Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Zakaz handlu w niedziele
Dodane: 12.03.2018 12:44 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3866
Seneka napisał/a:
Obawiam się, że tych problemów nie rozwiążę jedna kadencja Zjednoczonej Prawicy.

Żadna ich nie rozwiąże. Bo oni robią to samo co PO.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 12.03.2018 17:22 /
KaKa - Profil - user - max% - 13490
Ustawa o zakazie handlu cieszy tylko twardy elektorat pisiorski. No bo kogo więcej może cieszyć to, że ktoś mu mówi, kiedy ma zrobić zakupy? Ludzie ze sklepów zazwyczaj pracują 1-2 niedziele w miesiącu po 8h w normalnych godzinach i spoko. Teraz w sobotę do północy i od ok. pierwszej nad ranem dnia dzisiejszego siedzieli w marketach, żeby ogarnąć je przed poniedziałkowym otwarciem. Pomijam fakt, że więcej ludzi ma zapchaną sobotę i piątek, bo wtedy, jak już głoszą reklamy, wszystkie kasy czynne xD Pracownicy sklepu tracą często po ok. 100 zł dodatku za pracę w niedziele, konsumenci nie mogą kupować wtedy, kiedy chcą, pracownicy sklepu mają wolne w niedziele, kiedy wszystko zamknięte. Super pomysł.
Najzabawniejsi są ci krzykacze "Co, nie możesz jeden dzień wcześniej zaplanować zakupów?". No nie mogę, bo pasuje mi jechać do sklepu w niedzielę, po kościele i wspólnym obiadku w gronie rodzinnym.

-
Dodane: 12.03.2018 17:55 - Edytowane przez Sined92 /
Sined92 - Profil - user - 10% - 138
Okrutny brak konsekwencji. Prezydent podpisując ustawę o niedzieli mówił, żebyśmy spojrzeli na zachód czy inne postępowe i nowoczesne Państwa jak np. Niemcy czy Austria, gdzie w niedzielę nic nie kupicie.
Ale jakoś Euro nie chcą (i dzięki Bogu!) czy uchodźców (podwójne dzięki Bogu!!) ale niedziela spoko, bo im pasuje do probiblijnego rządzonka.

Każda ustawa zakazująca czy nakazująca jest pstryczkiem w potylice każdego polaka. Najwyraźniej wg. rządów (czy to PiS, czy PO - bez różnicy, gdyby nie było mediów nawet nie zauważylibyście że ktoś inny rządzi) jesteśmy za głupim narodem aby samemu móc decydować o swoim życiu/pracy/rodzinie.

Wyobraźcie sobie co by było gdyby Korwin wygrał. Porządziłby max 2 godziny. Ludzi by sparaliżowało, byłby chaos. To zbyt głupi kraj aby KAŻDY mógł być samodzielny i mógł decydować za siebie - co pokazuje z resztą ustawa o niedzieli. Mi nie pasowało pracowanie w weekendy - zmieniłem ją na tryb 5 dniowy. Biblia głosi - WOLNA WOLA. Ale Janusz czy Janina ma ciepłe miejsce na kasie za 8zł/brutto i nawet nie myślą żeby poszukać innej pracy.

Gdybym mógł to i pół wypłaty, którą mi zabierają w podatkach co miesiąc odkładałbym na swoje konto (już nawet lepiej nakazać polakom założyć takie konto i niech sami odkładają, a nie PiTy, Srity czy Zusy z których ponad 80% idzie na obsługę) - z lekarzy i tak tylko prywatnie, ostatnio nadciśnienie miałem i termin za 3 tygodnie. Podatki w pi*du od lat lecą a ja mógłbym nie dożyć wizyty.

Wracając do Niedzieli - na całe szczęscie stacje beznynowe, centra handlowe przy dworcach, prywatne sklepiki, restauracje, kina czy teatry mają ludzi bez rodzin. Im przynajmniej nie smutno.

-
Dodane: 12.03.2018 17:58 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13600
EmdoPL
Piszesz całkiem mądrze. Ale nie rozumiem jednego. Czemu niby zyski w piątek i sobotę mają spadać skoro ludzie nie będą mogli kupować w niedziele?

Moim zdaniem w sobote kupią więcej aby mieć na niedziele. Wcześniej ludzie żyli w przekonaniu, że jak wpadną w niedziele niespodziewani goście to można zawsze wyskoczyć do sklepu na szybko po jakieś ciastka, paluszki czy inny szajs, teraz kupią takie rzeczy w sobote zawczasu aby na wszelki wypadek mieć na niedziele czym poczęstować ludzi... Ja np wiedząc, że w niedziele będę miał zamkniętą biedre kupiłem sobie na zapas dwie paczki chipsów zamiast jednej aby mieć i na sobote i na niedziele [xd]

Co do słuszności tej ustawy to chyba już coś tu pisałem więc dam sobie spokój.

PS. Swoją drogą ustawa co ma dac ludziom wolną niedziele z rodziną dała ludziom pracującym w inspekcji pracy dodatkowe zajęcie właśnie w niedzielę xD Bo muszą kontrolować czy na pewno zamknięte :d

-
Dodane: 12.03.2018 18:22 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1893
Sined92 napisał/a:

Wyobraźcie sobie co by było gdyby Korwin wygrał. Porządziłby max 2 godziny. Ludzi by sparaliżowało, byłby chaos. To zbyt głupi kraj aby KAŻDY mógł być samodzielny i mógł decydować za siebie - co pokazuje z resztą ustawa o niedzieli. Mi nie pasowało pracowanie w weekendy - zmieniłem ją na tryb 5 dniowy. Biblia głosi - WOLNA WOLA. Ale Janusz czy Janina ma ciepłe miejsce na kasie za 8zł/brutto i nawet nie myślą żeby poszukać innej pracy.

Co jest złego, że pracownik walczy by też mieć swoje prawa? Nie oczywiście lepiej siedzieć cicho i tyrać przy robieniu całego syfu jak Chińczycy robiący za miskę ryżu :p
Firmy muszą być chociaż częściowo kontrolowane, inaczej dajmy na to kilka głównych film farmaceutycznych by się zmówiło wywindowało ceny x razy więcej i powodzenia gdy przyjdzie choroba. Ale tak według kapitalistów na pewno pojawi się od razu inna firma wyda ileś mld na fabryki przebije się przez mur patentowy i wyda swoje leki :p
Od razu zaznaczę, że też nie jestem za rozdawnictwem kasy na prawo i lewo, ale skrajny kapitalizm to też nic dobrego historia to już pokazała, jak robotnicy byli wykorzystywani przez wielkie molochy w których robili za psie pieniądze bez żadnych warunków. Super było tamtych robotnikom co nie? Ja jednak podziękuje takiemu czemuś.

-
Dodane: 13.03.2018 13:58 /
EmdoPL - Profil - user - 0% - 3
Darknes napisał/a:
Czemu niby zyski w piątek i sobotę mają spadać skoro ludzie nie będą mogli kupować w niedziele?

Na razie ludność przeżywa szok spowodowany tym, że nie mogą zrobić zakupów w niedzielę, a kiedy szok minie, te zakupy rozłożą się na inne dni tygodnia, ludzie zauważą, że tyle i tyle wystarczy na ten czas i nie będą kupować na oślep. Wtedy zyski spadną. Może nieznacznie, ale zawsze.

To wszystko jest popaprane. Ten zakaz to ściema i jak ktoś wcześniej wspomniał, to jest po to, żeby odciągnąć uwagę od innych spraw. Media huczą i będzie coraz gorzej.

-
Dodane: 13.03.2018 15:38 /
Binek7 - Profil - user - 0% - 16

EmdoPL Od jakich spraw masz namyśli ??

Czy zyski spadną nie sądzę kupisz to samo tylko że w sobote.

-
Dodane: 13.03.2018 19:31 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4595
EmdoPL napisał/a:
Darknes napisał/a:
Czemu niby zyski w piątek i sobotę mają spadać skoro ludzie nie będą mogli kupować w niedziele?

Na razie ludność przeżywa szok spowodowany tym, że nie mogą zrobić zakupów w niedzielę, a kiedy szok minie, te zakupy rozłożą się na inne dni tygodnia, ludzie zauważą, że tyle i tyle wystarczy na ten czas i nie będą kupować na oślep. Wtedy zyski spadną. Może nieznacznie, ale zawsze.

To wszystko jest popaprane. Ten zakaz to ściema i jak ktoś wcześniej wspomniał, to jest po to, żeby odciągnąć uwagę od innych spraw. Media huczą i będzie coraz gorzej.

Tu raczej chodzi, o wybór chwilowy. O zastanowienie się nad wyborem produktu. A nie o chodzenie w środku tygodnia po pracy, o ile ktoś miał wolne w niedziele. I zmniejszenie czasu nad wyborem produktu.

Co do sklepów, to nie zaliczą strat, jak trzeba odrobią sobie po cenach. Ale czy sklep się utrzyma i zaadoptuje się do nowej rzeczywistości, o tym zadecyduje rynek.

Jakoś zachodnie gospodarki się dostosowały do jakże chrześcijańskiego trybu życia, to i u nas też się przystosują. Niektórzy pokrzyczą, ale przejdzie. Tak samo było z wiekiem emerytalnym, aborcją. Były awantury, ale sprawa ucichnie.

-
Dodane: 18.03.2018 19:54 /
BobTheDog - Profil - user - 0% - 96
Ta ustawa jest chybiona i robiona pod publiczkę. Gdy ustawodawca chciał coś rzeczywiście dać pracownikom wolne niedziele, wystarczyło dokonanie takiego zapisu w Kodeksie Pracy. Wtedy to zatrudniony wybierałby sobie, którą niedziele chce mieć wolną. Ja oczywiście podpisuje się pod tym, aby ludzie mieli więcej wolnego czasu, tylko te wprowadzone przez PiS zmiany są jawnie dyskryminujące. Pani pracującej na kasie przysługuje dzień wolny, natomiast pracownicy produkcyjni mogą zasuwać już cały dzień i nikt nie widzi w tym problemu. To ja się pytam w czym osoby pracujące w handlu są lepsze od pracowników produkcji, że akurat tylko oni mogą się cieszyć z wolnej niedzieli ? A że biznes zawsze sobie poradzi i kosztami obciąży najsłabszych, to już dziś wiemy, że zatrudnieni w marketach muszą pracować więcej w tygodniu, by odrobić straty za niedzielę.

Co przepadło to przepadło, a lepiej już było.
-
Dodane: 23.03.2018 15:10 - Edytowane przez Mateo Frozen /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 851
O Węgrach już pisałem
Spoiler

Dla mnie ten przepis jest dość dziwny bo niby odciążamy jednych pracowników a obciążamy innych. Kolejnym problemem jest czas jego wprowadzenia to nie 15 % bezrobocie gdzie ludzie godzili się na wszystko a pracodawcy momentami przybierali postać właściecieli niewolników, nie w Polsce brakuje rąk do pracy i tak naprawdę w Niedzielę pracowali głównie ci którzy chcieli.

Czytałem wywiad z pewnym ekonomistą i on jest pewien że głównym celem tej ustawy jest zadowolenie kleru i pana dudy od psów i związków. Odnośnie kleru to niektórzy politycy to otwarcie przyznają. Ja nie wierze że ludzie znów wrócą do kościoła bo zamknęli im markety to nie mniejsze kuriozum niż płot MR przeciw dzikom i zielonym ludzikom za 200 mln.

A zapomniałem dodać że największym beneficjentem zakazu są stacje paliw, i nie ulega wątpliwości że to państwo sporo zarobi na tej ustawie(33,1 proc. rynku stacji kontrolują krajowe koncerny).

Nie wiem jakie są nastroje społeczne ale na razie mamy 2 niedziele, z każdym rokiem ograniczenia będą się zwiększać więc i niezadowolenie również.

Wiadomość doklejona:
Piotr Duda planuje ulepszyć "zakaz handlu" celem jest całkowity zakaz pracy w niedzielę choć jak zwykle jeśli nie chodzi o kasę to konkretów brak [ninja] . Padło tylko zdawkowe że pracować będą tylko ci których praca jest niezbędna.

A teraz kilka danych w pewnym sensie podsumowujących pierwszą niedziele bez handlu, firma Selectivity na podstawie danych z aplikacji przestudiowało zachowanie 14 mln konsumentów.

-41% zdecydowało się na spędzenie tego czasu na łonie natury, co ciekawe liczba spacerujących wzrosła tego dnia aż o 421% w porównaniu z innymi niedzielami a jako że badane były też niedziele letnie nie można wzrostu zrzucić tylko na pogodę.(to była by świetna nowina gdyby nie fatalne powietrze w kraju)

-20% robiących zakupy w galeriach przerzuciło się na stacje benzynowe.

-7% spędziło czas korzystając z internetowych serwisów filmowych.

-3% wybrało mozliwość zrobienia zakupów w internecie.

Nie sprawdziły się również wizje(a pewnie i główny czynnik ZHwN) , że wielu Polaków w pierwszą niedzielę wolną do handlu wybierze wizytę w kościele. Okazuje się że liczba wiernych uczestniczących w mszach spadła w niedzielę 11 marca o 2,1% [umarl] w porównaniu z innymi niedzielami na przestrzeni całego roku.
Dane za: Selectivity|GW|INN: Poland|

-
Dodane: 26.03.2018 01:28 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4595
Widać Piotr Duda szaleje ostro, jak zakaz handlu, zakaz nawet dla gastronomi. :p Pizzcki nie będzie można w niedzielę zamówić. [umarl] Jak tak dalej pójdzie, to może stacje zamkną w niedziele. ;)

Co do badań które przedstawił nam Mateo Frozen. To wiadome było, że trochę ładniejsza pogoda i już mamy więcej ludzi spacerujących. Bo co mają robić, telewizję oglądać, o ile jest co lub w ogóle mają telewizor. Ludzie nie mają co robić ze sobą, to spacerują.

-
Dodane: 19.04.2018 18:24 /
Nie chce robic offtopu więc wypowiedź Fuzionka z innego wątku pozwolę sobie zacytować tutaj...

Ja w niedzielę teraz się nudzę, ale nie dlatego, że bajki nie ma, a dlatego, że mamy super zakaz handlu i nie ma nawet gdzie wyjść.

Mam nadzieję, że to czysty trol xD Lubiłeś se w niedziele chodzić po biedronkach czy innych lidlach? xD W jakim celu spędzałeś tam czas poza faktem zrobienia zakupów? (które może trwać z max 15-20 minut...) Przecież usługi są otwarte, jest gdzie wyjść, restauracje, knajpy, bilard, kręgle czy kina są normalnie otwarte.

-
Dodane: 19.04.2018 23:20 /
millera1302 - Profil - user - 40% - 692
Ciągle zapominam, że jest ten zakaz, alew sumie jak jestem w domu to mam to gdzieś i tak nie przepadam chodzić na zakupy. Jednak jak jestem na uczelni, gdzie swoją drogą mamy okropne żarło, to mi smutno, że sklepy zamknięte. Zwłaszcza, że w pobliżu mojego wydziłu nie ma nawet najmniejszej budki z kurczakiem :< Głoduję, albo biorę coś z domu do jedzonka. I w sumie tylko w momentach przeraźliwego glodu na uczelni jest mi smutno, że wszedł ten zakaz. A tak to mam to gdzieś. Nie pracuje w sklepie.

-
Dodane: 20.04.2018 01:57 - Edytowane przez danion /
danion - Profil - user - 0% - 2
jakbyscie pomysleli o tych co musza pracowac w niedziele na kasie to moze byscie zrozumieli ze dobrze jest jak jest teraz z tym zakazem a nie kazdy tylko mowi o zakupach bo nie zrobi w niedziele kogo to obchodzi jakby malo dni bylo w tygodniu , niech ludzie nie mysla tylko o sobie tylko o innych tez

-
Dodane: 20.04.2018 05:52 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 703
danion to nich zmienią pracę. Podpisując umowę kasjer w takiej biedronce zgadza się na to że w niedzielę będziesz robił. I tyle. Za taką niedzielę ma dzień wolny na tygodniu. Czyli i tak ma dzień wolny. Nie pasuje? Zmiana pracy. Jakoś nikt nie martwi się o tych co na stacjach benzynowych pracują, a przecież tam też jest handel. Więc są równi i rowniejsi? Zresztą zakazywanie takiej rzeczy jest śmieszne i bezpodstawnie. Tak samo kawiarnie, restauracje, kina miech też będą zamknięte. Przecież tam też handel się odbywa.

-
Dodane: 20.04.2018 10:30 - Edytowane przez demon119 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1893
Bobers25 napisał/a:
danion to nich zmienią pracę. Podpisując umowę kasjer w takiej biedronce zgadza się na to że w niedzielę będziesz robił. I tyle. Za taką niedzielę ma dzień wolny na tygodniu. Czyli i tak ma dzień wolny. Nie pasuje? Zmiana pracy. Jakoś nikt nie martwi się o tych co na stacjach benzynowych pracują, a przecież tam też jest handel. Więc są równi i rowniejsi? Zresztą zakazywanie takiej rzeczy jest śmieszne i bezpodstawnie. Tak samo kawiarnie, restauracje, kina miech też będą zamknięte. Przecież tam też handel się odbywa.

Sam pracuje w niedziele i tu jedynie chodzi o wyzyskiwanie pracowników przez pracodawców. W kodeksie pracy wyraźnie jest napisane że stawką godzinowa za pracę w niedziele i święta powinna być 100 procent większą. Więc praca w niedzielę nie jest równa np pracy w środę gdzie podwyższonej stawki nie ma. Ale co tam za pracę np Wielkanoc dostaniesz wolne w inny randomowy dzień wcale pracownik nie jest stratny w ten sposób. Więc tu nie chodzi, że pracownik nie chce przychodzić w niedzielę bo ma lenia tylko chce mieć odpowiednio zapłacone za tą pracę w ten dzień.

-
Dodane: 20.04.2018 17:18 - Edytowane przez Darknes /
Czyli co? Sądzisz, że zakaz został wprowadzony po to aby nie doszło do strajków z braku zwiększonych stawek podczas niedzielnej pracy? xDD

Nie orientuje się jak to wygląda od środka w przypadku marketów. Ale u mnie w poprzedniej robocie za nadgodziny albo prace w sobotę (zawsze soboty były wolne) szef sugerował aby odbierać se wolne... jednak to tylko sugestia a nie odgórny nakaz. Jak ktoś chciał za to pieniądze to dostawał pieniądze. Może to trochę inna kwestia bo ja przychodząc tam do pracy miałem w umowie prace od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach. W markecie to wygląda na pewno inaczej ale... jak ktoś nie chciał pracować w niedziele to w sumie mógł umowy nie podpisać tylko poszukać sobie bardziej odpowiedniej pracy.

To, że ludzie chcieli wolne to bzdura. Bo nadal ludzie w niedziele pracują masowo. Bo jeśli matka pracująca w Biedrze ma wolne to jej mąż robi na stacji paliw, a córka w gastronomii w niedziele robi kebsy więc gdzie tu czas dla rodziny? Zmieniło się tylko to, że jak ktoś zapomni albo mu się w sobote nie chce zrobić zakupów to będzie musiał iść zasilić budżet właśnie w usługach gastronomicznych bo se w domu żarcia nie zrobi :d

U mnie osobiście się nic w życiu nie zmieniło po wejściu tego w życie. I tak zazwyczaj w piątek/sobotę robiłem zakupy.

PS. No i prywatne małe sklepy (lokalni mali przedsiębiorcy) na tym zyskują, bo większość jest w niedzielę jednak normalnie otwarta :d (tracą za to te duże z zagranicznego kapitału). Myślę, że to jedyny plus ten ustawy [xd]

-
Dodane: 04.06.2018 22:10 /
Laptor - Profil - user - 0% - 21
Rząd wprowadził zakaz handlu, jak tłumaczy, ponieważ ludzie mają odpocząć. Ale zobaczcie co dzieje się w soboty. Sklepy są tak zapchane, że w biedronce czasami stoję 30 minut, przy wszystkich czynnych kasach!!!! Ludzie nie chcą tego cholernego zakazu handlu, no ja pierdziele...

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy