Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. II Przylot i nasz ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball FF
Dodane: 22.06.2017 18:24 - Edytowane przez redi87 /
redi87 - Profil - user - 50% - 1407
Masz rację, bo to już chyba 3 opowieść w której się spotykam z tym. Twoja transformacja podoba mi się bardziej, bo postać nie przechodzi zmiany fizycznego wyglądu a jedynie włosy przybierają inną poświate.

Spoiler

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 22.06.2017 23:30 /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6325
redi87 napisał/a:
Masz rację, bo to już chyba 3 opowieść w której się spotykam z tym. Twoja transformacja podoba mi się bardziej, bo postać nie przechodzi zmiany fizycznego wyglądu a jedynie włosy przybierają inną poświate.

Spoiler

Dzięki za zainteresowanie.
Nie planuje dac tej postaci kaio-kena, sądzę, że jeden power-up wystarczy... Tym bardziej bez sensu by było to, że nie używał to do tej pory. Zamiast Na jednej, wolę skupić się na kilku postaciach. A co do posiadanej siły, specjalnie staram się tak prowadzić historię, by nie było dokładnie jasne kto jest od kogo silniejszy i jak bardzo. :p

-
Dodane: 22.06.2017 23:34 /
millera1302 - Profil - user - 40% - 685

Ok, to przeczytałam jakąs tam kolejną część i muszę powiedzieć, że piszesz zdecydowanie za długie rozdziały. Lepiej by było podzielić to na coś krótszego, łatwiej się wtedy zabrać do czytania, haha. I nie wiem dlaczego, ale ten ósmy rozdział strasznie mi się dłużył. Za wiele takich niewyjaśnionych wątków wprowadzasz i ja pomału zaczynam się gubić. A może to dlatego, że dawno tego ficka nie czytałam. I co zauważyłam to chyba Twój styl się poprawił, bo nie strzelasz już takich głupich byków jak literówki czy dziwne zdania. Ładniej to wygląda, chociaż i tak zamiast "lawa" kilka razy napisałeś "lawa", wybacz, ale ja zwracam uwagę na takie rzeczy :p

A co do fabuły
Spoiler *1
Spoiler *2

Komentuje w trakcie czytania, dlatego ten post wygląda, jak wygląda jakby co.

Trochę się już pod koniec pogubiłam co i jak. Może zmęczenie tak na mnie wpływa, ale nie zauwazyłam momentu kiedySpoiler *3

Ogólnie to podoba mi się Twój styl pisania, który czasem przechodzi w jakiś naukowy potok słów, a chwilę później mamy dobrze znane wszystkim rozterki Satana i Gohana, którego nie pojmuje. Nie podoba mi się ta wielowątkowość, która pewnie za chwilę ładnie się połączy, jednak za dużo tego. I żeby nie było fick mi się podoba, ale jak już mam komentować, to wole napisac o rzeczach, które mi nie pasują. Wychwalać za bardzo nie będę, bo samą pochwałą powinno być już to, że czytam tę fanfickową cegłę (nie znoszę ff ze świata anime czy mangi). Myślę, że jeśli doprowadzisz tę historię w logiczny sposób do końca to wtedy można będzie bić brawo.

A i jeszcze coś! Im bliżej końca każdego rozdziału, tym więcej błędów popełniasz. Ale pewnie sam o tym wieszxD

Powodzenia w dalszym pisaniu!

-
Dodane: 24.06.2017 07:06 - Edytowane przez kordos /
millera1302 napisał/a:

Ok, to przeczytałam jakąs tam kolejną część i muszę powiedzieć, że piszesz zdecydowanie za długie rozdziały. Lepiej by było podzielić to na coś krótszego, łatwiej się wtedy zabrać do czytania, haha. I nie wiem dlaczego, ale ten ósmy rozdział strasznie mi się dłużył. Za wiele takich niewyjaśnionych wątków wprowadzasz i ja pomału zaczynam się gubić. A może to dlatego, że dawno tego ficka nie czytałam.

Każdy rozdział ma jakieś 11-14 stron, więc nie powiedziałbym, że są jakieś długie - jakby były krótsze to już w ogóle byś pozapominała co się działo. :p
Wątków (niewyjaśnionych) jest w sumie kilka - właściwie po wątku na każdą "ważną" postać xD - ale powoli się będą splatać w całość. Część już się zakończyła. :)

millera1302 napisał/a:
Ładniej to wygląda, chociaż i tak zamiast "lawa" kilka razy napisałeś "lawa", wybacz, ale ja zwracam uwagę na takie rzeczy :p

Rozumiem, o co chodzi. xD
Takie błędy, jak i te bardziej abstrakcyjne, z nowym imieniem Trunksa (xDDD) będą się niestety pojawiać, bo autokorekta im dłuższy plik, tym bardziej zawodzi (po x stronach nawet ortów nie wyłapuje, w końcu to tylko telefon :T), a niestety przeglądając to drugi raz na tym samym nośniku, nie jestem w stanie wszystkiego poprawić. :( I trochę też mi się nie chce, bo bardzo luźno traktuję ten fanfik, bo... to fanfik tylko. [xd]

Trochę się już pod koniec pogubiłam co i jak. Może zmęczenie tak na mnie wpływa, ale nie zauwazyłam momentu kiedySpoiler *1

Moment jest wspomniany. Dokładniej - raz mowa o tym w dialogu z Dende, a drugi raz całą sytuację wspomina sam Uub. W obydwu przypadkach jest mowa pokrótce, że tak się stało i dlaczego. Dokładnego przedstawienia tej akcji nie ma, wypadła z fabuły tak samo jak pierwsze chwile Vegety po powrocie na Ziemię.
...a Pan Spoiler *2

millera1302 napisał/a:
Nie podoba mi się ta wielowątkowość, która pewnie za chwilę ładnie się połączy, jednak za dużo tego.

W DB jest sporo bohaterów i każdego warto jakoś przedstawić - stąd taki wybieg. Do tego chciałem przedstawić kilka pomysłów. W sumie każdy z wątków to po prostu historia innej postaci, biegnące obok siebie i splatające się ze sobą.

-
Dodane: 26.06.2017 17:26 - Edytowane przez fluks147 /
fluks147 - Profil - user - 10% - 201
Fanfic ogólnie mi się podoba, ale najbardziej wciągający był do 5 rozdziału. Później były momenty, w których przynudzał, szczególnie saga Namek. Momentami strasznie irytujące były błędy. Niektóre zdania są czasem ciężkie do zrozumienia, często zdarzają się słowa zmienione przez autokorektę. Naprawdę powinieneś coś z tym zrobić, bo moim zdaniem niewiele trzeba żeby to poprawić, a przyjemność z czytania dla niektórych osób wzrosłaby sporo. Czytaj fanfic o jeden raz więcej przed opublikowaniem, albo najlepiej poproś kogoś innego żeby pomógł Ci znaleźć i poprawić błędy (samemu czasem ciężko je znaleźć we własnym tekście).

Spoiler

Mógłbyś także edytować swój pierwszy post i tam wstawić linki do wszystkich rozdziałów - nikt nie musiałby szukać później w postach.

-
Dodane: 26.06.2017 20:06 - Edytowane przez Nameless14 /
Nameless14 - Profil - user - 10% - 197
Podoba mi się kierunek, w którym zmierza fanfic. Interesuję się historią i początkami cywilizacji, motywy oparte na zaginionych kulturach (Gothic 2 NK!!!) czy niewyjaśnionych tajemnicach przeszłości zawsze mnie wciągały (w gimbazie zaczytywałem się w książkach Denikena :d ), a tutaj najwidoczniej Spoiler *1
Motyw z wszechświatami przypomina mi Wiedźmina 3. :d

Jeśli chodzi jednak o literówki i inne błędy związane z auto-korektą, to mam odczucie zupełnie odwrotne do millery - miałem wrażenie, że jest ich znacznie więcej niż w rozdziałach poprzednich. W niektórych miejscach naprawdę utrudniały czytanie, co dotychczas się chyba nie zdarzało, a przynajmniej nie przypominam sobie. BTW: w tekście pojawia się video zamiast Videl i Kuba zamiast Uuba. :d Jest też jedno niedociągnięcie autora:

Spoiler *2

Yui-chan
Narzekasz na brak komentarzy, ale przecież nie każdy czytelnik - nawet jeśli mu się podoba - ma ochotę prowadzić dyskusję na temat utworu, który przeczytał. Poza tym - IMO polityką "wydawniczą" trochę sam grasz do własnej bramki. Masz jakieś rozdziały, ale wstrzymujesz się z podlinkowaniem, przez co przerwy w "premierach" są dłuższe i ludzie się zniechęcają albo nawet zapominają o Twojej pracy. Powinieneś starać się, żeby wychodziło to jak najczęściej i jak najszybciej (o ile nie odbije się to na jakości). Wiadomo, że z powodu braku jakichkolwiek zysków z tytułu tego ff masz ważniejsze sprawy na głowie - ale warto mieć to na względzie. Ja muszę przyznać, że tak millera gubię się w wątkach, ale raczej nie dlatego, że jest ich za dużo, ale właśnie dlatego, że nie pamiętam szczegółów z poprzednich rozdziałów. Czasem zastanawiałem się podczas czytania czy czegoś nie pamiętam, czy po prostu jakieś wydarzenie jest celowo niedookreślone w pracy.

I... mam nadzieję, że Picollo jeszcze jakąś akcję odegra, a ta "saga" na Namek nie posłuży za wymówkę do wywalenia go i innych z akcji, bo "już mieli swoje 5 minut". ;)

-
Dodane: 04.07.2017 22:01 /
zlotykojot - Profil - user - 0% - 42
Yui-chan napisał/a:

Dragon Ball FF to fanowska cell-phone novel, która powstała w 2016 roku. Przedstawia alternatywną wersję przygód bohaterów Dragon Ball po zakończeniu mangi. Nie jest powiązana z filmami kinowymi i innymi seriami, choć autor - jak sam przyznaje - czerpie inspirację i motywy z różnych serii Dragon Balla.

Fanfik - pierwszy rozdział - po polsku, jest dostępny pod tym linkiem:
https://jpst.it/PWAD

Hm... Lepsze niz DB Multivwrse ????

-
Dodane: 25.07.2017 00:21 /
Nameless14 napisał/a:

Narzekasz na brak komentarzy, ale przecież nie każdy czytelnik - nawet jeśli mu się podoba - ma ochotę prowadzić dyskusję na temat utworu, który przeczytał. Poza tym - IMO polityką "wydawniczą" trochę sam grasz do własnej bramki. Masz jakieś rozdziały, ale wstrzymujesz się z podlinkowaniem, przez co przerwy w "premierach" są dłuższe i ludzie się zniechęcają albo nawet zapominają o Twojej pracy. Powinieneś starać się, żeby wychodziło to jak najczęściej i jak najszybciej (o ile nie odbije się to na jakości). Wiadomo, że z powodu braku jakichkolwiek zysków z tytułu tego ff masz ważniejsze sprawy na głowie - ale warto mieć to na względzie. Ja muszę przyznać, że tak millera gubię się w wątkach, ale raczej nie dlatego, że jest ich za dużo, ale właśnie dlatego, że nie pamiętam szczegółów z poprzednich rozdziałów. Czasem zastanawiałem się podczas czytania czy czegoś nie pamiętam, czy po prostu jakieś wydarzenie jest celowo niedookreślone w pracy.

Masz wiele racji - tak czt inaczej pisanie tego ficka jest na marginesie marginesu mojego życia i codziennych spraw. Jestem dość zajętym człowiekiem, zawsze coś mam do zrobienia na już. Ostatnio pracowałem na panelem na konwent, przez co fanfik nie był uaktualniony, mimo, że właściwie miałem już cały rozdział... po prostu zapomniałem o nim. xD

Tak czy inaczej, wrzucam go teraz:
Rozdział XI

Już niedługo koniec historii, jeszcze tylko parę chapków, a co za tym koniec konkursu. :p

-
Dodane: 26.07.2017 21:22 /
#Yui-chan

Super chapter a najbardziej spodobał mi się Vegeta :) Spoiler

-
Dodane: 27.07.2017 15:14 /
#Yui-chan

Nowy rozdział ciekawy, tylko znowu - Goku nigdy nie używał teleportacji do miejsca. Technika działała tylko na ki.

Spoiler

-
Dodane: 27.07.2017 17:35 /
Niezwykle miły dla mnie jest was odzew. :)
Jeżeli chodzi o Vegetę, to Spoiler *1
Zaś co do telepotracji Spoiler *2

-
Dodane: 27.07.2017 20:35 - Edytowane przez redi87 /
Yui-chan napisał/a:

Spoiler *3

-
Dodane: 27.07.2017 20:50 - Edytowane przez kordos /
redi87 napisał/a:
Yui-chan napisał/a:

Spoiler *3

Nie do końca.
Zmianie uległo kilka elementow, oczywiście strój, bo nie ma tutaj czarodziejskiej przemiany ubrań, gdy wyobrażałem sobie tę postać także makijaż wokół oczu nie wydawał mi się potrzebny.
Może się pokusze o mały szkic, żeby zaprezentować ten redesign.

-
Dodane: 27.07.2017 21:57 /
Nameless14 - Profil - user - 10% - 197
Ja sobie wyobrażałem Vegetę właśnie tak, jak SSJ4, z tą tylko różnicą, że bardziej szpetnego, bo z bardziej małpią fizjonomią.

-
Dodane: 29.07.2017 19:13 /
Tak, co do Vegety
Spoiler

-
Dodane: 02.08.2017 13:10 /
Davvcio - Profil - user - 0% - 1
Witam trafilem tu wczoraj wieczorem i po przeczytaniu 1 rozdziału tak mnie zaciekawilo ze przeczytalem wszystkie w 1 noc :) mam 30 lat i powiem ci ze cholernie dobra robota (moze troszke za krotkie) mialem nie dawac kom. Ale za naklad pracy naleza ci sie gratulacje, z niecierpliwosvia czekam na dalsza kontynulacje powodzenia ps. Zona terz zaczela czytac :)

-
Dodane: 16.08.2017 17:51 /
millera1302 - Profil - user - 40% - 685
Chciałam tylko napisać, że przeczytałam ostatni rozdział, ale nie chcę mi sie komentować. Jednak jako, że brzydko wygląda pozostawienie tylko jednej linijki w poście, to cos napiszę.

Fajny rozdział! xD Mężowie i żony zaczynają to czytać, niedługo będzie to opowieść opowiadana sobie przy ogniskach, haha. Żartuje.

Ciągle podoba mi się to, że bardzo dobrze dajesz charaktery postaci. Tutaj widzimy to na przykładzie Vegety. Do niczego się nie przyczepię, bo mi sie nie chcę.

-
Dodane: 18.08.2017 16:58 /
Bardzo miło mi czytać wasze komentarze. [serce]
Widzę, że grono fanów (xD) się rozrasta. :d
...sam nie wiedziałem, że aż tyle miesięcy zajmie mi przygoda z tym fikiem i naprawdę chciałbym to wreszcie skończyć i móc zająć się czym innym, ale historię chcę opowiedzieć do końca, a szybciej tego się zrobić chyba nie da. Jeszcze tyle wątków do zamknięcia. [placze]
W sumie cały fik służył temu, by pokazać kilka rzeczy, które zostawiłem na koniec - dlatego mnie tak męczy. :p

Przed wami kolejny, dwunasty już, rozdział - jest i trochę walki, trochę magii, chyba nawet trochę humoru... a i jakieś gnozololo się znajdzie.
Rozdział XII

Dla spóźnialskich spis wszystkich dotychczasowych rozdziałów:
Rozdział I
Rozdział II
Rozdział III
Rozdział IV
Rozdział V
Rozdział VI
Rozdział VII
Rozdział VII ½ Goku gaiden vol.1
Rozdział VIII
Rodział IX-X
Rozdział XI
Rozdział XII

-
Dodane: 19.08.2017 09:14 /
buhaj - Profil - user - 0% - 94
Myślałem że się już coś rozwiąże a tutaj więcej pytań niż odpowiedzi :)

Znowu będzie trzeba czekać na następny rozdział, jak tak dalej pójdzie to paznokci mi braknie ;P

-
Dodane: 28.08.2017 07:54 /
qakkos - Profil - user - 0% - 12
Bardziej czekam na kolejny rozdział niż kolejny odcinek dbs... Najbardziej tutaj podoba mi się pomysł szybkiej fuzji

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy