Ważna informacja News: Kosmiczni.pl: Start 15 serwera, Brolly i KONKURS dla graczy!

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa > Fairy Tail
Temat: Fairy Tail: Za co polubiliście?
Dodane: 09.10.2017 16:57 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3886
Jak w temacie. Co was przyciągnęło do tego anime? Jeśli chodzi o mnie:
Klimat- magia, czary- lubię takie coś.
Humor- nieraz sceny rozwalają i wręcz trudno się nie uśmiać.
Postacie- wiele z nich jest świetnych. Generalnie postacie kobiece(za wyjątkiem Lucy) wszystkie lubię a poza tym większość z nich jest silna.
Muzyka- świetne openingi, endingi i soundtrack.
Magia- każdy ma inną, oryginalną

-
Dodane: 09.10.2017 17:48 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65532
Kiedy zaczynałem swoją przygodę z Fairy Tail, miałem jeszcze niewyrobiony smak odnosnie mango i animu. Zaczynałem od wersji animowanej i spodobała mi się kreska, typowo shonenowa akcja z dużą dozą humoru i świat niczym z gier RPG z gildiami i tym wszystkim. Później przerzuciłem się na mange i nieodmiennie mnie cieszyła aż do momentu time skipu. Później FT stało się tak słabe, że az nie mogłem tego czytac, a jeszcze później zauważyłem, że nigdy jakieś rzeczywiście dobre nie było.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 09.10.2017 23:26 - Edytowane przez 0nelife /
0nelife - Profil - user - 0% - 75
Moje ulubione anime. :) Nic mi w nim nigdy nie przeszkadzało, nie doszukałam się żadnego minusa, a i nawet fillery się fajnie oglądało. Za co polubiłam, a raczej pokochałam FT? Za wszystko - postacie, fabułę, walki, klimat, muzykę, humor i inne. I najważniejsza rzecz - FT jako jedyny shonen-tasiemiec spośród jeszcze DB, Naruto, Bleach i One Pierce, nie traktuje postaci kobiecych drugoplanowo czy jako "zapchajdziury". Może trochę przesadzam z porównaniem, ale wystarczy porównać na tym tle FT z pozostałymi shonenami. Czyli u mnie na kolejny plus to silne i wyraziste postacie kobiece. No i fenomen - głównym protagonistą jest dziewczyna - Lucy - na spółkę z Natsu, tak jak przyznał autor mangi w jednym z wywiadów.
No ale co ja się tam czepiam, shoneny są dla chłopców w końcu. :p

-
Dodane: 10.10.2017 08:21 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65532
0nelife napisał/a:
FT jako jedyny shonen-tasiemiec spośród jeszcze DB, Naruto, Bleach i One Pierce, nie traktuje postaci kobiecych drugoplanowo czy jako "zapchajdziury". Może trochę przesadzam z porównaniem, ale wystarczy porównać na tym tle FT z pozostałymi shonenami.

Hehe, jeśli chodzi o One Piece, to jest tam mnóstwo postaci kobiecych i duża część jest całkiem ważna jeżeli chodzi o fabułę. Kobiety występują w shonenach także jako protagoniści i postacie pierwszoplanowe - ot pierwszy przykład: Slayers - więc nie widzę tej wyjątkowości FT pod tym względem. Lucy jest postacią drugoplanową, nie ważne co mówi autor w wywiadach - wystarczy sobie zerknąć na to, ile stron z mangi poświęcone jest komu i widać wyraźnie, że Natsu gra pierwsze skrzypce.

-
Dodane: 10.10.2017 11:44 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1555
Nie wiem za co polubiłem Fairy Tail, jest to zwykły, przeciętny shounen. Nie potrafię w nim znaleźć jakiegoś elementu, który wybijałby to anime ponad inne.

-
Dodane: 20.08.2018 20:50 /
plewka098 - Profil - user - 0% - 64
Anime niczym się nie wyróżnia, jednak szybko zostałem w nie wciągnięty. Pewnie z powodu ciekawej animacji(pierwszy sezon) oraz samego pomysłu i różnorodności magii. Jedyne co irytowało na początku to ciągle powtarzane animacje zaklęć.

-
Dodane: 21.08.2018 00:54 - Edytowane przez Siwas /
Siwas - Profil - user - 50% - 1196
Cóż anime bardzo spoko, bardzo kolorowe z fajnym klimatem, a morał jest jeden, nie ważne jak silny jest wróg, jeśli robisz coś dla przyjaciół przejdziesz każdą niedogodność. W całym anime fajnie rozwija się postać Natsu, na początku mamy wrażenie, że jest jakiś nijaki a potem faktycznie okazuje się być Salamandrem z FT którego życie wydaje się być całkiem ciekawe ;) Poczucie humoru w tym anime jest całkiem dziecinne ale zarazem zabawne, postać Gajeela przypomina mi Vegetę z DB. Najgorszy jest motyw z antagonistami, bo tak naprawdę jakby nie spojrzeć jedynym konkretnym antagonistą jest Acnologia, zaś Zeref jest raczej neutralny.

Jakbym miał rozwijać, za co lubię to anime to trochę by tego było :)

-
Dodane: 05.09.2018 17:14 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1555
Morał jest, pozytywny co się zawsze szanuje, ale problem tego morału to jego nadmierne wyeksploatowanie. Praktycznie każdą walkę wygrywać mocą przyjaźni, to dla mnie przegięcie. Niestety to przeniknęło do DB wraz z serią Super.
Już wolałem gdy bohaterowie DB wygrywali treningiem, determinacją, taktyką, talentem czy też pochodzeniem.

-
Dodane: 06.12.2018 23:25 /
kameqq - Profil - user - 0% - 2
Osobiście zakochany byłem do końca pierwszego sezonu, drugiego już nie byłem w stanie skończyć i jakoś już mi się chyba znudziło, aczkolwiek do pierwszego sezonu jeszcze miło wróce, Laxus jest kozacki, fajna fabuła i pomysł z tym przeskoczeniem światów, w pierwszym sezonie działo się sporo akcji, przyjemna fabuła i taka bajeczna atmosfera. Fajne fajne ale chyba za bardzo chcieli rozciągnąć fabułę bo przynajmniej dla mnie jest ciężka do przełknięcia, może kiedyś jeszcze skończę FT, żeby się dowiedzieć co z Acnologią i tym skarbem wróżek xd Raczej będe wracał tylko do pierwszego sezonu anime ale któż wie. W sumie jak oglądałem to miałem wrażenie, że FT jest troche pozżynane z innych xd czy się trochę myle ? ^_^

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy