Ważna informacja News: Konkurs: Poszukiwacze Smoczych Kul!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball FF
Dodane: 10.02.2017 14:38 /
#Stenbar - Profil - user - 50% - 1184
W kilku miejscach zdania nie miały sensu.To chyba efekt autokorekty.Przykład:
Niemal wpadła mną Dende, gdy ten się nagle zatrzymał.

Na ortografię i interpunkcję uwagi nie zwracałem.Nie jestem polonistą(i mam nadzieję, że nigdy nie będę).
Eksplorowanie ruin wymarłych cywilizacji?Lubie takie klimaty.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 10.02.2017 14:48 - Edytowane przez Yui-chan /
#Yui-chan - Profil - systemadmin - 100% - 6264
Stenbar napisał/a:
W kilku miejscach zdania nie miały sensu.To chyba efekt autokorekty.Przykład:
Niemal wpadła mną Dende, gdy ten się nagle zatrzymał.

Na ortografię i interpunkcję uwagi nie zwracałem.Nie jestem polonistą(i mam nadzieję, że nigdy nie będę).
Eksplorowanie ruin wymarłych cywilizacji?Lubie takie klimaty.

Dzięki za czujność. Wieczorkiem to poprawię. :)
Oczywiście chodzi o " wpadła na Dende". :p

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 10.02.2017 15:13 /
#Stenbar - Profil - user - 50% - 1184
Podobnych błędów naliczyłem około trzech(mogło być więcej, ale te trzy ataki autokorekty były najbardziej rażące).
W jednym zdaniu chyba słowo "nie" zostało zastąpione słowem "nowe".
Na razie dostaliśmy mało informacji odnośnie wyglądu mieszkańców bunkrów na Namek.Uznałeś, że to mało ważne czy dokładniejszy opis dostaniemy w przyszłości?

-
Dodane: 10.02.2017 18:09 - Edytowane przez Yui-chan /
Stenbar napisal:
Na razie dostaliśmy mało informacji odnośnie wyglądu mieszkańców bunkrów na Namek.Uznałeś, że to mało ważne czy dokładniejszy opis dostaniemy w przyszłości?

Napewno pojawi się więcej informacji. :)

Podsumowanie:
Już kolejna strona tematu wskoczyła, więc żeby wszystko było przejrzyste:

Rozdział I
Rozdział II
Rozdział III
Rozdział IV

Nowy:
Rozdział V

Serdecznie zapraszam do lektury. :)

Pisanie idzie lepiej niż myślałem, bo już mam sporo kolejnego rozdziału, który miałem w marcu pisać.
...widzę, że czytelnicy zaniemówili. [wesoly]

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 01.03.2017 22:19 - Edytowane przez millera1302 /
#millera1302 - Profil - user - 40% - 683
Wcześniej nie miałam zbyt wiele czasu, żeby przeczytać ten rozdział, no ale dziś nadrobię zaległości.

Brodaty mężczyzna, kilkukrotnie większy od niej, z postury przypominał raczej niedźwiedzia niż człowieka. Mieszanka zawodnika sumo i kulturysty.

C18 przypadkiem z kimś takim nie walczyła? Albo Videl? :d

Mężczyzna padł bez siły pod naporem małej Pan, siedzącej mu m barana.

Założę się, że ten typ miał taki obcisły kostium atlety i ta scena jawi się okropnie przed moimi oczami. Zawsze obrzydzali mnie w DB ci wielcy, obleśni faceci, którzy byli totalnymi słabiakami.

To produkt jakiejś zaawansowanej cywilizacji.

Normalni ludzie tak nie mówią xd Taki bardzo oficjalno-dokumentalny ton :p
A dobra, dalej Goten mówi bardziej po ludzku, więc ta zaawansowana cywilizacja jednak pasuje.

Ok, przeczytałam i najbardziej zainteresowała mnie końcówka turnieju i ten błysk!Spoiler. Ostatnia część eż dobra, ale na razie bardziej ciekawi mnie turniej, mam nadzieję, że doprowadzisz go do końca. W DB nigdy nie lubiłam jak przerywali w połowie i lecieli na jakieś zadupie sobie walczyć. Chcę wiedzieć kto wygra i kim jest ten typek.

Tak ogólnie to ciągle zmieniam zdanie co do tego ff. Bo z jednej strony trudno sobie wyobrazić, że postacie z anime mają jakieś głębsze charaktery, zwłaszcza te z DB i jak opisujesz je tak jak je opisujesz to widać właśnie takie anime. Czyli wszystko jest tak płytko ugruntowane - czaisz o czym mówię? Z drugiej jednak strony nie wyobrażam sobie żeby Gohan czy Vegeta dokonywali w tym Twoim ff jakichś rzeczy, które pokazały by czytelnikom, jacy oni naprawdę są, tak głęboko;p Także same sprzeczności i ciągle coś mi pasuje i nie pasuje.
A i jeszcze Gohan za bardzo się tu wymądrzył jak na moje. On jest skrominiś kochany.

p.s. Czy jako autor możesz zdradzić jaką on ma tu w ogóle fryzurę (tak, interesuję mnie toxD). Bo jak ma tę zjebaną z dorosłości to smutek. (w sensie gohan)

widzę, że czytelnicy zaniemówili

Pewnie za mało ich namawiasz do czytania. Pod moimi ff jest zazwyczaj około 20+ komentarzy bo robię dobrą reklamę xD

-
Dodane: 02.03.2017 17:36 /
millera1302 napisał/a:
Brodaty mężczyzna, kilkukrotnie większy od niej, z postury przypominał raczej niedźwiedzia niż człowieka. Mieszanka zawodnika sumo i kulturysty.

C18 przypadkiem z kimś takim nie walczyła? Albo Videl? :d

Mężczyzna padł bez siły pod naporem małej Pan, siedzącej mu m barana.

Założę się, że ten typ miał taki obcisły kostium atlety i ta scena jawi się okropnie przed moimi oczami. Zawsze obrzydzali mnie w DB ci wielcy, obleśni faceci, którzy byli totalnymi słabiakami.

Właśnie tak go sobie wyobrażałem. xDDD

Na razie jestem w pracy, to nie mam czasu bardziej odnieść się do twojego posta, ale chciałem coś napisać żeby temat podbić (xD) - nadrobię w weekend. [serce]

- Makubo
-
Dodane: 02.03.2017 20:34 - Edytowane przez Nameless14 /
#Nameless14 - Profil - user - 10% - 176
A ja w kwestii "tego błysku" mam do powiedzenia tylko tyle: Spoiler

Mi ten przeciwnik Pan skojarzył się z wilkołakiem z drugiego turnieju, który chciał zemścić się na Genialnym Żółwiu za zniszczenie księżyca. :d Ale walka ok, widać, że na content jest jakiś pomysł.

-
Dodane: 02.03.2017 20:43 /
Masz na dole taki klik z kodami i tam jest spoiler. Zaznaczasz co chcesz ukryć i klikasz.

Co do Twojej wypowiedzi, to nie przeżywałabym tego tak bardzo, bo to przecież ff czyli wizja autora :d Poza tym Pan w tym opowiadaniu jest pewnie silniejsza z natury i tyle w temacie. Ja tam chcę żeby to się rozwinęło :d

-
Dodane: 02.03.2017 20:49 /
#Nameless14 - Profil - user - 10% - 176
Każdy produkt kultury jest wizją autora - tylko co to zmienia? ;) Wizja autorska zawsze podlega ocenie i jest przedmiotem krytyki (niekoniecznie krytyki w rozumieniu potocznym, polegającym na wytykaniu błędów, ale właśnie na racjonalnej analizie, opisie i zestawieniu dobrych i słabych stron). Mi się na przykład ten pomysł nie podoba, bo po prostu maksymalnie spłyca całą istotę Dragon Balla.

-
Dodane: 02.03.2017 20:51 - Edytowane przez Yui-chan /
Spokojnie, nie mam zamiaru umieszczać w historii byle-ktosiów. :p
Spoiler

No i poszło...

Miałem odnieść się bardziej do ostatnich komentarzy, ale nie zdążyłem. xD
Pochłonęło mnie za to pisanie kolejnego rozdziału, który - tak jak obiecywałem - jest już gotów. :d
Przy okazji wyszło na to, ze historia mi się robi ciut dłuższa, gdy ją przelewam na wirtualny papier, niż zakładałem, tak że raczej na 12 chapkach się nie skończy. :p
Tym razem obiecuję, że się odniosę do odpowiedzi - bo muszę z tym pisaniem troszkę zastopować :p - mam też pomysł na pewną motywację dla czytelników, ale o tym już innym razem. :)

Na razie...
Rozdział VI

Tym razem 15 stron. :)
Jak zawsze zapraszam do lektury. :)

- Makubo
-
Dodane: 09.03.2017 15:31 /
#Zupasaiyan - Profil - user - 0% - 18
Szczerze mówiąc to jeśli chodzi o tożsamość Lee, to od początku ją podejrzewałem, ale w sumie nic w tym złego, wpasowuje się takie zagranie w klimat db.

Najbardziej mnie jednak urzekł język w jakim mówiono z telewizora, no po prostu sam się taki banan czarnego humoru pojawił na ryju :)

-
Dodane: 09.03.2017 15:35 /
#Lightening - Profil - user - 0% - 63
Ależ cliffhanger na końcu :) , powiem szczerze, ze opowiadanie trzyma poziom, czyta się z przjemnoscią. Z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji walki Tiena.

-
Dodane: 09.03.2017 20:11 - Edytowane przez millera1302 /
Trochę jestem dziś przyćpana lekami, ale przeczytam bo nie będę miała czasu przez najbliższe dni.

Domyśliłam się kim jest Lee i fajnie, że łysol też się domyślił :d Ogólnie to uśmiechnęłam się kiedy go wydałeś. Nie podoba mi się akcja na Namek, ale turniej świetny. Może później coś jeszcze dopiszę, ale teraz mi się nie chce.

-
Dodane: 06.04.2017 21:39 - Edytowane przez Yui-chan /
Zupasaiyan napisał/a:
Szczerze mówiąc to jeśli chodzi o tożsamość Lee, to od początku ją podejrzewałem, ale w sumie nic w tym złego, wpasowuje się takie zagranie w klimat db.

Nawet pseudonim nawiązuje do innego wojownika w przebraniu - Jackie Chuna. :p

Zupasaiyan napisał/a:
Najbardziej mnie jednak urzekł język w jakim mówiono z telewizora, no po prostu sam się taki banan czarnego humoru pojawił na ryju :)

Niemiecki najlepiej pasuje do roli plugawej mowy. xD
Btw, jak wkleisz w google ten fragment, to zobaczysz skąd pochodzi - bo to legitny cytat. :)

Lightening napisał/a:
Ależ cliffhanger na końcu :) , powiem szczerze, ze opowiadanie trzyma poziom, czyta się z przjemnoscią. Z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji walki Tiena.

Cóż, rozdział skończył się trochę przed czasem - miał zawierać w sobie więcej fabuły, ale i tak się rozrósł, dlatego postanowiłem uciąć go w takim miejscu.

millera1302 napisał/a:
Domyśliłam się kim jest Lee i fajnie, że łysol też się domyślił :d Ogólnie to uśmiechnęłam się kiedy go wydałeś. Nie podoba mi się akcja na Namek, ale turniej świetny. Może później coś jeszcze dopiszę, ale teraz mi się nie chce.

Akcja na Namek dopiero nabierze tempa. ;)

Wiadomość doklejona:
JUŻ JEST! xDD
Długo oczekiwany (xDDD) kolejny rozdział supa-FanFika. :d
Rozdział VII

Akcja rozwija się na dobre!
Na kolejny chapek przyjdzie nam poczekać - z różnych powodów - chyba do wakacji (o ile sam nie wystrzeli spod klawiatury wcześniej), więc jest mnóstwo czasu, by nowi czytelnicy mogli zapoznać się z całością, która prezentuje się tak:

Rozdział I
Rozdział II
Rozdział III
Rozdział IV
Rozdział V
Rozdział VI
Rozdział VII

Tymczasem dla wszystkich komentujących mam mały konkurs. :)
Spośród czytelników, którzy zostawią tutaj komentarz - nie spam - zostanie rozlosowana skromna nagroda w postaci mangi Dragon Ball tom 1-3, lub dwóch nowelek ze świata Natuto, opcjonalnie inna jak mnie coś fajnego się wygra do tej pory wpadnie w ręce.
Liczba postów zwiększa prawdopodobieństwo więc ganbare! :d
Konkurs zakonczy się... jak się zakończy. XD

- Makubo
-
Dodane: 07.04.2017 20:39 /
Do tej pory zmysły zrodziły do jedynie w przypadku młodego pokolenia.

main God, o co tu chodzi?xD
Znikali, w całkiem różnych miejscach na planecie, by pojawić się w całkiem innym miejscu.

Co to za powtórzenia? Czy to na pewno pisał kordos, hmm?

Nie czaję po co pisać pół-sayanie. Każdy wie, że Trunks, Goten i Gohan nie są "czystej krwi", a brzydko to wygląda jak tak piszesz. O albo kobieta-naukowiec.

- Przecież to nie sprawiedliwe! – wrzasnął Saichoro. – To rasizm!

Wszędzie ta poprawność, nawet w ff xD

Prócz tego, że wykonujący technikę musieli posiadać podobny poziom mocy i być tak samej rasy i postury, obejmowały ją jeszcze trzy istotne reguły.

Goku i Vegeta nie byli tej samej postury :p

Dobra, jeszcze trochę pomarudzę. Myślę, że za dużo razy zmieniasz punkt widzenia. Raz Bulma, potem Gohan, potem Pan, potem jeszcze nie wiadomo kto. Jak na taki wcal nie długi wcale nie krótki rozdział to za dużo tego nawaliłeś. A no i jeszcze za mało Goku, ja bym chciała go więcej i więcej. [serce]
Jednak ogólnie oceniam ten rozdział bardzo pozytywnie, ze względu na tego ciołka z Namek, co kojarzy mi się z typowym debilem a'la Freeza. Ogólnie przypomina mi on Ostatniego Imperatora z Mgły Zrodzonego. Niby debil i tyran a jednak mądrze myśli, żeby zagospodarować Namek, żeby przestało być nudne jak flaki z olejem. Jestem ciekawa jak to się dalej rozwinie, ale jeżeli chcesz dać kolejny rozdział w wakacje, to pozdro. Zapomnę o czym to było i nie będzie mi się chciało czytać drugii raz :<

-
Dodane: 07.04.2017 21:52 /
#harven - Profil - user - 0% - 52
Bardzo ciekawa historia, bardzo przyjemnie się ją czyta :p Szkoda, że te walki takie krótkie, ale mimo wszystko jest cacy. Czekam na kolejne odcinki :)

-
Dodane: 08.04.2017 10:20 /
#BetJr - Profil - user - 0% - 58
A ja mam pytanie , co do nagrody za wpis :d . Żeby wziąć udział w losowaniu , wystarczy ten post , czy trzeba jeszcze uczciwie przeczytać 7 rozdziałów ;) .

-
Dodane: 08.04.2017 13:04 /
Dzięki Millera za spostrzegawczość - już poprawiłem. :)
Do wakacji nie tak dużo czasu (3 mies), może coś się zrodzi do tej pory, ale będzie to dla mnie dość zajęty okres... poza tym trochę się zmęczyłem tym uniwersum i mam pomysł na małego coś innego. W sumie może nie zostać w ogóle zrealizowany, właśnie z uwagi na czas. Przez trzy miesiąc może coś się zrodzić w autobusowych korkach, ale może nie, stąd taki termin.
Dasz radę. [serce]

No niestety, trzeba przeczytaj przynajmniej część, żeby zostawić jakiś komentarz. Jak pisałem: spam w grę nie wchodzi. ;]

- Makubo
-
Dodane: 08.04.2017 13:51 /
Tylko nie porzucaj tego ff. Mam nadzieję, że masz zaplanowaną historię do samego końca, żeby w razie czego w skrócie opowiedzieć jak to się skończyłoxD

-
Dodane: 08.04.2017 13:55 /
millera1302 napisał/a:
Tylko nie porzucaj tego ff. Mam nadzieję, że masz zaplanowaną historię do samego końca, żeby w razie czego w skrócie opowiedzieć jak to się skończyłoxD

Historię mam, ale zbyt wiele jej by ją streścić, prawdziwe perełki dopiero przed nami, więc nie martw się, fanfik dobrnie do końca. :)

- Makubo
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy