Ważna informacja News: Konkurs: Poszukiwacze Smoczych Kul!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball FF
Dodane: 14.01.2017 23:14 /
#Stenbar - Profil - user - 50% - 1184
Bulma opisywana z perspektywy Prippo, to było całkiem zabawne, jak rasa posiadająca dwie płcie byłaby postrzegana przez przedstawiciela rasy nie posiadającej takiego podziału.Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Opisy walk są ok, ale liczę na jakieś dłuższe starcia.Nie mam na myśli, że walka Gohana z jego odbiciem była krótka, po prostu DB kojarzy mi się z bardzo długimi pojedynkami.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 15.01.2017 14:39 - Edytowane przez Yui-chan /
#Yui-chan - Profil - systemadmin - 100% - 6264
Stenbar napisał/a:
Opisy walk są ok, ale liczę na jakieś dłuższe starcia.Nie mam na myśli, że walka Gohana z jego odbiciem była krótka, po prostu DB kojarzy mi się z bardzo długimi pojedynkami.

Dłuższe starcia są dopiero przed nami, jednak najpewniej aż tak długie jak w anime nie będą, ponieważ taki opis byłby monotonny i przez co po paru akapitach nudził. Walki w DB o ile fajne na papierze w obrazkach czy ekranie, o tyle w wersji pisanej są dośćproste i ciężko z nich wydostać tyle, co z Naruto czy pojedynków randomowych postaci fantasy... ale damy radę. :p

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 17.01.2017 13:20 /
#Nameless14 - Profil - user - 10% - 176
Dokładnie tak, zawsze coś tworząc trzeba się dostosować do używanego medium. Zbyt długie walki mogą być nużące dla czytelnika.

-
Dodane: 17.01.2017 14:21 /
#Stenbar - Profil - user - 50% - 1184
Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że długość oraz szczegółowość opisu danej walki można by związać z jej priorytetem fabularnym.Im ważniejszy pojedynek tym mocniej powinien być wyeksponowany.Zdaję sobie sprawę z różnic między formą pisana a M/A.
Tak tylko dzielę się swoimi spostrzeżeniami, jestem pewien, że Yui sam nad wszystkim czuwa. :)

-
Dodane: 20.01.2017 17:22 /
Jako, że wskoczyła kolejna strona tematu i nowi (taaa xD) czytelnicy mogą być zdezorientowani, robię małą upkę z listą rozdziałów dostępnych online:
Rozdział I
Rozdział II
Rozdział III
Rozdział IV

Zapraszam do czytania i komentowania. :)

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 20.01.2017 19:44 /
#Medavoj - Profil - user - 10% - 133
Często mylisz Gohana z Gotenem (używasz ich imion zamiennie), ale po za tym jest raczej ok :) Czekam na kolejny rozdział :)

-
Dodane: 20.01.2017 22:36 - Edytowane przez Yui-chan /
Medavoj napisał/a:
Często mylisz Gohana z Gotenem (używasz ich imion zamiennie), ale po za tym jest raczej ok :) Czekam na kolejny rozdział :)

Mógłbyś wskazać w którym konkretnie momencie? Walczę z tym jak mogę, ale fick w całości powstaje na smartfonie i czasem autokorekta po prostu "wie lepiej". :p
Chyba nie tak często, skoro inni czytelnicy nie zauważyli (xD)
...przejrzałem wszystkie rozdziały i taki błąd trafił mi się... 3 razy. :(
Dwa w rozdziale pierwszym i raz w czwartym. xD Zawsze jest to przypadek, gdzie "Gohan" jest zamiast "Goten" bo właśnie o Gohanie pisałem najpierw i autokorekta nie chce zaakceptować faktu, że to dwie inne postaci.
Nie powiedziałbym, że to często, skoro są wymienieni łącznie z kilkadziesiąt razy. xD
Poprawię to jak tylko będę miał chwilkę czasu. :)

- Makubo
-
Dodane: 21.01.2017 00:13 - Edytowane przez Medavoj /
Yui-chan napisał/a:
Medavoj napisał/a:

Mógłbyś wskazać w którym konkretnie momencie? Walczę z tym jak mogę, ale fick w całości powstaje na smartfonie i czasem autokorekta po prostu "wie lepiej". :p
Chyba nie tak często, skoro inni czytelnicy nie zauważyli (xD)
...przejrzałem wszystkie rozdziały i taki błąd trafił mi się... 3 razy. :(
Dwa w rozdziale pierwszym i raz w czwartym. xD Zawsze jest to przypadek, gdzie "Gohan" jest zamiast "Goten" bo właśnie o Gohanie pisałem najpierw i autokorekta nie chce zaakceptować faktu, że to dwie inne postaci.
Nie powiedziałbym, że to często, skoro są wymienieni łącznie z kilkadziesiąt razy. xD
Poprawię to jak tylko będę miał chwilkę czasu. :)

Zdarzają się błędy w końcówkach wyrazów, gdzieś widziałem zgubioną literkę. Jak Vodnique pisał DB AZ to korzystał z pomocy innych do korekty tekstów przed ich wrzuceniem na stronę. Przemyśl to rozwiązanie.

Błędem fabularnym jest teleportacja Ububa. Ilość teleportowanych osób nie ma dużego znaczenia (patrząc po oryginalnym DB, to odległość jednej planty czy układu słonecznego jest niczym, biorąc pod uwagę odległości na które teleportował się Goku.) No i jedna z postaci przed wylotem z Ziemi (chyba Chichi) mówi o tym, że Ubu może ich w każdej chwili przenieść na Ziemię.

Ogólnie Fan-Fic ma ciekawą fabułę. Popo jest na tym etapie opowiadania postacią ze sporym potencjałem fabularnym. Dobrze jest, gdy przeciwników jest kilku i są oni inteligentni. W Fan-ficu nie sprzedadzą się błyskawice, wstrząsy, dynamiczna kreska czy animacja, więc tutaj od antagonisty wymaga się więcej :)

No i przestrzegam przed rolą Goku, to jest postać która nigdy nie przegrywa, ale paradoksalnie praktycznie nie wygrywa. W każdym razie jeżeli ta postać zostanie bezradna lub z nią team Z przegra, to postać straci swoją główną cechę. Przemyśl inne odsunięcie Goku od fabuły (inny wymiar, poświęcenie itp. ;) )

-
Dodane: 21.01.2017 00:47 /
Medavoj napisał/a:
Błędem fabularnym jest teleportacja Ububa. Ilość teleportowanych osób nie ma dużego znaczenia (patrząc po oryginalnym DB, to odległość jednej planty czy układu słonecznego jest niczym, biorąc pod uwagę odległości na które teleportował się Goku.) No i jedna z postaci przed wylotem z Ziemi (chyba Chichi) mówi o tym, że Ubu może ich w każdej chwili przenieść na Ziemię.

Oj nie nie. ;)
Przenieść się bez problemu owszem można, ale najdalej do miejsca, które się już zna - czyli przynajmniej się je widziało.
Uub nigdy nie był na Nowej Namek i nie wiedział jak ona wygląda, więc mógł się teleportować tylko jak najdalej w danym kierunku w próżnię, póki Planeta nie stała się dlań wyraźna. I musiał teleportacji dokonywać tak szybko, czy wystarczył mu jeden wdech, bo przecież potrzebne jest mu powietrze.
To właśnie spowodowało jego wycieńczenie, nie ilość osób.

- Makubo
-
Dodane: 21.01.2017 00:57 - Edytowane przez Medavoj /
Yui-chan napisał/a:
Medavoj napisał/a:

Oj nie nie. ;)
Przenieść się bez problemu owszem można, ale najdalej do miejsca, które się już zna - czyli przynajmniej się je widziało.
Uub nigdy nie był na Nowej Namek i nie wiedział jak ona wygląda, więc mógł się teleportować tylko jak najdalej w danym kierunku w próżnię, póki Planeta nie stała się dlań wyraźna. I musiał teleportacji dokonywać tak szybko, czy wystarczył mu jeden wdech, bo przecież potrzebne jest mu powietrze.

Teleportować można się było do energii KI. Przykład? Goku teleportujący się na planetę Kaioshinów (znalazł tam Gohana a nigdy wcześniej tam nie był), W próżni nie ma energii KI, więc teoria jest uwalona a teleportacja Ubu niezgodna z teleportacją z DBZ :)

Edit: dowód:

https://www.youtu...Vv_7TtSpok

-
Dodane: 21.01.2017 10:32 /
Medavoj napisał/a:
Yui-chan napisał/a:
Medavoj napisał/a:

Oj nie nie. ;)

Teleportować można się było do energii KI. Przykład? Goku teleportujący się na planetę Kaioshinów (znalazł tam Gohana a nigdy wcześniej tam nie był), W próżni nie ma energii KI, więc teoria jest uwalona a teleportacja Ubu niezgodna z teleportacją z DBZ :)

Edit: dowód:

https://www.youtu...Vv_7TtSpok

Nie będę się spierać. :p
Ja pamiętam jak pierwszy raz Goku mówił o teleportacji i tam bodajże powiedział, że trzeba pomyśleć o konkretnym miejscu - w ten sposób też wykorzystywał w walce.

- Makubo
-
Dodane: 21.01.2017 11:05 - Edytowane przez millera1302 /
#millera1302 - Profil - user - 40% - 683
O kurczę, przeczytałam pierwszy rozdział i zainteresowałeś mnie żeby przeczytać drugi. Prawie nigdy nie czytałam Twoich pisanin z konkursów bo były za długie i mi się nie chciało, jednak to jest naprawdę fajne. Czasami tylko piszesz tak, że w jednym akapicie są dwa różne czasy, jednak jakoś nie bardzo to przeszkadza to w czytaniu. No i czasem dialogi wydają się takie łyse, ale historia zapowiada się świetnie więc pewnie jeszcze dzisiaj, jak znajdę czas, przeczytam ją do końca :d

Ok, drugi rozdział przeczytany :p Podobało mi się, że napisałeś, żecformacja skalna została zniszczona. Stary dobry Dragon Ball, gdzie skały nie miały lekkiego życia. Piszesz tak, ze idzie się wczuć w ten świat, serio. Nigdy nie interesowały mnie ff ze świata anime, ale muszę przyznać, ze to jest naprawdę ciekawe. TW niektórych monemntach panuje niezły chaos, ale jak się przez to przebrnie to już wiadomo o co chodzi. Bardzo lubię jak piszę się o kilku sytuacjach na raz, a nie że wszystko jest jednostajne. Sama jak piszę to tak robię :p
Trochę zgrzyta mi to wytłumacznie Poo odnośnie tego co się dzieję, ale mam nadzieję, że w dalszych rozdziałach jakoś ładnie będzie to przedstawione.

Podoba mi się też ten typowy Goku. Dobrze go opisałeś.

-
Dodane: 21.01.2017 21:46 /
Mullera. [serce]
Masz rację z tymi czasami, przyloze do tego więcej uwagi - Czasem jest to całkowicie umyślnie. :p

Dużo rzeczy jeszcze się pojawi i zostanie wyjaśnione, ale to z czasem. Tajemnice choroby Uuba już w połowie zdradzilem, ale to tylko jeden ze smaczków. :)
Fabułę mam w miarę przemyślana do końca.

- Makubo
-
Dodane: 22.01.2017 11:54 - Edytowane przez millera1302 /
#millera1302 - Profil - user - 40% - 683
Trzeci rozdział nieszczególnie mi się podobał ze względu na ten wielki dialog. Ja nie wiem, ale chyba jak piszesz dialogi powinieneś je zostawić na dzień czy dwa i potem do nich wrócić żeby zobaczyć co jest nie tak z czystą głową. Są tam takie sformułowania, których normalni ludzie nie używają rozmowach :p I jak dla mnie dialogi powinny dzielić większe opisy zachowań ludzi, miejsc, a nie tylko taki ping pong, że ty mówisz, ja odpowiadam i tak cały akapit :p

Natomiast czwarty rozdział to już inna bajka :d SpoilerPodoba i się, że Gohan nie jest już ciapowaty naukowcem, tylko walczy. Przywróciłeś tej postaci charakter i to chyba w tym cały ff jak do tej pory podoba i się najbardziej bo uwielbiam Gohana. Niech on będzie taki fajny, jak był kiedyś :p Namek wydaje się nudne, ale to ze względu dlatego, że to miejsce opisałeś jako nudne. No i ciekawy zabieg ze zmianą narratora na tego Prippo.

Ogólnie to pogubiłam się jaki narrator u Ciebie występujexD trochę taki wszechwiedzący, ale z drugiej strony nie wie gdzie jest najważniejsza osoba dla tego świata xd

Możesz zdradzić czy Pan będzie miała jakieś większe znaczenie dla fabuły? Kiedy kolejny rozdział?

A no i super, że przemyślałeś już fabułę, ja bym nie potrafiła :p

Chyba sobie zrobię dziś mały seansik.xD

Edit. Jeszcze i się coś przypomniało, postacie z Db na pewno nie używaliby sformułowania "słabiaki", jeżeli już trzymasz się kanonu xd

-
Dodane: 22.01.2017 13:42 /
#Nameless14 - Profil - user - 10% - 176
millera1302 napisał/a:
Edit. Jeszcze i się coś przypomniało, postacie z Db na pewno nie używaliby sformułowania "słabiaki", jeżeli już trzymasz się kanonu xd

W angielskim dubbingu "weaklings" się od czasu do czasu pojawiają.

-
Dodane: 22.01.2017 22:30 /
Jeśli chodzi o dialogi to masz rację, są one najsłabszą częścią tego ficka, bo... nie mogą być bardziej blyskotliwe niż dialogi z anime, bo wtedy charakter postaci by się zmienił. Ciężko jest zaskoczyć jakąś pointa nie odbiegajac zbytnio od tego, jak pamiętam rozmowy z DB.
Co do narratora, to najzwyczajniej w świecie opisuje stan wiedzy bohaterów, o których mówi - bez obaw, historia Goku i tego, co porabia też się pojawi. Tak samo jak historia Vegety.
Co do innych postaci nie będę nic zdradzać, bo wolę by zostało mi parę asow w rękawie. :p

Kolejny rozdział dopiero w lutym.
Mam już pierwszy fragment, ale nie chcę się spieszyć, do tego też chce trochę poczytać w wolnych chwilach. :p
Całość oceniam na jakieś 12 chapkow, więc na razie 1/3 za nami. :)

- Makubo
-
Dodane: 30.01.2017 12:08 /
#Zolwik13 - Profil - user - 0% - 1
Ok, jestem po lekturze 4rech rozdziałów i... czyta się przyjemnie... Jedyne co drażni to sporo literówek ;) Ale i tak czekam na ciąg dalszy :d

-
Dodane: 10.02.2017 13:45 - Edytowane przez Yui-chan /
Zolwik13 napisał/a:
Ok, jestem po lekturze 4rech rozdziałów i... czyta się przyjemnie... Jedyne co drażni to sporo literówek ;) Ale i tak czekam na ciąg dalszy :d

Jeśli chodzi o błędy ortograficzne, to nawet jeśli jakiś popełnię, korekta to dzielnie wyłapuje. Z interpunkcją też nie mam wielkiego problemu, choć zdarzają się potknięcia... najgorsze jest zjadanie znaków specjalnych i zastępowanie słów przez autokorektę. :(

Dobra, czas przejść do rzeczy.

Witam rzeszę swoich wiernych fanów. [xd]
Tak jak obiecałem, jeszcze przed końcem pierwszej połowy lutego udostępniam kolejny rozdział fika. :)
Tym razem jedynie 11 stron, jednakże nie z uwagi na pośpiech czy brak koncepcji na dalsze pociągnięcie tekstu - od razu zabieram się za pracę nad kolejnym rozdziałem, bo chciałbym to najszybciej z siebie wypuścić :p Rozdział miał być dłuższy, jednak uznałem, że zamknięcie go w takim momencie, kiedy wyszły mi trzy zgrabne cliffchangery, będzie najlepszym pomysłem... byście się podomyślali przez kolejny miesiąc/pół miesiąca jak to się rozwinie. [serce]
Może sobie zrobię jakąś mniejszą przerwę, bo jak piszę to nie mam czasu czytać, do tego pomysły poza dragonballowe wzywają, tymczasem przed wami:

Rozdział V

Serdecznie zapraszam do lektury. :)

- Makubo
-
Dodane: 10.02.2017 14:02 - Edytowane przez Yui-chan /
#musial3211 - Profil - user - 20% - 250
Yui-chan napisał/a:
Nie będę się spierać. :p
Ja pamiętam jak pierwszy raz Goku mówił o teleportacji i tam bodajże powiedział, że trzeba pomyśleć o konkretnym miejscu - w ten sposób też wykorzystywał w walce.

Teleportowac mozna sie do miejsca, gdzie wyczuwa sie KI, nawet w Super tak bylo, kiedy Goku probowal wyczuc Vegete trenujacego u whisa, ale ten byl za daleko. Nawet w GT dzialalo to na tej zasadzie... zwykle to bylo tak... musze leciec do X, gdzie jest ten X, musze goo wyczuc, o tu jest X, lece.

-
Dodane: 10.02.2017 14:08 - Edytowane przez Yui-chan /

Teleportowac mozna sie do miejsca, gdzie wyczuwa sie KI, nawet w Super tak bylo, kiedy Goku probowal wyczuc Vegete trenujacego u whisa, ale ten byl za daleko. Nawet w GT dzialalo to na tej zasadzie... zwykle to bylo tak... musze leciec do X, gdzie jest ten X, musze goo wyczuc, o tu jest X, lece.

Napisałem, że nie będę się spierać. :p
Tak czy inaczej Uub nie znał nikogo na Nowej Namek, do kogo mógłby się teleportować, nie było tam żadnych koksów, by emanowali szczególnie energią, więc teleportował się w sposób, w jaki Goku używa teleportacji w walce - czyli do konkretnego miejsca, np. za przeciwnikiem. To raczej nie bazuje na podstawie wyczucia ki, bo przecież miejsce musi być dokładnie wybrane. ;)

Zachęcam do czytania. :)

- Makubo
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy