Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball FF
Dodane: 30.11.2016 14:25 - Edytowane przez Yui-chan /
#Yui-chan - Profil - systemadmin - 100% - 6273

Dragon Ball FF to fanowska cell-phone novel, która powstała w 2016 roku. Przedstawia alternatywną wersję przygód bohaterów Dragon Ball po zakończeniu mangi. Nie jest powiązana z filmami kinowymi i innymi seriami, choć autor - jak sam przyznaje - czerpie inspirację i motywy z różnych serii Dragon Balla.

Fanfik - pierwszy rozdział - po polsku, jest dostępny pod tym linkiem:
https://jpst.it/PWAD

...

edit 11-09-17
Wszystkie dotychczasowe rozdziały:
Rozdział I
Rozdział II
Rozdział III
Rozdział IV
Rozdział V
Rozdział VI
Rozdział VII
Rozdział VII ½ Goku gaiden vol.1
Rozdział VIII
Rodział IX-X
Rozdział XI
Rozdział XII
Rozdział XIII
Rozdział XIV

----- Podpis --------------------

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 30.11.2016 16:25 - Edytowane przez Lightening /
#Lightening - Profil - user - 0% - 66
Bardzo interesujący fanfick, są już może dostępne dalsze części? Jak czesto planujesz uploadowanie nowych rozdzialów :) ?

-
Dodane: 01.12.2016 04:50 /
Lightening napisał/a:
Bardzo interesujący fanfick, są już może dostępne dalsze części? Jak czesto planujesz uploadowanie nowych rozdzialów :) ?

Planuję regularne, acz może nie systematyczne, uploadowanie kolejnych rozdziałów, jednak to zależy tylko i wyłącznie od tego, z jakim zainteresowaniem fanfik się spotka. :)

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 02.12.2016 17:29 /
#Zupasaiyan - Profil - user - 0% - 22
No czyta się bardzo fajnie, może wyjść z tego kawał dobrego czytadła :d

Także wrzucać wrzucać kolejne rozdziały, autorze xD

-
Dodane: 03.12.2016 13:35 - Edytowane przez Nameless14 /
#Nameless14 - Profil - user - 10% - 179
Pisane dobrą polszczyzną, to sekwencjonowa wydarzeń i pokazywanie ich na na przemian z różnych perspektyw jest przemyślane, w tekście znalazło się kilka ciekawych uwag dotyczących uniwersum DB chociaż to dopiero 1 rozdział. Pisz dalej, będę czytał.

Jedna tylko uwaga - sprawdziłem na szybko, co to jest cell phone novel i to się chyba nie za bardzo pod te definicje z Wiki kwalifikuje. ;)

-
Dodane: 03.12.2016 15:22 - Edytowane przez Yui-chan /
Nameless14 napisał/a:
Jedna tylko uwaga - sprawdziłem na szybko, co to jest cell phone novel i to się chyba nie za bardzo pod te definicje z Wiki kwalifikuje. ;)

Ależ ja to piszę na smartfonie i na smartfonie to możesz odpalić. :p

Dobre, dobre, nie zwalniamy tępa

Tydzień temu przedstawiłem wam pierwszy rozdział. Czas na uploading kolejnego. :d
Znajdziecie go pod tym linkiem:
https://jpst.it/Q6TT

Zapraszam do czytania i komentowania. :)

- Makubo
-
Dodane: 06.12.2016 21:53 /
Przeczytałem fragment i w sumie nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro Popo jest tak silny to dlaczego dał się zmienić Buu w czekoladę :p ? Chociaż w sumie na szybko zerkając do mangi nie widze kadru ze zjadnaiem Popo więc może wszystko jednak jest w porządku.

-
Dodane: 06.12.2016 23:45 /
Lightening napisał/a:
Przeczytałem fragment i w sumie nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro Popo jest tak silny to dlaczego dał się zmienić Buu w czekoladę :p ? Chociaż w sumie na szybko zerkając do mangi nie widze kadru ze zjadnaiem Popo więc może wszystko jednak jest w porządku.

Sięgnąłem do mango i nie znalazłem takiego momentu, więc albo obydwaj słabo szukamy, albo twórcy anime tutaj polecieli z własną fantazją. :p
Tak czy inaczej to jest jedynie fanfik, nie jestem hardkorowym tardem więc mogą być nieścisłości.

- Makubo
-
Dodane: 07.12.2016 17:49 /
#Stenbar - Profil - user - 50% - 1198
Fanfic jest na tyle interesujące bym zdecydował się czytać dalej.
Czemu Chi-Chi zarumieniła się myśląc o poczuciu humoru Goku? [wesoly]

-
Dodane: 07.12.2016 20:03 /
Yui-chan napisał/a:

Ależ ja to piszę na smartfonie i na smartfonie to możesz odpalić. :p

Ja to czytałem na smartfonie, ale to jeszcze nie wyczerpuje definicji cell phone novel. Teraz w necie praktycznie wszystko da się zrobić przez smartfona. Byłoby to cell phone novel gdybyś te odcinki rozsyłał w formie smsów. :)

Anyway, z jaką częstotliwością planujesz dodawać nowe rozdziały?

-
Dodane: 07.12.2016 20:07 /
Nameless14 napisal
Anyway, z jaką częstotliwością planujesz dodawać nowe rozdziały?

Kolejny rozdział planuję dodać jeszcze przed świętami, może za jakieś 2 tygodnie - chociaż może poczekam aż więcej będzie czytaczy. :p
A następny... pewnie dopiero w nowym roku.

- Makubo
-
Dodane: 07.12.2016 20:23 /
Jesli mógłbym coś zasugerować to proponowalbym jednak wrzucić wytlumaczenie np. w postaci jakiejś rozmowy, dlaczego Popo nie wtrącił sie do walki z siyanami, friezą, cyborgami, cellem i Buu, i co robil w czasie gdy Buu wszystkich zeżarł :p .

-
Dodane: 07.12.2016 20:47 /
Lightening napisał/a:
Jesli mógłbym coś zasugerować to proponowalbym jednak wrzucić wytlumaczenie np. w postaci jakiejś rozmowy, dlaczego Popo nie wtrącił sie do walki z siyanami, friezą, cyborgami, cellem i Buu, i co robil w czasie gdy Buu wszystkich zeżarł :p .

Spokojnie.
Wytłumaczenie czemu Popo nie walczy też będzie. ;)
Na razie wspomniał że ma dość walki ale chce bronić tego świata. Napewno gdyby wszyscy inni wypadli z gry by zainterweniowal. W fabule mam jeszcze parę niespodzianek. :p

- Makubo
-
Dodane: 07.12.2016 22:34 - Edytowane przez Nameless14 /
Chyba nie ma sensu na siłę przeciągać publikacji rozdziałów w oczekiwaniu na fanów. Ci, którzy się pojawią i tak będą musieli cofnąć się do poprzednich odcinków, więc nie powinno ich nic ominąć.

Swoją drogą, fajny pomysł z tym Popo. To jest jedna z najbardziej enigmatyczmych postaci w całym DB, podobnie zresztą jak Karrin. W ogóle fajną cechą pierwszego DB był ten prawie mistyczny świat, w którym niektóre kwestie pozostawały nieodpowiedziane - co można wykorzystać w takich ffach.

W sumie tylko ten motyw ze złą energią ki mi się nie spodobał, dość to naiwne czy nawet naciągane. Energia to tylko przymiot właściwy jakiemuś człowiekowi, sama nie ma rozumu, wiec nie może być ani dobra, ani zła. To od człowieka zależy, jak ją spożytkuje.

-
Dodane: 18.12.2016 23:25 - Edytowane przez Yui-chan /
Nameless14 napisał/a:
W sumie tylko ten motyw ze złą energią ki mi się nie spodobał, dość to naiwne czy nawet naciągane. Energia to tylko przymiot właściwy jakiemuś człowiekowi, sama nie ma rozumu, wiec nie może być ani dobra, ani zła. To od człowieka zależy, jak ją spożytkuje.

Tylko, ze tu nie mowa o fizyce - ki jest w jakiś sposób powiązana z duszą w db (mimo że się tłumaczy ja jako energię życiową, to bohaterowie dysponują nią po śmierci xD) a przecież w filozofiach wschodu motyw równowagi czy złych i dobrych sil jest bardzo widoczny. Taoizm, karma itd. Tak samo przy genki dama i użyciu jej przeciw Vegecie było zasugerowane pewne rozróżnienie - kule spokojnie mógł odbić Gohan a dla Vegety była groźna. Stąd taki pomysł. :p

Wiadomość doklejona:
Już na dniach - dosłownie, bo pewnie jutro - premiera trzeciego rozdziału, więc wszystkich, którzy nie zapoznali się jeszcze z poprzednimi dwoma, zapraszam serdecznie do lektury. :d

...no i jest, jeszcze przed świętami. :)
https://jpst.it/Qzwr

Zapraszam do lektury wiernych fanów. xD

- Makubo
-
Dodane: 21.12.2016 10:43 /
#buhaj - Profil - user - 0% - 94
Znakomity fanfick ciekawie piszesz i ciekawe pomysły masz.
Czekam z niecierpliwością na następne roździały.

-
Dodane: 21.12.2016 20:58 - Edytowane przez Yui-chan /
buhaj napisał/a:
Znakomity fanfick ciekawie piszesz i ciekawe pomysły masz.
Czekam z niecierpliwością na następne roździały.

Serdecznie dziękuję za miłe słowa. :)
Kolejny rozdział pojawi się pewnie dopiero po nowym roku, akcja w nim nabierze tempa. :p Pojawi się też postać, która wraz z czasem w DB została trochę zapomniana. :)

Dla leni, które jeszcze nie czytały [yyy]
Rozdział I
Rozdział II
Rozdział III

- Makubo
-
Dodane: 21.12.2016 21:42 /
#Stenbar - Profil - user - 50% - 1198
Ciekawym pomysłem jest zmuszenie naszych bohaterów do porzucenia ich transformacji.Czy w tym fanficu się one pojawią, a może będą jakieś inne poziomy.
W trzecim rozdziale jest więcej zawstydzających wstawek, ale przecież w trakcie przemian w super saiyana wojownikom tylko stają... kosmki włosów na głowach.

-
Dodane: 11.01.2017 15:59 /
Projekt jest nadal aktualny czy umarł śmiercią naturalną?

-
Dodane: 12.01.2017 17:03 - Edytowane przez Yui-chan /
Nameless14 napisał/a:
Projekt jest nadal aktualny czy umarł śmiercią naturalną?

Projekt trzyma się dobrze. :)
Tak jak zapowiadałem, trzeci rozdział dodałem przed świętami - kolejny jest już gotowy i czeka tylko na korektę, by go również zuploadować. :p
Najprawdopodobniej pojawi się w ciągu kilku dni (na pewno przed 15 stycznia), więc zapraszam do czytania poprzednich.
O kontynuację projektu nie musisz się martwić. :)

edit:
Postanowiłem wyjść oczekiwaniom swoich fanów na przeciw*. [xd]
Rozdział IV

Zapraszam. :)

*Dlatego pewnie tekst zawiera jakieś błędy lub niezgrabności, bo nie przeczytałem go dokładnie całego. :p

- Makubo
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy