Dziś jest Sobota, 25 lutego 2017, godz 08:11
Online: 220, statystyki
Forum > Dragon Ball
Temat: Wychowam swoje dziecko na DB
Dodane: 08.01.2017 18:17 - Edytowane przez Fuzion dnia 08.01.2017 18:18
#Fuzion - user - 10% - 104
Siemka. Chciałbym porozmawiać z Wami na pewien temat, który intryguje mnie od dłuższego czasu.

Wiele razy spotkałem się z komentarzami fanów DB, którzy oznajmiali że "Wychowam swoje dziecko na DB"

No niby wszystko fajnie, miło że ludzie chcą tchnąć DB w następne pokolenie, ale czy to aby na pewno rozważne?

Nie ukrywam, że mi osobiście miło by było gdyby mój potomek był tak samo zafascynowany światem smoczych kul jak ja, ale nie chciałbym na siłę wciskać mu tego uniwersum, co więcej moi rodzice nie pokazywali mi tego co oni oglądali za dzieciaka, a i tak poznałem te tytuły i mi się spodobały.

Czy nas ktoś zmuszał do oglądania?

Fakt, nasze dzieci nie ujrzą tego w telewizji jak my, ale od czego jest internet?
Ja jedynie wspomnę swojemu dziecku, że istnieje coś takiego jak Dragon Ball, ale nie będę go zmuszać do zagłębiania się w to Anime. Uważam, że osoby, które chcą na siłę pokazać DB swojemu dziecku to fanatycy, ale może trochę przesadzam.

Jak to będzie z Wami? Pokażecie swoim potomkom dzieło Akiry? Jeśli tak to czy będziecie dążyć do tego aby Wasz syn lub Wasza córka został jego fanem? Oraz co sądzicie o osobach, które chcą DB pokazać przyszłym pokoleniom?

Dodane: 08.01.2017 18:26
#iglo13 - user - 30% - 403
To nie chodzi o to zeby kogoś do czegoś zmuszać. Pokazujesz 1 odcinek i czekasz na reakcje. Jak chce ogladać to fajnie, jak nie to też fajnie. Bo w sumie dla ciebie co za różnica?

Jak nie pokażesz czegoś to nawet internet nie pomoże, dzieciak za 15 lat sam do DB nie wróci. Jak dla mnie problemu nie ma

----- Podpis --------------------
Dodane: 08.01.2017 18:30
#KaKa - user - max% - 13244
Też kiedyś mówiłem jakieś pierdolety tego typu. Nie wiem po co, kek. Postaram się w sumie pokazać dzieciakom, że coś takiego jest, może podpasuje, a może nie. Liczmy się z tym, że za X lat DB będzie jeszcze bardziej odległe od trendów niż jest teraz.

Dodane: 08.01.2017 18:31
#Mateo Frozen - user - 30% - 548
Raczej nie, jeśli doczekam się potomków. Uważam że jest wiele dużo ciekawszych mang czy anime które wolałbym polecić, a gdyby podobał mu\jej się DB nie mam nic przeciwko. Mam pewne doświadczenia z tym związane bo zapoznałem moja małą siostrę z DB i o muszę powiedzieć że DB dobrze jej podchodził bo mamy małego Goku a w Z pomimo brutalności i walk jest Gohan, później dzieciaki

Jest też pewien problem z klasykami mnie na przykład nie wszystkie podchodzą więc nie wymagam tego samego od innych. No i nie wiem jakie piętno na DB odciśnie 's' bo może się okazać że zmieni w jakimś stopniu mój stosunek do uniwersum.

Dodane: 08.01.2017 20:27
#Bohnart - user - 40% - 825
Myślę że na kaiu jak najbardziej. Jest już ocenzurowany i przycięty, brak w nim tylu erotycznych podtekstów, do tego znacznie bardziej opiera się na akcji niż pierwsza seria.
Jest prostszym i lepszym językiem napisany niż GT i prześciga Super liczbą postaci.

Jest jeszcze sprawa czy dziecku to podejdzie ale jeśli tak to przygodę by zaczynało w ten sposób.

Dodane: 08.01.2017 20:58 - Edytowane przez Yui-chan dnia 08.01.2017 21:01
#Yui-chan - user - 100% - 6120
Spośród wszystkich ciekawych i wartosciowych rzeczy, jakie zaoferować może świat, prawdziwy fan Dragon Bolla za swą powinność ma przekazanie swojemu potomkowi właśnie tego. [placze]
... może dlatego, że nie jestem hardkorowym fanem DB jakoś zupełnie o tym nie myślałem, by swojemu synowi go pokazywać*. Jest wiele rzeczy, którzy chciałbym mu pokazać i zobaczyć, czy mu się spodobają, o których chciałbym z nim porozmawiać gdy będzie odpowiednia chwila i szczerze mówiąc animu jest na końcu tej listy**.
Może to dlatego, że sam już anime praktycznie nie oglądam i mang w zasadzie nie czytam.

* Dobre, przyznaje się, parę epkow legitnego Dragon Bolla z małym Goku ze mną widział, ale to dlatego że pierwsza seria jest kozacka i sam oglądałem.
Pomyśleć, że Kaka są tu ludzie, którzy przygodę przygodę DB zaczęli od Kai. [xd]
** Jaranie się Japonią to wiadomo co, a mango i animu... też wiadomo co, a wolę by wyrósł na fajnego gościa a nie forumowego tarda. [placze]

Dodane: 08.01.2017 21:34
#Bohnart - user - 40% - 825
#Yui-chan

Jak dla mnie db jest idealne do wcięgnięcia dziecka w świat sportu, chłopie, ilu ja to ludzi na karate znałem, na basenie bądź siłce (to już jako starszy gość) co zaczynali przygodę właśnie z aktywnością fizyczną dzięki tej głupiej bajce.
Jest to zdecydowanie najbardziej pozytywna rzecz jaką db może dać dziecku a dla ojca być ,,łagodnym'' wprowadzeniem do aktywności fizycznej swojej pociechy w czasach gdy podstawówki pełne są biegających po niej klopsów. ^^

Dodane: 08.01.2017 22:10
#patryk9015 - user - 0% - 53
kiedyś napewno postaram sie pokazać potomstwu Dragon Ball, wiadomo że od pierwszej serii przez z i kinowe filmy do s jeśli oczywiście dziecko się wciągnie, kai można sobie darować bo w sumie to nie żadna nowa seria tylko przycięta i z lekka ocenzurowana Z-tka więc nie widzę w tym sensu. a co do ilości postaci to DBS nie pokazało jeszcze wszystkiego i ta seria ciągle się rozwija.

Dodane: 08.01.2017 23:06
#hlkpl - user - 90% - 4216
Ja potomstwa mieć raczej nie będę, chyba, że zostanę wykorzystany seksualnie. [serce] Choć przy głębszym zastanowieniu, to się nie stanie.

Jak chcecie katować dzieci Dragon Ballem?

Wasza sprawa, ale możecie dzieciaczki swoje zniechęcić do jakiegokolwiek Animu & Manga.

Jak nie będą chciały oglądać, to dacie im klapsy? Weźmiecie pas w łapę i będziecie lać mocno po ich czterech literach?

Dodane: 10.01.2017 18:51
#by_black - systemadmin - max% - 14880
Nie zastanawiałem się nad tym, w sumie byłoby mi to obojętne, czy pójdzie w stronę mangi/anime, sam poznałem Dragon Ball przy pierwszej emisji RTL7, miałem wtedy już przeszło 10 lat, więc młodzik będzie już w pełni świadom tego co go może zainteresować i będzie miał dostęp do biblioteczki, w której są mangi, w tym Smocze Kule.

Damn right!
Dodane: 10.01.2017 19:50 - Edytowane przez Darknes dnia 10.01.2017 19:52
#Darknes - admin - max% - 13133
Najpierw to trzeba je zrobić, potem się dopiero zastanowię jak je wychować xD

Nie wiem czy był chciał aby moje dziecko nolifiło w domu oglądając jakieś bajki w wieku 16-24 lat (bo to okres w którym ja je oglądałem). Może Dragon Balla mu faktycznie pokaże w wieku 5-10 lat ale potem co on z tym zrobi to jego sprawa, na siłę go nie będę przed telewizorem trzymał :| Chyba, że samo sobie weźmie mangę z mojej półki... i pozna DB z tej lepszej strony samo :d

Osobiście bym jednak wolał aby moje przyszłe dziecko wyrosło na sportowca i rozwinęło bardziej to co ja sam zaprzepaściłem siedząc w domu.

To by było na tyle. Jak może kiedyś uda mi się znaleźć kobietę godną rodzenia mi potomstwa to zastanowię się na tym bardziej poważnie, na razie nie widze takiej potrzeby.

Dodane: 10.01.2017 22:36
#Byczusia - user - 80% - 3542
Bo ja wiem? Jeśli mój syn/córka będzie chciał/chciała oglądać Dragon Balla to mu puszczę- spodoba się, puszczę mu dalej, jak po kilku odcinkach stwierdzi ,że nie- to nie. Nie ma żadnego przymusu.

G-Geniusz
O- Odwaga
H- Honor
A- w(A)lka
N- Namek
Dodane: 10.01.2017 23:19
Byczusia napisał/a:
Bo ja wiem? Jeśli mój syn/córka będzie chciał/chciała oglądać Dragon Balla to mu puszczę- spodoba się, puszczę mu dalej, jak po kilku odcinkach stwierdzi ,że nie- to nie. Nie ma żadnego przymusu.

Co to za dywagacje?? Puścisz mu czy nie?? Dzieciaki teraz w coraz młodszym wieku potrafią używać komputerów i tabletów, smartfonów, i wiele innych urządzeń cyfrowo-multimedialnych. Twoje dziecko będzie miało dostęp, to wejdzie i samo sobie odpali Dragon Ball, o ile mu się spodoba. Ale jest pytanie czy stare chińskie bajki będzie chciało oglądać??

Dodane: 10.01.2017 23:31
hlkpl napisał/a:
Co to za dywagacje?? Puścisz mu czy nie?? Dzieciaki teraz w coraz młodszym wieku potrafią używać komputerów i tabletów, smartfonów, i wiele innych urządzeń cyfrowo-multimedialnych. Twoje dziecko będzie miało dostęp, to wejdzie i samo sobie odpali Dragon Ball, o ile mu się spodoba. Ale jest pytanie czy stare chińskie bajki będzie chciało oglądać??

Faktem ,że co do tableta i komputera- przed 10 rokiem życia na pewno go nie dostanie- owszem, będę go uczyła używać takich sprzętów i pozwolę mu(tylko pod moim okiem) używać tableta i laptopa, jednak ja będę kontrolowała czas.

G-Geniusz
O- Odwaga
H- Honor
A- w(A)lka
N- Namek
Dodane: 11.01.2017 00:04
Byczusia napisał/a:
hlkpl napisał/a:

Faktem ,że co do tableta i komputera- przed 10 rokiem życia na pewno go nie dostanie- owszem, będę go uczyła używać takich sprzętów i pozwolę mu(tylko pod moim okiem) używać tableta i laptopa, jednak ja będę kontrolowała czas.

Ale na DB, on może sobie wejść bez twojego pozwolenia, a ty możesz nie wiedzieć, jakie "bajki" twój malec ogląda.
Co do komputera i wieku dostania go. To skąd wiesz czy twój facet nie kupi co stacjonarki i co zrobisz na szafie będziesz chować??
Malec nauczy się odpalać i możesz nie wiedzieć nawet, kiedy on rozpocznie, bo z rozwojem technologi, bo komputery będą coraz cichsze i możesz nie słyszeć. A ty w tym czasie będzie, jako kura domowa zmywać naczynia w swojej willi, kiedy twój malec się dobierze.

Możesz nie znać gustów swojego malca, chyba, że będziesz regularnie sprawdzać historię przeglądania. :)

Dodane: 11.01.2017 09:48 - Edytowane przez Byczusia dnia 11.01.2017 09:54
[b]hlkpl

Ale na DB, on może sobie wejść bez twojego pozwolenia, a ty możesz nie wiedzieć, jakie "bajki" twój malec ogląda.
Co do komputera i wieku dostania go. To skąd wiesz czy twój facet nie kupi co stacjonarki i co zrobisz na szafie będziesz chować??
Malec nauczy się odpalać i możesz nie wiedzieć nawet, kiedy on rozpocznie, bo z rozwojem technologi, bo komputery będą coraz cichsze i możesz nie słyszeć. A ty w tym czasie będzie, jako kura domowa zmywać naczynia w swojej willi, kiedy twój malec się dobierze.

Możesz nie znać gustów swojego malca, chyba, że będziesz regularnie sprawdzać historię przeglądania. :)

Po pierwsze można założyć hasło na komputerze :) Co za problem? Dwa z narzeczonym nie będziemy mieli wspólnego komputera. A tablet noszę przy sobie. I skąd zakładasz, że po urodzeniu dziecka po pewnym czasie nie wrócę do pracy? A propos to mój luby w gry nie gra ani by stacjonarnego nie kupił, bo zwyczajnie by mu się nie opłacało.

G-Geniusz
O- Odwaga
H- Honor
A- w(A)lka
N- Namek
Dodane: 11.01.2017 15:08
#ironik - user - 20% - 252
Krótka odpowiedź brzmi: nie.
W sumie nie ma co uzasadniać. Zwłaszcza po serii super.
Jak sam będzie chciał, to znajdzie, bez mojej pomocy. W sumie tak samo, jak ja znalazłem rzeczy, które mnie interesują. Naprowadzać go jednak nie zamierzam.

Dodane: 11.01.2017 17:09
#millera1302 - user - 40% - 658
Ja potomstwa mieć raczej nie będę, chyba, że zostanę wykorzystany seksualnie. [serce] Choć przy głębszym zastanowieniu, to się nie stanie.
Uśmiałam się xd

Jeśli kiedyś się zastanawiałam jak wychowam swoje dzieci, to na pewno nie uwzględniałam w tym anime. Nawet do głowy by mi to nie wpadło, haha. Próbowałam pokazywac moim bratanicom jakieś tam poszczególne odcinki, ale w ogóle im się nie spodobało.

Wydaję mi się, że jak się oglądało tego DB w tv to było inaczej, bardziej się człowiek wciągał, bo w sumie mało było innych ciekawszych rzeczy dla dzieciaków. Teraz mamy dostęp do multum różnych anime i jakoś nie wydaje mi się żeby dzieciaki sięgały jako pierwsze do DB, jeżeli już w ogóle miałby sięgać do M/A.

Dodane: 11.01.2017 19:46
#BetJr - user - 0% - 24
cóż , ja mam prostą odpowiedź . Ja będę w domu oglądać . Albo dziecko podłapię bakcyla , na zasadzie wpatrzenia się w to , co robi stary , albo będę oglądać sam ;D . Dzieci jednak patrzą na to , co robią rodzice . Proszę nie pisać mi , że dzieci dzisiaj są inne , bo ja mam zamiar uniknąć wychowania dziecka , na jedno z tych , które dziś w większości widzimy .
No i dużo sportu z Tatusiem :) . A jak będzie córka... , to już Jej matki problem ;) .
Jak na razie żadnej z moich dziewczyn nie udało się polubić DB ;( . Szukam więc dalej [cfaniak]

Dodane: 12.01.2017 01:24 - Edytowane przez Yui-chan dnia 12.01.2017 14:17
#millera1302 Nie wiem z czego się śmiejesz? Co tu cię tak bawi?
Co do tematu kochana ten wspaniały wortal pokazuje, że młodzież szkolna i dzieci chętnie sięgają po Dragon bula mimo, że nie bardzo mogą pamiętać czasy wyświetlania na RTL-u. Legenda działa, a internet zrobił swoje w tym kierunku.

Polecamy
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: AMPolska.net - Wortal manga, anime, otaku | Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms