Ważna informacja News: Pierwsze wrażenia po Dragon Ball Super #1 od Polsatu Games

Polecamy

Forum > Hydepark
Temat: Ulubiony i znienawidzony język obcy
Dodane: 22.09.2016 13:40 /
Dem0niasty - Profil - user - 10% - 149
Witam. Macie może swój ulubiony język obcy oraz taki, którego nie lubicie? A może jest ich kilka? Jeżeli tak, to napiszcie dlaczego lubicie lub nie lubicie danego języka.

Dla mnie ulubionym językiem obcym jest angielski. Dlaczego? Jest przede wszystkim powszechnie stosowany, bardzo łatwo można go sobie przyswoić i nie posiada trudnej gramatyki. Angielskiego uczyłem się od podstawówki i nie miałem z nim nigdy żadnych problemów. Teraz angielskim umiem władać bardzo dobrze.

Nie cierpię za to języka niemieckiego. Również uczyłem się go od podstawówki, ale zawsze sprawiał mi problemy. Gdy tylko pomyślę o czasownikach nieregularnych oraz tych wszystkich słownych tasiemcach, to głowa boli. Dodatkowo, gdy słyszę ten język to mi uszy krwawią, tego się nie da słuchać, jest taki ''nieestetyczny''. I jak nie umiałem niemieckiego w szkole, tak nie umiem go do teraz :)

-
Dodane: 22.09.2016 13:43 /
MaRyJiJusz - Profil - user - 100% - 7183
Nie lubię języka niemieckiego, mimo iż trochę go umiem, jest prosty, ale ma paskudne brzmienie i w życiu jest strasznie nie praktyczny, zamiast angielskiego był niemiecki...

Z kolei podoba mi się przez samo brzmienie i złożoność język japoński, ale nie miałbym na tyle motywacji by się go uczyć.

-
Dodane: 22.09.2016 13:53 /
Dla mnie wszystko po niemiecku brzmi jak rozkaz do rozstrzelania ;) nawet wesołych świąt. Ten język jest dla mnie po prostu okropny.

-
Dodane: 22.09.2016 14:17 /
Xeriuss - Profil - user - 0% - 76
Ja tam lubie angielski, ale bardzo ubolewam że nie potrafię po niemiecku mowić( miał bym dobra prace w niemczech za jakies 2tys euro :) , za to nie lubie czeskiego. Pepiki tak mnie wkur tym jezykiem że nie idzie tego sluchać a na przekór to ten jezyk z wymowy znam całkiem dobrze :/ .

-
Dodane: 22.09.2016 16:01 /
namso91 - Profil - user - 60% - 1757
Ulubiony?
Polski (CWP!) i angielski. :)

Znienawidzony?
Rosyjski pod względem ogólnym. Tak, jestem Rusofobem. [zly]

-
Dodane: 22.09.2016 16:10 /
PunishedVenom - Profil - user - 20% - 273
Moje ulubione, języki to angielski, niemiecki i włoski. Za to, nienawidzę C# lub C Sharp [cfaniak] .

-
Dodane: 22.09.2016 16:24 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1198
Nie lubię: niemiecki. Nauczycielka za czasów liceum była strasznym suczyskiem...
Lubię: angielski (biegle), francuski (kali widzieć wielka woda), czeski (umiem zamówić piwo, ale uczyła mnie moja miła więc fajnie wspominam).

-
Dodane: 22.09.2016 17:43 /
Sandargo - Profil - user - 10% - 160
Znienawidzony: francuski
Lubię: angielski (stopień zaawansowany), włoski (początkujący)

To tyle w zasadzie.

-
Dodane: 22.09.2016 18:01 - Edytowane przez kordos /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
Posługuje się sprawnie angielskim i słabo niemieckim. Pierwszy lubię drugiego... Nie.
Język rosyjski jest bardzo fajny, z chęcią bym się go kiedyś nauczył, chociaż akcentowanie byłoby śmieszne.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 22.09.2016 18:05 /
cholek56 - Profil - user - 40% - 923
Ja nie lubię angielskiego (umiem gadać Ale go nie cierpię) i francuskiego.

Lubię niemiecki za jego hmmm ostrośc że to wszystko brzmi jakby coś złego się mówiło :d

A najbardziej Kocham słuchać języka Polskiego i łacine która w naszym kraju wielbi zakręty ;)

-
Dodane: 22.09.2016 18:18 /
iglo13 - Profil - user - 40% - 800
wszysko sie sprowadza do tego czy ktoś lubie Niemców czy Ruskich patrząc na komentarze wyzej.

nie wiem czy lubie angielski, jest to po prostu jedyny jezyk który ogarniam w stopniu komunikatywnym. Przy ogladaniu anime wszelkiego rodzaju wpada mi do głowy tez japonski( nie żebym cos umiał)

jezyki których nie lubie to hiszpanski/portugalski. Ale to raczej przez sposób mówienia niż samą dźwięczność. Nie lubie zbytniej ekspresji we wszystkim, a tutaj jest jej az nadto

-
Dodane: 22.09.2016 18:29 /
owerfull - Profil - user - 40% - 897
Arabski jest najlepszy ze wszystkich, nie mam takiego języka, którego nienawidzę. Lubię jeszcze francuski, japoński i hiszpański.

-
Dodane: 22.09.2016 18:54 /
Dodałbym jeszcze, że podoba mi się japoński, choć nic z niego nie umiem. Przyjemnie się go słucha, choć to zapewne dlatego, że oglądam anime :p

-
Dodane: 22.09.2016 19:15 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3901
Lubię język niemiecki - po prostu podoba mi się jego brzmienie.
Podobnie jak z angielskim. Ostatnio jak się uczę japońskiego- to też sama przyjemność.
Nie znoszę rosyjskiego- kojarzy mi się z seplenieniem.

-
Dodane: 22.09.2016 19:55 /
PunishedVenom - Profil - user - 20% - 273
#owerfull
Alfabet arabski rządzi, lubię też japoński i choć nie bardzo znam się na kanji to mogę bez problemu wymawiać najbardziej podstawowe zwroty.

-
Dodane: 22.09.2016 20:17 /
#namso91

tylko co ma naród rosyjski do krzywd wyrządzonych Polakom? Stalin wysłał na wojne i tyle.

-
Dodane: 22.09.2016 20:25 - Edytowane przez namso91 /
namso91 - Profil - user - 60% - 1757
iglo13 napisał/a:
#namso91

tylko co ma naród rosyjski do krzywd wyrządzonych Polakom? Stalin wysłał na wojne i tyle.

Dziwne, że tylko Stalina dostrzegasz i okres 2WŚ. :d
Przeanalizuj całą historię i wydarzenia między Polską, a Rosją/ZSRR i dodaj do tego dzisiejsze/niedawne stosunki i incydenty. Już o agenturze Ruskiej, która jest zakopana u nas od lat, nie wspominając.

PS. Nie będę tu robił offtopu i założę temat(o ile podobnego nie ma) z tym związany w weekend.

PPS.
O zachowaniach żołnierzy radzieckich/sowieckich podczas IIWŚ, też nie słyszałeś? Przecież to było bydło i zwalając winę tylko na Stalina i jego "świtę", nikt tego nie wybroni.

-
Dodane: 22.09.2016 20:45 - Edytowane przez Stenbar /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1529
Nie mam języka ulubionego, znienawidzonego też nie mam.Język to tylko narzędzie najlepiej podchodzić do niego bez emocji.
Nie mają znaczenia moje umiejętności językowe, stosunek do narodów i państw też jest bez znaczenia.

-
Dodane: 22.09.2016 21:00 /
namso91 napisał/a:
iglo13 napisał/a:
#namso91

Dziwne, że tylko Stalina dostrzegasz i okres 2WŚ. :d
Przeanalizuj całą historię i wydarzenia między Polską, a Rosją/ZSRR i dodaj do tego dzisiejsze/niedawne stosunki i incydenty. Już o agenturze Ruskiej, która jest zakopana u nas od lat, nie wspominając.

PS. Nie będę tu robił offtopu i założę temat(o ile podobnego nie ma) z tym związany w weekend.

PPS.
O zachowaniach żołnierzy radzieckich/sowieckich podczas IIWŚ, też nie słyszałeś? Przecież to było bydło i zwalając winę tylko na Stalina i jego "świtę", nikt tego nie wybroni.

kończąc offtop dodam tylko ze 2 wojna światowa to był tylko przykład, a jesli myślisz ze na wojnie tylko Ruscy zachowywali sie jak bydło to albo jestes nazbyt patriotyczny(ślepy na prawde) albo zbyt naiwny
Żeby nie było oburzenia że cisne po swoich na wojnie każdy naród pokazuje swoje najgorsze cechy czy to Rosjanie czy Amerykanie czy Polacy.

-
Dodane: 22.09.2016 22:30 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1198
#KaKa

Nie będę wchodził w waszą cokolwiek ciekawą wymianę zdań ale KaKa mylisz się co do jednego:
Wciąż nie wiem czemu winien jest naród rosyjski, skoro to tylko "elita" była nam nieprzychylna.

Co prawda elita jest w cudzysłowie ale ciężko mi stwierdzić czy z powodu tego że nią faktycznie nie była czy dla tego że żadne cywilizowane normy nie są w stanie je w jej ramach zmieścić. Tak czy siak sowiety po rewolucji to bydło oderwane od wideł a najkrwawsza ich jednoska celowo, z rozkazu Stalina rekrutowała patusów i sadystów. Więc to żadna elita, tylko stołkiem. Ot, proste, słabo wykształcone patusy.

Inna sprawa że przed rewolucją ruskie słynęły z krwawych szaleńców, żeby choć budowę Petersburga wspomnieć...

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy