Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania - 1/8 finału!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball FF
Dodane: 08.04.2017 19:51 /
#Nameless14 - Profil - user - 10% - 195
millera1302 napisał/a:
A no i jeszcze za mało Goku, ja bym chciała go więcej i więcej. [serce]

A wg mnie brak Goku (no, prawie...) to jeden z największych plusów fabularnych. Już w DBZ Goku tak zdystansował mocą wszystkich poza Gohanem, że praktycznie nie sposób wymyślić jakąś intrygę tak, by zaangażować jednocześnie Goku i pozostałych bohaterów. Z prostych powodów: przeciwnik, który dla Goku jest wyzwaniem, jest w ogóle nie do ruszenia przez pozostałych. Z drugiej strony przeciwnik, z którym mogą się mierzyć pozostali członkowie Z teamu jest dla Goku jak mucha. Ciężko więc wymyślić coś, żeby uwypuklić rolę pozostałych bohaterów i nie redukować ich obecności do roli biernych, nudnych widzów. Lepiej więc skupić się na nich, a Goku odsunąć od głównych wydarzeń, przynajmniej na tak długo, jak faktycznie się da - tzn. aż pojawi się nagle i niespodziewanie jakiś boss. ;)

A co do samego pomysłu z przystopowaniem publikacji do wakacji to jest to faktycznie fatalne. Ciężko budować jakiś fan base bez regularnego wkładu własnego. Większość osób zapomni o elementach fabuły i kolejne wydarzania będą niezrozumiałe, a nie wydaje mi się, żeby ludzie byli zadowoleni z konieczności czytania 7 rozdziałów po raz drugi.

Spoiler

-
Dodane: 08.04.2017 19:57 - Edytowane przez kordos /
#kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6312
Nameless14 napisał/a:
Spoiler

Bo w taki sposób nigdy nie rozwiązywało się problemów w DB? xD
Poza tym nie ma w tym logiki - Saichoro przed spełnieniem się życzenia nie ma podejścia do członków Z teamu, za to Dende gra na czas. Jaki jest priorytet dla całej grupy? Ano uzdrowienie tego, który może ich zabrać do domu. ;) Co innego gdyby Saichoro już wcześniej taką siłę posiadał, tak, wtedy mógłby to być plot hole, ale... patrz pierwsze zdanie. :p
To dopiero drugie życzenie, kiedy okazało się, że musi je wypowiedzieć i nie ma za bardzo możliwości kolejny raz zwieść badassa sprawiło, że jego siła stała się problemem.
Czyli dopiero przy trzecim Dende mógłby sobie czegoś takiego zażyczyć - ale nie miał już szansy. ;)

Nameless14 napisał/a:
A co do samego pomysłu z przystopowaniem publikacji do wakacji to jest to faktycznie fatalne. Ciężko budować jakiś fan base bez regularnego wkładu własnego. Większość osób zapomni o elementach fabuły i kolejne wydarzania będą niezrozumiałe, a nie wydaje mi się, żeby ludzie byli zadowoleni z konieczności czytania 7 rozdziałów po raz drugi.

Inaczej: kolejny rozdział na 100% pojawi się do wakacji (do tej pory pojawiały się 2 razy/ 1 w miesiącu) - może wcześniej, ale nie gwarantuję.
Moja fanbaza. [placze]

----- Podpis --------------------

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 08.04.2017 21:56 /
#millera1302 - Profil - user - 40% - 684
Nameless14 napisał/a:
millera1302 napisał/a:
A no i jeszcze za mało Goku, ja bym chciała go więcej i więcej. [serce]

A wg mnie brak Goku (no, prawie...) to jeden z największych plusów fabularnych. Już w DBZ Goku tak zdystansował mocą wszystkich poza Gohanem, że praktycznie nie sposób wymyślić jakąś intrygę tak, by zaangażować jednocześnie Goku i pozostałych bohaterów. Z prostych powodów: przeciwnik, który dla Goku jest wyzwaniem, jest w ogóle nie do ruszenia przez pozostałych. Z drugiej strony przeciwnik, z którym mogą się mierzyć pozostali członkowie Z teamu jest dla Goku jak mucha. Ciężko więc wymyślić coś, żeby uwypuklić rolę pozostałych bohaterów i nie redukować ich obecności do roli biernych, nudnych widzów. Lepiej więc skupić się na nich, a Goku odsunąć od głównych wydarzeń, przynajmniej na tak długo, jak faktycznie się da - tzn. aż pojawi się nagle i niespodziewanie jakiś boss. ;)

Spoiler

No a w ostatnim odcinku DBS nasz łysol malutki strzelił w Goku kamehane. Goku też strzeił i się złłączyły xD Pewnie Goku rozwaliłby go ale i tak żal, ze Krilan, czy jak on tam po japońsku się zwie (nigdy nie pamiętam jak to się pisze, został ukazany jako ktoś kto może dorównać Goku xD Nie czaje tej ich siły już. Ale to nie temat na to :p Kordos, daj dużo Goku!

-
Dodane: 08.04.2017 22:37 /
millera1302 napisał/a:

No a w ostatnim odcinku DBS nasz łysol malutki strzelił w Goku kamehane. Goku też strzeił i się złłączyły xD Pewnie Goku rozwaliłby go ale i tak żal, ze Krilan, czy jak on tam po japońsku się zwie (nigdy nie pamiętam jak to się pisze, został ukazany jako ktoś kto może dorównać Goku xD Nie czaje tej ich siły już. Ale to nie temat na to :p Kordos, daj dużo Goku!

Goku jest nieobecny nie dlatego, że siłą przewyższałby innych bohaterów, tylko dlatego, że... jest już wyeksploatowany. :|
Cały DB był poświęcony jego postaci, a powiedzmy sobie szczerze: jego charakter i osobowość jest prosta jak drut, więc wolałem skupić się na bardziej interesujących bohaterach. Co nie znaczy, że nie będzie Goku. Będzie coraz więcej Goku, dowiemy się, co robił jak go nie było, będzie też miał dużą rolę do odegrania.
Podobnie było w sadze Namek, kiedy pojawia się w środku fabuły, a potem znów znika i leczy się w komorze.

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 08.04.2017 23:49 /
#KaKa - Profil - user - max% - 13456
Podaj termin losowania tych mang to ci dam znać kiedy przeczytam twoje rozszerzenie do świata dragon balla xD

-
Dodane: 09.04.2017 21:59 - Edytowane przez kordos /
KaKa napisał/a:
Podaj termin losowania tych mang to ci dam znać kiedy przeczytam twoje rozszerzenie do świata dragon balla xD

Termin losowania jest zaskoczeniem (nawet dla mnie xD), właśnie żeby uniknąć tego o czym mówisz, czyli zwlekania z komentarzami. :p

Dobre, coby umilić oczekiwanie
...taki skrawek tekstu, sześć stron. Nie traktowałbym jak osobny rozdział, bardziej jako dodatek do tego wszystkiego, co już było - ot tak, coby zaznaczyć, ze już pół historii za nami. No i jest o Goku. [xd]
A że to napewno nie to, czego sie spodziewacie, to... xD

Rozdział VII ½ Goku gaiden vol.1

- Makubo
-
Dodane: 27.04.2017 12:42 - Edytowane przez Bociak /
#Bociak - Profil - user - 100% - 6177
Spoiler

-
Dodane: 27.04.2017 21:58 /
#Stenbar - Profil - user - 50% - 1225
DB to shounen więc mogłoby się wydawać, że nasi nieśmiertelni herosi walcząc w imię miłości, przyjaźni i większego dobra są w stanie pokonać każdego wroga.
Tymczasem ten fanfic próbuje w taki nieshounenowy sposób pokazać nam jak niewiele znaczą nasi bohaterowie w skali całego wieloświata.
Podoba mi się ten pomysł. [szeroki]

-
Dodane: 30.04.2017 22:41 - Edytowane przez kordos /
Stenbar napisał/a:
DB to shounen więc mogłoby się wydawać, że nasi nieśmiertelni herosi walcząc w imię miłości, przyjaźni i większego dobra są w stanie pokonać każdego wroga.
Tymczasem ten fanfic próbuje w taki nieshounenowy sposób pokazać nam jak niewiele znaczą nasi bohaterowie w skali całego wieloświata.
Podoba mi się ten pomysł. [szeroki]

Między innymi to było moim zamiarem, resztę trafnie odczytał Bociek. :)
Imho przez to bohaterowie stają się... bardziej ludzcy. Co za tym idzie lepiej się z nimi utożsamić. Szczerze mówiąc wizja bogów nad bogami nie za bardzo mi się podobała w DB, do tego niewiele wiedzieliśmy o zasadach rządzących tamtym światem, o zjawiskach "kosmicznych" - nie mieliśmy skali porównania.

edit
Dziś/jutro upnę kolejny rozdział, więc ci, którzy jeszcze nie czytali a chęć mieli, mają okazję by się zapoznać z minirozdzialikiem, który wrzuciłem powyżej:
https://justpaste...

Przypominam też o trwającym konkursie. :)

- Makubo
-
Dodane: 22.05.2017 22:01 - Edytowane przez Bociak /
Imho przez to bohaterowie stają się... bardziej ludzcy. Co za tym idzie lepiej się z nimi utożsamić. Szczerze mówiąc wizja bogów nad bogami nie za bardzo mi się podobała w DB, do tego niewiele wiedzieliśmy o zasadach rządzących tamtym światem, o zjawiskach "kosmicznych" - nie mieliśmy skali porównania.

Tak, w twojej fanficowej sytuacji ci "dziwni", ześlizgnęli się do DB wymiaru, to uzasadnia ich "ludzkość", greckość...
No właśnie greckość. xD Pomyślta że bogowie Greków czy wcześniej Egipcjan byli tacy ludzcy, obdarzeni ludzkimi przywarami i fantastycznymi elementami ich ciał - byli dziwnie oddawani w sztuce, bowiem ześlizgnęli się do naszego wymiaru, i ten wymiar ich odkształcił, przekształcił. I są oni takimi podróżnikami.
Jednak wraz z nadejściem chrześcijaństwa do naszego wymiaru przeniknęło coś wyższego i nie był to przypadkowy podróżnik.
Gnozo-lolo. xD

"Żywy byłem zarazą - umierając będę twoją śmiercią" - Marcin Luter
-
Dodane: 25.05.2017 14:00 - Edytowane przez kordos /
Dobra, dobra, miałem się uczyć i nie pisać fika... wyszło odwrotnie. xD
Ale w końcu muszę zmienić ten schemat. [placze]

Przed wami kolejny, ohoho ósmy już rozdział niewielkiej historii, która rozrasta się ponad miarę:
Rozdział VIII

Dla spóźnialskich cały spis treści. :p
Rozdział I
Rozdział II
Rozdział III
Rozdział IV
Rozdział V
Rozdział VI
Rozdział VII
Rozdział VII ½ Goku gaiden vol.1
Rozdział VIII

Btw, Boćku jak ty wszystko rozumiesz. [serce]
Ale sza! Nie spoileruj! [xd]

Wiadomość doklejona:
Stuknelo nam już pół roku z fanfikiem - Jezu, jak to zlecialo - i pozwoliłem sobie na małe podsumowanie. Opowiadanie przybrało już rozmiary jakiejś mikropowiesci, bo przekroczylismy Panie i Panowie liczbę 140 stron, a do końca jeszcze sporo zostało. :)

Jeszcze raz bezczelnie podbiję temat. xD
Kolejny rozdział już gotów, czekam więc na swoich wiernych czytelników, aż nadrobio ten wrzucony i będę mógł zrobić upload. [serce]

- Makubo
-
Dodane: 11.06.2017 21:39 /
#Fuqet42 - Profil - user - 0% - 1
Dzięki za ujawnienie Dragon Ball ff wszystko teraz wygląda o niebo lepiej i jest się czym pochwalić

-
Dodane: 15.06.2017 17:00 - Edytowane przez Bociak /
Spoiler

-
Dodane: 15.06.2017 18:29 /
#redi87 - Profil - user - 50% - 1384
Bardzo fajny i wciągający fanfik a przeczytałem ich już trochę i mogę spokojnie poziomem porównać go do swietnego fanfika db az vodnique'a :-).

-
Dodane: 19.06.2017 13:13 /
redi87 napisał/a:
Bardzo fajny i wciągający fanfik a przeczytałem ich już trochę i mogę spokojnie poziomem porównać go do swietnego fanfika db az vodnique'a :-).

Fuqet42 napisał/a:
Dzięki za ujawnienie Dragon Ball ff wszystko teraz wygląda o niebo lepiej i jest się czym pochwalić

Dzięki za opinię, bardzo się cieszę, że przybywa czytelników. :)
... a raczej, że jacyśkolwiek są, bo starzy "fani" się wykruszyli. :T

Bociak napisał/a:
Spoiler

Dla Yowamuchiego nie planowałem większej roli, poza jednym "smaczkiem" - zobaczę, czy w ostateczności wykorzystam ten motyw, czy tylko wspomnę, by zamknąć historię w całość, bo... zrewidowałem swoje zamierzenia co do rozpiętości dzieła, widząc, że popularność jest żadna.
Mam już napisane dwa rozdziały wprzód - 9 i 10 - niebawem dodam 9. Pokusiłem się o kilkudniowy time skip i ominięcie rozwinięcia kilku wątków, od razu przechodząc do rzeczy, dzięki czemu jakbym "ominął" jeden czy dwa rozdziały, czyli jestem już blisko końca historii. :)

- Makubo
-
Dodane: 19.06.2017 18:07 /
#buhaj - Profil - user - 0% - 95
Myślę że jednak zainteresowanie tym fickiem jest, bo jest ciekawy, tylko że na tym świecie nie brakuje leserów, którzy nawet nie wspomną że coś przeczytali, bo napisanie kilku zdań jest zbyt męczące.

Czekam z niecierpliwością na następne rozdziały, mam nadzieję że za bardzo tego nam nie skrócisz.

-
Dodane: 19.06.2017 18:15 /
buhaj napisał/a:
Czekam z niecierpliwością na następne rozdziały, mam nadzieję że za bardzo tego nam nie skrócisz.

Więcej skrócić się nie da, bo sa wątki, które muszą się tam pojawić - dla paru konceptów z ostatnich chapków w ogóle ten fanfik powstał, więc na pewno się znajdą. :)

Skoro tak uważasz, to nie będę się rozdrabniał. :d
Rodział IX-X

Gdybyśmy używali podziału na "sagi" to można powiedzieć, że w tych chapkach saga turniejowa/bitwy na Nowej Namek, doszła do swego końca. Aczkolwiek zakończone wątki będą jeszcze istotne, a te, co się pojawiły rozkwitną w dalszej części... sądze, że nawet się nie domyślacie, w jaki sposób. :p

- Makubo
-
Dodane: 21.06.2017 18:20 /
Spoiler *1

Wiadomość doklejona:
Spoiler *2

Cdn

-
Dodane: 22.06.2017 16:01 - Edytowane przez redi87 /
#redi87 - Profil - user - 50% - 1384
#Yui-chan

Spoiler

-
Dodane: 22.06.2017 16:22 /
redi87 napisał/a:
#Yui-chan

Spoiler

Nie znam tej mangi - podobieństwo jest więc całkiem przypadkowe. Transformacja, która ja opisałem wygląda trochę inaczej, aczkolwiek nie dziwię się, że ktoś wpadł na taki sam pomysł, bo to jest wręcz naturalna konsekwencja rozwoju tej postaci. :p

- Makubo
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy