Ważna informacja News: J.P.F: DB Super #1 - polskie wydanie ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 98 - Opinie
Dodane: 09.07.2017 20:36 /
rvn10 - Profil - user - 20% - 363
Seneka napisał/a:
Skąd ja wiedziałem, że 1 zostanie wymazany wszechświat 9
xD Bardzo mnie irytował ten lis z trucizną, miał się za nie wiadomo co.
Generalnie coś dużo atakują naszych bohaterów, a niby najsilniejszego współczynnika nie mają trochę dziwne.

Podoba mi sie to, że Beerus dopinguje Goku i generalnie ten arc jest spoko
dla mnie 8/10 jeśli idzie o odcinek

Moim zdaniem U9 nie został wymazany a przeniesiony raczej, uśmiech anioła to potwierdza a i ta animacja zniszczenia mnie nie przekonała. W dodatku Beerus pytający się Whisa co się stało U9, a ten pokazuje mu że go nie ma (Raczej pokazał mu to co chciał widzieć). Śmieszą mnie teorie o złym Kapłanie i złych aniołach, nie ma powodu by Kapłan miał jakiś złowieszczy plan w zanadrzu.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 09.07.2017 20:46 - Edytowane przez DragonN321 /
DragonN321 - Profil - user - 40% - 660
Sandargo napisał/a:
Prawda? Ja z początku nie dbałem o to i w sumie miałem to gdzieś, ale teraz naprawdę uważam, że zastąpienie Buu Friezą, to jedna z lepszych rzeczy, jaką mogli zrobić (y)!

Ano właśnie. Frieza jest taki, jakby to określić, 'frizowaty'. Zły badass, dokładnie taki, jakiego go zapamiętałem z DBZ. A i ten jego śmiech - aktor głosowy robi świetną robotę.

wlosek17 napisał/a:
Mimo wszystko Beerus kazał nie naciskać guzika to miał rację ale Goku wolał po swojemu.

No nie do końca. Goku nie ma nic w tym, że wszechświaty zostały zniszczone. Zeno tak czy siak planował zniszczenie wszechświatów z niskim poziomem śmiertelników. Dzięki Goku nie został← zniszczone odrazu i bez ostrzeżenia, a dostali szansę na walkę o swój los. Fakt niszczenia wszechświatów nie ma nic do Goku, to nie jego wina.

-
Dodane: 09.07.2017 21:01 /
LeszekDB - Profil - user - 0% - 30
Odcinek obejrzany, oglądało się przyjemnie :) Nawet nie zauważyłem przerwy między połowami odcinka (o ile była, bo serio nie widziałem). Wilczki pokazały troszku technik, inne postaci z tego wszechświata też. Ale i tak cały odcinek wygrał Freeza swoimi torturami :d Czyżby #18 miała walczyć z Frostem?

https://www.youtu...ID6pvdrg7Q
-
Dodane: 09.07.2017 21:07 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1887
Kontrola nad ki nie równa się nie pożeraniu energii?
YYY tylko dlaczego Freezer przed turniejem powiedział iż jego gold forma nie pobiera już tyle energii ponieważ nauczył się odpowiednio kontrolować ki za pomocą medytacji w kokonie?
To dla Freezera lepsza kontrola oznacza mniejsze zużywanie ki, a dla Goku czy Vegety już nie?

Wgl co mi się rzuciło w oczy to dziwne sceny Goku vs Botamo. Przecież ileś czasu oni walczyli w powietrzu, chyba zapomnieli iż na turnieju tym nie potrafią latać.

Kolejny błąd to nie używanie chociaż ssj. Przecież Goku przed turniejem cela perfekcyjnie opanował ten poziom. Ponad tydzień przebywał w tej transformacji i było to dla niego normalne. A teraz będąc znacznie silniejszym nie potrafił by wytrzymać 48 minut na ssj?

Gohan zresztą to samo poziom mistic nie pobierał energii. Po co się bawi w formie podstawowej skoro ma formę które jest znacznie lepsza?

A w poprzednim odc taki Goku miał wolne ręce to mógł użyć transmisji błyskawicznej, a nie używać blue jak tak chce oszczędzać energię.

btw ok nie mogą używać fasolek, ale przecież mają w drużynie picolo który może ich wyleczyć.

Sama walka w tym odc fajnie wyglądała, i nawet randomki dostały ciekawe zdolności. Więc to na plus na pewno. Tylko szkoda, że nie użyli na końcu jakieś klimatycznej muzyczki jak to bywało w DBZ, albo nawet dbgt.

-
Dodane: 09.07.2017 21:41 /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 847
#Sandargo
To że podbierają jego pomysły, następnie on zaprojektował większość bogów zniszczenia ale w epku w którym są pokazani(78) po raz pierwszy go nie ma wymienionego a jest od epka 93 co jest troche dziwne chyba że w toei o nim sobie zapomnieli jak o kilku innych postaciach ostatnio dotkneło to Bulle.

-
Dodane: 09.07.2017 21:47 /
Wszechmogacy - Profil - user - 0% - 74
rvn10 napisał/a:
Seneka napisał/a:
Skąd ja wiedziałem, że 1 zostanie wymazany wszechświat 9
xD Bardzo mnie irytował ten lis z trucizną, miał się za nie wiadomo co.
Generalnie coś dużo atakują naszych bohaterów, a niby najsilniejszego współczynnika nie mają trochę dziwne.

Podoba mi sie to, że Beerus dopinguje Goku i generalnie ten arc jest spoko
dla mnie 8/10 jeśli idzie o odcinek

Moim zdaniem U9 nie został wymazany a przeniesiony raczej, uśmiech anioła to potwierdza a i ta animacja zniszczenia mnie nie przekonała. W dodatku Beerus pytający się Whisa co się stało U9, a ten pokazuje mu że go nie ma (Raczej pokazał mu to co chciał widzieć). Śmieszą mnie teorie o złym Kapłanie i złych aniołach, nie ma powodu by Kapłan miał jakiś złowieszczy plan w zanadrzu.

Smieszniejsza teoria to wlasnie ta z teleportowaniem. Przeciez to jest tak z tylka i glupie. Zlowieszcze usmieszkj nie swiadcza o dobrych zamiarach. Moze ich nie lubial, nie odzywal sie nic i jest mu to na reke ale wszechswiat zostal zniszczony.

-
Dodane: 09.07.2017 21:54 /
Jeśli chodzi o uśmieszki to jedyny mój pomysł to to że aniołowie są znudzeni niańczeniem tzw. bogów zniszczenia a turniej większość z nich uwolni z tego jarzma.

-
Dodane: 09.07.2017 22:04 - Edytowane przez rvn10 /
rvn10 - Profil - user - 20% - 363
Wszechmogacy napisał/a:

Smieszniejsza teoria to wlasnie ta z teleportowaniem. Przeciez to jest tak z tylka i glupie. Zlowieszcze usmieszkj nie swiadcza o dobrych zamiarach. Moze ich nie lubial, nie odzywal sie nic i jest mu to na reke ale wszechswiat zostal zniszczony.

No nie wiem, Kapłan nie ma interesu w tym by cokolwiek knuć. Zresztą jakby chciał to by jednym machnięciem zniszczył wszystkich bogów i aniołów, także ja mam inną teorie, że jednak U9 nie został zniszczony.

demon119 napisał/a:
Kontrola nad ki nie równa się nie pożeraniu energii?
YYY tylko dlaczego Freezer przed turniejem powiedział iż jego gold forma nie pobiera już tyle energii ponieważ nauczył się odpowiednio kontrolować ki za pomocą medytacji w kokonie?
To dla Freezera lepsza kontrola oznacza mniejsze zużywanie ki, a dla Goku czy Vegety już nie?

Fakt, jedyne wytłumaczenie z formą Blue jest taka, że chwilowa zamiana nie pożera tak dużo energii jakby np Goku był w tej formie do końca turnieju to już inna sprawa. Przecież chwilowa forma SSJ Blue z kamehameha nie wycieńczy go.

-
Dodane: 09.07.2017 22:12 /
bekson - Profil - user - 50% - 1425
Wszechmogacy napisał/a:

W odcinkach rekrutacyjnych było pokazane, że U9 to same śmiecie i Mojito nieciekawą minę jak patrzył na cały ten syf.
Jak na moje po prostu ucieszył się z utylizacji odpadów i tyle.

Whis pewnie bardziej by się przejął tym, że dobre żarcie przepadło, a nie zniszczeniem X istot xD

-
Dodane: 09.07.2017 22:40 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1428
Większość zawodników na tym turnieju to nędzne szumowiny, które Goku mógłby sam zepchnąć z ringu bez większego wysiłku.Zrobiliby mniejszą ilość zawodników, ale silniejszych i ciekawszych, dodatkowo mogliby przyjąć jakąś bardziej pomysłową formułę walki, byłoby lepiej.Spodziewałem się, że Super stworzy kiepską sagę na miarę słabego anime jakim jest i dostałem dokładnie to czego oczekiwałem. :(

-
Dodane: 09.07.2017 22:51 /
sebek030189 - Profil - user - 20% - 256
po co wam terie gadałem z akira i on powiedzial mi ze najwyzszy kaplan umie cofac czas o 1h po turnieju cofnie czas i bedzie hepi endXD

-
Dodane: 09.07.2017 22:57 /
Jarosaki - Profil - user - 0% - 21
Nie sądzę by Whis był zły ale coś mi się wydaje coraz bardziej, że tutaj złymi będą aniołowie przynajmniej cześć na czele z naczelnym kapłanem czy jak on się zwie. Bunt przeciwko Bogom a raczej załatwienie ich w ramach turnieju

-
Dodane: 09.07.2017 22:59 /
wlosek17 - Profil - user - 30% - 460
Dobra, dobra mniejsza o to U9 został wymazany na chwilę obecną. Zastanawiam się jedynie, miał on najniższy współczynnik ludzkości, to pomyśleć co mogło się tam dziać xD O ile w U7 można to łatwo wyjaśnić bo głównie to SAyijanie podbijali planety pracując dla Friezy, duże czystki też robił Majin Buu. Możnaby powiedzieć że te osobniki odpowiadają za niski poziom ludzkości, gdzie Kaioshin wspominał iż jest około 30 zamieszkałych planet w U7. Zaś we wszechświatah zwolnionych z turnieju to chyba nic się nie działo ;P

-
Dodane: 09.07.2017 23:54 /
DoozleAnime - Profil - user - 30% - 503
Nie wiem czy zauważyliście, ale w scenie gdy Goku rzuca ki blastami w Basila to użyte zostaje SFX z Dragon Balla Z.

Co do samego odcinka to był on ciekawy, nie powiem zaintrygował mnie. Co prawda wciąż nie mogę przeboleć tego, że Toei wykorzystuje animacje z poprzednich odcinków, ale cóż - czasem tak bywa :) Heh teraz wszystkie teorie o aurze Goku szlag trafił po tym jak dowiedzieliśmy się, że to tarcza :d

Szczerze to myślałem, że pierwszy zostanie usunięty Uni 10, a tu proszę. Cały czas jestem przy tym, że nie skończy się tylko na turnieju mocy (wszak usmieszki tego anioła od 9 uni [nie pamiętam jego imienia] o czymś świadczą). Bardzo mi się podobała wymiana spojrzeń pomiędzy Daishinkaiem, a Goku.

Ogólnie odcinek takie 7/10

-
Dodane: 10.07.2017 01:55 /
DragonN321 - Profil - user - 40% - 660
Mateo Frozen napisał/a:
#Sandargo
To że podbierają jego pomysły, następnie on zaprojektował większość bogów zniszczenia ale w epku w którym są pokazani(78) po raz pierwszy go nie ma wymienionego a jest od epka 93 co jest troche dziwne chyba że w toei o nim sobie zapomnieli jak o kilku innych postaciach ostatnio dotkneło to Bulle.

Bogów to akurat zaprojektowali po połowie z tego co pamiętam.

Manga i anime opierają się na jednym scenariuszu. To normalne, że przenikają pomysły z jednego do drugiego. Zresztą przy takim zachwycie mangą "podbieranie" pomysłów Toyotaro powinno być chwalone.

-
Dodane: 10.07.2017 02:48 /
#DragonN321
Akira ma Koty ale chyba nie nazwiemy tego 2 designami skoro jedyne co ich różni to tusza, następnie Sidra i 50 procent Helles i clowna reszta to toyo stosunek możesz sobie policzyć.

No tu mamy problem bo anime na początku informowało że blue to idealna forma teraz zmienili koncept na ten z mangi co znaczy że albo scenar.. tfu sktypt jest dość luźny albo któraś strona nie szanuje pomysłów akiry :o .

Ja osobiście zaachwycony nie jestem ale uważam że manga to bardzo solidna produkcja czego nie mogę powiedzieć o anime, tyle że toyo w porównaniu do toei ma masę czasu żeby to logicznie poskładać, ale tak masz rację skoro odbiór jest pozytywny a anime wychodzi to gorzej to tak powinni z tego materiału korzystać, ale znowu czy nie powinno być współpracy od początku?? trochę to jakby Polacy robili jakoś to będzie.

-
Dodane: 10.07.2017 05:00 /
mpiwowski2 - Profil - user - 0% - 41
na 90% założę się, że wszechświaty nie są wymazywane a Goku ukartował to wszystko z Wszechusiami żeby przeciwnicy walczyli z nim na serio. :p

-
Dodane: 10.07.2017 08:37 /
iglo13 - Profil - user - 40% - 800
bekson napisał/a:

Najlepszym arciem w DBS będzie ten który będzie kończył tę pomyłkę xD

Co odcinek narzekarz ze DBS wogóle istnieje. Po co takie rzeczy pisać?

nie moge z tego. Psycholodzy już nazwali przypadłość kiedy osobnik oglada/robi różne rzeczy tylko po to żeby coraz bardziej sie utwierdzać ze tego nie lubi. Nie pamietam jak to sie nazywa, ale chyba masz takie zaburzenie.

Miłego oglądania następnego odcinka

-
Dodane: 10.07.2017 09:42 - Edytowane przez rambler1 /
rambler1 - Profil - user - 20% - 350
#Bohnart, #Wszechmogacy, #demon119, #Mateo Frozen

Ja uważam tak jak demon, że kontrola ki to mniejsze wysysanie staminy. Jest jedno "ale". Tak jak pisał Wszechmogacy w 38 odcinku jest mowa, że Blue wysysa energię. Mi też się wydawało, że w jakimś odcinku była mowa, tak jak napisał Maeto że Blue jest stabilną formą, dlatego takie WTF z mojej strony.

Również się dziwie, że olali motyw z tym, że zwykły SSJ nie zużywa staminy praktycznie w przypadku Goku. Godzinę walczył z Cellem, bez większej zadyszki. Wiadomo Goku zminimalizował pobór staminy na SSJ, ale normal na pewno w jakimś stopniu mniej męczy. Czy tylko warto używać normala walcząc 1 vs 3 i nie wyczuwając ich ki? Obrywanie ciosów bardziej męczy na pewno niż SSJ. Dla mnie to też głupi pomysł z olaniem tego co było wykreowane w Cell sadze. W buu sadze nie było potrzeby stosowania tego akurat.

-
Dodane: 10.07.2017 10:26 /
wlosek17 - Profil - user - 30% - 460
Tam zresztą było mówione na ten temat że walczy tyle czasu to i oszczędza energię. Może na ich etapie wtajemniczenia Blue zużywa jeszcze dużo energii, mimo wszystko wydaje się być mniej energożerny niż taki ssj 3. Możemy obstawiać który Uni odpadnie następny, podejrzewam, że to będzie U4 lub U10 innych pomysłów nie mam.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy