Ważna informacja News: Artbook Dragon Ball w Polsce? To możliwe!!

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Akcyza na sprowadzane auta
Dodane: 11.01.2017 15:06 /
#Sango - Profil - user - 70% - 2443
Nie znalazłem tematu, toteż zakładam bo w sumie mam pytanie, na dzień dzisiejszy czyli 11.01, jak ma się sprawa z tą akcyzą na te sprawdzone samochody ? Przed świętami czytałem że Senat przegłosował twierdząco ten projekt, to czy Prezydent podpisał to ? Weszło to w końcu 1 stycznia ? Nigdzie na stronach rządowych nie mogę znaleźć info ? Jaki musiał zapłacić na dzień dzisiejszy akcyzy za samochód z dieslem 2003 rok na przykład ?
Bo się w tym wszystkim pogubiłem :) . Jedni mówią że weszła nowa akcyza, drudzy że nie :d

No i jaka jest wasza ogólna opinia na temat tego podatk

-
Dodane: 11.01.2017 20:30 /
#by_black - Profil - systemadmin - max% - 14895
Nie, póki co początek 2017 roku nie zmienił zasad co do podatku na sprowadzane auta, na razie kupujący starsze auta nie muszą się obawiać dodatkowych opłat, bowiem wprowadzenie w życie nowego systemu jeszcze trochę potrwa.

Polecam chociażby ten artykuł .

-
Dodane: 12.01.2017 20:58 /
#KaKa - Profil - user - max% - 13464
#Sango

https://www.youtu...gbyowNXgsw

Tu jest wszystko opowiedziane ładnie, najpewniej w tym miesiącu będzie to głosowane, także no.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 12.01.2017 21:13 /
#iglo13 - Profil - user - 40% - 710
jeżeli chodzi o sam podatek to idea jest spoko ale nie w takiej formie. Akcyza powinna być na powypadkowe samochody, nie stare. I to by było zdrowsze. Jak ktoś nie ma kasy, to w Polsce też można znaleść mnóstwo rozbitych wraków do remontu

-
Dodane: 12.01.2017 21:35 /
iglo13 napisał/a:
jeżeli chodzi o sam podatek to idea jest spoko ale nie w takiej formie. Akcyza powinna być na powypadkowe samochody, nie stare. I to by było zdrowsze. Jak ktoś nie ma kasy, to w Polsce też można znaleść mnóstwo rozbitych wraków do remontu

Nie wiesz chyba nawet czym jest akcyza, jeśli mówisz, że akcyza jest spoko a tym bardziej akcyza na rozbite samochody :| Nie wiem czym się kierujesz mówiąc, że za auta powypadkowe powinno się dopłacać :|

Akcyza to podatek od dóbr luksusowych.

-
Dodane: 13.01.2017 07:44 /
Sęk w tym, że po to się ściąga za grosze powypadkowe auta aby je wyszlifować za równe grosze i opchnąć ciamajdom za dobre pieniądze.

-
Dodane: 13.01.2017 10:19 /
KaKa napisał/a:
iglo13 napisał/a:

Nie wiesz chyba nawet czym jest akcyza, jeśli mówisz, że akcyza jest spoko a tym bardziej akcyza na rozbite samochody :| Nie wiem czym się kierujesz mówiąc, że za auta powypadkowe powinno się dopłacać :|

ja akcyze w tym przypadku traktuje jako kare, zeby złomu nie sprowadzać

-
Dodane: 14.01.2017 02:17 /
#hlkpl - Profil - user - 90% - 4420
iglo13 napisał/a:
KaKa napisał/a:
iglo13 napisał/a:

Akcyzę można traktować, jako próbę ograniczenia napływu samochód z zachodniej granicy. Ale z drugiej strony, gdzie ci mniej zamożni będą kupować auta?
Pamiętajmy, że PIS szuka środków do spełniania obietnic wyborczych i jednym z elementów jest majstrowanie przy akcyzie.

-
Dodane: 14.01.2017 13:06 /
#Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 726
#KaKa
Skąd wytrzasnąłeś ten podatek od dóbr luksusowych?? [oczy]

Tak jak najbardziej idea jest słuszna w 100%.
Akurat mieszkam obok takiego pana co handluje sprowadzanymi samochodami 90% z nich zwozi w nocy a owe pojazdy same lawety nie opuszczają i potrzebują nie tylko klepania. A potem stoją takie przed salonem z karteczkami bezwypadkowe.

Co do cen to nikt nie powiedział że trzeba jeździć jakimś przeturlanym 10-letnim suv-em za podobna cenę spokojnie kupisz 3-4 letni mały samochód.

-
Dodane: 14.01.2017 15:39 /
#Mateo Frozen

Akcyza, podatek akcyzowy, jeden z podatków pośrednich, nakładany selektywnie na towary konsumpcyjne, najczęściej napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, paliwa płynne oraz różne artykuły luksusowe, m.in. samochody, broń.

Podejrzewam, że albo jesteś młodszy ode mnie albo masz sporo kasy, skoro ty porównujesz dziesięcioletnie auto do czteroletniego. Pomyśl o tym, że niektórzy muszą jeździć autem 20-letnim :| .
PS Wiesz, jest różnica między dziesięcioletnim Mercedesem, a czteroletnim Daewoo. Jaka? Zgadnij.

No to jak mieszkasz obok takiego pana i ci to tak bardzo przeszkadza to jak przyjeżdża klient to mu o tym powiedz, a jak nie to zgłoś każde auto wystawione jako bezwypadkowe, po udowodnieniu, że było rozbite sąsiad dostanie karę. A jak nie, to wystarczy zasugerować kupującemu, zeby sprawdził historię w serwisie.

#iglo13

Akcyza nie jest i nie będzie karą. No i w zasadzie... dlaczego nie? Mój wujek jakieś osiem lat temu kupił sobie powypadkowe auto zza granicy, zrobił je jak należy i służy do tej pory. Dlaczego chcesz karać ludzi za przedsiębiorczość? To, że istnieją ludzie nieuczciwi, nie znaczy, że trzeba nakładać podatek na wszystkich.

-
Dodane: 14.01.2017 17:33 /
KaKa napisał/a:

Akcyza nie jest i nie będzie karą. No i w zasadzie... dlaczego nie? Mój wujek jakieś osiem lat temu kupił sobie powypadkowe auto zza granicy, zrobił je jak należy i służy do tej pory. Dlaczego chcesz karać ludzi za przedsiębiorczość? To, że istnieją ludzie nieuczciwi, nie znaczy, że trzeba nakładać podatek na wszystkich.

państwo ma wpływ na to co sie dzieje na jego terytorium poprzez system ulg lub podatków. Nikt nie zabrania kupować twojemu dziadkowi samochodu, ale można sprawić ze bedzie to nieopłacalne. Z punktu widzenia państwa po którego drogach jeździ wiecej złomu niż normalnych aut, taka polityka jest rozsądna. Kupowanie zdezelowanych aut i przerabianie ich domowymi sposobami nie nazwe przedsiebiorczością tylko igraniem z losem. No i podatki są powszechne, czyli nie da rady zeby obowiązywały tylko nieuczciwych

-
Dodane: 14.01.2017 18:02 /
Już nie wspominając tego co Panowie powyżej, warto dodać, że to ma się również do ubezpieczenia, auto z starszym rocznikiem niesie za sobą większe koszty ubezpieczenia, i naprawdę fajnie jest jeździć gracikiem za 500zł, bo przecież jak właduje się w nowe auto, to kto na tym traci? Przecież nie właściciel obskurnego Uniaka.

-
Dodane: 14.01.2017 18:14 /
#hlkpl - Profil - user - 90% - 4420
iglo13 napisał/a:
KaKa napisał/a:

państwo ma wpływ na to co sie dzieje na jego terytorium poprzez system ulg lub podatków. Nikt nie zabrania kupować twojemu dziadkowi samochodu, ale można sprawić ze bedzie to nieopłacalne. Z punktu widzenia państwa po którego drogach jeździ wiecej złomu niż normalnych aut, taka polityka jest rozsądna. Kupowanie zdezelowanych aut i przerabianie ich domowymi sposobami nie nazwe przedsiebiorczością tylko igraniem z losem. No i podatki są powszechne, czyli nie da rady zeby obowiązywały tylko nieuczciwych

No to ja się też włączę do dyskusji, akcyza ma bronić przed czym? Przed starymi autami?

Jak ludzi nie stać na nowe auto, to kupują używane. Zrozum nie wszystkich stać na auto z salonu. Używane są jedyną deską ratunku dla ludzi przeciętnych. Przy likwidacji komunikacji miejskich, przy likwidacji pociągów. Auto jest jedynym środkiem transportu. Poza tym takie kupowanie nowych aut na kredyt będzie powodowało, że ludzie będą się wplątywać w kłopoty finansowe, a w dodatku będzie, to służyło odpływowi kapitału z Polski.

-
Dodane: 14.01.2017 22:22 /
#iglo13

Chłopie ile ty masz lat? 13 jak w nicku? A może jesteś trollem, skoro uważasz że a) auta naprawia się domowymi sposobami i to igranie z losem - ludzie kupują wraki, wstawiają nowe silniki, nowe wnętrza a ty myślisz że każdy szpachluje i klepie xD pomijam fakt, że, uwaga, używane auta mogą być sprawne!

Ty uważasz, że "państwo" ma prawo dopier***ać podatki w imię tego, se na jego terytorium maja jeździć nowe samochody a nie stare? A czym jest "państwo"? Bo ja myślałem, że obywatele to jeden z ważniejszych elementów państwa.

Już w ogóle pomijam fakt, że to co mówisz jest pozbawione sensu, bo w świetle prawa, które stanowi "państwo", po drogach nie jeździ żadne auto, które nie spełnia wymagań, bo każde auto jest co roku sprawdzane na przeglądzie. Karmię trolla ale cóż.

-
Dodane: 15.01.2017 01:36 /
KaKa napisał/a:
#iglo13

Chłopie ile ty masz lat? 13 jak w nicku? A może jesteś trollem, skoro uważasz że a) auta naprawia się domowymi sposobami i to igranie z losem - ludzie kupują wraki, wstawiają nowe silniki, nowe wnętrza a ty myślisz że każdy szpachluje i klepie xD pomijam fakt, że, uwaga, używane auta mogą być sprawne!

Ty uważasz, że "państwo" ma prawo dopier***ać podatki w imię tego, se na jego terytorium maja jeździć nowe samochody a nie stare? A czym jest "państwo"? Bo ja myślałem, że obywatele to jeden z ważniejszych elementów państwa.

Już w ogóle pomijam fakt, że to co mówisz jest pozbawione sensu, bo w świetle prawa, które stanowi "państwo", po drogach nie jeździ żadne auto, które nie spełnia wymagań, bo każde auto jest co roku sprawdzane na przeglądzie. Karmię trolla ale cóż.

dojebanie sie do nicku, Twoja sprawa. Z czym mi sie kojarzy kaka nie powiem :d
po drugie mówimy o starych złomach czy samochodach używanych? W Polsce jest dość samochodów powypadkowych, nie potrzebujemy 2-3 mln samochodów z zagranicy. No i ja mówiłem ze ten podatek jest źle skonstruowany, nie mam nic do sprowadzania starych aut. Natomiast nie podoba mi sie ściąganie samochodów powypadkowych. Wiec idea jest ok, ale restrykcje idą za daleko

O filozofii państwa nie będę sie rozwodził bo to nie to miejsce. Ale chyba nie uważasz ze państwo jako takie nie powinno regulować różnych kwestii, właśnie dlatego zeby ogół obywateli miał sie lepiej. Na pierwszy rzut oka to niezły socjal, ale na drugi jest mnóstwo sytuacji przed którymi państwo bedzie cie bronić

-
Dodane: 15.01.2017 15:54 /
#iglo13

Państwo powinno regulować minimalnie małp kwestii, na pewno nie powinni pozbawiać połowy społeczeństwa możliwości zakupu samochodu, bo nie dość, że nie będzie ich stać na zakup auta używanego zza granicy, to nie będzie ich też stać na ubezpieczenie takiego samochodu,bo twoje kochane państwo nie umie poradzić sobie ze zmową cenową.
Sens istnienia podatków od sprowadzonego samochodu jest żaden. Uważasz może, że jest sens w płaceniu podatku od wzbogacenia przy zakupie auta i przy jego sprzedaży? Mam pieniądze, kupuje za nie samochód i zdaniem państwa się wzbogacam. Ciekawe, nie? A potem chce sprzedać samochód, dostaje za niego pieniądze i wiesz co? Znowu się wzbogacam xD

-
Dodane: 15.01.2017 16:27 /
#wlosek17 - Profil - user - 20% - 397
Co do sprowadzanych samochodów... Mieliśmy Toyote Aygo niby piękna wymuskana, z bagażnika trochę rybami waliło czy tam z silnika. Co się okazało był z terenu Niemiec sprowadzony. Skończyło się tak że elektronika się znienacka cała spaliła bilans to około 6 tysięcy dobre 8 lat temu. Samochód pojezdził kolejny rok i uwaga!!! znów to samo. Kolejne 6 tysięcy raz ubezpieczyciel poniósł koszt. Dla porównania mieliśmy Seicento z salonu Polskiego Fiat był awaryjny ale nigdy się tak nie rozdupczył jak nasza Toyotka sprowadzona. Jak ktoś się nie zna to lepiej uważać bo i topielca możesz trafić

-
Dodane: 15.01.2017 17:45 - Edytowane przez Mateo Frozen /
#Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 726
#KaKa
To jestem sporo starszy, czy mam dużo kasy? zależy do kogo porównasz.

W słowniku języka polskiego akcyza nie jest uznawana jako podatek od dóbr luksusowych. Papierosy czy wóda nimi nie są, a są objęte akcyzą z innego ważnego powodu. To że w grupie produktów są dobra luksusowe nie upoważnia do tego by nazywać tak ten podatek.

Doskonale wiem jaka jest różnica między samochodami jakie podałeś jeździłem wieloma markami nawet takimi jakie ty widziałeś tylko w muzeum. Zgaduje :

NORMY EMISJI SPALIN!!!!!!

kolejno: 1993,1996,2000,2006,2009,2014

Po pierwsze samochód nowszy ma określone normy jakie musi spełnić co wielu ludzi uświadomił ostatnio volkswagen starsze modele podchodziły do innych norm nawet te mercedesy i akcyza ma spowodować by ludzie zamiast przywozić przeturlanego furgona z przekręconym licznikiem o 200 tys i odpicowanym najczęściej najniższym możliwym kosztem kupili mały samochód skoro nie stać ich na większy. Ja mieszkam tam gdzie normy smogu są przekroczone x20-krotnie, co mnie to obchodzi że jakiś cycek nie chce jeździć normalnym samochodem tylko przywiózł trupa z zagranicy z silnikiem 3.0 bo na takiego go teraz!!!! stać i skurwiel mnie truje.

Mam takiego pana, to co robi to jego sprawa, ja od niego nie kupuję i się do tego nie mieszam podałem z pierwszej ręki przykład jakie są te bezwypadkowe zagraniczne furgony z 150,000 [wot] na liczniku. Każdy kto to kupuje i wierzy że to ma tyle przebiegu i nie widziało blacharza jest po prostu naiwniakiem i szkoda mi na takich czasu.

-
Dodane: 15.01.2017 18:00 /
KaKa napisał/a:
#iglo13

Państwo powinno regulować minimalnie małp kwestii, na pewno nie powinni pozbawiać połowy społeczeństwa możliwości zakupu samochodu, bo nie dość, że nie będzie ich stać na zakup auta używanego zza granicy, to nie będzie ich też stać na ubezpieczenie takiego samochodu,bo twoje kochane państwo nie umie poradzić sobie ze zmową cenową.
Sens istnienia podatków od sprowadzonego samochodu jest żaden. Uważasz może, że jest sens w płaceniu podatku od wzbogacenia przy zakupie auta i przy jego sprzedaży? Mam pieniądze, kupuje za nie samochód i zdaniem państwa się wzbogacam. Ciekawe, nie? A potem chce sprzedać samochód, dostaje za niego pieniądze i wiesz co? Znowu się wzbogacam xD

Połowy społeczenstwa nie stać na samochód? A to ciekawe. Ile kosztuje sprowadzany złom do remontu? A wyjaśniesz mi o co chodzi z tą zmową cenową?

-
Dodane: 16.01.2017 08:11 /
#Mateo Frozen

Jak uważasz, że tak cię trują te samochody, to jeździj rowerem. Ewentualnie przekonaj ludzi, żeby nie wsadzali opon do pieca. No ewentualnie przekonaj to "państwo", żeby pozwoliło wywalać ci to kubła na śmieci to, co chcesz, bo niestety, nie dość, że każą nam segregować odpady, czego efekty są nikłe, ale nikt tego na głos nie mówi, to jeszcze na dane rodzaje odpadów każą zamawiać dodatkowe kontenery.

Ja tam sobie jeżdżę starszym od siebie 1.9 w TDI, powiesz mi jaki mały, nowy samochód kupiłbym za trzy tysiące? Wydaje mi się, że żaden.

#iglo13

Nie kupowałeś samochodu i nie opłacałeś go, prawda?

Do tej pory jak kupiłeś sobie auto za 2000 to musiałeś ze zniżikami dorzucić do niego jakieś 600 złotych rocznie na ubezpieczenie a reszta to była eksploatacja, więc student, uczeń, każdy mógł sobie na nie pozwolić. Teraz ze zniżkami płacisz ponad tysiąc za byle auto (jako młody kierowca), bez zniżek ubezpieczenie jest droższe niż samochód.
No jak nie jesteś w temacie, to nie wiem po co chccesz bronić swojej racji, ale ok. Wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe podniosły w jednym okresie ceny za ubezpieczenia o kilkadziesiąt procent.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy