Ważna informacja News: Artbook Dragon Ball w Polsce? To możliwe!!

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball New Challenges - Złe Dusze
Dodane: 27.09.2017 15:38 - Edytowane przez sparki3000 /
#sparki3000 - Profil - user - 10% - 100
Bardzo podobała mi się historia Dragon Ball FF - bardzo fajnie przedstawiona. Mimo średniego zakończenia. Ale jako całość bardzo dobra historia. Dzięki niej mimo wielkiego wewnętrznego oporu postanowiłem wrzucić swoje wypociny.

Jakiś czas temu jak wkurzyłem się na Dragon Ball Super. Mimo, że miała dobre momenty, niewiele, ale miała postanowiłem wrzucić własną wersję historii.

Moja historia będzie się zaczynać zaraz po Kid Buu. Mam nadzieję, że się spodoba jak nie to trudno. Chociaż próbowałem :p

Dragon Ball New Challenges - Złe Dusze

Chapter 1 - Czas Gohana i Videl - premiera 27 września 2017
Chapter 2 - Sparing Goku i Gohana - premiera 28 września 2017
Chapter 3 - Legenda Boskiego Sajanina - premiera 29 września 2017
Chapter 4 - Urodziny Bulmy - premiera 30 września
Chapter 5 - Sajanie vs Beerus - premiera 5 października 2017
Chapter 6 - Za kurtyną. Dziwna historia. - premiera 7 października 2017 (dozwolone od lat 18)
Chapter 7 - Krillan! Nie odchodź! - premiera 12 października 2017

Ponieważ jest to pierwsza w życiu historia jaką zacząłem pisać. Proszę o obiektywną opinię tego wstępu do dalszej historii. Nie krytykujcie wszyscy naraz każdy zdąży powoli :p

Mam nadzieję, że starczy mi silnej woli aby ją napisać. Pozdrawiam wszystkich, a szczegolnie tych, którym udało się to przeczytać do końca :p

-
Dodane: 28.09.2017 06:54 /
#redi87 - Profil - user - 50% - 1392
Mnie nawet zainteresowała ta historia. Przeczytałem wiele fanfików, ale takiego wątku jeszcze nie było ;-). Co więcej jest manga o tym tytule db next gen., ale o czymś innym zupełnie :-P.

Ciekawie wymyśliłeś ten sposób komunikacji i nowej mocy Friezy. Jestem ciekawy z kim się skontaktuje.

Z takich moich uwag powiem ci, że nie lubię jak nowe postacie nie są opisywane z wyglądu. Naprawdę bardzo to pomaga przy wyobrażaniu sobie walk itp. Dodawaj jakieś detale np. że jest wysoki, zielony, nosi to i tamto :-).

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 28.09.2017 13:01 - Edytowane przez sparki3000 /
Zmieniłem tytuł.
Dziękuję za wszystkie cenne uwagi.
Z czasem oraz z biegiem historii dodam opis postaci. W następnym rozdziale planuję opisać Darkman'a :p Wszystko powoli, może prawie wszystko zostanie wypisane w mojej historii.

--------------------------------------------------------------------------------

Jeśli gdzieś są jakieś literówki lub nie spójności to przepraszam. Mogłem je przeoczyć. Chapter 2 - gotowy :)

-
Dodane: 28.09.2017 17:42 - Edytowane przez kordos /
#kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6317
Z chęcią to przeczytam ale jak wrzucisz na jakiś ogarnięty hosting bo to forum do czytania takich tekstow się nie nadaje.

Czy ty sam czytasz co piszesz? wyobraź sobie dwa pojazdy lecące na danym odcinku. Jeden jedzie szybciej, drugi wolniej. Czy uważasz, że pojawią się na mecie w tym samym czasie? Otóż nie, ten jadący szybciej musi zrobić gigantyczną pętlę lecz po innej trasie by w punkcie mety pojawić się o tym samym czasie co ten wolniejszy samochód. Ale nie zgadza się to z teorią względności Einsteina gdzie po wyjściu z komnaty powinni być młodsi.
- Makubo
-
Dodane: 29.09.2017 16:00 - Edytowane przez sparki3000 /
Dodałem przez gmaila w formacie pdf do przeczytania. Trzeci rozdział gotowy.

Chapter 3 - Legenda Boskiego Sajanina

Choć nie sprawdziłem błędów po sobie czy przypadkiem nie trafiło się ich za dużo.

Myślę, że rozdział czwarty powinien być gotowy, gdzieś na przyszły weekend, a przynajmniej się postaram, żeby był :)

-
Dodane: 29.09.2017 16:05 /
#sparki3000

Ale lecisz z koksem :-D. Chapter 2 podobał mi się dużo bardziej. Dzięki za opis postaci i otoczenia dobra robota ;-). Czyżby nadchodził wielki dono ? :-P

-
Dodane: 30.09.2017 12:46 - Edytowane przez sparki3000 /
Cóż nie ta linia czasowa. Wielki Dono już utknął w Dragon Ball FF, a tutaj jest inna linia czasowa. Tutaj niestety nie zagrzeje miejsca. Ten wymiar go nie interesuje i nie ma do niego nawet jak się dostać :p Tamta anomalia czasowa niestety przetrwa chyba wieki :p Chyba, że autor postanowi rozbudować swoją historię.

Wiadomość doklejona:
Chapter 4 - Urodziny Bulmy

A napisałem wcześniej czwarty rozdział. Oj namieszało się.

Następny już na pewno najwcześniej w przyszłym tygodniu. Poniosła mnie fala pisania tej historii :)

-
Dodane: 02.10.2017 15:53 /
Spoiler

-
Dodane: 02.10.2017 17:15 - Edytowane przez sparki3000 /
Co będzie nie mogę aktualnie powiedzieć. Na razie jest to zarys w wyobraźni. W każdym razie już większość 5 części jest napisane i może trochę emocji lub zwrotu akcji wywołać :) Wolę nie naprowadzać w którym kierunku historia pójdzie :)

Kto wie co się wydarzy XD

Mam już zaplanowane prawdopodobne tytuły dla chaptera 6 i 7.
Spoiler *1 - prawdopodobne tytuł kolejnych rozdziałów, choć mogą się zmienić :p

Akcja powoli się rozkręca :)

@Redi87
Spoiler *2

-
Dodane: 05.10.2017 13:52 - Edytowane przez redi87 /
sparki3000 napisał/a:
@Redi87
Spoiler *1

Spoiler *2
Historia jak na razie jest ciekawa i przykuwa uwagę. Ta historia to takie połączenie Battle of Gods i Revival of F :) .

-
Dodane: 05.10.2017 19:45 - Edytowane przez sparki3000 /
Pogoda dzisiaj nie najlepsza. Dlatego pozwoliłem sobie skończyć przed czasem chapter 5 i 6. Już w sumie napisane :)
Teraz zabieram się za pisanie chaptera numer 7. Będę wrzucał co jakiś czas :) Muszę kupować sobie czas na napisanie reszty historii i na wymyślenie zaskakujących zwrotów akcji :p Jutro wrzucam część o numerze pięć. Jak do tej pory będzie ona najdłuższa :)

Wiadomość doklejona:

Z okazji okazałego zwycięstwa reprezentacji Polski w el.MŚ'18 wrzucam rozdział 5 wcześniej :) Miłego czytania :d

Chapter 5 - Sajanie vs Beerus - premiera 5 października 2017

-
Dodane: 06.10.2017 06:43 /
5 chapter dobrze trzyma w napięciu aż do samego końca ;-). Podoba mi się, że przedstawiasz tu Gohana dokładnie takiego jak w dbz i z taką siłą jaką powinien mieć w dbs.

Spoiler

-
Dodane: 07.10.2017 10:45 - Edytowane przez sparki3000 /
redi87 napisał/a:
5 chapter dobrze trzyma w napięciu aż do samego końca ;-). Podoba mi się, że przedstawiasz tu Gohana dokładnie takiego jak w dbz i z taką siłą jaką powinien mieć w dbs.

Spoiler *1

Spoiler *2

Wiadomość doklejona:
Rozdział 6 - właśnie ukończony.

Chapter 6 - Za kurtyną. Dziwna historia. - premiera 7 października 2017 (dozwolone od lat 18)

-
Dodane: 09.10.2017 07:51 /
Co to ma być +18 i cenzura? Składam reklamacje! xD. W sumie ten Chapter jest o tym co już wiemy z historii Sayain, ale dobrze było odświeżyć pamięć ;) .

-
Dodane: 12.10.2017 15:52 - Edytowane przez sparki3000 /
redi87 napisał/a:
Co to ma być +18 i cenzura? Składam reklamacje! xD. W sumie ten Chapter jest o tym co już wiemy z historii Sayain, ale dobrze było odświeżyć pamięć ;) .

Cóż z tą cenzurą wzięło mnie na żart. Tak to jest jak coś się pije przy pisaniu. ;P
Cieszę się, że jednak żart się spodobał :)

Muszę się przyznać, że na początku nie pamiętałem lub nieoglądałem tej historii z nimi związanej. Wiedziałem tylko tyle, że stoczyli walkę z sajanami o swoją planetę i tyle oraz że przegrali z sajanami. Jak już napisałem 80% historii z ciekawości wszedłem na historię planety TSUFUL i okazało się, że historia była bardzo podobna :p

spoiler

Wiadomość doklejona:
Chapter 7 - Krillan! Nie odchodź! - premiera 12 października 2017

-
Dodane: 13.10.2017 09:48 /
Ten rozdział przypomina mi poszukiwania Dr. Gero w DBZ i Spoiler

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy