Ważna informacja News: Podróż do Japonii cz. II Przylot i nasz ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super 115 - Opinie
Dodane: 13.11.2017 18:09 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1744
Boxhead napisał/a:
Więcie co wychodzi? Że goku w Blue z kaiokenem x 20 osiąga moc vegetto Blue, serio wystarczy postawić liczby jakieś i jeśli przyjąć że goku z Vegetą są równi :d

Ten kaioken kit wie jak działa. Gdyby mnożył moc Goku blue x20 to skoro zwykły ssg tak walczył z Beerusem. To Będąc 20 razy silniejszym beerus ma KO.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 13.11.2017 18:11 /
Boxhead - Profil - user - 30% - 416
demon119 napisał/a:
Boxhead napisał/a:
Więcie co wychodzi? Że goku w Blue z kaiokenem x 20 osiąga moc vegetto Blue, serio wystarczy postawić liczby jakieś i jeśli przyjąć że goku z Vegetą są równi :d

Ten kaioken kit wie jak działa. Gdyby mnożył moc Goku blue x20 to skoro zwykły ssg tak walczył z Beerusem. To Będąc 20 razy silniejszym beerus ma KO.

Właśnie tu jest duza tajemnica, bo hit komentuje że jego ki rośnie 4 razy, 6 itd, a wtedy beerus już dawno pada

-
Dodane: 13.11.2017 18:12 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 90% - 4964
#demon119
No właśnie tak mi się wydaje że jeśli po walce z kefurą znowu wyłączy UI to już chyba ze zmęczenie straci przytomność, chyba że znowu ktoś go podratuje :p

-
Dodane: 13.11.2017 18:13 - Edytowane przez xellosmaster /
xellosmaster - Profil - user - 10% - 189
demon119 napisał/a:
Tylko dla mnie to bezsensu każdy tłumaczy iż goku jest zmęczony i dlatego nie może dać z siebie wszystkiego. To teraz odpalając znów UI = jeszcze bardziej zmęczony ma stanąć na przeciw jirena i wygrać? Gdy w pełni sił nie zadał mu żadnych obrażeń? Jak dla mnie scenariusz jest bezsensu. Goku powinien się gdzieś ukryć i akcja przejść na inne postacie. Zamiast tego goku niby regeneruje energię walcząc sobie wtf.

Pełna zgoda. W DB zawsze gdzieś tam lekko logiki brakło. Ale to co robią w DBS to prostu kuriozum.

Goku w pełni sił nie dał rady Jirenowi. Teraz ponoć walczy osłabiony dlatego laski mają szansę, i na tym osłabieniu odpala kaiokeny i ui ;d Po czym wiadomo, że w następnym odcinku znowu jego moc spadnie do zera. I co dalej ? Znowu magiczna regeneracja i oczywiście jakimś cudem po niej pokona Jirena...Tylko, że ten cały Jiren od początku turnieju w ogóle się nie zmęczył, walcząc z Goku otrzymał jeden konkretniejszy cios i tyle, drugi cios od Hita i tyle. Po czym poszedł sobie wypoczywać i medytować. Sam fakt, że Goku go pokona jest takim absurdem, że głowa mała. Goku przy Jirenie wygląda jak sponiewierana szmata. Ja tu nie widzę nawet nawiązania do Namek. Freeza przed odpaleniem przez Goku SSJ walczył i nie raz oberwał. A tutaj Jiren dosłownie przez cały turniej zebrał dwa ciosy, które i tak nie zrobiły na nim wrażenia. Po czym poszedł wypoczywać. Na Namek nawet nie było momentu by Freezer wypoczął. Kompletnie nie przekonuje mnie to, że sponiewierany Goku w przeciągu kilku minut dostanie taką moc, że Jiren będzie mieć problemy.

-
Dodane: 13.11.2017 18:21 - Edytowane przez rambler1 /
rambler1 - Profil - user - 20% - 309
Mnie to ogólnie rozwala, że Goku w jakikolwiek sposób się regeneruje walcząc. Po co senzu czy Dende jak w 5min Cauliffa czy Goku odzyskują siły? (Goku jeszcze walcząc).

Czemu w Zetce Goku po walce z Cellem nie zregenerował się kiedy Gohan w SSJ walczył z Cellem? Po takim "odpoczynku" jaki dostał to powinien mieć szansę z Cell Jr. Na pewno to dłużej trwało niż super regeneracja na tym turnieju.

Ile trwała regeneracja Goku na Namek w tym urządzeniu uzdrawiającym? Coś około godziny chyba, dobrze nie pamiętam już. Saiyanie nagle mają super szybką regenerację?

Freezer może dał mu moc, ale na tyle żeby mógł normalnie funkcjonować a nie walczyć po 2 minutach.

Kto tam piszę, że niby ta Kale w tym Legendarnym poziomie jest silniejsza od SSJ3 Goku? Plis serio.

-
Dodane: 13.11.2017 18:48 - Edytowane przez SirPsychoSexy /
SirPsychoSexy - Profil - user - 40% - 780
Przypomnę wam wielcy znawcy że na Namek Goku po całej walce z Frizą i użyciu Genki był tak słaby że nawet nie mógł sam stać a po przemianie w SSJ był jak nowo narodzony. Wiec nie czepiajcie się jak w DBZ był tak samo nie logiczny. Po zatym Frezer też go wtedy szmacił jak chciał i Goku w sumie nawet go raz dobrze nie trafił poza Genki.

-
Dodane: 13.11.2017 18:49 /
GraczR - Profil - user - 0% - 58
Ciekawe czy jak Kalfa wypadnie to skończy się fuzja. BYć może wtedy dowiemy się że jest siła, która potrafi rozdzielić fuzję potarą lub nawet Grand Priest.

-
Dodane: 13.11.2017 18:49 /
GraczR - Profil - user - 0% - 58
Ciekawe czy jak Kalfa wypadnie to skończy się fuzja. BYć może wtedy dowiemy się że jest siła, która potrafi rozdzielić fuzję potarą lub nawet Grand Priest.

-
Dodane: 13.11.2017 18:50 /
Pitson - Profil - user - 0% - 17
Nie no, na tę regenerację to nie ma żadnego wytłumaczenia. Mogli dać, że arena ma właściwości jakieś ładujące energie, żeby wojownicy mogli toczyć wiele pojedynków. I od razu byłoby git, a tak to nie da się logicznie wytłumaczyć jak Goku ładuje energię (jeśli serio jakoś będzie, na razie ja sobie to tłumaczę, że on jest mniej więcej podobnie zmęczony cały czas i dlatego obrywa).

Jedynie skumałbym gdyby moc Goku w UI byłaby tak wielka, że nawet mega zmęczony byłby silniejszy od Jirena. No ale wtedy to już za daleko by ta jego moc wyleciała patrząc na bogów zniszczenia.

A co do fuzji to Vados nie mówiła dziesiątki razy? W angielskim tłumaczeniu które oglądałem tak było napisane

-
Dodane: 13.11.2017 19:05 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1744
SirPsychoSexy napisał/a:
Przypomnę wam wielcy znawcy że na Namek Goku po całej walce z Frizą i użyciu Genki był tak słaby że nawet nie mógł sam stać a po przemianie w SSJ był jak nowo narodzony. Wiec nie czepiajcie się jak w DBZ był tak samo nie logiczny. Po zatym Frezer też go wtedy szmacił jak chciał i Goku w sumie nawet go raz dobrze nie trafił poza Genki.

https://youtu.be/...vwdGE?t=82
Tutaj chyba więcej niż raz go trafił :d

Co do frezera zawsze można nagiąć iż w offpanel poszło jak dente który stał obok go leczy :p Drugie wyjaśnienie to miała być ostatnia saga i naprawdę miał to być legendarny poziom dzięki któremu Goku miał zostać najsilniejszy we wszechświecie. Jednak fani doprosili kontynuacje i wyszło jak wyszło :p

-
Dodane: 13.11.2017 19:26 - Edytowane przez Artur777 /
Artur777 - Profil - user - 0% - 7
GraczR napisał/a:

Potara na stałe scala tylko kaioshinow a zwykłych śmiertelników max na godzinę.

-
Dodane: 13.11.2017 19:44 /
breakingmirai - Profil - user - 10% - 194
Mam wrażenie, że Ultra Instinct Goku w walce z Kaflą to dodatek od Toei. To wygląda tak, jakby go na siłę tam wcisnęli, tylko po to, żeby sprzedać więcej figurek i jeszcze bardziej reklamować nową "formę".
Mam nadzieję, że w mandze siła dwóch asspulowych Saiyanek będzie bardziej stonowana i logiczniejsza i przez to Kafla będzie słabsza, bo aktualnie jej moc jest mocno naciągana (jak wszystko w anime Super). Liczę też, że nie będzie tak irytująca jak w anime.

Bardziej niż walka z Kaflą ciekawią mnie ci dwaj Nameczanie. Na kanzenshuu pojawił się ciekawy temat, którego autor postawił fajne zapytanie. Być może od nich Piccolo dowie się o jakimś Namczeńskim Bóstwie, które mogłoby rywalizować z SSJG/SSJB i dzięki temu byłby znów jedną z najmocniejszych posta... Nie. Nie oszukujmy się. Prawdopodobnie nie będzie, niestety. A szkoda, bo ktoś, kto potrafił skopiować Smocze Kule, powinien znać jakieś sekrety i mieć jakieś możliwości. Do tego zostaje wspomniana wcześniej Nameczańska Księga Legend, o której zapomniano (jak o wiekszości rzeczy).

Freeza stoi i... na tym jego udział w turnieju się kończy. A nie, sorki! Jeszcze obserwuje! :)

Kuririn, Tenshinhan i Muten Roshi. Ich komentarze są tak zbędne jak obecność reguł na tym turnieju.

I jak ktoś wcześniej wspomniał, Zenkom spodobała się fuzja, więc yebać regulamin*! Niech wszyscy się scalają! Wydaje mi się, że gdyby ktoś przez przypadek umarł, ale byłaby to widowiskowa śmierć, to morderca nie odpadłby, bo Zenkom się podobały fajerwerki.

*wiem, nie było nic o fuzjach konkretnie mówione, ale to działa na takiej zasadzie - Zenek to lubi? Do diabła z zasadami!

Odcinek taki sobie, przeciętny. Chciałem by jak najszybciej się skończył, bo nie lubię Kafli. Zero w niej Kale, równie dobrze mogłaby to być sama Caulifla i nic by się nie zmieniło, poza kolorem włosów na SSJ.

-
Dodane: 13.11.2017 20:13 - Edytowane przez melon1 /
melon1 - Profil - user - 0% - 41
Mnie to zaskoczyło że Whis powiedział że to niemożliwe żeby goku osiągnął ultra instynkt. I myślałem że tak się nie stanie a tu nagle się przemienił, a przeważnie jak Whis coś powiedział to było sprawdzone jednak nie tym razem. No chyba że coś wymyślą nagle że to nie do końca ultra instynkt czy coś różnie może być.

-
Dodane: 13.11.2017 20:17 /
pbrowar - Profil - user - 0% - 2
Sayan1992 napisał/a:
Po prostu ta seria jest prowadzona na zasadzie

- Założę się że nie da się bardziej wkurzyć fanów Zetki
- Ta? To potrzymaj mi piwo - i jeb ribranny,Kaufle i tym podobne gówna.

Co do poziomów mocy to o ile Goku który coś trenował i sporo walczył dostaje power up to nie ma problemu. Gorzej jak wychodzą takie kwiatki jak Kafla.
Gotenks? Nie przesadzajmy - wcale tak mega Buu nie kopał, Buu na wkurwie to by jeszcze ich zabił, a to chyba nie było zamysłem twórcy.

Największe kontrowersje są co do Namek i tych skoków.

Goku na Ziemi mógł już dojść na Kaiokenie do jakiś 50-60 k jednostek bo nie uzywajac kaiokena dochodził do tych 8-9 tys. Vegeta w formie małpy mógł wtedy dojść do jakiś 150 tys nawet, albo i lepiej. Po wyleczeniu siła Goku się podwaja mamy już ok 20 tys bez kaiokena, potem mega trening i już mamy pewnie ze 100 tys (jak ogladalem dbz to tam miala miejsce sytuacja że w jednym odcinku Goku miał coś ok 10 tys a w następnym już 100) No ale wiadomo to niczego nie wyjaśnia do końca. Tu najwiekszy zarzut to w sumie Gohan - pamiętacie jak tłukł Frize? Formy frizy 530-1 mln - 2mln - 4mln. Dlaczego z tego potem zrobiono jakies 125 mln? Później to jeszcze gorzej powstały niedorzerznie silne androidy, Piccolo przewyżający to siłę (gdzie Kami nie był jakimś mega wojownikiem to tu też mamy skok jakieś 150 razy skoro potem nawiazywał walkę z androidami. Siła zetki tkwiła w czymś innym - tam bohaterowie byli tacy że człowiek chciał być tak jak oni. A tu? Postacie pozbawione charyzmy i zachowujące się jak pajace. Goku jako mój ulubieniec tak tutaj go nie znoszę.

Co do Kefli - jest bardzo arogancka i sra się jak nie wiem. TAk jak wielu twierdzi - gdyby nie głupi scenarzyści którzy muszą coś dawać oprócz final battle to Goku wytarłby Kafla arenę i to na Godzie.

tutaj są dosyć sensownie opisane poziomy mocy w dbz
http://ssjpower.n....php?id=bp

-
Dodane: 13.11.2017 20:18 - Edytowane przez Alfaro /
Alfaro - Profil - user - 20% - 252
Piękny odcinek, piękne walki. Goku widać, że odzyskuje siły walcząc z kimś porównywalnym lecz odrobine słabszym, Sayanki z rosnącą mocą idealnie się do tego nadawały.
W tle zaczyna rozkręcać się też walka Vegety z Kafarem.
Widać, że Frize zostawiają na dalsze odcinki, może i dobrze, smaczek rośnie bo to oznacza, że Friza porządnie namiesza jeszcze. Chyba każdy czeka na pełnie mocy Frizy. No i ubywa koksów, zaniedługo poza Jirenem nasza drużyna nie będzie miała z kim walczyć. Czyżby szykowała się zdrada Frizy?
Chciałbym widzieć też androidy z potarem, powstał by super android. Tylko miałby fajke czy baloniki? Hehe
Co do rozkochanego wszechświata to Zeno powinien go wyeliminować jeszcze przed turniejem.
Nadal podtrzymuję, że Zabójca na trybunach to widmo, prawdziwy przebywa w ukrytym wymiarze na arenie.

"We are the Borg, resistance is futile"
-
Dodane: 13.11.2017 20:41 /
dbzmaver - Profil - user - 0% - 28
Mnie to ogólnie rozwala, że Goku w jakikolwiek sposób się regeneruje walcząc. Po co senzu czy Dende jak w 5min Cauliffa czy Goku odzyskują siły? (Goku jeszcze walcząc).

Czemu w Zetce Goku po walce z Cellem nie zregenerował się kiedy Gohan w SSJ walczył z Cellem? Po takim "odpoczynku" jaki dostał to powinien mieć szansę z Cell Jr. Na pewno to dłużej trwało niż super regeneracja na tym turnieju.

Ile trwała regeneracja Goku na Namek w tym urządzeniu uzdrawiającym? Coś około godziny chyba, dobrze nie pamiętam już. Saiyanie nagle mają super szybką regenerację?

Freezer może dał mu moc, ale na tyle żeby mógł normalnie funkcjonować a nie walczyć po 2 minutach.

Kto tam piszę, że niby ta Kale w tym Legendarnym poziomie jest silniejsza od SSJ3 Goku? Plis serio.

rambler1 A kto powiedział, że Freeza i Goku maja tą samo ilość ki? Przecież, żeby dorównać freezie Goku potrzebował SSJ Blue i nawet wtedy był słabszy. A to jest KI inna. Zatem z tego wniosek, że Freeza ma znacznie więcej KI niżeli Vegeta i Goku razem wzieci. Podzielił się jakąs małą częścią, dla Goku było to dużo, plus miał jeszcze swoją w końcu mógł używać błyskawicznej transmisji więc poza uszkodzonym barkiem tak źle nie było.

-
Dodane: 13.11.2017 20:46 /
mariusz1988goku - Profil - user - 0% - 10
Alfaro napisał/a:
Piękny odcinek, piękne walki. Goku widać, że odzyskuje siły walcząc z kimś porównywalnym lecz odrobine słabszym, Sayanki z rosnącą mocą idealnie się do tego nadawały.
W tle zaczyna rozkręcać się też walka Vegety z Kafarem.
Widać, że Frize zostawiają na dalsze odcinki, może i dobrze, smaczek rośnie bo to oznacza, że Friza porządnie namiesza jeszcze. Chyba każdy czeka na pełnie mocy Frizy. No i ubywa koksów, zaniedługo poza Jirenem nasza drużyna nie będzie miała z kim walczyć. Czyżby szykowała się zdrada Frizy?
Chciałbym widzieć też androidy z potarem, powstał by super android. Tylko miałby fajke czy baloniki? Hehe
Co do rozkochanego wszechświata to Zeno powinien go wyeliminować jeszcze przed turniejem.
Nadal podtrzymuję, że Zabójca na trybunach to widmo, prawdziwy przebywa w ukrytym wymiarze na arenie.

Cos.mi sie wydaje ze masz racje z Hitem nie wiem poprawcie mnie ale ja nie zauwazylem zeby zenki wcisneli guzik odpadniecia hita :) ?

-
Dodane: 13.11.2017 21:18 - Edytowane przez Bohnart /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1089
Śmieszno - smutne jest że ten łeb od zapowiedzi miał animowane ciuchy a koszula u Goku na blue leżała sztywna niczym żelbetonowy kloc.

Odcinek był fajnie zrealizowany, serio nie ma co się czepiać. Mi się jednak kompletnie nie podobał bo na sam widok tej marry Sue dostaję torsji.
No ale, ci co ją lubią na bank bawili się super.

Aha, Freeza w tym odcinku był okropny, po prostu to co z nim scenariusz zrobił było karygodne. Gość był ekspozycją, to nie freeza a scenarzysta przebijający trzecią ścianę w najbardziej chamski i banalny sposób pokazując że nie wie co to ekspozycja.

Oto Freeza mówi: ,,o, to będziewalka warta oglądania'' kapujecie matoły? Oglądać bo mówią że dobre więc macie mówić że dobre.
,,walka dwóch sayan, który wygra'' serio? To już zapowiedź? Narrator? Gdzie kurtyna?
,,Będę ją oglądał'' no niesamowita, szok, niedowierzanie, miliony pytań bez odpowiedzi!

Kurwa po co, już lepiej by go nie było. By tych zdań nie było. Były głupie.

-
Dodane: 13.11.2017 21:50 /
Harrymaster - Profil - user - 10% - 157
breakingmirai napisał/a:
Mam wrażenie, że Ultra Instinct Goku w walce z Kaflą to dodatek od Toei. To wygląda tak, jakby go na siłę tam wcisnęli, tylko po to, żeby sprzedać więcej figurek i jeszcze bardziej reklamować nową "formę".

Chciałbym żeby jednak było to też w mandze (ofc może jakoś bardziej logicznie). Podoba mi się idea, że Goku nie dostaje poziomu tak nagle i już potem jest w stanie walczyć w nim do końca. Że stopniowo próbuje go jakoś opanować i jest on wciąż taką tajemnicą, nie znamy jego potencjału itp.

-
Dodane: 13.11.2017 22:47 - Edytowane przez Fuzion /
Fuzion - Profil - user - 10% - 148
demon119 napisał/a:

Drugie wyjaśnienie to miała być ostatnia saga i naprawdę miał to być legendarny poziom dzięki któremu Goku miał zostać najsilniejszy we wszechświecie. Jednak fani doprosili kontynuacje i wyszło jak wyszło :p

Sory, ale plota z tym, że DB miało skończyć się na Namek to.... plota.

Poczytajcie sobie ;) http://www.kanzen...nd/freeza/

mariusz1988goku napisał/a:

Cos.mi sie wydaje ze masz racje z Hitem nie wiem poprawcie mnie ale ja nie zauwazylem zeby zenki wcisneli guzik odpadniecia hita :) ?

Tak samo jak nie pokazali tego przy odpadnięciu innych zawodników, hit nie jest jedyny.
Zresztą GP potwierdził, że hit odpadł

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | Goteiarena - Gra Bleach
Polecamy