Ważna informacja News: Artbook Dragon Ball w Polsce? To możliwe!!

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 95 - Opinie
Dodane: 18.06.2017 12:58 /
#Seneka - Profil - user - 70% - 2207
Jeden z tych lepszych odcinków w całej serii. Bardzo podobał mi się motyw zdradzieckiego Frizy pokazujący, że ten okrutnik w ogóle się nie zmienił, Goku nie powinien mu całkowicie ufać. Żałuje troche, że Jiren ma być mocny nie podoba mi się jego design.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 18.06.2017 13:05 - Edytowane przez Morgotheron /
#Morgotheron - Profil - user - 10% - 108
Bardzo fajny odcinek. Fajnie, że Frieza nie cacka się z przeciwnikami tylko ich szybko rozwala. Golden Friezie do Blue Kaiokena trochę brakuje.

Ciekawe czy Frieza będzie coś z Frostem knuł.

No nareszcie zobaczymy Jirena i sprawdzimy czy rzeczywiście jest taki mocny.

Ciekawe co się stanie z Hitem, przecież ten gość masakrycznie zwiększał swoją moc, gdy walczył z coraz to mocniejszym przeciwnikiem, choć może są górne możliwości rozwoju Hita.

Albo może Hit będzie stał w cieniu i zaskoczy pod koniec turnieju, aż reszta będzie zmęczona, w tym czasie będzie udawał, że walczy na równi z jakimś cieniasem. Następnie zawalczy ze zwycięzcą Goku vs Jiren itp.

via Imgflip GIF Maker
-
Dodane: 18.06.2017 13:08 /
#MainWar - Profil - user - 0% - 32
Następny świetny odcinek, jeden po drugim, oby podtrzymali ten super poziom już do końca turnieju.

-
Dodane: 18.06.2017 13:19 /
#paether - Profil - user - 0% - 33
Lestero napisał/a:
Na koniec miałeś Goku i Friezę w najlepszych formach no i wyszło że jest są na równi. Więc ewentualne spacyfikowanie riezy przez goku czy vegetę gdyby ten coś odwalił, nie byłoby łatwe. Po za tym dlaczego Goku nie wbił na wyższą formę? Widocznie nie był w stanie pod naporem takiej mocy więc to że się nie zamienił może świadczyć o ograniczeniach jego transformacji bo tu przecież chodziło o życie.

W tej "najlepszej formie" Goku mieliśmy już w starciach z Kuririnem czy #17 więc ciężko wnioskować po samym kolorze włosów ile procent z siebie daje ;) Zresztą to jedna z podstawowych zasad DB (nie tylko Super), że bohaterowie uwielbiają wręcz ograniczać się, dostosowywać do przeciwnika (sam Freeza na Namek czy Goku w walce z Majin Vegetą). Tym bardziej, że tu mieliśmy zaledwie szybki "sparing". Wiemy też, że Goku ma w zanadrzu Kaiokeny od pojedynczego do x10 plus pewnie jakąś niespodziankę na turniej.

Dlaczego Goku nie wbił na wyższą formę? Być może masz rację, że nie był w stanie. Pytanie, czy Freeza byłby? Ten drugi miał to szczęście, że już był w złotej wersji. Odniosłem wrażenie, że Goku chciał się sprawdzić, dla niego to jakaś forma ekstremalnego treningu. Pasowałoby to do charakteru postaci. Chodziło o jego życie ale w żadnym momencie nie widziałem, żeby był zdesperowany, na granicy "zniknięcia". Sporo gdybania ;)

Nie wydaje mi się, żeby twórcy planowali Freezę na "final bossa" w tej sadze. Byłaby to kolejna powtórka. Dlatego wątpię, żeby stanowił poważniejszy problem dla Goku/Vegety. Gdyby puścić wodze wyobraźni można pomyśleć o fuzji Freezy-Frosta a to już byłoby wyzwanie ;)

-
Dodane: 18.06.2017 13:23 /
#Dokers - Profil - user - 0% - 83
Po pierwsze: jak ktoś słusznie zauważył, Freeza stawił opór enerii zniszczenia, bo ta została wysłana przez jakiegoś pionka z U9, nie Cidrę. Goku już tak łatwo nie miał, bo wcześniej energia przeszła przez łapy Freezy, do tego był na normalu, może nie był w stanie się już przemienić i jednocześnie stawiać opór tej energii? Nie wyciągałbym jednoznacznych wniosków, do tego Whis z Beerusem stwierdzili przecież, że obaj są na mniej więcej równym poziomie. A nie zapominajmy, że Goku ma jeszcze 2 asy w rękawie - kaioken + boost lub kolejny lvl z openingu (logika też podpowiada, że kolejna saga = kolejny poziom).

Po drugie: Freeza będzie coś kombinował, jego uwagę zwrócili Bogowie Zniszczenia i chce nimi manipulować. Pozostaje kwestia motywów - nadrzędny to ofc zniszczenie Ziemi, Saiyan albo chociaż Goku, ale jaki ma na to plan? Zwrócenie Bogów przeciwko Goku czy też może sam zechce zająć fotel któregoś z nich, aby móc korzystać z Hakai? Wydaje mi się, że jego mina podczas rozmowy przez Tamagotchi nie świadczyła o zdziwieniu, lecz o trawieniu słów jakie usłyszał. Jak to mówi ksiądz Natanek, coś tam się bardzo mocno dzieje w tej głowie :d No i mamy jeszcze Frosta, może staną się BFF a może i tak jeden drugiemu wbije nóż w plecy, bo przecież może się ręka wymsknąć ^^

Po trzecie, kolejny odcinek wydaje się, że będzie już ostatnim bezpośrednio przed turniejem - czyli ostatnie gadki, jakiś gag, wyjaśnienie zasad (potwierdzenie lub zaprzeczenie tego, że wypadający zostaje wymazany), może wizyta Jaco dla beki, jakieś urywki ze strategią U7 i namawianie się pozostałych przeciwko nim. Przegadany, a w 97 już będzie pewnie akcja :)

Po czwarte, wciąż wierzę w plot twist podczas tego turnieju, może nawet taki, który uniemożliwi przeprowadzenie go do końca. Obstawiam inby z Daishinkanem - zwłaszcza, że ten kiedyś obiecał Whisowi, że odwiedzi U7 :d

Po piąte, widzę tam uprzejmego ziomeczka z planety Yardrat, której mieszkańcy nauczyli Goku teleportacji. Akira chyba rzeczywiscie duzo pozapominał, bo wątpię, że wybuch Nameck rzucił Goku aż do innego Wszechświata (co nie wiem czy jest możliwe bez specjalnych mocy pozwalających na podróżowanie pomiędzy nimi). Do tego sam Goku wspomniał, że mocy bojowej to oni nie mają za bardzo. A może to tylko oczko do fanów, tak jak kobieta LSSJ czy Bóg Zniszczenia podobny do Lude'a z DBGT ;)

Po szóste, final bossem nie będzie moim zdaniem ani Freeza ani Toppo ani żadna z kobiet saiyanek - będzie nim albo Jiren, bo tak podpowiada opening (co już nas wprowadzało w błąd trzeba przyznać) albo w przypadku przerwania turnieju Arcykapłan i nowa saga (punkt 4).

-
Dodane: 18.06.2017 13:39 - Edytowane przez Fuzion /
#Fuzion - Profil - user - 10% - 143
Odcinek całkiem spoko, podobało mi się, że Freeza jest Freezą.
Najbardziej mnie rozwaliła papuga w spodniach i koszulce do bicia żony w zapowiedzi xDD

-
Dodane: 18.06.2017 13:44 - Edytowane przez Morgotheron /
#Morgotheron - Profil - user - 10% - 108
W U7 vs U6 mamy Kaioken blue - nowy poziom, Goku o nim mówił, że w końcu udało mu się połączyć Kaioken z formą blue.

W sadze Blacka mamy nowy poziom, ale Trunksa. http://dragonball...aiyan_Rage

via Imgflip GIF Maker
-
Dodane: 18.06.2017 14:02 /
#Vens - Profil - user - 30% - 423
Ucieszył mnie fakt że charakter Freezy nie zmienił się i dalej jest szują jaką był. To na pewno ciekawie będzie wpływać na dalszą historię. Szkoda tylko że w odcinku nie pokazali spotkania Freezy z cała drużyną. Ciekawi mnie reakcja Kuririna czy chociażby Vegety. Poza tym od momentu kiedy dowiedzieliśmy się o tym że Buu nie bierze udziału czuję dużo mniejszą ekscytację z oglądania. Czekałem z szczerą niecierpliwością na to co pokaże Buu podczas turnieju, a niestety z tego nici :/

-
Dodane: 18.06.2017 14:20 /
#Fytyny - Profil - user - 0% - 52
Dokers napisał/a:
Po czwarte, wciąż wierzę w plot twist podczas tego turnieju, może nawet taki, który uniemożliwi przeprowadzenie go do końca. Obstawiam inby z Daishinkanem - zwłaszcza, że ten kiedyś obiecał Whisowi, że odwiedzi U7 :d

Ja obstawiam, że Bogowie w pewnym momencie obrócą się przeciwko aniołom i nie mały wpływ w tym buncie będzie miał Freeza. Ale nawet jeśli tak się stanie to Daishinkan jest zbyt potężny żeby takie powstanie się powiodło, więc raczej turniej jest nie zagrożony. Musiałby się pojawić ktoś przynajmniej równie potężny co Daishinkan, żeby turniej został przerwany i musiałby jakoś unieszkodliwić Zeno. Może użyją potar?

-
Dodane: 18.06.2017 14:24 /
#Lestero - Profil - user - 40% - 713
W tej "najlepszej formie" Goku mieliśmy już w starciach z Kuririnem

No i łysy przypłacił by to życiem gdyby żonka mu życia nie uratowała.

Pytanie, czy Freeza byłby? Ten drugi miał to szczęście, że już był w złotej wersji.

Tego nie wiemy, ale wydaje mi się że frieza jest gdzieś w okolicach poziomu goku i vegety w tej chwili, ale jednak niewiele słabszy (walki z blackiem i kaioken jednak na pewno dały dużego kopa).

Nie wydaje mi się, żeby twórcy planowali Freezę na "final bossa" w tej sadze. Byłaby to kolejna powtórka. Dlatego wątpię, żeby stanowił poważniejszy problem dla Goku/Vegety. Gdyby puścić wodze wyobraźni można pomyśleć o fuzji Freezy-Frosta a to już byłoby wyzwanie ;)

Podzielam twoją opinię, frieza jest dodatkowym wątkiem, świetnym posunięciem scenarzystów ale raczej nie głównym bossem, chociaż jeśli połączy siły z frostem a co jestem przekonany że nastąpi mogą sporo namieszać.

-
Dodane: 18.06.2017 14:30 - Edytowane przez iglo13 /
#iglo13 - Profil - user - 40% - 712
Lestero napisał/a:

Podzielam twoją opinię, frieza jest dodatkowym wątkiem, świetnym posunięciem scenarzystów ale raczej nie głównym bossem, chociaż jeśli połączy siły z frostem a co jestem przekonany że nastąpi mogą sporo namieszać.

ale przecież Frost jest słaby. Już pewniej wyglada ze obaj z Frostem staną na czele jakiegoś buntu i 2-3 odcinkach walk saga pójdzie w innym kierunku. Komu teraz żal grubcia Buu, daliby mu pewnie jeden odcinek z gumową walką, a tak mamy pełnokrwistego skurczybyka co robi wszystko zeby wyszło jak najgorzej :d

-
Dodane: 18.06.2017 14:42 /
#Cann33 - Profil - user - 0% - 29
Odcinek bardzo przyjemny , w sumie jeden z lepszych.
Freezer pokazał charakter i tak jak z początku byłem przeciwny jego powrotowi , tak teraz jestem z tego bardzo zadowolony. Czysty i bezkonkurencyjny skurczybyk , który wszędzie węszy swój interes. Mało tego widać ze opanował staminę swojej Gold formy i będzie stanowił nie lada zagrożenie, dla kogo ? to już się okaże.
Moim zdaniem Freezer ma duże zadatki na Boga zniszczenia i nie chodzi tu tylko o charakter :p
Czekamy więc na pokaz siły Vegety , który wyjdzie z komnaty i to jaką energią będzie emanował Jiren.
Od przyszłego tygodnia jedziemy z koksem już na serio :)

-
Dodane: 18.06.2017 14:44 - Edytowane przez Ariana /
#Ariana - Profil - user - 10% - 224
Genialny odcinek, przepięknie narysowany.Chyba jak dotąd najbardziej mi się podobał, także dlatego, że cały czas panował w nim poważny klimat.

Obecny Freeza jest po prostu IDEALNY. Po pierwsze ma świetnie naszkicowany charakter nafaszerowanego żądzą zemsty megainteligentnego psychopatycznego sadystycznego mordercy, a po drugie jego postać była przepięknie narysowana, zwłaszcza twarz. Te jego pełne nienawiści spojrzenia, mocno przymrużone oczy nie rysowane byle jak prostą krechą tylko z wyczuciem, jego mimika, ironiczne uśmiechy, układ ust... Mogę powiedzieć, ze w dzisiejszym odcinku jego twarz była CUDNA i REALISTYCZNA.

Chociaż od razu dało się zauważyć o wiele gorsze kadry, tak jakby niektóre sceny rysował ktoś inny na odwal się. Przyrównałabym to do sytuacji, w której jedną scenę maluje artysta, a drugą szkicuje dziecko. Beerus i Whis w tym odcinku też urodą nie grzeszyli...

Niezmiernie się cieszę, że Freeza dołączył do zespołu. I wcale nie jaram się aż tak tym całym Turniejem Mocy. Bardziej niż turnieju nie mogę doczekać się tego, co Freeza na nim odwali.

Przecież jemu jest obojętne, czy 7 wszechświat wygra, czy nie. On chce zabić Goku, tylko tym żyje i wisi mu, czy zrobi to własnymi rękoma, czy zostanie on uśmiercony przez unicestwienie całego uniwersum (do czego chce doprowadzić).

W dodatku chce manipulować bogami i Beerusa chyba pozbawić posady lub choćby części jego mocy.

Tę historię można przepięknie poprowadzić... I długo...

Podsumowując, dzisiejszy odcinek to było dla mnie ARCYDZIEŁO pod względem wizualnym, lepsze niż filmy kinowe. Marzę, żeby tak zostało już do końca...

-
Dodane: 18.06.2017 14:53 /
#Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 726
Co tu dużo pisać męczyłem 's' nudziłem się okrutnie odcinek do odfajkowania. Przynajmniej nie wyglądał źle wizualnie, choć znów odcinek niespójny\logiczny.

-
Dodane: 18.06.2017 15:04 /
#demon119 - Profil - user - 60% - 1623
Odcinek jak dla mnie bardzo fajny. Animacja walki albo raczej egzekucji freezera na randomach miodzio . Jak dla mnie freezer nie powinien na turnieju kombinować przeciwko uni 7. Powód prosty freezer chce zemsty na goku. Czy naprawdę da mu satysfakcję iż zeno zniszczy wszystkich. Jak dla mnie więcej frajdy by mu przeniosło wygranie turnieju. Dla bezpieczeństwa potem trening roczny i zabicie goku własnymi rękoma. Wracajac do odc dziwne według mnie jest iż whis nie wyczuł prędzej iż freezer odpalił gold formę przecież też byli na ziemi. A już w energia ssj3 była wyczuwana na ogromne odległości. Odc ogólnie oceniam na takie 7 na 10

-
Dodane: 18.06.2017 15:43 /
#Bartek30 - Profil - user - 90% - 4800
No ten odcinek to był czysty DBZ jeśli chodzi o akcje :)
A i fabularnie był porządny, Jednak freezer coś kombinuje, nie chce zdradzać U7 bo już i tak nie może, ale chyba będzie chciał zastąpić beerusa.

Po za tym, pięknie wykonany był ten epek, beerus tylko dziwnie wyglądał, ale rozumiem że chcieli pokazać "jak najlepszego" freezera :d
A co najważniejsze w końcu turniej czas zaczynać :)

Wiadomość doklejona:
#Mateo Frozen
Co tu dużo pisać męczyłem 's' nudziłem się okrutnie odcinek do odfajkowania. Przynajmniej nie wyglądał źle wizualnie, choć znów odcinek niespójny\logiczny.

A co było takiego nie spójnego?

-
Dodane: 18.06.2017 15:49 /
#Sasukeeee - Profil - user - 20% - 259
Kolejny dobry odcinek! I co najlepsze Freeza znowu zaskakuje i to niejednokrotnie. Jego rozwinięcie w sile jest pełne podziwu, do tego jego knowania chyba osiągnęły kolejny poziom xD Większy z niego tyran niż w DBZ. Dzięki za tłumaczenie .. to starcie na koniec Kakarotto i Freezy, coś pięknego, heh.

-
Dodane: 18.06.2017 15:51 - Edytowane przez paether /
#paether - Profil - user - 0% - 33
iglo13 napisał/a:
ale przecież Frost jest słaby.

Bardzo radosne podejście w tej serii do poziomów mocy sprawia, że i tutaj nic mnie nie zdziwi ;) W odcinku 91 Hit stwierdził, że Frost zrobił postępy.
Zważywszy na cuda jakie wyprawiają się w Uni6 i ogólne założenie ogromnego potencjału tej rasy, nie zdziwię się jak Frost poczuje swędzenie nad ogonem i wbije na Golden albo już to zrobił w czasie jakiegoś treningu z Hitem off panel (skoro Gohan mógł w kilka godzin dobić z mocą w okolice SSJB) ;)

-
Dodane: 18.06.2017 16:22 /
#Dokers - Profil - user - 0% - 83
paether napisał/a:
nie zdziwię się jak Frost poczuje swędzenie nad ogonem i wbije na Golden albo już to zrobił w czasie jakiegoś treningu z Hitem off panel

Frost nie wbije na Golden. Obstawiam raczej jakiś Silver albo Platinum xD

-
Dodane: 18.06.2017 17:15 /
#breakingmirai - Profil - user - 10% - 172
Odcinek fajny. Dodatkowo animacja była dobra, jak dla mnie. Freezer jest zły i zły powinien zostać już do końca DB. To jedyna postać, która nigdy nie powinna być "resocjalizowana" jak Piccolo i Vegeta. Straciłby wtedy swoją unikatowość.

Generalnie nie wyłapałem żadnych głupotek, ale jedno sprawiło, że moje zęby troszkę zazgrzytały. Freezer wiszący w kokonie, nie robiący zupełnie nic, poza bulwersowaniem się, nagle się wzmocnił. Troszkę mi to wadzi, ale z drugiej strony postacie już wcześniej odbywały takie treningi w umyśle, więc jakoś z tym przeżyję.

Pisałem to już wcześniej i napiszę jeszcze raz. Powrót (kolejny, duh) Freezera uważałem za głupie posunięcie, ale teraz jestem zadowolony z tego zabiegu. Podoba mi się chemia między Freezerem i Goku, a już w ogóle jestem zadowolony, że w obecności tego pierwszego, ten drugi nie jest totalnym debilem jak we wcześniejszych sagach anime Super. Wciąż jest troszkę niekumaty tu i ówdzie, ale nie jest kretynem. To na plus.

Wiadomym było, że Goku na base jest słabszy od Złotego Freezera, więc dla mnie nie było dziwne, że sobie nie poradził z energią hakai.

Z innej beczki... Jestem ciekawy co się będzie działo z Yamchą, ponieważ jego seiyuu wrzucił wpis na swoim tweeterze bodajże, nie pamiętam, że miał mnóstwo pracy jako Yamcha. Czyżby jednak miał wskoczyć do drużyny? W końcu plotki o zmianie teamu przez Freezera mogą jednak być prawdziwe, skoro ten wątek został poruszony w dzisiejszym odcinku. Może być tak, że Yamcha, Bulma, Chichi, itp. polecą jako kibice i dopiero wtedy, już na miejscu, Yamcha zostanie poproszony o wskoczenie do teamu jako rezerwa za Freezera, który przeszedł do teamu u9.
Troszkę na to liczę, bo mimo wszystkich podśmiechujek z Yamchy, to jednak bardzo go lubię.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy