Ważna informacja News: DBS: Broly: Oficjalny trailer już jest!

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 88 - Opinie
Dodane: 03.05.2017 15:49 /
Chemik4444 - Profil - user - 0% - 8
Dla mnie po tylu latach obydwie serie GT i Super to DB przygotowane na kolanie bez żadnego pomysłu , krótkie sagi, na szybkiego. Na odbiór S wpływ ma już chyba wiek, liczyłem po tylu latach na jakąś bombę ale się rozczarowałem. W Z zapychacze, filerki nie przeszkadzały dlaczego? Bo codziennie na RTL po cztery odcinki chyba o 15 lub 16 powtórki rano i tak leciało, a w S trzeba czekać tydzień. Do tego S dwadzieścia ponad lat po GT i chyba można wymagać dojrzałego podejścia do czegoś co towarzyszyło w dzieciństwie nam. Nie bawię się w sprawdzanie klatka po klatce i łapanie baboli w grafice i animacji ale od S nie raz aż oczy bolą.

-
Dodane: 03.05.2017 16:40 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5399
#Chemik4444

Nie wiem czy wiesz ale w tamtych czasach stare DB/DBZ/GT też leciało po jednym epku na tydzień... tylko że w tym czasie w Polsce była komuna, i mieliśmy takie szczęście w nieszczęściu...

Także wyobraź sobie 300+epków co tydzień, policz sobie ile to jest lat!

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 03.05.2017 16:59 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2395
#Bartek30
Tak patrzę na wypowiedź Chemika i patrzę na twoją odpowiedź to w sumie on napisał o tym tylko jedno zdanie. Nie napisał też, że S jest słabe właśnie z tego powodu. Napisał tylko, że w DBZ to mu nie przeszkadzało jak był mały :| Dla ułatwienia usunę to jedno zdanie z jego wypowiedzi, żebyście się nie czepiali tylko jednej rzeczy mimo tego, że napisał kilka. Ogólnikowych bo ogólnikowych, ale jednak.

Dla mnie po tylu latach obydwie serie GT i Super to DB przygotowane na kolanie bez żadnego pomysłu , krótkie sagi, na szybkiego. Na odbiór S wpływ ma już chyba wiek, liczyłem po tylu latach na jakąś bombę ale się rozczarowałem. Do tego S dwadzieścia ponad lat po GT i chyba można wymagać dojrzałego podejścia do czegoś co towarzyszyło w dzieciństwie nam. Nie bawię się w sprawdzanie klatka po klatce i łapanie baboli w grafice i animacji ale od S nie raz aż oczy bolą.

-
Dodane: 03.05.2017 17:01 /
Chemik4444 - Profil - user - 0% - 8
#Bartek30

W którym miejscu napisałem, że S jest słabe przez te 4 odcinki dziennie. S jest słabe bo jest prawie tak samo robione jak GT. Wina polityki Toei. która chce zarobić, a się nie or obić.

-
Dodane: 03.05.2017 17:35 /
#Chemik4444

Spoko, moje niedopatrzenie, już to poprawiam.

A czy jest tak samo robione jak GT, tego nie wiemy :p

-
Dodane: 03.05.2017 19:30 /
ssjkrawa - Profil - user - 0% - 6
Bartek30 napisał/a:
#ssjkrawa

Nie, to nie są spekulacje, przecież po pokonaniu Golden Freezera, Gohanowi było przykro że jest taki słaby, i prosił Piccolo aby ten z nim trenował ;)

To są właśnie spekulacje.
Tak, zapytał - a co się zadziało?
Aaaaa... pewnie trenowali off screen. Takie "tłumaczenie" to tworzenie własnej fabuły :)
Ale ok, Bartek30, nie mam nic do tego żebyś sobie dopowiadał.

-
Dodane: 03.05.2017 19:51 - Edytowane przez Bartek30 /
#ssjkrawa

No tak na offscreenie, ty myślałeś że wszystko pokażą?
Nawet nie pokazali jak Goku i Vegeta zdobyli SSJB ani w anime ani w filmie, także co w tym dziwnego ze na offscreenie?

Goku SSJ3 też zdobył na offscreenie podobnie z instant transmision, i podobnie Vegeta SSJ1 :p

-
Dodane: 03.05.2017 20:08 /
ssjkrawa - Profil - user - 0% - 6
Bartek30 napisał/a:
#ssjkrawa

Nawet nie pokazali jak Goku i Vegeta zdobyli SSJB ani w anime ani w filmie, także co w tym dziwnego ze na offscreenie?

Goku SSJ3 też zdobył na offscreenie podobnie z instant transmision, i podobnie Vegeta SSJ1 :p

W przypadku Gohana żadnego treningu wcześniej prawdopodobnie (!) nie było. Skoro kilka/kilkanaście godzin treningu tak bardzo go rozwija, to jeśli wcześniej by trenował to byłby daleko poza poziomem Mystic. A na turnieju był zardzewiały.
Co do poziomu SSJB Goku i Vegety, SSJ3 Goku czy SSJ1 Vegety to inna sprawa. Same przemiany nie były pokazane. Ale treningi prowadzące do tych przemian były pokazane i objaśnione co się zadziało.
Ok, Ty powiesz, że off screen, że co ja myślałem, że wszytsko pokażą, etc.
Ty to sobie tłumaczysz i ok. Ja i część widzów widzimy to inaczej - tzn., że to się "nie składa"...

Ale tak jak pisałem... będę oglądać mimo wszystko :) i łykać tę fabułę...

-
Dodane: 03.05.2017 20:23 - Edytowane przez rvn10 /
rvn10 - Profil - user - 20% - 365
ssjkrawa napisał/a:
#ssjkrawa

W przypadku Gohana żadnego treningu wcześniej prawdopodobnie (!) nie było. Skoro kilka/kilkanaście godzin treningu tak bardzo go rozwija, to jeśli wcześniej by trenował to byłby daleko poza poziomem Mystic. A na turnieju był zardzewiały.
Co do poziomu SSJB Goku i Vegety, SSJ3 Goku czy SSJ1 Vegety to inna sprawa. Same przemiany nie były pokazane. Ale treningi prowadzące do tych przemian były pokazane i objaśnione co się zadziało.
Ok, Ty powiesz, że off screen, że co ja myślałem, że wszytsko pokażą, etc.
Ty to sobie tłumaczysz i ok. Ja i część widzów widzimy to inaczej - tzn., że to się "nie składa"...

Ale tak jak pisałem... będę oglądać mimo wszystko :) i łykać tę fabułę...

Gohan trenował pogodzinach z Piccolo po Gold Frieza sadze, obiecał to Videl. Inna sprawa, że według Toei, Gohan zapomniał wszystiego(lol) i stał się największym cienaisem w historii DB. Podczas walk pokazowych z U9 przynajmnie potrafił się zamienić w SSJ i myślę, że w SSJ2 również dałby radę. Piccolo natomiast chciał wymusić na nim odblokowanie Mystica i to mu się udało.

-
Dodane: 03.05.2017 20:52 - Edytowane przez Bartek30 /
#ssjkrawa

Nie, nie nie! :p

Żadne kilka godzin treningu go nie rozwija, on nie musiał teraz tego rozwijać, on rozwijał się na treningu w DBZ u starego Kaio, teraz w DBS on tylko ponownie wrócił do tej mocy którą wcześniej już zdobył, bo po prostu zardzewiał( i ta moc się zablokowała ) musiał się wziąć za siebie aby do niej wrócić, bo nie musiał już jej rozwijać.

ja tak to rozumiem przynajmniej :p

-
Dodane: 03.05.2017 20:53 - Edytowane przez Godlo24 /
Godlo24 - Profil - user - 40% - 754
Bartek30 napisał/a:
#ssjkrawa

SSJB został pokazany, zdobyli podczas treningu u Whisa. Może nie dosłownie, ale coś jest na rzeczy! https://www.youtu...mruUQdxaXM

instant transmision, no Ja Cie proszę, w tej sytuacji to może przytoczyć każdą inna technikę, gdzie nei było pokazne jak zdobyli!

SSJ1 u Vegety, został pokazany w anime!

SSJ3, tutaj zgoda nie został pokazany jak zdobył. Ale pewnie trening!

-
Dodane: 03.05.2017 21:11 - Edytowane przez Boxhead /
Boxhead - Profil - user - 30% - 449
Według mnie sprawa poziomów w tym odcinku u gohana rozchodziła się głowie w jego głowie, on na początku dbs było powiedziane że ma ciało za słabe na wyzwolenie jego mocy , do turnieju przypakował i wyglądał normalnie, jak on w zetce, więc ciało już miał ok, została sprawa mentalna do obudzenia jego siły czyli ssj2 i mystic co się spełniło na treningu

-
Dodane: 03.05.2017 21:15 /
GuguAmoroso - Profil - user - 0% - 50
Ej, a może by tak porzucić kwestię GT w tym wątku?

Dla mnie moment powrotu na Mystic bardzo klimatyczny. Lubię ten ost, ale może byłoby more epic gdyby Gohan dostał swój ost.
Pozdrawiam fanów DB.

-
Dodane: 03.05.2017 22:09 /
Fuzion - Profil - user - 10% - 216
O jezu...

Nie pokazano jak został poczęty Goten i Trunks. Jeśli nie zostanie pokazany seks bohaterów to nie akceptuję tego, że Goten to syn Goku, przecież tak na prawdę Gohan mógł zgwałcić własną matkę!

Nie macie się już do czego przyczepić

-
Dodane: 03.05.2017 23:37 - Edytowane przez Bohnart /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1186
Problem poziomów pojawił się już w 2giej sadze wraz z 4-ro miesięcznym treningiem Freezy podczas którego przeskoczył SSJ, SSJ2, SSJ3 i goda. Jak widać miesiąc na poziom to dla imperatora dość.

Zadziwiające jaką drogę zrobił ten fanbase od kiedy nas wszystkich tutaj to denerwowało do chwili w której potrafimy sobie usprawiedliwić poziom taki jak SSJ rage Trunksa (boże, co za nazwa) bądź wbicie mistica tak jak by to był poziom w mniej niż 24h.

Ludzie, odrobina krytyki do tego co oglądacie. I co lepsze, to że jest to głupie nie znaczy że zaraz jest złe i musi się nie podobać. Jest masa filmów w takim tonie (praktycznie 2/3 blockbusterów). Ale dorabiania do tego usprawiedliwień nie rozumiem za nic.

Co do SSJ3 to nie był pokazany ale była to przerwa grubo kilku lat i do tego Son ćwiczył w lepszych warunkach niż te na planecie a jego organizm się tak szybko nie męczył. Wszystko to było w mandze.
Po prostu autorzy teraz są leniwi. Nawet nam nie powiedzieli z jakiej paki Trunks zrobił sobie miecz z genki damy. Zrobił bo wygląda fajnie więc w morda w kubeł, nie? :d

-
Dodane: 04.05.2017 00:03 - Edytowane przez Diamante /
Diamante - Profil - user - 50% - 1206
No dla mnie tak w ogole trzelili sobie w stope czasem jakim im pozostał do rozpoczecia turnieju.
Lepiej by bylo, gdyby Kaplan powiedział, ze maja 30 dni albo cos w ten deseń. Wtedy ogólny power up reszty postaci nie był by taki naciągany. Ze spoilerów wynika, że Spoiler. No dla mnie to brzmi bardzo naciągane. W kilka godzin ?
Eh. Lepiej żeby to jakoś logicznie wytłumaczyli bo inaczej klapa.

http://myanimelis...st/MortySA
-
Dodane: 04.05.2017 09:16 - Edytowane przez rambler1 /
rambler1 - Profil - user - 20% - 352
Z tym Gohanem raczej jest problem. Po sadze goldena było powiedziane, że będzie trenował. A w sadze Blacka kiedy Trunks się z nim spotyka wygląda na to, że sobie treningi odpuścił. Nie jest powiedziane w jakimkolwiek momencie, że Gohan cały czas trenował a dopowiadać sobie można. SSJ3 Goku nie pokazywali, bo był timeskip 7 lat. SSJ Vegety pokazany był w retrospekcjach. Za każdym razem był ten czas tutaj go totalnie nie ma. Są dwa sprzeczne sygnały w jednym niby Gohan trenuje później niby nie. Dla mnie to kalekę z Gohana Toei zrobiło w 1.5 roku czy rok i to jest główny problem gdzie przez 7 lat przerwy miał dużo lepszą formę.

W mandze jako tako to jeszcze wygląda. Oczywiście są rzeczy do których można się przyczepić, ale raczej wszystko jest w miarę rozsądku tłumaczone.

Toei nic nawet nie tłumaczy. Poziom Trunksa nie wiadomo skąd (nawet pod koniec sagi ani słowa na ten temat). Miecz genki też nie wiadomo skąd. Jakaś kosa blacka pojawiła się z tymi klonami i nic w tym kierunku nie było tłumaczone.

A o jakichkolwiek normalnych poziomach mocy można w tej serii zapomnieć.

-
Dodane: 04.05.2017 10:16 /
harven - Profil - user - 0% - 54
a ja wam powiem ze czy manga, czy anime seria Super na tle Db czy Dbz wyglada moim zdaniem strasznie mizernie 《wybaczcie za bledy pisze z tel》.
Z dnia na tydzien wychodzi kolekny odcinek S, a ja mimo iz zawsze bylem zapalonym fanem Dragon Balla potrafie odczekac ze 2 - 3 tygodnie i wtedy sobie obejrzec kilka odc na raz bo nic nie przyciaga mnie tak zeby zrobic to od razu.

A kiedys bylo przeciez inaczej... Ogladanie Db w tv. Sciaganie wszystkich odc na kompa w mega slabej jakosci i ogladanie ich z zachwytem. 42 tomiki meczone raz na kilka lat.
Nawet teraz kiedy mam juz 25 lat lubie sobie wyciagnac z szafki tomik db i przeczytac go poraz kolejny mimo ze znam go na pamiec.
A teraz w Super???
Nie dosc ze odcinki tak srednio sie oglada to szczerze mowiac jakbym przegapil kilka to jakos chyba nawet nie czulbym potrzeby nadrobienia ich. Jak pojawi sie u nas manga to chyba awet nie kupie, bo po co jeszcze raz przechodzic przez to bagno?
Szczerze mowiac dziwie sie ze przez te 20 lat Akira czy kto tam jest za to teraz odpowiedzialny, nie myslal o tym jakie serie by jeszcze wprowadzili i jak dragon ball by teraz wygladal jakby go kontynuowali. przeciez jakby tak posiedziec troche i pomyslec to mozna naprawde dac fanom cos dobrego. cos zaskakujacego jak np. pojawienie sie nowego wroga w android saga (to bylo swietne), cala android saga byla idealnym pomyslem. Moja ulubiona seria :)

pisze farmazony wiec zakoncze krotko: moim zdaniem popelnili blad tworzac super. Z tego co widze to mogla byc decyzja z dnia na dzien bo film kinowy battle of gods byl zatytulowany jako seria "Z" wiec po tym filmie ktos usiadl i bez wiekszego planu powiedzial:
- " dobra jest hajs! robimy to!".
No i robia... -,-
Ale te robienie wyglada jak wyglada. :)

ps: GT ogladalo mi sie tak samo srednio jak serie super :) Mimo wszystko i tam uwazam, ze Gt wypadlo jeszcze slabiej! :d

ps2: sorry, musialem sie komus wyplakac ;D juz mi lepiej :d

-
Dodane: 04.05.2017 11:33 /
#harven
Tylko bezsensu pisać że S wypadło słabo, kiedy jeszcze trwa :d i nie wiadomo ile jeszcze zostało do końca :d

Szkoda też że nie napisałeś co dokładnie ci się nie podoba, bo ciężko tak zgadywać, ale cóż, ważne że lepsze od GT :)

Pozdro.

-
Dodane: 04.05.2017 12:38 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2390
Fuzion napisał/a:
O jezu...

Nie pokazano jak został poczęty Goten i Trunks. Jeśli nie zostanie pokazany seks bohaterów to nie akceptuję tego, że Goten to syn Goku, przecież tak na prawdę Gohan mógł zgwałcić własną matkę!

Nie macie się już do czego przyczepić

koles zmień dilera, bo za mocno weszło widzę.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy