Ważna informacja News: Świąteczny Konkurs 2017

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa > Naruto
Temat: Boruto (manga)
Dodane: 11.04.2017 17:29 /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6331
Przy obecnym zainteresowaniu tą mangą - może się mylę - nie ma chyba potrzeby zakładania tematów o każdym kolejnym chapku... choć jak odpowiedzi będzie sporo, to czemu nie.

Na razie niech ten temat służy za równo do opinii odnośnie bieżących wydarzeń w mandze Boruto uwaga mogą pojawić się spoilery jak i do wyrażania ogólnej opinii dla osób, które nie są na bieżąco.

Osobiście dopiero sięgnąłem po tę serię - niesmak po Naruto musiał się zatrzeć, oraz musiałem zaakceptować kierunek, w którym poszedł świat shinobi (te wieżowce xD). Dodatkowy chapter do Naruto, będący w zasadzie historią Sarady przeczytałem i choć bolały mnie oczy od nadmiaru sharinganów, podobał mi się w wielu elementach. A przynajmniej spodziewałem się czegoś gorszego.

Dlatego postanowiłem sięgnąć również po Boruto.
Przeczytałem pierwszy chapek... a resztę pochłonąłem. Historia wciągnęła mnie bez reszty (nie oglądałem kinówki o Boruto). Te wspomniane wieżowce nie rzucają się w oczy, do tego jakby trochę zmalały i na czarno-białych stronach zlewają się z resztą wioski, przez co mnie nie rażą. Do tego postęp technologiczny - czy raczej upowszechnienie się technologii umożliwione dzięki nastaniu czasów pokoju - postawił shinobi w nowych sytuacjach, które mogą być zaczynem interesujących historii.
Za mną pierwsza saga tego rodzeństwa Kunishy i muszę przyznać, że mi się podobało. Nawet udział Boruto, który nie został jakiś OP, tylko był kroplą przelewającą czarę. Dobre to było.

Na plus jak dla mnie jest sam Boruto, który fakt przypomina Naruto, jednak motyw z cziterstwem i chodzeniem na łatwiznę ładnie odróżnił tę postać od ojca. Jego droga shinobi jako tego, który chce pomóc komuś innemu wspiąć się na szczyt też jakoś do mnie trafiła. Ot, tak po prostu. Na plus muszę zaliczyć również Kisielowi sposób, w jaki potrafi przedstawić relacje między rodzicem a dzieckiem - lubię ten motyw w jego twórczości i chyba jest to decydujący element, który pozwolił mi zapałać sympatią do przygód nowego Blondasa.

Co do samej kreski - nie widzę różnicy. Serio.
Dlatego mangę jak na 11 chapków (jest już więcej?) oceniam na jakieś 7/10.
Jestem zadowolony. Będę to śledzić dalej.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 11.04.2017 18:59 - Edytowane przez pix07 /
pix07 - Profil - user - 0% - 99
czytałem całą wczoraj tak ma 11 epków brak nowych początek taki sobie
potem się rozkręca by zrobić się dnem
Spoiler

sasuke zgwałcili jest zniewieściały zresztą oni zawsze byli tacy sobie.
szkoda że nie ma już Jirai oraz Pain nie żyje [skrzywiony]
to były najlepsze postacie .

-
Dodane: 07.09.2017 10:48 /
Trysku - Profil - user - 0% - 27
Mnie osobiscie denerwuje ze anime to jakby manga a manga goni anime jest to nienormalne ale chyyba teraz tak zaczeli robic anime bardziej oplacalne

-
Dodane: 21.11.2017 21:46 /
LuigiN2000 - Profil - user - 40% - 702
Najpierw czytałem kilka pierwszych rozdziałów na bieżąco, ale jako, że widziałem praktycznie to samo w kinówce, a sama historia, i główny bohater były mocno średnie, to rzuciłem mangę bez żalu :d

Jednak niedawno coś mnie podkusiło aby zobaczyć co się z tego projektu wykluło, i muszę przyznać, że delikatnie się wciągnąłem. Dzięki kilku najnowszym rozdziałom, bo historia z Momoshikim i z tym dzieciakiem feudalnego były słabe. A najnowsza akcja mimo, ze jest mega kopią z akatsuki, zapowiada się ciekawie. Spoiler

Spoiler
-
Dodane: 22.11.2017 01:28 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 760
Widzę ze nie tylko ja podchodziłem do tego tytułu na kilka razy.
Z tą serią mam kilka problemów pierwszy to rozwój technologiczny absolutnie nie przemawia do mnie wizja autorów że dzięki pokojowi wioski zmieniły się w metropolie, w pewnym sensie seria straciła swój urok.

Odnośnie fabuły też mam tu problem Naruto skończyło że Naruto i Sasuke osiągnęli poziom niedostępny innym więc jeśli pojawia się zagrożenie to mamy jeszcze wyposzczonych pokojem Jouninów a nie posyłamy do boju bandy dzieciaków. Musi dużo czasu upłynąć by miało to ręce i nogi.

-
Dodane: 22.11.2017 07:08 - Edytowane przez chrismaliszewsk /
chrismaliszewsk - Profil - user - 0% - 14
kordos - wyszło już 19 chapterów.

LuigiN2000 - manga dodaje dodatkową BARDZO ISTOTNĄ scenę w stosunku do kinówki na sam jej koniec. Nie będę spojlerował. Jeżeli jeszcze nie przeczytałeś ostatniego chapteru, który zahaczał o opowieść z kinówki, to zrób to, bo nie będziesz wiedział o bardzo ważnej sprawie.

Mateo Frozen - Boruto i Naruto musiały czymś się różnić, bo inaczej byłyby to odgrzewane kotlety. Dzięki rozwojowi techonologii (na który ten świat miał 15 lat) historia nabrała nowych perspektyw rozwoju. Mi się ten pomysł nawet podoba, bo ma on duży potencjał i mam nadzieję, że wykorzystają go w walce na dużą skalę. 19 manga daje tę nadzieję patrząc na urządzenia, które zaprezentowano!
Poza tym, tak jak zostało powiedziane w mandze, młoda generacja nawet w czasach pokoju musi uczyć się walki, tak więc lepiej jest posłać młodziaków na misje by się szkolili w asyście doświadczonych wojowników niż tylko stare wygi. Może manga naprawdę pójdzie w kierunku uśmiercenia Naruto tak jak to zapowiada otwarcie mangi i anime na kilka lat do przodu. Tym samym Boruto i spółka będą musieli być naprawdę potężni, by móc wygrać z nowymi członkami rodziny Momoshiki, którzy zapewne przybędą na planetę. I ostatecznie, po coś Boruto znamię zostało dane, a jak wiadomo wiąże się z nim coś ciekawego (nowe moce?).

Trysku - manga daaalece wyprzedza anime, które póki co jest wielkim fillerem, który ma na celu zapoznanie nas ze światem i nowymi bohaterami. W moim odczuciu nie dojdzie do sytuacji jak w DBS, że anime nadgoni mangę - odcinków potrzebnych do wykonania tego jest przytłaczająco duża, tym bardziej do anime będą dodawane kolejne fillery uzupełniające motywy z mangi.

Mangi Naruto nie czytałem, a jedynie obejrzałem anime. Boruto czytam i oglądam i nie mogę doczekać się rozwinięcia intrygi, choć mam obawy co do powtarzalności historii z motywem Akatsuki. Obecnie oceniam mangę na 7.5/10 pod względem kreski i klimatu.

-
Dodane: 22.11.2017 13:28 - Edytowane przez LuigiN2000 /
Z tą serią mam kilka problemów pierwszy to rozwój technologiczny absolutnie nie przemawia do mnie wizja autorów że dzięki pokojowi wioski zmieniły się w metropolie, w pewnym sensie seria straciła swój urok.

Dokładnie, niszczy to strasznie klimat. No i 15 lat, to zdecydowanie za mało na aż takie zmiany, zwłaszcza patrząc jak "zacofany" był jeszcze niedawno świat Naruto.

kordos - wyszło już 19 chapterów.

Poprawka 18 :) edit: chyba, że liczysz z tą historyjką dodatkową o mitsukim,

LuigiN2000 - manga dodaje dodatkową BARDZO ISTOTNĄ scenę w stosunku do kinówki na sam jej koniec. Nie będę spojlerował. Jeżeli jeszcze nie przeczytałeś ostatniego chapteru, który zahaczał o opowieść z kinówki, to zrób to, bo nie będziesz wiedział o bardzo ważnej sprawie.

Wiem, wiem czytałem :d

Spoiler
-
Dodane: 22.11.2017 14:36 /
Badol - Profil - user - 0% - 2
http://senpai.com...enerations

Proszę wszystkie i najnowsze chaptery Boruto po polsku :)

-
Dodane: 22.11.2017 15:45 /
mjetekk - Profil - user - 0% - 30
Trysku - manga daaalece wyprzedza anime, które póki co jest wielkim fillerem,

Takim wielkim fillerem to nie jest. Wszystko na razie jest oparte na light novelkach i dziesięcio rozdziałowym spin-offie. To robi dość ciekawą sytuację ponieważ w anime mieliśmy wątek oka Boruto, podczas gdy w mandze owa moc występuje tylko na otwarciu komiksu. Ciekawe jak to rozwiążą w wersji papierkowej.

A tak to co mogę napisać?
Mangowa wersja wydarzeń z filmu generalnie jest taka sama, różni się tylko drobnymi szczególikami w trakcie trwania akcji, jak i zakończenie jest mocno zmienione. Arc z tym dzieciakiem był raczej przejściówką do obecnej sagi, która zapowiada się ciekawie. Fakt, Kara zalatuje trochę organizacją Akatsuki ale wroga organizacja zawsze jest na propsie tak więc liczę, że będzie spoko :)

Na początku serii raziła mnie kreska. Wyglądało to cokolwiek średnio. Przez te 17 rozdziałów przyzwyczaiłem się jednak do niej, więc jest ok.

Mangę będę kupować, by uzupełnić kolekcję.
Jestem ciekaw jakim torem będą szły manga i anime. Czy bajka będzie wzorowała się na komiksie, czy może(tak jak w DBS) każdy twór będzie szedł nieco inną ścieżką przedstawiając tylko grubsze sprawy tak samo.

Swoją drogą, co to za moda by wydawać rozdziały co miesiąc? Widzę, że ta metoda staje się coraz bardziej popularna.

-
Dodane: 07.12.2017 12:28 /
Podobno historia Mitsukiego ma być zaprezentowana w anime, ciekawe jak to wplotą, bo o ile mnie pamięć nie myli, to było zanim Mitsuki pojawił się w Konhoa Spoiler

Swoją drogą, co to za moda by wydawać rozdziały co miesiąc? Widzę, że ta metoda staje się coraz bardziej popularna.

Yyy, co? Jaka znowu moda? Jest masa różnych magazynów z różnymi trybami wydawniczymi(Choć akurat boruto jest w shonen jumpie) To jest coś co funkcjonuje od dawna i nie jest niczym nadzwyczajnym.
Poza tym lepiej narysować 50 stron raz w miesiącu i mieć troszkę więcej czasu na odpoczynek(Zwłaszcza, że taki rozdział zawiera praktycznie równie dużo treści co rozdziały co tygodniowe), niż trzaskać po 20 stron co tydzień, dla nas to parę minut czytania, dla autorów i ich przydupasów to masa nie przespanych nocy żeby tylko zdążyć na czas.

Spoiler
-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy