Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania - 1/8 finału!

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja
Temat: Formuła 1
Dodane: 10.08.2017 20:34 - Edytowane przez rambler1 /
#rambler1 - Profil - user - 20% - 280
Połowa sezonu 2017 za nami. Vettel dzięki wygranej odskakuje trochę od Hamiltona i Bottasa. Ricciardo z tym bolidem raczej już nie ma szans na mistrzostwo po odpadnięciu na Węgrzech nawet jeśli połowa sezonu za nami. Szkoda, bo jak dla mnie razem z Alonso to najlepsi kierowcy na torze. Verstappen jeszcze za młody jest, ale mistrzem zapewne będzie w przyszłości.

Alonso najlepszy czas okrążenia i 6 miejsce jak on to wycisnął w tym drewnianym bolidzie. Dziwne, że dojechał do mety. Widocznie takie tory jak na Węgrzech sprzyjają Mclarenowi. Niestety widowisko na takim torze jest słabe bez deszczu, ale jak Ferdek ma zdobywać dzięki temu punkty to czemu nie.

Szkoda Hulka dobre czasy kręcił. Palmer niech się pożegna z Renault jak w kwalifikacjach ponad chyba sekundę straty miał do Hulka.

Po 3 latach dominacja Mercedesa nie jest już tak mocna. Ferrari ich ciśnie powoli. Ciekawe kto będzie mistrzem Hamilton czy Vettel a może czarny koń Bottas?

Co sądzicie?

-
Dodane: 12.08.2017 16:20 /
#hlkpl - Profil - user - 90% - 4415
Widzę hype na Kubicę zrobił swoje. :o

Wygrana na Węgrzech czerwonych koni nie jest zaskoczeniem. Mają lepsze bolidy na krótszej ciaśniejsze tory w tym sezonie. Poza tym jak jest ciepło, to temperatura im bardzo pomaga. Na torach chłodniejszych, to już wygląda nieco gorzej.

Bottas nie jest żadnym czarnym koniem w tym sezonie. On jest tylko i wyłącznie kierowcą numer 2, a jego wypowiedzi o wyjściu z cienia Hamiltona, to typowi pijar. Samo zachowanie Hamiltona na Węgrzech budzi podziw. Ale on albo się tak pewnie czuje na torach w następnych rundach. Ale on uważa, że mu Karma odda za to zachowanie.
Red Bull wygra jeden raz przypadkowo, ale triumf jest.

Co do Kubicy, Renault ma nie najlepszy silnik i sam Kubica jak wróci, to mało mogą wskórać. Red Bull ich silniki poprawiał nieco, ale sam zespół Renault miewał problemy. Mistrzostwa w najbliższych latach raczej nie będzie.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.08.2017 16:57 - Edytowane przez rambler1 /
#hlkpl

Czy ja coś na temat Kubicy napisałem cokolwiek? Chyba nie. Nie widziałem, żadnego tematu na temat F1 to go założyłem. Eleven sobie ostatnio dokupiłem, minęła połowa sezonu to dobry czas chyba na podsumowanie?

Bottas może i jest kierowcą numer dwa, ale nie ma dużych strat do Hamiltona i Vettela a nie zawsze "najlepszy" kierowca wygrywa mistrzostwo. Może Bottas podciągnie formę albo problemy z bolidami Vettela czy Hamiltona będą częstszym zdarzeniem. Kto wie. Dla mnie jest czarnym koniem, bo raczej nikt na niego nie stawia.

Nawet jeśli Kubica wróci w tym sezonie w co wątpie, to i tak by jakieś punkty zdobył pewnie bo ten Palmer jeździ padake. Tracić ponad sekundę do kolegi z teamu w kwalifikacjach to jest przepaść.

Hamilton dobrze zrobił, że oddał pozycję. Możliwe że nie każdy kierowca by tak postąpił. Takie zachowanie ma swoich zwolenników, ale są też przeciwnicy np. Red Bull "może kosztować go mistrzostwo".

-
Dodane: 13.08.2017 18:28 /
#rambler1

Należy zadać pytanie czy to, że utworzyłeś ten temat. Jest spowodowane zainteresowaniem F1? Czy jest to spowodowane nagłym zainteresowaniem, bo Kubica jest i z ciekawości trzeba się zainteresować.

Bardzo dużo osób nagle zainteresowało się F1, bo Kubica nagle ma szanse na powrót. [oczy] Więc podejrzewam różne scenariusze. [xd]

Bottas nie jest czarnym koniem, ponieważ przy rywalizującym z nim Vettelu nie będą rozdrabniać się na dwóch kierowców. Nie ma szans na to, Mclaren kiedyś popełnił taki błąd w roku 2007. Nie ma szans na coś takiego. Mercedes sobie nie pozwoli.

Palmer nie wytrzymuje ciśnienia i tyle. Ale nie zdziwiłbym się jakby sezonu nie dokończył. Nie takie sytuacje były.

Co do postępowania Hamiltona, to jego wybór, moim zdaniem Vettel czegoś takiego by nie zrobił. Ale tory w następnej części sezonu są ewidentnie dla Mercedesa. Sytuacja z częściami jest na korzyść Mercedesa. Hamilton nie jest głupi.

-
Dodane: 13.08.2017 19:29 - Edytowane przez rambler1 /
F1 zacząłem oglądać jak Polsat zaczął transmitować, czyli chyba wtedy jak Kubica zaczął jeździć. Trochę dawno. Wcześniej sporadycznie widziałem na tv4 chyba urywki wyścigów.

F1 oglądałem dopóki Eleven nie przejęło trasmitowania. Później sporadycznie starałem się oglądać na streamach czy na włoskich, niemieckich kanałach. Ostatnio wykupiłem Eleven, bo na polsacie zbytnio nie ma czego oglądać jeśli chodzi o sport chyba że same powtórki. Liga hiszpańska czy F1 się przyda.

Spodziewam się, że w Mercu będą musieli pewnie postawić na kogoś czyli pewnie na Hamiltona. Przez 3 sezony mogli się ścigać dowolnie Hamilton i Rosberg, bo nie było konkurencji praktycznie. W 2014 Ricciardo pokazał swój talent wygrywając chyba 3 wyścigi i udowadniając, że Vettel nie jest takim "najlepszym" kierowcą jak wszyscy uważali. Ktoś podobno pisał, że Vettel miał pełno awarii itp. dlatego przegrał z Ricciardo. Co do Ricciardo i Vettela jeszcze. W Top Gear Ricciardo wykręcił kosmiczne okrążenie zostawiając Vettela chyba 2 sek w tyle. Tylko czy Top Gear to dobre porównanie jak chyba Webber pojechał szybciej niż Vettel. W 2015 Vettel też coś tam wygrywał, ale przepaśc punktowa była zbyt duża. W 2016 to samo przewaga kolosalna. W tym roku Ferrari dobry bolid ma to pewnie na kogoś postawią, ale... Wliczając możliwe awarię, trochę szczęścia to może Bottas będzie miał największą ilość oczek kto wie. Raikkonen ma też bardzo dobry bolid, ale patrząc jak jeździ to nie będzie rywalizował z Vettelem o numer 1. Vettela pewnie to cieszy i Ferrari też. Vettel przez jeden sezon miał tylko dobrego rywala i przegrał z kretesem. Przydałby się jakiś lepszy kierowca w Ferrari wtedy byśmy zobaczyli czy był to przypadek czy też nie.

Co do Palmera też bym chciał, żeby w tym sezonie wyleciał. Podobno niezłą kasę Renault dostaje jak Palmer jeździ, więc ciężko powiedzieć. Może nawet zostanie na kolejny sezon? Kto wie.

Czy Vettel by tak postąpił jak Hamilton? Również powątpiewam. Jak czytam komentarze to dużo osób właśnie Hamiltona nie lubi, bardziej chyba Vettelowi kibicują. Akurat jestem odmiennego zdania. Za Vettelem jakoś nigdy nie przepadałem. Miał najlepszy bolid przez 4 sezony a w dwóch z nich prawie przegrał z Ferdkiem. Co się też spodziewać kiedy Ferdek jeździł dla Ferrari to nie miał "najlepszej" maszyny, ale on zawsze potrafił coś z niczego zrobić. Chętnie bym zobaczył Ferdka w jednym teamie z Vettelem i zobaczył kto jest lepszy.

https://youtu.be/...Uo?t=1m25s - Kimi niezły troll :d

-
Dodane: 15.08.2017 17:40 /
#KaKa - Profil - user - max% - 13456
#hlkpl

Wcale nie należy zadawać żadnego pytania xD

Ja sobie tu napisze, że fajnie by było gdyby Kubica wrócił do F1, widać, że stać go na dobre wyniki.

-
Dodane: 17.08.2017 15:05 - Edytowane przez rambler1 /
KaKa napisał/a:

Ja sobie tu napisze, że fajnie by było gdyby Kubica wrócił do F1, widać, że stać go na dobre wyniki.

Oczywiście tylko wiadomo Kubica nie jest jedynym kierowcą który chce się przebić do F1. Kubica niby chce wygrywać, tylko wątpie żeby Mercedes, Ferrari czy RBR zwolnili miejsce, chyba że Verstappenowi coś odbije albo Kimi odejdzie z Ferrari w co wątpie. Vettel pewnie też niechciałby jeździć z kierowcą podobnym do niego albo i lepszym. Renault wątpie aby w najbliższych latach było konkurencyjne, ale kto wie. Podobno przesadzili z bajerami do silnika na ten sezon. Nie wiadomo również czy Palmer odejdzie jak jest kasiora, ale chyba zdobył 1 pkt przez 2 sezony co nie przemawia zbytnio za nim. Jak dla mnie powinni się go pozbyć. Williams też już raczej jest w gorszej formie. Jak Hamilton się scigał tylko z Rosbergiem to dobry bolid miał Williams. Mclaren no niestety, najlepiej jakby dostawce zmienili. Ferdek się wpakował w niezłe bagno. Jak to było w jednym wyścigu chyba engine GP2?

Pożyjemy, zobaczymy. Może Kubica powróci.

Jakby ktoś nie wiedział to od 18.08 do 28.08. będzie można Eleven oglądać za "free", więc wyścig w SPA będzie można obejrzeć. Może chcą zobaczyć jaka będzie oglądalność od kiedy głośno się o Kubicy zrobiło?

-
Dodane: 18.08.2017 01:36 /
#rambler1
No ja mam podobne zdanie co ty odnośnie Vettela. Nie rozumiem zachwytów nad tym panem. Miał chłop szczęście swojego czasu, mistrzem został. Owszem trzeba mu to oddać ma chłop cztery tytuły. Ale no właśnie jest, ale po pierwsze to zespół Redbulla nie jednokrotnie pokazał, że stawiają na Niemca. Okey oni mieli prawo, ale było widać, że Vettel jest faworyzowany. Trzeba pamiętać, że Red Bull miał w tamtym czasie niezły pakiet aerodynamiczny i silnik Renault nie będące najlepsze w stawce wystarczyły.

Dominacja Mercedesa zaburzyła obraz nieco odbiór pana palucha. On dostał chyba lekcję pokory, przez porażkę z partnerem, ale też słaby bolid. Jakoś nie wyobrażam sobie Vettela na miejscu Hamiltona w roku 2016 kiedy przegrywa tytuł z partnerem zespołowym. W 2014 roku Sebastian nie walczył o mistrzostwo. Red Bull odstawał od Mercedesa i to mocno. Wygrane Daniela Ricciardo były mocno przypadkowe. Hamilton jakoś to zniósł, ale Sebek by to wytrzymał? Chyba nie, być może skończyłoby się zerwaniem kontraktu.

Co do rzekomej promocji, to jest to po części spowodowane Ligą Niemiecką, która niedługo startuje. Kubica nie wiadomo czy w ogóle wróci do ścigania. Co to może dać Eleven? Nie wiadomo, bo to kanał piłkarski. Oni nie będą chcieli odkodowywać swojego programu. On chcą zarobić, to tylko promocja głównie spowodowana piłką nożną.

-
Dodane: 21.08.2017 12:50 /
#hlkpl
Hmm Vettel jest świetnym kierowcą nie można temu zaprzeczyć, ale czy jest tak jak mówią, że najlepsi kierowcy w stawce to Hamilton, Vettel, Alonso? Akurat ja mam odmienne zdanie na ten temat. Dla mnie to Ricciardo i Alonso to najlepsi kierowcy, ale który lepszy to raczej nie powiem ciężko ich jak narazie porównywać. Oczywiście moim faworytem jest Ferdek w tym przypadku. Hamilton jest na najniższym stopniu podium w moim zestawieniu. Następnie, chyba Vettel. Verstappen z mojej perspektywy jeszcze jest za młody aby go stawiać w gronie najlepszych kierowców. Obstawiam, że za 3-4 lata jeśli Verstappen dostanie dostatecznie dobry bolid będzie mistrzem albo będzie walczył o koronę.

A ty jak uważasz?

Po wyścigu w Węgrzech jestem zaskoczony postawą Mclarena. Wiem, że był to tor w którym wyprzedzanie jest bardzo trudne ale bolid Mclarena nie jest taki drewniany nie licząc silnika Hondy. Może z lepszym silnikiem np. Mercedesa Mclaren mógłby powalczyć o 4-5 miejsce w konstruktorach. Alonso już najmłodszy nie jest, jeśli chce zostać jeszcze mistrzem to musi zastanowić się czy jest sens dalej współpracować dalej z Mclarenem. W jego przypadku jest też problem, bo poza Renault chyba wszystkie inne mosty ma spalone, chyba że Kimi z Ferrari by odszedł. W tym przypadku też wątpie, żeby Ferrari czy Vettel chcieli Alonso. Przydałby się Vettelowi drugi kierowca na jego poziomie przez 2 sezony chociaż. Zobaczylibyśmy jakby sobie poradził. Z Ricciardo mu nie wyszło, ale niektórzy tłumaczyli to, że częste awarię itp. Nie pamiętam już dokładnie tego sezonu, żeby dokładnie to ocenić.

-
Dodane: 22.08.2017 01:52 /
rambler1 napisał/a:
#hlkpl
Hmm Vettel jest świetnym kierowcą nie można temu zaprzeczyć, ale czy jest tak jak mówią, że najlepsi kierowcy w stawce to Hamilton, Vettel, Alonso? Akurat ja mam odmienne zdanie na ten temat. Dla mnie to Ricciardo i Alonso to najlepsi kierowcy, ale który lepszy to raczej nie powiem ciężko ich jak narazie porównywać. Oczywiście moim faworytem jest Ferdek w tym przypadku. Hamilton jest na najniższym stopniu podium w moim zestawieniu. Następnie, chyba Vettel. Verstappen z mojej perspektywy jeszcze jest za młody aby go stawiać w gronie najlepszych kierowców. Obstawiam, że za 3-4 lata jeśli Verstappen dostanie dostatecznie dobry bolid będzie mistrzem albo będzie walczył o koronę.

A ty jak uważasz?

Po wyścigu w Węgrzech jestem zaskoczony postawą Mclarena. Wiem, że był to tor w którym wyprzedzanie jest bardzo trudne ale bolid Mclarena nie jest taki drewniany nie licząc silnika Hondy. Może z lepszym silnikiem np. Mercedesa Mclaren mógłby powalczyć o 4-5 miejsce w konstruktorach. Alonso już najmłodszy nie jest, jeśli chce zostać jeszcze mistrzem to musi zastanowić się czy jest sens dalej współpracować dalej z Mclarenem. W jego przypadku jest też problem, bo poza Renault chyba wszystkie inne mosty ma spalone, chyba że Kimi z Ferrari by odszedł. W tym przypadku też wątpie, żeby Ferrari czy Vettel chcieli Alonso. Przydałby się Vettelowi drugi kierowca na jego poziomie przez 2 sezony chociaż. Zobaczylibyśmy jakby sobie poradził. Z Ricciardo mu nie wyszło, ale niektórzy tłumaczyli to, że częste awarię itp. Nie pamiętam już dokładnie tego sezonu, żeby dokładnie to ocenić.

Co ja uważam?

A no to, że Ferrari mają lepsze bolidy na krótsze tory. Ich bolidy są chyba krótsze o ile to nie pamiętam, rozstaw osi też u nich ma znaczenie Ich triumf nie dziwi mnie. Nie wiem, co będzie na torach Spa i Monza, o ile nie będzie jakieś awarii w Mercedesie, to oni są faworytem.

Sytuacja z częściami jest na korzyść Ekipy z Barckley. Co do drugiego kierowcy w Ferrari, to właśnie Vettel jest głównym autorem trzymania Kimiego w ekipie z Maranello. On nie pozwoli na lepszego kierowcę wokół siebie. Choć Niemaszek się wstrzymuje z podpisanie kontraktu o kolejne trzy lata. Ale pewnie będzie to zależało od wyników na koniec sezonu. Jeśli Sebastian wygra mistrzostwo, to pewnie żadne wstępne umowy z Mercedesem nie będą podpisane. A mówiło się o tym wiele. Podobno nawet Toto Wolff był na imprezie urodzinowej Vettela. A Hamilton miał zdradzić swoim znajomym, że chciałbym skończyć karierę w ekipie Ferrari, choć kiedyś zarzekał, że nie musi i nawet nie chce.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy