Ważna informacja News: Konkurs: Poszukiwacze Smoczych Kul!

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 95 - Opinie
Dodane: 18.06.2017 08:31 - Edytowane przez by_black /
#by_black - Profil - systemadmin - max% - 14904
W Japonii odbyła się premiera 95 epizodu anime "Dragon Ball Super", poniżej przedstawiamy status prac nad epizodem.

- PL: Pobierz
- PL: Online
* Tłumaczenie: zielony & actind
* Korekta: by_black & NazgulPL
* Tłumaczenie OP i ED: NazgulPL
* Karaoke OP i ED: NazgulPL

18/06/2017 20:50: Została udostępniona wersja odcinka z dodatkową korektą od #NazgulPL, do pobrania oraz online.

UWAGA! Zapoznaj się z regulaminem działu "Dragon Ball Super".

----- Podpis --------------------
Damn right!
-
Dodane: 18.06.2017 08:52 - Edytowane przez by_black /
#bekson - Profil - user - 50% - 1194
Yardraty i Meta Rildo wkraczają do akcji, Buu zostaje w openingu, ale z endingu już wyleciał
https://prnt.sc/f...

Sam odcinek nie był zbyt ciekawy.
Tydzień temu pisałem, że Frieza w kokonie sobie wytrenował goldena i dzisiaj to potwierdzili.
Jak będzie RoF^3, to pewnie będzie klepał Vegito Blue xD

Samo masakrowanie mięsa armatniego z U9 też było zbyt przedłużone. Zamiast tego mogli pokazać interakcję Friezy z ekipą. Krillin robiący pod siebie ze strachu, Vegeta powstrzymujący się by mu nie strzelić, Frieza cisnący bekę z Gohana wypominający mu ROF, mogli pokazać cokolwiek innego niż strzelanie promieniami przez 10 minut.

Prawdziwi fani przecież lubią gagi i flashbacki c'nie ?

Edit: Takie komentarze są niepotrzebne, po co prowokować, zataczacie ciągle ten sam krąg. - by_black

-
Dodane: 18.06.2017 09:27 /
#zychu26 - Profil - user - 0% - 1
bekson napisał/a:
Yardraty i Meta Rildo wkraczają do akcji, Buu zostaje w openingu, ale z endingu już wyleciał

Moim zdaniem to nie Meta Rildo tylko Bóg zniszczenia 12 Wszechświata.

Poza tym zapowiedź: Dlaczego Hakaishini 3 Wszechświatów (1, 5, 8) walczyli ze sobą zaraz przed rozpoczęciem turnieju?

Co do odcinka faktycznie bardzo mało wniósł do fabuły. Element zdrady się pojawił. Niezbyt podobało mi się że w finałowej walce odcinka Freeza i Goku padli po jednym ciosie.

-
Dodane: 18.06.2017 09:28 /
#iglo13 - Profil - user - 40% - 679
A ja po tym odcinku przekonuje sie ze powrot freezy to najlepsze co spotkalo ta sage. Charakter, zdecydowanie, wrodzona agresja i pewnosc siebie. wszystko naprawde ladnie narysowane i dobrze prowadzone fabularnie. Mnie odcinek zlecial nie wiem kiedy...

-
Dodane: 18.06.2017 09:42 /
#markus20x - Profil - user - 0% - 59
#bekson
za dużo masakrowania czyli walki w DB? wtf?

Epek zgodnie z przewidywaniami bardzo dobry, fabularnie i wizualnie. Tak zimnokrwistego Freezy mi brakowało! Myślałem, że padne w momencie kiedy skończył ściemniać, że Hakai mu robi krzywdę ;) Bardzo dobrze, że wytłumaczyli jego wzrost mocy mentalnym treningiem a nie koksowaniem mięśni!
Jestem troche zdziwiony tym, że Goku w base w pewnym momencie prawie ogarnął moc Hakai.. Trochę to obniżyło "WOW" z mocy Freezy względem Goku w moim mniemaniu, choć z drugiej strony moc przewyższająca boga zniszczenia Cidrę też daje satysfakcję' ;)

Widząc Wszystkunia turlającego się po arenie, od razu miałem skojarzenie z dzieckiem, któremu w pokoju zabaw położono wykładzinę z wzorkami ulic dla samochodzików i cieszącemu sie na nadchodzącą zabawę ;) do tego cukieras dla najwyższego kapłana za fatygę.. ;)

-
Dodane: 18.06.2017 09:48 /
#damianuss2000 - Profil - user - 10% - 116
Troszkę drażniąca ta cała sytuacja z energią zniszczenia i kolejnym postępem Freezera, który doskoczył do Goku wisząc w worku, gdy ten musiał wzmacniać się kolejnymi treningami i wieloma walkami.
Generalnie odcinek ok, przerywnik jak każdy inny, liczę na solidne rozkręcenie tempa w przyszłym tygodniu.
Chciałbym też jakieś niespodzianki w postaci: wszyscy się nakręcają na Jirena, a tu z czapy jeszcze większy koksu (i nie mam tu na myśli kobiecej wersji Brolly'ego czy jej zakręconej koleżanki).

Wiadomość doklejona:
markus20x napisał/a:
#bekson
za dużo masakrowania czyli walki w DB? wtf?

Epek zgodnie z przewidywaniami bardzo dobry, fabularnie i wizualnie. Tak zimnokrwistego Freezy mi brakowało! Myślałem, że padne w momencie kiedy skończył ściemniać, że Hakai mu robi krzywdę ;) Bardzo dobrze, że wytłumaczyli jego wzrost mocy mentalnym treningiem a nie koksowaniem mięśni!
Jestem troche zdziwiony tym, że Goku w base w pewnym momencie prawie ogarnął moc Hakai.. Trochę to obniżyło "WOW" z mocy Freezy względem Goku w moim mniemaniu, choć z drugiej strony moc przewyższająca boga zniszczenia Cidrę też daje satysfakcję' ;)

Widząc Wszystkunia turlającego się po arenie, od razu miałem skojarzenie z dzieckiem, któremu w pokoju zabaw położono wykładzinę z wzorkami ulic dla samochodzików i cieszącemu sie na nadchodzącą zabawę ;) do tego cukieras dla najwyższego kapłana za fatygę.. ;)

Wiesz, Lodówka ogarnął kulę z mocą zniszczenia, ale nie wysłaną przez samego boga, tylko przez pośrednika. Podejrzewam, że w normalny sposób raczej byłby kilim.

-
Dodane: 18.06.2017 10:07 - Edytowane przez DoozleAnime /
#DoozleAnime - Profil - user - 20% - 269
#damianuss2000

Nie lodówka tylko zamrażalka :d
Odcineczek przyjemny, w szczególności wizualnie (dopóki nie wszedł ehh.. Tate, ale to była chwilówka). Szczerze to nie spodziewałem się Shidy w dzisiejszym odcinku (ponoć miał być tylko storyboardzistą). Po dzisiejszym odcinku wnioskuję, że:

SSJB Kaio-Ken Goku > Golden Freeza

Miałem też nadzieję, że Goku się zdenerwuje, zniszczy tą kulę i doprowadzi Freezę do porządku (ah marzenia ;/)
Za dużo świetnych kadrów daję odcinkowi 8/10

#bekson Plz nie prowokuj, bo zaraz znów zacznie się off top na 10000 stron :|

-
Dodane: 18.06.2017 10:15 /
#markus20x - Profil - user - 0% - 59
#damianuss2000
Hakashin: If he betrays us, I'll just destroy him.
Kayoshin: Like it'll be that easy!

No może mnie troche poniosło ale powyższa wymiana zdań tego nie wyklucza ;)

-
Dodane: 18.06.2017 10:29 /
#Lestero - Profil - user - 40% - 705
Powiem tak, dla mnie to jeden z najlepszych odcinków (może dlatego, że tak jak japończycy lubię friezę?)! Przed turnieje U7 vs U6 nie czułem szczerze mówiąc takich emocji. Intrygujący był tylko Hit, nie zbudowali odpowiedniego napięcia, nie poznałem postaci z U6 a nasz wszechświat na dobrą sprawę wystawił tylko Goku i Vegete. Teraz widzę że to był tylko prolog, przed tym wielkim turniejem. Jestem podjarany jak wtedy kiedy oglądałem zetkę na RTL7 (tylko teraz trzeba czekać aż tydzień), to tak nawiązując do tego że już za tydzień rozpocznie się wielki turniej mocy.

A co do odcinka, jak już wspomniałem bardzo mi się podobał. Powrót Friezy to i mianowanie go członkiem w zamian za Buu, to jeden z najlepszych pomysłów scenarzystów, akiry. Od razu wszystko się zmieniło, skończyły się sielankowe sparingi, muzyka, zaczęła się rzeź niewiniątek. Bardzo logicznie też wytłumaczyli power up firezy, no i szczerze to jestem aż trochę przerażony jego ogormną mocą, która pozwala mu ujarzmić moc destrukcji (co nie udało się Goku). Bardzo mnie cieszy przy tym, że zachował swój charakter - bezwzględny, psychopata i nieprzewidywalny jak wpakował kulę zniszczenia w Goku. Ta saga już jest moją ulubioną w DBS, bardziej niż ta z blackiem. Przede wszystkim za to, że powolne budowanie otoczki i napięcia jak w DBZ, świetna formuła turnieju pozwalająca odkurzyć starych bohaterów z których każdy dostał 5 min, skok techniczny (naprawdę jeśli ktoś nie zauważa że DBS poszło o parę leveli w górę od strony technicznej to nie powinien mieć pozwolenia na publiczne wypowiadanie się) no i intrygujące i potężne postacie z innych U. Najbardziej mnie ciekawią (nie będą oryginalny): jiren, hit, saiyanki i ten przedstawiciel rasy od insstant transmition z zapowiedzi. 9+/10, więcej friezy, więcej masakry proszę!

-
Dodane: 18.06.2017 10:48 /
#paether - Profil - user - 0% - 31
Lestero napisał/a:
szczerze to jestem aż trochę przerażony jego ogormną mocą, która pozwala mu ujarzmić moc destrukcji (co nie udało się Goku)

Co nie udało się Goku, który nawet na SSJ nie wbił, nie mówiąc już o innych błękitno-czerwonych opcjach ;)
Golden Freeza > Base Goku...to nie jest przerażające ;)

-
Dodane: 18.06.2017 10:53 - Edytowane przez Bobers25 /
#Bobers25 - Profil - user - 20% - 307
Odcinek bardzo dobry. Bardzo ładne rysunki. Chociaż słabe to że Freeza w piekle opanował KI no nie podoba mi się to.
Nadal uważam że Buu nie powinien wylecieć tylko roshi :p .
Ale plus powrotu Frezy jest taki że nie został splycony jak w 2 sadze tylko Freeza knuje, jest sadysta i jest ironiczny. A w rofie go splycili że jedyne jego zdania to,, zemsta zabiję cię ".
Chociaż odcinek mógłby mieć więcej walki a nie przez 10 min jak pocisk przebija xD
No ale odcinek solidne 8/10. Freeza odkupuje winy jakie zostały popełnione w RoF

-
Dodane: 18.06.2017 10:55 - Edytowane przez Lestero /
Co nie udało się Goku, który nawet na SSJ nie wbił, nie mówiąc już o innych błękitno-czerwonych opcjach ;)
Golden Freeza > Base Goku...to nie jest przerażające ;)

Na koniec miałeś Goku i Friezę w najlepszych formach no i wyszło że jest są na równi. Więc ewentualne spacyfikowanie riezy przez goku czy vegetę gdyby ten coś odwalił, nie byłoby łatwe. Po za tym dlaczego Goku nie wbił na wyższą formę? Widocznie nie był w stanie pod naporem takiej mocy więc to że się nie zamienił może świadczyć o ograniczeniach jego transformacji bo tu przecież chodziło o życie.

Ale plus powrotu Frezy jest taki że nie został splycony jak w 2 sadze tylko Freeza knuje, jest sadysta i jest ironiczny. A w rofie go splycili że jedyne jego zdania to,, zemsta zabiję cię ".

Zgadzam się też o tym wspominałem, zresztą saga RoF w DBS jest cienka jak barszcz.

Chociaż słabe to że Freeza w piekle opanował KI no nie podoba mi się to.

Kontrola KI to jednak sfera zen, więc nie przez trening a umysłem, oddechem ją się powinno wytrenować.

-
Dodane: 18.06.2017 11:06 - Edytowane przez Bobers25 /
Nie byli w najwyższych formach bo najwyższa forma to ssj blue kaioken.
Po drugie żeby opanować ssj Goku i spółka w tej formie latali ciągle a Freeza w słabszej transformacji w kokonie to opanowal nie kupuje tego.

No i dziwię się osobon które dawały 10/10 sadze RoF a tym którzy krytykowali dawno łatkę hejtera. Tutaj porównanie czemu RoF było gownem. Spoiler

-
Dodane: 18.06.2017 11:20 - Edytowane przez by_black /
#Bohnart - Profil - user - 40% - 994
Grają na tym moim fanboystwie do Freezy i grają na nim dobrze.
Podobało mi się, choć animacyjnie był to bardzo oszczędny odcinek. Mocno statyczny. W zasadzie fajerwerki były tylko w chwili gdy Freeza przesłuchiwał tego małego kapturnika i końcowa wymiana ciosów z Sonem.

Narracja była fajna. Podoba mi się że Freeza nie stawia wszystkiego na kartę Shenlonga i U7, nie ma powodu ufać że wskrzeszenie dojdzie do skutku. Podobo mi się też że w przeciwieństwie do RoF nie ma Beerusa za ścianę na którą nie idzie się wdrapać. Stara się wysiudać Boga Zniszczenia podobnie jak Son czy Vegeta starają się go prześcignąć fizycznie. Po prostu Beerus staje się celem a nie opus magnum, co jest niebywale ciekawsze bo dla mnie ta postać to niszczyciel wszelkiego napięcia.

#Lestero
Kontrola KI to jednak sfera zen, więc nie przez trening a umysłem, oddechem ją się powinno wytrenować.

Zależy o której ki mówisz bo jest ich kilka.

Generalnie 7/10 z mojej strony. 5/10 jeśli nie jesteście fanami imperatora jak ja i tym razem nie wpierdzieliliście zarzutki od Toei. Ja zrobiłem to dziś świadomi i mi przykro. ;<
http://x3.cdn03.i...BsrIZV.jpg

-
Dodane: 18.06.2017 12:12 - Edytowane przez Lestero /
Nie byli w najwyższych formach bo najwyższa forma to ssj blue kaioken.

Kaioken to jest technika nie nowa forma, najwyższa forma goku to blue.

Po drugie żeby opanować ssj Goku i spółka w tej formie latali ciągle a Freeza w słabszej transformacji w kokonie to opanowal nie kupuje tego.

Frieza to zupełnie inna istota, inna rasa, inna ewolucja, nie można tego porównywać do ssj, możesz porównać ssj np. goku i gohana, ale ssj do golden friezy to jak przysłowiowy piernik do wiatraka, to tak jakbyś się zastanawiał czemu lew zdobywa łatwiej pożywienie od kota.

No i dziwię się osobon które dawały 10/10 sadze RoF a tym którzy krytykowali dawno łatkę hejtera. Tutaj porównanie czemu RoF było gownem.

Była słaba, ale też miała fajne momenty jak Vegeta vs Frieza czy wysadzenie ziemi. Przede wszystkim technicznie stała słabiej i niewykorzystany kompletnie potencjał drugoplanowych postaci (w przeciwieństwie do tej sagi), sam o tym mówiłem i krytykowałem za to, ale sagę rof można z założenia jakie miała spełnić potraktować jak sagę garlicka w dbz, była bardzo krótka.

-
Dodane: 18.06.2017 12:20 /
#Godlo24 - Profil - user - 40% - 656
Ja lubię Frize, nic do nie go nie mam, bardziej mam do jego golden formy, której nie cierpie, nie mogą na nią patrzeć, bo jest ohydna, słaba, zresztą jak każdy kolorowy nowy poziom w tej serii.

Odcinek był w miarę dobry, bo jednak dobrze, że Friza się nie zmienił i knuję, bo mam nadzieję, że zdradzi, przejdzie do innego Uni. Osobiście, nie chce i nie widzę go walczącego w ramie w ramie z Goku czy Kuririnem.

Złoty jest silny, przeciwstawił się tej mocy zniszczenia, Goku prawie dał radę na base formie, nie odpalił Blue, nie wiem czemu! Ale najlepsze i tak jest to, że Beerus zdmuchnął to bez problemu, to może pokazywać, że ten Sidra jest słaby, możliwe że nawet poziom god by go poskładał, nie potrzebny by był Blue!

Nie jest źle, za tydzień turniej może będzie druga dobra saga w DBS :]

-
Dodane: 18.06.2017 12:30 - Edytowane przez Bobers25 /
Traktuj ssjblue kaioken jako formę najwyższą bo tak ja pokazują.
Tylko w obu przypadkach obie rasy bazują na tym samym ki dlatego też i ssj na początku i Golden freeza mieli spadki mocy. I to jest powód dla którego nie kupuje tłumaczenia Freezy bo w Cell sadze musieli opanować tę formę i w RoF Goku o tym samym wspominał że Freeza za mało w tej formie przebywał dlatego przegrał. A w piekle nie był w Golden formie. Dlatego to tłumaczenie że umysł jest do bani.

No jedyna dobra walka to była Vegeta vs Freeza. Na ile odcinkow? Pomijam żenująca fabułę, formę i stronę techniczną Sagi RoF.
A tak swoją drogą w każdej opinii piszesz,, jest to jeden z najlepszych odcinków "xD śmieszne xD

-
Dodane: 18.06.2017 12:34 - Edytowane przez Bohnart /
#Bohnart - Profil - user - 40% - 994
#Godlo24

Złoty jest silny, przeciwstawił się tej mocy zniszczenia, Goku prawie dał radę na base formie, nie odpalił Blue, nie wiem czemu!

Zostawił go sobie w razie w gdyby miało go znów z jakiegoś ufo wyssać w kosmos. Zapominasz że zarówno Goku jak i Freeza są tzw ,,prodigy'' więc nie marnowali by czasu na zabawy skoro turniej zacznie się za minuta osiem a bez nich przegrywają walkowerem i uni jest out.
Logicznym jest że ci hitmani z innego uni musieli jakoś do nich przylecieć. Skoro nie wiemy czym to na pewno właśnie UFO, jak sama definicja by wskazywała. :)

Beerus zdmuchnął to bez problemu, to może pokazywać, że ten Sidra jest słaby, możliwe że nawet poziom god by go poskładał, nie potrzebny by był Blue!

I w sumie to znów tym wzmocnili Beerusa. Sidra mówił wyraźnie że podzielił się jedynie fragmentem swojej mocy.

Nie jest źle, za tydzień turniej może będzie druga dobra saga w DBS

Fajnie by było, trzymam kciuki. Co do formy golden to masz rację, fiolet + złoto wygląda paskudnie. Plus nie wiem czy to tylko złudzenie ale zawsze jak go widzę w golden to ma ,,spuchnięte'' dłonie.

-
Dodane: 18.06.2017 12:38 /
#Lyserg1260 - Profil - user - 30% - 484
Odcinek okej. Chociaż momentami kreska była obrzydliwa. Ale tylko momentami. No i po raz kolejny DBS osiągnęło wyżyny logiki. Goku siłujący się z Golden Friezą w podstawowej formie, a na #17 i Krillina używa Blue.

Poza tym często spotykam się z bredniami, jakoby Goku w swojej podstawowej formie miał być tak silny jak SSJ God lub (o zgrozo) nawet silniejszy. Myślę, że ten odcinek jasno pokazał, że tak nie jest po tym jak Beerus sobie zdmuchnął kuleczkę od Sidry.

btw. widzę, że DBS dalej jedzie na fillerach i teraz wprowadza mieszkańców Yadrat. Wykłócajcie się dalej, jakie to Super jest kanoniczne bo Akira sobie coś tam dłubie przy nim xD

Jestem ciekaw spotkania z Frostem.

-
Dodane: 18.06.2017 12:46 /
#ostry666 - Profil - user - 0% - 31
Odcinek bardzo przyjemny, szybko zleciał, szkoda że Goku nie zdenerwował się i nie pokazał full mocy ale pewnie poczekają z tym na turniej, widać ze Gold Freeza jest na równi z SSJ Blue, pokazali też że Beerrus jest dużo silniejszy od Goku czy Vegety, ciekawe zapowiada się walka z Jirenem, no i chciałbym zobaczyć jakiś nowy poziom Goku, który naprawdę dorównuję Beerusowi i bije resztę na łopatki łącznie z Vegetą, Freezą, Jirenem czy też Hitem ;)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms
Polecamy