawdopodobnie fu używał już kiedyś smoczych kul do stworzenia bariery i możliwości podróżowania między wymiarami

Wiadomość doklejona:
Jestem pewien żeby zniszczyć bariere trzeba zebrać super smocze kule czyli cała więziena planeta to 7 smoczych kul prawdopodobnie fu używał już kiedyś smoczych kul do stworzenia bariery i możliwości podróżowania między wymiarami

-
Dodane: 08.07.2018 21:10 /
Mam takie pytanie, ten pomysł z widmowymi falami będzie się cały czas ciągnął ? bo mi się trochę nie podoba ta koncepcja wizualizacji ataków za pomocą fali.

-
Dodane: 09.07.2018 08:05 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 984
Mam takie pytanie, ten pomysł z widmowymi falami będzie się cały czas ciągnął ? bo mi się trochę nie podoba ta koncepcja wizualizacji ataków za pomocą fali.

3 part, tak? Trójka to jest taka troche wersja próbna, od czwartego partu standy zostaną bardziej dopracowane i przede wszystkim zróżnicowane. Ale krótko odpowiadając, tak będzie się ciągnąć cały czas :)

-
Dodane: 10.07.2018 00:36 /
LuigiN2000 napisał/a:

3 part, tak? Trójka to jest taka troche wersja próbna, od czwartego partu standy zostaną bardziej dopracowane i przede wszystkim zróżnicowane. Ale krótko odpowiadając, tak będzie się ciągnąć cały czas :)

gdzie tam ja jestem przy stardust crusaders, ale no można się przyzwyczaić z czasem xD

-
Dodane: 10.07.2018 10:02 /
Siwas napisał/a:
LuigiN2000 napisał/a:

gdzie tam ja jestem przy stardust crusaders, ale no można się przyzwyczaić z czasem xD

No czyli 3 part ;)

-
Dodane: 12.07.2018 23:09 /
LuigiN2000 napisał/a:
Siwas napisał/a:
LuigiN2000 napisał/a:

No czyli 3 part ;)

A Diamond wa Kudakenai to nie jest part 3 ? No chyba, że chodzi Ci o 3cie pokolenie ? :d

-
Dodane: 12.07.2018 23:37 /
Siwas napisał/a:
LuigiN2000 napisał/a:
Siwas napisał/a:
LuigiN2000 napisał/a:

No czyli 3 part ;)

A Diamond wa Kudakenai to nie jest part 3 ? No chyba, że chodzi Ci o 3cie pokolenie ? :d

Nie to jest czwarty part

Jojo dzieli się na

PArt 1 :p hantom Blood - Jonathan Joestar
Part 2:Battle Tendency - Joseph Joestar
Part 3:Stardust Crusaders - Kujo Jotaro
Part 4 :d iamond is Unbreakable - Higashikata Josuke
Part 5:Vento Aureo - Giorno Giovanna
PArt 6:Stone Ocean - Jolyne Cujoh, Kujo Jotaro
Part 7:Steel Ball Run - Johnny Joestar(Jonathan Joestar)
Part 8:Jojolion - Higashikata Josuke

Tak to wygląda :)

-
Dodane: 13.07.2018 00:22 /
Ale to chyba mowa o mandze ? :p

Teraz jestem na JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders 2 ;p

-
Dodane: 13.07.2018 00:53 /
kryst87 - Profil - user - 10% - 140
Siwas napisał/a:
Ale to chyba mowa o mandze ? :p

Teraz jestem na JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders 2 ;p

W anime też tak jest ;)
1 sezon to Phantom Blood i Battle Tendency (po openingach możesz poznać). Part 3 czyli Stardust Crusaders rozbito na 2 sezony. Part 4 Diamond wa Kudakenai ma 1 40-paroodcinkowy sezon, a jesienią zacznie się Part 5 Vento Aureo (Gold wind lub Ougon no Kaze). Generalnie najłatwiej rozpoznać jaką część historii się ogląda po openingach - każdy dosłownie streszcza całą historię danego arcu lub, jak w przypadku części 4, fragmentu historii. Dodatkowo gdybyś przeczytał teksty zobaczyłbyś, że w zasadzie opowiadają całą fabułę danej części (świetnie to widać w openingach 3 pierwszych części). Każdy świetnie wpisuje się w klimat danej części i widać, że twórcy zamiast pójść na łatwiznę dali wnikliwym fanom (a przynajmniej tym, którzy nie przewijają openingów :d ) coś co może przyciągnąć uwagę. Teraz jesteś przy części 3 ale wróć do 1 openingu na przykład i obejrzyj go dokładnie, porównując z tym co pamiętasz z tej części. Pokazali chyba wszystkie najważniejsze wydarzenia i przy okazji bohaterów następnych części xD

-
Dodane: 13.07.2018 12:05 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Nie zdradzaj mu tylu szczegółów jak jest w trakcie oglądania SC, za bardzo zacznie przyglądać sie openingowi, i będzie miał ciężkie spojlery xD

-
Dodane: 31.07.2018 20:52 - Edytowane przez Siwas /
W sumie to czytałem openingi i wiedziałem, że to są openingi zrobione pod to anime, lecz nie zwracałem uwagi na opening z partem a w 1 serii faktycznie są 2 party, już wiem o co kaman ;p

Wiadomość doklejona:
No to skończyłem wszystkie serie, najlepszy jest PART 3 (Stardust) ma według mnie najlepszy klimat ;p Powrót największego wroga DIO i wyprawa do Egiptu dobrze zapowiada całą serię ;) Zaś najgorszy spośród wszystkich według mnie jest Diamond(to kwestia gustu), ale każda seria trzyma bardzo dobry poziom :)

-
Dodane: 31.10.2018 23:00 /
Zaś najgorszy spośród wszystkich według mnie jest Diamond(to kwestia gustu), ale każda seria trzyma bardzo dobry poziom

Serio? [oczy] Mimo wszystko dosyć rzadka opinia, Daimond zreguły jest wysoko w hierarchii. No ale przynajmniej musisz przyznać że bitwy Standów bardziej dopracowane, w tej części xD

Oglądasz piąty? Czy czekasz aż wyjdą wszystkie odc?

-
Dodane: 31.10.2018 23:34 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
Czemu piszecie, że anime jest tak samo nazywane jak manga skoro się nieco różni? Tak naprawdę tylko 3 i 4 part z mangi jest tak samo nazwany również w anime. Ktoś nieobeznany może zamiast pierwszej serii z 2012 roku chwycić za stary film z 2007, który nazywa się "Phantom Blood". A najlepiej oglądać po prostu nowe serie (od 2012 roku) i starymi sobie nie zawracać już głowy.

MANGA:
Part 1: Phantom Blood
Part 2: Battle Tendency
Part 3: Stardust Crusaders
Part 4: Diamond is Unbreakable
Part 5: Vento Aureo
PArt 6: Stone Ocean
Part 7: Steel Ball Run
Part 8: Jojolion

ANIME:
1. JoJo's Bizarre Adventure* -->> (Part 1 i 2)
2. JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders -->> (Part 3)
3. JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders 2nd Season -->> (Part 3)
4. JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable -->> (Part 4)
5. JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind -->> (Part 5)

Jest jeszcze stary film z 2007:
JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood

Oraz stare serie, których alternatywnymi wersjami są nowe sezony "Stardust Crusaders" oraz "Stardust Crusaders 2nd Season", a są to:

Stara seria OVA z 1993 roku:
JoJo's Bizarre Adventure (6 odcinków)

Prequel starej serii o znów tym samym tytule z roku 2000:
JoJo's Bizarre Adventure (7 odcinków)

* Często ma dopisek w nawiasie "(2012)" aby nie mylić z tymi starymi ekranizacjami.

-
Dodane: 01.11.2018 07:36 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Czemu piszecie, że anime jest tak samo nazywane jak manga skoro się nieco różni? Tak naprawdę tylko 3 i 4 part z mangi jest tak samo nazwany również w anime. Ktoś nieobeznany może zamiast pierwszej serii z 2012 roku chwycić za stary film z 2007, który nazywa się "Phantom Blood". A najlepiej oglądać po prostu nowe serie (od 2012 roku) i starymi sobie nie zawracać już głowy.

Bo jest, takie różnice to prawie żadne różnice :p Tak bo nie odróżni serii odcinkowej od filmu, nie przesadzajmy. A w Jojo 2012 masz podział na party 1 i 2, więc...

-
Dodane: 01.11.2018 19:43 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
LuigiN2000 napisał/a:
Bo jest, takie różnice to prawie żadne różnice :p Tak bo nie odróżni serii odcinkowej od filmu, nie przesadzajmy. A w Jojo 2012 masz podział na party 1 i 2, więc...
Ale nikt z was nie zaznaczył faktu, że wszystkie ekranizacje są seriami odcinkowymi. Ktos sobie może wpisac "Phantom Blood" i włączy film, myśląc że to jest własnie to :p albo pomyli to ze starą odcinkową serią OVA o tej samej nazwie co pierwsza seria, albo przegapi drugą serię Stardust Crusaders idąc listą mangowych tytułów...

Widziałem już przeróżne przypadki. Nie każdy jest taki domyślny, że sam się skapnie, że coś tutaj nie gra xD Sam fakt, że ludzie zakładają tematy jak po kolei oglądać Dragon Balla, czy cokolwiek innego co ma więcej niż 2 serie, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ludzie mają czasami problem aby samemu wyszukac informację i kierować się datami premier. Wpisując takie "Battle Tendency" nic ludzie nie znajdą (oprócz mangi) i zaczną zakładac tematy czemu nigdzie nie ma tej serii anime :d

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy