Ważna informacja News: Pierwsze wrażenia po Dragon Ball Super #1 od Polsatu Games

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Anime War
Dodane: 16.08.2017 16:06 /
Lightening - Profil - user - 0% - 82
Temat o youtubowej serii Anime War. Jest to kontynuacja Goku vs Saitama. Autor ewidentnie się rozwija. Względem poprzedniego sezonu doświadczymy o wiele mniej karykatur i dużo fajniejszą animację. Mi się ogląda to dzieło dużo lepiej od DBS, mam epickie walki polegające na czymś więcej niż machaniu łapkami i wymianie ki blastów, epickie efekty ciosów wojowników o sile Bogów, adekwatny soundtrack. Potrafię obejrzeć jeden odcinek wielokrotnie co przy DBS zdarzyło mi się tylko przy odcinku o baseballu.

Wady są oczywiście widoczne, m.in. wiele momentów to po prostu kalka z DBZ, ale i tak jest to chyba najfajniejsza animacja stworzona przez fana.

A wy co o tym myślicie? Ujdzie czy waszym zdaniem to tylko niekanoniczne syf kiła i mogiła z krzywą kreską ;) ? Zapraszam do dzielenia się opiniami. Poniżej link.

https://www.youtu...Bfpsdrx_5w

-
Dodane: 17.08.2017 13:40 /
redi87 - Profil - user - 50% - 1460
Oglądam to od dawna i nie mogę do dzisiaj wyjść z podziwu jak świetne odcinki można skleić z odpowiednio dobraną muzyką i efektami. TOEI mogło by się wiele nauczyć od MastarMedia. Tak jak kolega wyżej oglądałem po kilka razy te same epki, co podczas oglądania DBS nie zdarzyło mi się to jeszcze.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 20.08.2017 23:40 /
W końcu wyszedł i epizod piąty.

https://youtu.be/...

Emocje niesamowite chociaż liczyłem na nieco bardziej zagmatwaną fabułę. Co by nie było ta seria jest naprawdę swietna ;) .

-
Dodane: 21.08.2017 15:45 /
Lightening napisał/a:
W końcu wyszedł i epizod piąty.

https://youtu.be/...

Emocje niesamowite chociaż liczyłem na nieco bardziej zagmatwaną fabułę. Co by nie było ta seria jest naprawdę swietna ;) .

No w końcu :-D. Zawsze odcinek wychodzi w niedzielę na pocieszenie po jakimś średnim epku dbs ;-). Pewne reguły nie pokrywają się z dbs, ale co tam jest moc i tak.

-
Dodane: 06.09.2017 22:25 - Edytowane przez MaciejeicaM /
MaciejeicaM - Profil - user - 0% - 15
Czy jest już epizod 6 ? Bo coś nie mogę się doszukać.

Dla mnie po stokroć lepsze od Dragon Ball Super, podobnie jak przedmowcy mogę oglądać jeden odcinek po kilka razy, choćby dla muzyki. No i czuć te ,,pierdolni***e" podczas walk :)

-
Dodane: 07.09.2017 07:38 /
Lestero - Profil - user - 40% - 723
No i dlatego się cieszę że to nie fani tworzą nowe odsłony dragon balla - aby tylko jak najwięcej się napie*dalali nieważne kto, gdzie i jak aby było pierd*lnięcie najlepiej dorzućmy jeszcze znanych z innych anime, bohaterów i zróbmy jedną wielką sraczkę. Dla autora mam ogromny szacunek za umiejętności że w dość krótkim czasie tak się rozwinął porównując jego pierwsze filmiki do tych nowych od strony technicznej, za to za inne rzeczy już niespecjalnie - wybija się tylko na taniej zagrywce bazowania na znanych postaciach, kopiowania i używania czyjejś pracy. Z takimi umiejętnościami i paczką widzów powinien porzucić takie śmieszne serie i pokusić się już o stworzenie własnej, ale na to trzeba być odrobinę kreatywnym, bo trzeba wymyślić designy postaci i świata od nowa (nie tylko poprzerabiać gotowe), fabułę, zebrać dubbing, a nie tylko żeby było pierd*lnięcie. O wiele lepsze już było dragon ball multiverse robione przez jakiegoś fana od tego syfu, ale tam wiadomo, miał na czym chłopak bazować. Dlatego z całego serca się cieszę że tak nie wygląda DB, bo jeszcze bym co tydzień oglądał coraz to nowy epicki pojedynek goku z batmanem, spidermanem, thorem, naruto itd, a co jak co DB nigdy nie był tępą nawalanką, dla spragnionych takich rozrywek są inne tytuły. Podsumowując, można sobie obejrzeć jako fanowską produkcję, ale podniecać się tym czymś - dyplomatycznie powiem: kwestia gustu, mi to w ogóle nie podchodzi.

-
Dodane: 07.09.2017 16:21 - Edytowane przez redi87 /
#MaciejeicaM

Jeszce nie ma 6, bo dopiero co pojawił się 5 :-). Daj mu trochę czasu.

#Lestero

Tu nie chodzi o to, że w jego twórczości jest mix różnych anime, tylko o sposób w jaki to przedstawia. Wszystko jest pokazane w starym, dobrym stylu dbz, w którym jest wszystko co uwielbiamy w DB. Ja za to żałuję, że fani nie tworzą oficjalnego DB.

DBS nie ma "duszy", która mogłaby wywołać jakieś emocje u odbiorcy.

-
Dodane: 07.09.2017 22:03 /
Lestero - Profil - user - 40% - 723
Tu nie chodzi o to, że w jego twórczości jest mix różnych anime, tylko o sposób w jaki to przedstawia. Wszystko jest pokazane w starym, dobrym stylu dbz, w którym jest wszystko co uwielbiamy w DB. Ja za to żałuję, że fani nie tworzą oficjalnego DB.

DBS nie ma "duszy", która mogłaby wywołać jakieś emocje u odbiorcy.

No niewiem, ja chyba przez ten mix postaci nie czuje tego co ty, no i po za tym nigdy w dbz czy db nie skupiałem się tylko na walkach, ale zawsze mnie też fascynowały treningi, postacie, techniki i gagi, walki oczywiście też ale to była dajmy na to 1/5 całości. Tymczasem tutaj są same walki, które wyglądają fajnie no ale dla mnie taka sieczka się szybko nudzi, musi to mieć jakiś sens. DBS jest sielankowe, ale co nie znaczy że nie przeżywałem emocji przy niektórych scenach - nie trzeba daleko szukać, ostatnio bardzo mnie poruszyła scena śmierci "klinicznej" roshiego, dawno nie przeżyłem czegoś takiego. Podobnie było w paru scenach w sadze z blackiem.

-
Dodane: 07.09.2017 22:43 /
#Lestero

Pamiętaj, że jest to fanowski krótki utwór a nie jakieś side story składające się ze 100 epków :-). Nie możesz takiego czegoś porównywać do dbs.

Scena z Roshim fakt jedna z nielicznych, ale o wiele więcej emocji zyskano by, gdyby go uśmiercili :-).

-
Dodane: 09.09.2017 16:26 /
Epek 6 pewnie nie wcześniej niż za miesiąc chociaż Mastar potrafi czasami mocno zaskoczyć tempem wypuszczania materiału :p .

Co do nadmiaru postaci, tutaj się zgodzę, mi też średnio podchodzą postacie z tych wszystkich anime. Pewnie dlatego, że w sumie nikogo nie znam oprócz Saitamy. Co by nie było to oprócz OPMa reszta to chyba tylko mięso armatnie, na razie nic nie zdziałali i w sumie nie szykuje się żeby mieli wnieść coś istotnego.

Co do tego porównywania do DBSa. Hmm jak widać dla każdego co innego. Jak to z gustami :p .

Ja tam w DBsie w sumie nie dostrzegam za wiele dobrego, może ze 3-4 epki mi się podobały do tej pory. Jak chcę sobie przypomnieć uczucia towarzyszące dawnym seansom dragon balla to sięgam raczej po twórczość fanów.

A to Anime War mi odświeży epickość dawnych walk. A to zerknę sobie w DBM żeby przypomnieć sobie świetność turniejów jeszcze z pierwszego DB. A to polskie opowiadanie DBAZ żeby zobaczyć jak można wpleść fabułę pełną intryg w świat smoczych kul. DBS mi tego nie dostarcza po prostu. No ale kwestia gustu.

-
Dodane: 09.09.2017 17:26 /
Blu3Drag0n - Profil - user - 10% - 238
Powiem tak seria jest naprawdę fajna, ciekawa i jakieś tam emocje są, lubię to oglądać, ale no nie szanuję Mastara, dlatego, że on po prostu przerysowuje kadry z DBZ i innych serii. Fajny motyw z ssj White, ale tylko dlatego, że ma te ograniczniki itp. Mam nadzieję, że Beerus dostanie jakiegoś boosta, bo narazie to kleszcz... Ale tak jak mówiłem, gdyby to rysował od zera to naprawdę by był wielki szacunek, a tak no to wiadomo co, dlatego właśnie mam większy szacunek do twórcy Absalona mimo, że rysunki nie powalają, ale gość robi to od zera i z sercem.

-
Dodane: 17.09.2017 16:37 /
CzarnyWilk - Profil - user - 0% - 27
Uważam, że autor tworzy ciekawy wątek. Mogli by się pokusić aby w dbs powstał podobny. O byłym wielkim kapłanie, bądź innym antagoniście, który chciał zdobyć władzę absolutną, jednak mu to nie wyszło ale wraca po latach, aby się zemścić.

-
Dodane: 26.09.2017 12:49 /
TOEI ostatnio zablokowało 5 odcinek Anime war i jak myślicie, że zrobili to z powodu ochrony swoich praw autorskich, czy z zazdrości popularności tego kanału? Czemu akurat tylko 5 epek i dlaczego ten kanał, skoro jest setki podobnych dzieł na yt.

-
Dodane: 26.09.2017 19:44 /
Odcinek już odblokowany, ciekawe o co chodzi. Mam nadzieję, ze autor będzie mógł kontynuować, bo seria sprawiła mi dużo frajdy.

-
Dodane: 02.10.2017 15:01 - Edytowane przez sparki3000 /
sparki3000 - Profil - user - 10% - 131
Obejrzałem sobie i od strony walk zdecydowanie lepiej to wygląda. Fakt obejrzałem 10 minut, jakoś na weekendzie obczaję całość, ale walki rzeczywiście lepiej wyglądają niż w DBS. Są również bardziej dynamiczne :p Choć mógłby autor zrobić jakieś krótkie przeciąganie. Widziałem walkę Goku i Gohana. Zmieniało się to jak flaga na wietrze :p

Miło w sumie się obejrzało. Co do Absalonu też fajnie wyglądało, tylko tam gorzej to z technicznej strony wygląda.

Nie wiem czy Anime War jest tworzone przez jednego czy kilku autorów, ale jak na amatorską pracę całkiem nieźle. Jakby to była zawodowa praca to bym poszukał baboli :) Tak nie ma sensu, niech on/ona/oni się rozwija/rozwijają, może TOEI kiedyś go/ją/ich zatrudni :p

-
Dodane: 07.10.2017 19:30 - Edytowane przez salius /
salius - Profil - user - 0% - 12
Mastar powiedział że mamy obiecane 10 odcinków i może będzie kilka więcej :) Szczerze,nie mam jednak zielonego pojęcia jak on to chce zmieścić w 10 odcinkach.Tyle przedłużania,a jeszcze każdy musi powalczyć.

Niepokoi mnie również potęga Zaramy. Niby jak mają oni go pokonać?Boskie transformacje odpadają.Czyżby powstanie Gotama?

-
Dodane: 11.10.2017 06:36 /
#salius

No właśnie tylko Saitama nie doda mu energii albo goku bez boskich przemian, ale to odpada. Gotama mógłby się okazać za słaby bez transformacji, ale z kaiokenem kto wie :-).

-
Dodane: 10.02.2018 20:45 /
Wow, w 6 epku animacja osiągnęła naprawdę w porządku poziom. Szkoda, ze toei nie rozinęło Gohana tak jak Mastar w AW.

https://www.youtu...GV93mNdOyM

-
Dodane: 12.02.2018 06:41 /
Lightening

WoW odcinek jest epicki a myślałem, że będzie średni ze względu na jeden pojedynek. Gohan przeszedł samego siebie.

Toei też rozwinęło Gohana aż do takiego stopnia, że mógł sobie pozwolić na walkę z ssjb.

-
Dodane: 20.02.2018 10:01 /
GohanGod - Profil - user - 0% - 1
Odcinek 6 MEGA ! Może jestem stronniczy, bo Gohan to moja ulubiona postać ale nowa technika Dragon Cannon WYMIATA! Wstyd, że Toei w DBS ciagle powtarza kamehame czy final flash a tu amatorska produkcja i taka technika. Po prostu szok, muzyka, efekty...Toei zeszmaciło Gohana a potencjał postaci jest/był ogromny...szkoda :(

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy