Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. II Przylot i nasz ...

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja > Piłka Nożna
Temat: MŚ2018 - Kwalifikacje do turnieju w Rosji
Dodane: 13.11.2017 20:39 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13382
Lekki szok dla mnie w Afryce. Ghana, WKS czy Algeria nie jadą. Tak samo jak obecny mistrz Afryki - Kamerun.

Baraże w Europie bez większych zaskoczeń.

Szwajcaria się strasznie męczyła ale dała radę. Chociaz wolałbym stanowczo Irlandczyków, ich przyśpiewki dodały by kolorytu tym mistrzostwom.

Dania u siebie na remis z Irlandią. Liczę na ich porażkę bo... wolałbym stanowczo Irlandczyków, ich przyśpiewki dodały by kolorytu tym mistrzostwom. [2]

Chorwacja bez większych problemów. Pewne zwycięstwo u siebie i spokojny remis na wyjeździe.

Słabi obecnie Włosi dali się pokonać Szwedom. Skandynawia blisko awansu, jednak mecz na wyjeździe będzie trudny.

Baraże interkontynentalne nierozstrzygnięte po pierwszej kolejce. Oba mecze skończyły się bezbramkowo. Trzymam jednak kciuki za obie kolonie Brytyjskie :p

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 15.11.2017 02:47 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4443
Czy taki szok w Afryce?

Lekkie przetasowania są, taka Tunezja zagra pierwszy raz od 2006 roku, a Maroko od 1998. Takie WKS nie zagra po raz pierwszy od 2002. Przetasowania jak w Europie.

Awansowała Szwecja, co mnie nie dziwi. Włosi grali fatalnie. Nic nie strzelili. Tam musi być odświeżenie składu. Nie mają gwiazd. To nie te czasy Del Piero wchodził z ławki rezerwowych.

W drugim baraży europejskim Dania rozbiła Irlandię z Północy.

-
Dodane: 15.11.2017 16:55 - Edytowane przez Alfaro /
Alfaro - Profil - user - 20% - 252
Darknes napisał/a:
Szwajcaria się strasznie męczyła ale dała radę. Chociaz wolałbym stanowczo Irlandczyków, ich przyśpiewki dodały by kolorytu tym mistrzostwom.

Dania u siebie na remis z Irlandią. Liczę na ich porażkę bo... wolałbym stanowczo Irlandczyków, ich przyśpiewki dodały by kolorytu tym mistrzostwom. [2]

Ja podobnie obstawiałem by Szwajcaria była na minus by spadła w rankingu Fifa, a Dania bo za bardzo się cieszyła pokonując nas :-D

"We are the Borg, resistance is futile"
-
Dodane: 15.11.2017 18:02 /
Ja tam obstawiałem Szwajcarie i Danie, więc nie wiem czy tak samo :p Trzymałem jednak kciuki za wyśpiarzy, niestety się nie udało. Szkoda, że Irlandia nie dała rady, ładnie zaczęli mecz, był cien szansy na awans ale Dania szybko się podniosła. Pogrom. Wolałbym na Duńczyków nie trafić w turnieju bo przez kwalifikacje zbudowali dobrą drużynę, która zalicza teraz tendencję wzrostową z każdym meczem.

Ogólnie baraże w Europie nie zachwycały. 4 mecze z bezbramkowymi remisami. 2 z marnym wymęczonym 1:0 i 2 szczególnie bramkostrzelne.

Włochów nieco szkoda. Buffon czy De Rossi mogli zakończyć kariery po fajnej ostatniej przygodzie w Rosji a tymczasem skończyli z łzami w oczach po końcowym gwizdku w drugim meczu barażowym. Nie jestem pewny ale ostatni raz ich zabrakło na MŚ chyba w latach 50-tych poprzedniego wieku. Jedyny nieobecny mistrz świata.

Z Europy więc jadą: Szwecja, Dania, Szwajcaria i Chorwacja.

Dziś do MŚ dostała się Australia. Awans zapewnił hat-trick Jedinaka. Dwie bramki co prawda z karnych no ale Honduras przez 180 minut potrafił zdobyć tylko jedną, więc sami są sobie winni.

Jutro ostatni baraż. Stawiałbym na Peru ale chciałbym Nową Zelandię, więc będę trzymał kciuki [serce]

-
Dodane: 15.11.2017 23:23 /
JuveT - Profil - user - 0% - 11
Ostatni raz nie zagrali na mundialu w... Szwecji. Najbardziej szkoda mi jest Gigiego. Jego łzy to smutek nie tylko fanów z Włoch..

-
Dodane: 16.11.2017 17:26 - Edytowane przez Darknes /
No i jednak Peru. Nie ma się co dziwić skoro Nowa Zelandia nie oddała ani jednego celnego strzału. Troszkę szkoda, Oceania nie ma swojego przedstawiciela.

Kończymy temat z kwalifikacjami. Całe podsumowanie wraz z tabelami dla leniwych macie w pierwszym poście.

Koszyki:
https://scontent-...e=5AA9C792

-
Dodane: 16.11.2017 22:37 /
Trafiłem, ostatnie dwie ekipy. Peru jakoś nie porwało z ekipą z Nowej Zelandii. Kiwi pograli już sobie w Rosji, starczy im. :p

Australia wykorzystała atut własnego boiska. Choć chciałem Honduras. Australia dla Azji okazała się zbawieniem. Bo nie wiadomo, co by było gdyby oni zostali w Strefie Oceanii.

-
Dodane: 16.11.2017 22:49 /
hlkpl napisał/a:
Australia dla Azji okazała się zbawieniem. Bo nie wiadomo, co by było gdyby oni zostali w Strefie Oceanii.
Czemu zbawieniem? Raczej udręką bo zabierają jedno miejsce drużynom Azjatyckim. Ja wiem co by było, więc Ci powiem :) Jakby zostali to Azja miała by wolne jedno dodatkowe miejsce dla takiej Syrii czy chciażby Emiratów. Oceania natomiast miała by jednego przedstawiciela na MŚ, a tak to nie ma żadnego. Jest jednak szansa że jeśli reforma Mistrzostw wejdzie w życie to Oceania będzie mieć stałe jedno miejsce zagwarantowane bez żadnych baraży z innymi kontynentami.

-
Dodane: 18.11.2017 23:02 /
Darknes napisał/a:
hlkpl napisał/a:
Australia dla Azji okazała się zbawieniem. Bo nie wiadomo, co by było gdyby oni zostali w Strefie Oceanii.
Czemu zbawieniem? Raczej udręką bo zabierają jedno miejsce drużynom Azjatyckim. Ja wiem co by było, więc Ci powiem :) Jakby zostali to Azja miała by wolne jedno dodatkowe miejsce dla takiej Syrii czy chciażby Emiratów. Oceania natomiast miała by jednego przedstawiciela na MŚ, a tak to nie ma żadnego. Jest jednak szansa że jeśli reforma Mistrzostw wejdzie w życie to Oceania będzie mieć stałe jedno miejsce zagwarantowane bez żadnych baraży z innymi kontynentami.

A czy taka Syria czy Zjednoczone Emiraty Arabskie poradziłyby sobie z Hondurasem?

Mam spore wątpliwości, co do tego. Australia podniosła nieco poziom w Azji, bo piłkarzy nie mają złych.

Co do reformy, to się zgadza. Oceania dostanie jedno miejsce w ramach powiększenia.

-
Dodane: 18.11.2017 23:24 /
hlkpl napisał/a:
A czy taka Syria czy Zjednoczone Emiraty Arabskie poradziłyby sobie z Hondurasem?
A czy Honduras to jest jakaś potęga? :| Myślę, że miały by szansę, którą zabrała im Australia.

Emiraty z Australią miały bilans 0:3 - 2 x porażka. Teoretycznie słabsi, ale mecz meczowi nierówny.
Natomiast baraż z Syrią do łatwych nie należał. Wygrana po dogrywce, w dodatku końcówka grana przez Syrię w 10.
Fakt, poziom wzrósł. Ekipy z Azji muszą się bardziej starać aby wywalczyć sobie miejsce i wygryźć Australię. Z jednej strony to dobrze, z drugiej niekoniecznie. Ale każdy system ma w sumie jakieś swoje plusy i minusy, ważniejsze jest jaką wagę ma 1 plus vs 1 minus :p W dłuższej perspektywie może to wyjść Azji na dobre.

-
Dodane: 20.11.2017 02:57 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 674
Trzeba się delektować tym awansem i mistrzostwami, bo na następny występ Polaków w MŚ możemy czekać jeszcze dłużej niż teraz, obecna ekipa po Rosji zacznie się już sypać, a w przeciągu kolejnych 3 - 4 lat, zostaną nieliczni, a zastępców nie widać (młodzieżówki dostają od kogo tylko się da). Nasza Liga też nie daje nadziei na lepsze jutro jest coraz słabsza, a co najgorsze coraz gorszy szrot loduje w składach drużyn, kosztem naszych młodych piłkarzy.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy